» »

MlacoM in garancija za diske IBM 75GXP

MlacoM in garancija za diske IBM 75GXP

Mac ::

Imam IBM-ov disk iz znamenite serije 75GXP, ki sem ga dobil po uveljavljanju garancije za enega iz iste serije. Prvi je delal 2 leti in pol, ta pa sedaj 3 mesece. Ker, kot vam je znano, je pri MlacoM-u zelo težko doseči vračilo denarja, se jih lotevam preko tržnega inšpektorja. Zbral sem že precej dokumentacije za odvetnika, rad bi samo še več informacij o zamenjavah teh diskov, ne glede na to, ali pri MlacoM-u ali kje drugje. Ker želim te informacije uporabiti kot primere, kaj so zamenjevali in kje, seveda pridete v poštev samo tisti, ki dovoljujete uporabo le teh podatkov. Lahko na E-Mail, lahko pišete tudi tukaj. Vendar želim izključno informacije o zamenjanih diskih serije 75GXP 30 in 45 GB.
Čisto na kratko, recimo:

1. Kateri disk (dtla 307030.., 30 GB, 45 GB ...)
2. Kakšna napaka je bila (motor, bad bloki, cviljenje ...)
3. Kdaj in kje je bil zamenjan
4. Na kakšen način (vračilo denarja, drugi disk)
5. Morebitne težave... (za MlacoM se ve :) , he he)

Zelo mi boste pomagali...
In pa, uporaba besednjaka MlacoM-ovih serviserjev nezaželjena.
Da bo zadeva na nivoju ...

Hvala vsem sodelujočim.

P.S.
O poteku zadeve se bom tudi tu razpisal, v detajle, he he ...
_____________________________________
... lahko pa se seveda tudi motim ...
  • spremenil: Mac ()

SatjaSatja ::

Ne morem ti pomagati, vendar ti želim da razsuješ MlacoM, ker njih noben ne mara. V BOJ!
S.L.

cekr ::

Jest pa upam, da boš ti dobil po glavi. Pa ne za to, ker bi ti privoščil, ampak za to, da boš te stvari reševal tam, kot je potrebno, ne pa tu na forumu.

Če imaš vse papirje in je vse v garancijskih rokih, potem ti imajo zadevo za zamenjati.
Če pa najdejo napako na izdelku, za katero si ti odgovoren, potem pa pozabi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

kerga dika? ::

cekr očitno še ni bil pri Mlacomu zaradi reklamacije;( !!!

Jaz sem, daj jim vetra. :D :D :D

V-i-p ::

Rajši povem vnaprej ;). Brez javnega žaljenja, pljuvanja in grdega izražanja lepo prosim.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

StarY ::

čaki, čaki, a ti zahtevaš vračilo celotne kupnine čeprav si ga uporabljal 2 leti in 8 mesecev??

Zelo zanimivo pot si si izbral do novega in jasno bistveno večjega diska.

seveda je najbolje disk pred iztekom garancije vreci parkrat ob tla, al pa kar celo kisto tok da se ja manj pozna in zahtevati denar nazaj.

najbolje je, da poklices na inspekcijo, kjer ti bodo povedali, da po zakonu zal nisi upravicen do denarja, pa tudi to kar se lotevas je zelo na meji ciste goljufije.

OceanMan ::

Jaz sem ga razumel kukr da ma sedaj nov disk. Ta pa mu je delal 3 mesece. Ker če je 2 leti in 8 mesecev ne more uveljavljat nobene garancije.
--Everything is in our hands--

perci ::

StarY: Kaj je pa tebi? Če ima garancijo tri leta jo ima pa tri leta. Zakaj bi bila to goljufija je jasno samo tebi.

Če bo meni nov avto po enem letu totalno crknil, bom zahteval novega. Če se mi bo to zgodilo 5krat, bom imel pač 5 let nov avto. Ko se mi bo pa to zgodilo šestič pa ne bom več zadovoljen samo z novim avtom, ampak bom zahteval denar nazaj + valorizacijo + odškodnino. Tako to gre.

KontraCepec ::

ja ja, sokrivda za izgubo podatkov in duševne stiske ni poceni...
To je tako, kot bi ti avto nafriziral in porabil mesece, potem bi ti pa avto crknu in bi ti dali novega nesfriziranega... kam so šle pa vse ure tvojega šraufanja?

zvitorepec ::

@Mac: a si sploh ze poizkusil uveljaviti garancijo, ali pa zbiras odvetnike kar preventivno? Ker take fore kot "baje delajo probleme pri garanciji..." me sploh ne prepricajo ;( - ce si bil tam in so ti neupraviceno zavrnili garancijski zahtevek, potem pa je cas da ukrepas.
Z Mlacomom pa imam dobre izkusnje. Meni je npr. crknila graficna (r8500), 2 meseca pred iztekom gar. Ko sem prinesel tja, je serviser rekel, da mora preizkusiti kartico in da bo verjetno reseno v 1-2 dneh. No cez 2 uri!!! sem ze dobil sms, da mi jo bodo zamenjali za novo - nobenih problemov in prerekanj.
Mogoce bi najprej poizkusil na lep nacin sele nato z odvetniki. Ce pa grozis ze na vratih, namesto pozdrava, pa imajo cisto prav, ce te zabrisejo ven!
HOWGH!

boštjan ::

MAC,iz tvojega posta sklepam da še nisi bil 2. pri Mlacomu da ti zamenjajo disk,mam prav?
Kolko sem razumel so ti stari disk zamenjali za tega ki ga maš zdaj in ti je crknil. Torej greš v Mlacom ,reklamiraš in oni ti morajo dat takšnega ali pa disk v istem rangu. Če pa si to že vse skoz dal,pa kliči raje inšpekcijo kot pa "Čeferine", ker naš sodni mlin počasi mleje. Pa še sodni stroški so dragi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konfiguracija za okoli 100k SIT!

Oddelek: Kaj kupiti
192340 (2100) erik964
»

2x 120mm ventilator na ohišju (katerega)?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472327 (1621) goba
»

Crknil disk...in zdej problemi z menjavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
291674 (1081) Dead_Eye
»

TwinMOS vs. Corsair

Oddelek: Kaj kupiti
61059 (907) Fury
»

IBM 120GB

Oddelek: Strojna oprema
311973 (1413) iration

Več podobnih tem