» »

P4

P4

BoLhCa ::

Dvomi, dvomi,...
Nameravam kupiti par novih komponent, pa bi vas prosil za mnenje, nasvet,...
Torej, kupil bi:
-p4 2. 4ghz 800mhz
-asus p4c800 deluxe
-2 x 256mb rama (nimam pojma kerga)
nasvet bi rabil predvsem pri ramu!
Kateri rami podpirajo frekvenco 800mhz, ali se splača rambuse nabavit, morde ksni corsair ali morde ocz!?
Tnx v naprej=)
lp bolhca
  • polepsal: Sergio ()

Dusko ::

Hm jaz ti sicer ravno ne morem pomagat ,ker prvic slisim,da bi rami ze laufali na vodilu 800 do zdaj sn pri mlacomu videl edino twinmos najhitrejši DDR pomnilnik z nazivno hitrostjo PC3700 oziroma DDR466.Tako,da nevem kje bi ti mel 800.
Oki mogoče sn narobe kaj razumel se opravičujem.Drugače pa corsair.

freserovski ::

to frekvenco kar lepo deli z 2 in dobiš hitrost, pri kateri dela ram pri tem procesorju, jaz mam (oz. bom mel, še manjka plata :D ) podobno konfiguracijo, pa mam 2x 256 rama Kingston hyper-x 3500
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Blup ::

A ni tko da ma AMD dubl FSB al kak se že reče, Intel pa quad sepeed FSB ... se pravi deluje FSB pri 200 Mhz.... DDR pa spet deluje pri dvojni frekvenci, kar prinese tistih 400 Mhz (DDR3200 oz DDR400), vendar ta standard na žalost še ni uradno podprt... vendar problemov ne boš imel če boš to kupil... očitno je tale organizacija za standarde mal bl naklonjena AMDju, ker s tem ko so ukinili standard DDR400 ubistvu posredno zaustavlja konkurenco (konkretno Intela)...

Skratka... če ne boš naviju kupi DDR3200, če pa misliš navijat pa DDR3700

Blup
:\

Azrael ::

Mislim da se splača kupiti RDRAM, samo problem je dobiti ploščo, ki ga podpira. Doma je P4 2.0A (400 MHz FSB). i850 chipset, z 256 MB RDRAM, grafa R9100 128 MB . Na njem dela NFS 6 z vsemi vključenimi opcijami brez zatikanja in težav. Imel sem pa priliko videti P4 2.4 (533 MHz FSB), i865 chipset, 256 MB DDR, in Gainwardovo TI 4200, kjer je ta igra z istimi nastavitvami tekla v slow motion načinu. Ker je bil Win XP frišno naložen in ker TI 4200 ni slaba grafika, mislim da je največji problem v tem primeru DDR RAM.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

OwcA ::

RDRAMa nikar, tudi Intel sam ga je opustil. Če imaš dovolj pod palcem si oglej i875 z dvokanalnim DDR.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zheegec ::

očitno je tale organizacija za standarde mal bl naklonjena AMDju, ker s tem ko so ukinili standard DDR400 ubistvu posredno zaustavlja konkurenco (konkretno Intela)...

Aja? Opteron 244 ima 1,8GHz FSB in AMD bi bil zelo vesel če bi lahko napisal da podpira PC3200. Saj skoraj vsi prodajalci so "sprejeli" PC3200.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ripmork ::

ja tkole je:
če hočeš res dabest procesor(maš preveč keša:D ) pol kupi p4 nad 2.5Ghz.....
če pa rad razmšljaš z glavo in ne z denarnico potem si privošči athlona in ga na Nforce plošči lepo navij pa bo8-) .....pa še pravo podporo dual-channelu boš mel
npr. 2x256DDR 333(pc2700) od corsaira

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Jux ::

i865 ma tud dvokanalni ram, sam nima PAT-a se mi zdi.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zheegec ::

RIPMORK: 2*256 PC3200 Twinmos/Winboard dobiš ceneje, pa še boljši so.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Blup ::

ALIEN3001: proizvajalci proizvajajo DDR400 in več, vse plošče skor ga podpirajo, toda standard ni potrjen ... če štekaš kaj hočm rečt

Opteron 244 nima 1.8Ghz FSB ampak je to njegov delovni takt!!! Opteron dela z ECC DDR333 moduli!!!

