» »

Merjenje pretoka vode

Merjenje pretoka vode

tusi ::

Pozdravljeni!

Rad bi naredil en enostaven in poceni merilnik pretoka vode, ker pa ne bi rad izumljal tople vode, se kar obračam na tale forum, mogoče bo kdo kako hudo idejo stresel iz rokava.

Skratka imam odprt kanal dimenzij 1,5 m x 1,5 m. Višina vode je dokaj konstantna, torej bi spremembo površine zaradi nihanja vode lahko zanemaril.
Ostane mi torej samo merjenje hitrosti vode.

Hitrost vode se spreminja med 0 m/s do 1 m/s. Kak senzor bi bilo najbolje uporabiti za to (poceni, natančnost cca 5%, bi bila dovolj)? Priklopil pa bi ga potem kar na kakega arduina in naprej na kak display, tukaj ni težav.

Torej, kaka huda ideja?

lpT

smacker ::

Propeler + štetje obratov + malo matematike.
http://diyhacking.com/arduino-flow-rate...

tusi ::

Tu gre vsa voda skozi cev in je zaradi tega natančen. Če bi tole dal v odprt kanal dimenzij kot sem jih napisal, bi bile pomoje napake zelo velike. Lahko bi seveda z matematiko kompenziral, a bi bilo vrjetno vse to bolj na palec.

settler ::

http://water.usgs.gov/edu/streamflow2.h...

Drugega kot propeler ti ne ostane. Boš pa pač pomeril na recimo več točkah, da dobiš neko povprečje, ker seveda ima voda največjo hitrost na sredini kanala.
 Pretok

Pretok

smacker ::

Malo večji mlin rabiš, princip je pa isti. Rabiš nekaj, kar bo voda vrtela, potem pa iz števila obratov/minuto določiš hitrost vode. Drugega načina merjenja pretoka jaz ne poznam.

mirator ::

Malo matematike, malo fizike in ročne spretnosti.
Na kovinsko os pritrdiš kovinsko ploščo. Odklon plošče ti bo dal podatek o hitrosti pretoka. Na os seveda pritrdiš tudi potencimeter, ki ga priklopiš na ustrezno vezje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost reke Drave

Oddelek: Loža
132592 (1687) Yossarian
»

Izumi / Energija

Oddelek: Problemi človeštva
302907 (2134) Keyser Soze
»

Ideja za vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211624 (1217) Jebiveter
»

še moj vodni blok (spike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
557940 (6393) WinsuckeR
»

"direct die cooling"

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241731 (1446) Vesoljc

Več podobnih tem