» »

Seagate 120Gb chip na kontrolerju se greje kot roštilj

Seagate 120Gb chip na kontrolerju se greje kot roštilj

pingo76 ::

Lahko prosim kdo ki ima ta disk prever če se tudi njemu tako greje čip na kotrolerju kjub temu da je disk relativno hladen.
Disk sicer gre na garancijo ker mi je smart rekel da bo cdu vsak cas in naj ga posljem na rma...
Pa 2 dni je star... reinstalcija sledi ;((
Hvala
  • premaknil: ToniT ()

EjTi ::

S katerim programom gledaš SMART? Sam XP tega ne podpira ane?

pingo76 ::

Lahko uporabiš fix-it utilities ali pa namenski seagate tools.8-)

Clemento ::

ne razumem kaj si mislu mi je smart reku cdu..krneki?
Dej razloz kaksen je problem kje je ta cip...moram vedet
ker ga v kratkem kupim...a mas p-ata al s-ata disk?
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

sash ::

pa saj seagate diski so običajno čist dol zaprti (kovinska ploščica našraufana gor), tako da kako si prevero temperaturo ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

pingo76 ::

1. Lep pozdrav :D
2. Disk je Seagate 120Gb 8Mb cache PATA 100
3. Ni oklopljen prav nič odspodaj in je videt vezje (sicer majhno) z vsemi unimi smd gizmoti in en velik čip (tisti ki se greje)
4. Imam trenutno še 2 taka diska (mašina za stranko) v mirroringu in so identični po izgledu. Potipal čipe na njih in so samo topli ne pa roštilj!
5. Seagate tools pa pravi: Internal s.m.a.r.t. error returned. The disk will likely fail anytime. Backup your data bla bla bla... Would u like to contact seagate for an online RMA and check your warranty?
6. Disk ima zadj 3-ji dan
7. Še kaj?
8. Hvala za zanimanje;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Marko007 ::

Kot si verjetno sam ugotovil, če se 2 diska ne grejeta tako močno kot tvoj, potem je z diskom verjetno nekaj narobe;(( . In da ti ne bojo na servisu težili, da je vse v redu, maš v bistvu srečo, da s.m.a.r.t. javi napako. Torej uveljavljaj garancijo in upaj, da bo naslednji primerek zdržal več kot 3 dni.:D

Clemento ::

Jap uveljavi garancijo....kako se pa disk drgac obnasa? Hitrost, tihost, prenosi...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

pingo76 ::

Glede garancije mi joka dobavitelj, da ga moram prvo poslat gor pol pa ga zamenjajo bp. Problem je le to da moram dokončat zadnjo sezonsko oddajo in imam gor še 60gb videa! Zdaj ko to pišem se končuje rendering in upam da uspem prenest to na rač moje punce predn odleti v nebesa. Pol ga lahko vrag vzame.
Glede na to, da pri tem dobavitelju naročamo za vsaj pol miljona tolarjev mesečno in to avans (! ) bi me lahko tretiral bolje (ne ni mlacom, 1x leta 2000 in nikoli več). Škoda, da ga nisem vzel pri jae ker z njimi zelo lepo sodelujemo (gratis reklama, vem ja) saj jim ga "bom vrgel v gavo" ampak mora še opravit svoje zadnje delo :)

Kot čudno obnašanje smatram to, da so se mi včeraj win2000 sp3 bootali in zatežili: could not load your profile settings... Corrupted... Joj! Nato:
1. Scandisk = nic
2. F-prot = disk error could not read (jejhata)
3. Seagate online smart check - hdd failure
4. Boot disk s seagate tools (pobrano in narejeno na mašini od moje drage) = hdd failure
5. Scvr. Au! Joj kako peč nekaj pod diskom (smrk! )
6. Ma ne me j.
7. Moja videooprodukcija!
8. Net transfer na mašino moje drage (ena ura in pol na 100mbit :( )
9. Transfer completed :) phew!
10. Zakaj meni! Pa predvcerajšnjim sem reinstaliral windy-je... :(

Disk se obnaša tako:
a) random big slowdowns
b) funky sound
c) dela povsem normalno

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

AtaStrumf ::

Jaz sem imel par dni nazaj doma na testu enga Seagate-a 120 GB 8MB Serial ATA in hudič je bil kot prvo na moje začudnje spodaj preliman z ogromno nalepko z prav toliko velikom napisom Seagate, kar ni glih logično ker se te stvari grejejo in ta nalepka sigurno ne izboljšuje stvari, pa še v neko peno je bil odet spodaj pod nalepko. Groza si mislim, ampak OK ga priklopim in zinštaliram Winse in mal testiram, pa ga grem vmes za foro potipat. SHIIIIIIIIT! Skor sem se spekel. In to sem ga prijel od robu za plastiko. Pol sem se pipnu še zgornjega pleha in isto FULLLL vroč. Nekaj neviđenega. 100% bi se jajc scrl kot na vroči ponvi. Imel sem ga tri dni in je delal po par ur na dan in ni crknil, samo vem da tega diska nočem v moji mašini. NO WAY!!!

sash ::

no sicer nimam diska 120G/8M, sem pa imel 80G in imam 60G, pa sta bila oba tud na spodnji strani odeta z kovinsko ploščo, pa se noben ni pretirano grel (pred dnevi ko je bila najhujša vročina) je mel seagate disk 45 stopinja, medtem ko je imel IBM ša par stopinj več - temperatura tud do 50 stopinj. Pri tem je potrebno poudariti da diska nista hlajena z kakšnim dodatnim ventilatorjem (!!!), namontirana pa v čifteki (pravtako brez dodatnih ventilatorjev), vsak v svoji kletki
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Marko007 ::

to pri seagate diskih ni ravno logično, da so popolnoma "zapakirani". S kosom plastike sem imel zaščiten tudi Maxtorjev 20GB disk, ki se je grel ko hudič - tudi na 65 stopinj. Zdaj sem dal to plastiko dol in je temperatura okoli 50, kar je še vedno kar nekaj, vendar je potrebno vedet, da je zdaj še v racku, prej pa ni bil. Torej kakor hitro disk ni več v garanciji, vsaj po mojem, je treba to "zaščito" odstranit, pa čeprav bo verjetno malo bolj glasen.>:D

Drugače pa Sash - si ti zher, da je tisti disk IBM? Načeloma so Hitachiji, al pa še eni drugi, ki jih Meghit prodaja kot IBM - aja menda so ExcelStor... :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marko007 ()

Matek ::

marko007, excelstore in hitachi = ibm
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Marko007 ::

Uporabljata elektroniko od IBM-a, diskov pa IBM menda že nekaj časa ne dela, tudi na njihovi strani jih več ni. Pač so nekaj serij zaj***** in so nehali.

Matek ::

IBM je prodal cele proizvodne linije zaradi izgub. Diski so identično oz. z minimalnimi popravki, so pa zelo dobri, posebej 180GXP serija.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je to fora samsung diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
211929 (901) kmetek
»

Disk Seagate st31000340as 1TB barracuda

Oddelek: Pomoč in nasveti
423559 (1797) KTr1sk
»

temperature WD vs Seagate

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101320 (1114) alexxxx
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939312 (6267) dela
»

Čudno piskanje iz IBM DTLA307030

Oddelek: Pomoč in nasveti
171844 (1584) trot

Več podobnih tem