Blup
:\

boštjan ::

kolko jaz vem je DDR400 standard že podprt,DDR466 še ni

Blup ::

Ne bom 100% trdiu, ampak sm lih brou da so potrdil, da DDR400 ni standard...

Blup
:\

BoLhCa ::

o hudo. lepo da se je kdo odzval=)
torej kaj rambus je enako rdram?!
plata torej asuska, procesor mi sploh ni vazn (trenutno), tko da bi tud ksnga celeroncka vzel (socket 468)!
predvsem me jebe izbira rama!
-2 x 256Mb ddr 3500 Corsair (s hladilniki in winboand čipi)
- ali pa 2 x 256Mb ddr 3200 Twinmose
sam pol pa ful ne vem kaj u bistvi je rdram in rambus, baje se za intela splača rambuse kupit!
na me ze glava boli=)
lp4now

Blup ::

Upam, da te noče kdo nategnt s temle Rambusmom.... to je že zdavej zastarel ... Intel splon ne podpira več Rambusa.... ti se kr lepo DDRja drž... kerga boš pa kupu se pa sam odloč... mislm, da je nek srednji razred dost, e ne boš naviju... če boš pa naviju pa morš DDR3700 kupt, pa neb škodval, če majo "hladilnike" gor...

Blup
:\

OwcA ::

@BoLhCa: RDRAMa (=RAMBUS) se ne splača kupovat. Bolj se splača kupiti ploščo z naborom i865 ali i875 in izkoristiti dvokanalni DDR, bo hitreje.

@Blup: PC3200 je standarden, kar poglej po starih novicah (mislim, da je bilo enkrat junija).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mescaline9 ::

Rambusa (RDRAM) se ne splača več kupovat. Zaradi rahle zastarelosti plošč ki podpirajo ta ram (z izjemo SiS-ovega čipovja) in zaradi dokaj visoke latence tega rama. V preteklosti je svojo latenco dobro kompenziral s prepustnostjo, vendar je dandanšnji izgubil še to prednost. Prehitel ga je i875 (Canterwood) in i865 (Springdale), tudi E7205 (Granite Bay). Ta čipovja imajo dvokanalni DDR pomnilnik in uradno podporo DDR400, ki je btw že uradno podprt (že par mesecev) s strani JEDECa. To je intel nucal zato, da lah polno izkoristi svoj 800 MHz FSB (2x DDR400=800) in da lahko marketing department igra na to noto, dual channel ddr400.

PAT je performance acceleration technology (neki tazga) , ki naj bi ga imel le i875. PAT omogoča hitrejši dostop do pomnilnika in s tem manjše čase, posledično pa boljši performance. Ta PAT te v sloveniji stane ene 10 jurjev, če ne še več. i875 ima tudi podporo ECC pomnilniku, ki je i865 nima (pomoje ga ne rabiš). Po novem so pa vsi večji proizvajalci poštekali kako odklenit PAT na i865 ploščah in to v novih BIOSih omogočile. Tako so se drastično izboljšali performansi i865 based plošč. Tako ti priporočam i865 ploščo, kakšno in s kakšnimi bombončki zraven pa se sam odloči. Kaj bi jaz izbral na tvojem mestu sem ti napisal spodaj:

Matična plošča
ABIT IS7 865PE DDR +SB+LAN+SATA+FW 27.400 32.880
ali
ASUS P4P800 865PE DDR +SB+GBL+SATA 31.700 38.040

Procesor
INTEL P4 2.4/800 512Kb BOX 45.900 55.080

RAM
256MB PC3200 DDR TwinMOS/Winbond 9.200 11.040
256MB PC3200 DDR TwinMOS/Winbond 9.200 11.040

Cena skupaj
110.040 SIT (z abit ploščo)

Blup ::

Če kdo bere Jokerja nej si prebere članek o matičnih plošče... v enem od okvirčkov piše da NI potrjen standard... kar pa je ubistvu čist vseeno, ker plošče podpirajo DDR400 ne glede na to al je podprt al ne!

