» »

Črn zaslon - prenosnik

Črn zaslon - prenosnik

WhatAbout ::

Živjo,

Imam težavo pri prenosniku ASUSu PRO5DIN. Ko ga prižgem, je zaslon črn. Sliši se delovanje trdega diska, ravno tako se sliši zvok Windowsa 10 (nadgradnja je bila narejena 2 tedna nazaj, Windows je delal normalno do včeraj). Zaslon je bil menjan 1 mesec nazaj (prejšnji je bil počen). Ravno tako se vidi delni preklop na zaslonu (zaslon se rahlo osvetli). Ne pokaže pa nobene slike.

Je kdo že imel takšno težavo? Poskušal sem že z hard reset, vendar ni nič pomagalo...

Lp

solatko ::

Poizkusi zunanji monitor, če je isto, je šla grafika.
Delo krepa človeka

WhatAbout ::

Sem priključil zunanji zaslon, kjer se slika pojavi.
Nadgradil sem grafično kartico na najnovejšo verzijo, ravno tako BIOSe, vendar se slika na zaslonu laptopa ne pojavi.
Je pa zaslon delujoč - prek Fn+F4 ga lahko ugasnem/prižgem, ravno tako lahko uravnavam svetlost zaslona.
Je pa čudno, da se je to pojavilo kar naenkrat - po menjavi zaslona ni bilo problema, ravno tako po nadgradnji na Win10. Težava se je pojavila kar naenkrat

Zgodovina sprememb…

Han ::

Kaže, da ti zdaj privzeto forsira grafiko na zunanji ekran ali projektor. Preveri BIOS...

WhatAbout ::

BIOSa mi ne pokaže niti na zunanjem zaslonu...Ko preklapljam med zaslonoma, mi na zaslonu laptopa slike ne pokaže...

Han ::

Flešneš lahko BIOS?

WhatAbout ::

Lahko, prek windowsov sem jih na najnovejšo verzijo...

solatko ::

Lahko je problem v pretrganem video kablu na prenosniku.
Poišči na eBay kabel za tvoj model in ga zamenjaj. Večina naredi napako in kabla ne spelje tako kot je bil v tovarni, zato se ob zapiranju in odpiranju ekrana, kabel poškoduje ali celo pretrga. Ni zastonj speljana s plastičnimi držali, točno določena pot od matične, do ekrana.

Monitor očitno dobiva elektriko, ne dobi pa signala iz grafike.
Delo krepa človeka

DINAMIK ::

Bom kar tukaj vprašal...,torej imam Toshibo satellite a200 10x stara bo 10 let pa vseeno je do sedaj delala odlično za 2 računalnik!Včeraj pa se mi je pojavil črn ekran...,vse deluje.., normalno se zažene,tudi ikone so na namizju vendar zatemnjene...,če pa ga dam večkrat v mirovanje in nazaj zaslon najprej malo posveti in nato ugasne...,po večkratnih intervalih zaslon zasveti in deluje vse normalno...,danes isto...,zamenjal sem inverter vendar ni razlike.Ali je možno da počasi odpoveduje žarnica od Lcdja? Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo ?

solatko ::

Backlight - Žarnica, ki jo sicer lahko zamenjaš, pa se ne splača, na Bolhi dobiš te ekrane skoraj zastonj
http://www.bolha.com/racunalnistvo/pren...
Delo krepa človeka

DINAMIK ::

@solatko hvala ;)..,sem dobil na bolhi cel prenosnik,ki ima matično ploščo hin za 20 eur...,pa še napajalnik zraven...,bomo videli ko ga dobim,če ne bo kak kamen v škatli :))

solatko ::

Po navadi so nakupi rabljenih računalnikov in sestavnih delov kar poštena. Sem nekaj krat kupil, ugotovil, da ne dela, vrnil in dobil denar. Problem je pri novih stvareh in telefonih, saj lahko dobiš ukradeno stvar ali pa sploh nič.
Tvoj računalnik je že tako star, da tudi za servisno dejavnost ni več zanimiv, sicer take zadeva, stare do 5 let, pokupimo serviserji.
Delo krepa človeka

DINAMIK ::

Dobil računalnik...,zamenjal ekran in dela ;),na starem lcdju sem odstranil ccfl žarnico in ugotovil,da je bil na eni strani slab spoj..,tega bom predelal v led ko bom imel čas :) @Solatko hvala za pomoč :)

solatko ::

Samo da dela, saj zato smo tukaj, da pomagamo, če se le da.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vertiakla črta čez ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
417384 (2721) KTr1sk
»

HP8710w zamenjava grafike

Oddelek: Strojna oprema
312110 (1605) _koki_
»

Nova grafična kartica za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
204253 (3117) hojnikb
»

Zaslon pri prenosniku ne dela (počeno ohišje)

Oddelek: Pomoč in nasveti
111049 (759) shadowfax
»

Težave z LCD zaslonom prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
898165 (5550) denci

Več podobnih tem