» »

težave v domačem omrežju

težave v domačem omrežju

romario ::

V zpostavljeno imam domače omrežje in imam majhne težave. Na eni mašini mam win XP in ima tudi direkten dostop do interneta, na drugi mašini pa Win 98 SE. Ko sta oba računalnika zagnana dela vse, razen ko na mašini z Win 98 SE kliknem na Omrežna soseščina - ni ikon. Sej deljenje internetne povezave deluje, napisan je isti Workgroup in oba računalnika mata shared files. Prazna mapa se mi pojavi, čeprav večkrat osvežim, nato pa mi se javi včasih kaki Explorer error. Zanimivo pa je, da če na mašini z Win XP brskam po omrežju dela vse ok.

astras ::

v xp si izklopi firewall - start >> control panel >> network properties >> pol pa pac tisti connection ko mas das properties pa izklopis firewall
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

romario ::

nimam vklopljenega firewalla

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

yamato ::

Probaj, če ti odpre direktorije na drugem računalniku z RUN (//ime računalnika/ime direktorija).

ToniT ::

V WindowsXP daj Enable NetBios over IP na TCP/IP properties od mrežne kartice.

romario ::

pa nič ne pomaga....kot da je samo enosmerno...iz računalnika ki ima direkten dostop do interneta in so na njem XPji gre brez problema brskati preko omrežja na drugi računalnik, kjer so Win 2000. Na rač- z Win 2000 pa ni mogoče brskati....vedno napiše "Workgroup in not reachable".

kaj bi lahko bilo narobe?

lp

gkovac ::

pejt v control panel pa zaženi administrative tools in local security policy.

Tuki not poglej v user rights assignment in prever če maš "Access this computer from the network" obkljukan za vse.

Preveri mal še ostale stvari, mogoče ti bo še kaj padlo na pamet :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

romario ::

to tudi vse štima....nevem kaj sere...sem probal na 2 različnih mrežnih karticah pa isti drek.

Ko sem mel Win 2000 -> Win98SE je delalo vse ok...

sash ::

pa tud tem na forumu je bilo že malo morje, tak da še tam malo poglej pa ni hudič da neboš najdo odgovora
--------------------
Think different...
TOROiD Group

romario ::

ma če sn že vse možno probal pa nič ne dela...brez idej sem

Lith ::

lahko poskusiš v Users omogočit Guest account in vse ostale nepotrebne zbrisat, pa potem pri share diska vključi guesta in everyone na full al pa read access ?
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Stratus ::

A maš na XPjih ustvarjen User kot ga uporabljaš na win98, pa na Win98 moraš met v lastnostih omrežne soseščine pod splošno -> Windows logon, nastavljeno na Windows Network client ne pa na Windows, tako da ti vedno pri vklopu računalnika zateži za geslo (ni nujno da ga tudi nastaviš) in MORAŠ pritisniti ENTER ,ne ESC. Žal je to cena ki je vgrajena v Win98in jo boš moral plačevati:(

romario ::

sem to tudi probal....na obeh računalnikih sem dodal usera, ki je enak log on useru na drugem računalniku.

Zanimivo je, da ko sem to nastavljal je nekaj časa celo v obe strani delalo vse tako kot mora, nato pa sem restartal mašino in spet isto...XP-->Win2000 mreža dela, Win2000-->XP mreža ne dela (internet sharing pa sve ok)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava dveh računalnikov

Oddelek: Omrežja in internet
233349 (2997) glinik
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311314 (6984) Tomi
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654917 (4153) Klemenn
»

Terminal Services???

Oddelek: Operacijski sistemi
451927 (1534) andrej
»

Mreža

Oddelek: Pomoč in nasveti
71392 (1256) sasox

Več podobnih tem