Ibn Saba: Intel ma 800 Mhz FSB s pomočjo quad speeda al kak mu že rečejo... tko da je tistih 800 enako 4x200Mhz ... dual DDR nima pr tem nobene veze!!! DDR je pa 2x200Mhz ... se pravi da je 200Mhz skupnih ramu in procesoruju!!!

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

OwcA ::

@Blup: kaj ti morem, če so pri Jokerju nesposobni (čisto tako mimogrede, že pol leta je od tega, ko so sprejeli DDR400). :)
Ibn Sba je že čisto prav napisal glede frekvenc vodila. Če hočeš popolnoma izkoristiti dvokanalni DDR400 potrebuješ 800 MHz vodilo. Da ne bo pomote, govorimo o teoretičnih prepustnostih, v praksi bi šlo tudi z nekaj manj.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Blup ::

Owca: sej jst sm tut to brou... sam zdej sm pa prebrou da so rekl da ga niso odobril... tko da če bi mi najdu kkšno bl svežo novico bi ti biu mogoče hvaležn, k mene tut mal zanima...

Blup
:\

OwcA ::

klik (moraš se registrirati).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Blup ::

Sej t si mi isti link dau?!?

Blup
:\

OwcA ::

Ups, napačna zadevščina na clipboardu, sem popravil.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mescaline9 ::

Blup: Zgleda da me nisi dobro razumel. Mislm da oba veva kako delujejo tej fsbji, za razumevanje sem napisal dovolj. Da razjasnimo stvari:

FSB od P4 je sestavljen takole. Frekvenca nihanja zunanjega vodila je 200 MHz. S tem da se bere podatke dvakrat v naraščajočem delu, dvakrat pa v padajočem. 4x na cikel torej, marketing department je temu reku Quad Pumped Bus (QPB). 4x200=800

Ram (PC3200) deluje z 200 MHz in bere enkrat v naračajočem, enkrat v padajočem delu cikla. 2x na cikel, marketinško rečeno Double Data Rate (DDR), alora 2x200=400.

Intelovo čipovje ima dvokanalni DDR, se pravi da bere 1 kanal s 2x200 in drugi kanal tudi z 2x200. Malo matematike in smo na 800 efektivnih.

Oznake DDR, QDR (QPB) in podobne fore so samo zato, da je cifra večja. Oznake so relativne na hitrost, če se podatke bere le 1x na cikel. Bistvo označevanja je razumevanje tega prepustnost DDR rama pri frekvenci N, je enaka prepustnosti SDR rama pri frekvenci 2N.

Primer: 200 MHz DDR SDRAM ima enako propustnost kot 400 MHz SDR SDRAM.

Glede (ne)potrjenosti DDR400 pa te dve novički
Potrditev PC3200 (DDR400) standarda s strani JEDECa
Špekulacije o potrditvi PC3200 ECC pomnilnika

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

@Ibn Saba: kar si povedal drži, le če povsod dodaš še teoretično. :)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mescaline9 ::

So dokaj dobri približki, v teoriji je stvar taka in tudi v praksi se kot taka pozna. Če pa iščemo skoraj popolno resnico, maš pa res, dodajmo še teoretično:))

Blup ::

Ibn Saba ... ni panike... sam dejstvo je še vedno, da delujejo Intelovi procesorji na 200Mhz FSBju, AMDji pa na 133 oz 166 ... važn je to, da mi drugim vsaj mal razložimo kako to dela... da pol 10x ne sprašujejo istih in najbolj osnovnih zadev...

