» »

Tv signal solaris porec

Tv signal solaris porec

alenka4321 ::

potrebujem nasvet
Kupila sem anteno z ojacevalnikom iskra p-20 im tv phillips 24phh4000/88 ki ima dvtb, mpeg 4 in 2

V bliznji vasi kjer je dober signal sem si prednastavila programe ker mi v kampu nic ne najde
Ampak se vedno ne dela.
Na tv je tudi preverjanje signala in pokaze mi slabo jakost na 538 mhz,
Moram iskati na drugo nastavitev mhz?
Sedaj ena blondinka z dolgo palico na kateri je antena isce signal v razdalji 10 m od prikolice :)
Najblizja oddajnika sta porec in lanterna
Torej kje sem zgresila in kaj delam narobe.
Na prikolici 50m stran zadeva deluje

mat11 ::

Hočeš naše programe ali hrvaške?
mat

alenka4321 ::

Hvalezna bi bila za slo ammpak tudi hr bi zadostovali.
Izalijanskih ne ker ne razumem

mat11 ::

Probaj usmeriti anteno proti Sloveniji in poglej če bo kaj našlo. Za HR programe jo moraš usmeriti proti Učki. Ne proti Poreču ali Umagu.
mat

...:TOMI:... ::

Problem so drevesa.
Tomi

mat11 ::

Meni niso delala problemov, sem bil v istem kampu. Seveda je pa spet odvisno od lokacije.
mat

...:TOMI:... ::

Pa imas napajanje za ojacevalnik? To moras vklopit v TVju, ce ti omogoca, ce ne, moras kupiti posebej napajanik.

Pa jaz bi kupil anteno, ki je vecja, zaradi vecjega dobitka. Pa se to, ti imas na te anteni samo ene vrste polarizacijo (vertikalno), vsi nasi programi so pa na horizontalni polarizaciji.

Rabis dodatek za anteno za horizontalno polarizacijo ali pa novo anteno.

Torej, predlagam, da za drugo leto malo prestudirate katere programe boste lovili in oddajnike, tako, da priblizno usmerite anteno ali antene.
Tomi

Scorpia ::

Napisala je, da je antena z ojacevalnikom. Dvomim da so drevesa problem, ker sam npr. v crikvenici kjer je se hrib, vjamem slo mux... Tudi ta antena bi mogla bp loviti vertikalno/horizontalno, sploh ce gledamo da dvb-t ni obcutljiv kot je primer pri analogno. Ce pa ze jo ni problem obrniti.
Prej bi rekel, da je problem kaksen hribcek, ker ce je oddajnik v porecu, le ta oddaja z majhno mocjo in hitro kaka ovira naredi temo. Ce je moznost, poglej kako imajo okrog tebe antene obrnjene.
Drugace pa anteno na drog in bi ziher resilo problem. Glede slovenskih programov, bi nila tezka, ker je ze v maredi problem loviti. Pa tudi za primorsko regijo je najmocnejsi oddajnik nanos, sicer se v dolocenih delih istre da vjeti signal, ampak s tako anteno zal ne.
////

...:TOMI:... ::

Ce ima ojavevalnik v anteni in ni napajan, potem je to se slabse, kot ce je brez ojacevalnika.
Tomi

frenkb ::

Ja, Solaris je problem.Čisto odvisno, na katerem koncu kampa si.Če si locirana v smeri proti Santa marini je potrebno anteno obrnit proti severovzhodu, včasih jo premakneš samo za par stopinj, pa zgubiš signal.To velja za HR programe.
Za SLO je pa kar kriza, skoraj nič ne ujema, pa še anteno je potrebno premaknit precej v levo (recimo, da imaš nastavljeno za HR programe).Je pa sprejem vseh programov precej odvisen od vremena, pa italijani s svojim programi zelo motijo sprejem.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Seznam DVB-T programov v Sloveniji

Oddelek: Zvok in slika
1110545 (10116) Kamion
»

Koliko dB pri DVB-T notranji anteni

Oddelek: Pomoč in nasveti
294930 (3949) lovro535v2
»

WiFi na površini 1,75 hektarja - nasvet

Oddelek: Omrežja in internet
425523 (3740) Daniel
»

Dve zunanji TV anteni - težava s signalom

Oddelek: Pomoč in nasveti
153497 (3185) Frenckie
»

Zunanja tv antena vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
107639 (7230) alsl

Več podobnih tem