Blup
:\

DSmidgy ::

Da ne bo nejasnosti. Sta dva standarda PC3200 in PC3200ECC. ECC ram ma pomoje dodaten bit poleg byta v čipu za preverjanje napak. PC3200 je potrjen, PC3200ECC pa šele bo.

Blup ::

DSmidgy: vemo vse to, mogoče maš slo prou... za enkrat sm pa tole najdu... ... da saj mal dvomov zbudim :)

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

DSmidgy ::

Poglej datum tega linka. Kar sem napisal JE pravilno - saj glede tega da sta to dva standarda. In da en je potrjen, eden pa še ne.

mescaline9 ::

O tem, da je PC3200 potrjen ni dvoma, ker drugače ne bi smel noben oglaševat uradne podpore za PC3200, ker "ne obstaja". Brez potrditve tudi intel ne bi lansiral Canterja in Springa, ker bi lahko oglaševal le 667 MHz, procesorji bi bli pa 800, kar si intel seveda ne bi dovolil. Naj vas spomnem še na to, da so DDR400 potrdili kmalu za tem, ko je intel objavil svojo namero o prehodu na 800 FSB. O vplivu sploh ni dvoma tukaj.

BoLhCa ::

ja d'best kar se tice ramov ste me cist "razvetlili"=)
torej moja odločitev je:
-Asus P4C800 Deluxe
-2 x 256Mb ddr3500 Corsair (s hladilnikom)
-Intel Celeron 2,1Ghz (za enkrat, ker mi zmanka za P4 2,4Ghz 800)
se za zadnje komentarje bi vas prasal=)
lp

P.S. PC3200 JE potrjen!

Blup ::

Celeron ... no comment

Blup
:\

Boki_ ::

Če kupuješ P4 z 800Mhz FSB, kupi plato ki podpira dvokanalni ram, in (dve ploščici) ram 400Mhz (PC3200), saj boš imel največjo propustnost.
Če boš dvigoval frekvenco FSB-ju pa lahko tudi 434 oz.466Mhz (PC3500 oz. 3700)
I'm back

BoLhCa ::

tom delonge: 2 x 256Mb ddr3500 Corsair (s hladilnikom)
ti pise gor, ampak vseen tnx za comment, blup pise zaenkrat bo celeron! cez teden dva bo pa ze P4 ce bo vse po sreci!=)
pol bo pa tud 3dmark mal vec pokazal mojmu G4 ti4200=)
lp

Fizikalko ::

Natanko tako, kot je rekel DeLonge 8-) . Čipovje pa i865.

mescaline9 ::

A razsvetliš še ti mene zdej?8-) Čemu si se odločil za plato P4C800 in ne P4P800, ki je enako hitra oz celo hitrejša od P4C800?

Zakaj corsairjev ram? A misliš navijat? Če misliš navijat je ravno tako dober twinmosov ram iz mlacoma, ki ma iste čipe gor kot corsair, s tem, da je twinmos cenejši. No mogoče je verjetnost nakupa rama, ki se bo slabše navijal večja pri twinmosu. Če pa ne misliš navijat pa ne vidim enga dobrega razloga zakaj tako. Ram na enakih nastavitvah in frekvenci, na isti plati je enako hiter, pa nej bo magari PC7000.

Celeron je pa res brezveze, za razliko v ceni plate in rama si loh že zdej kupiš P4, performansi celerona so porazni proti 800 FSB P4.

Enivej, dnar je tvoj, pa srečno.

BoLhCa ::

zakaj i865, ce je pa i875 novejsi?
sej asus P4C800 Deluxe podpira dvokanalni ram! zakaj bi potem kupoval tastari model?
res ne stekam tega=)
lp

Fizikalko ::

Celeron. Celeron??? :(

OwcA ::

i875 ni nič novejši od i865, razlika je le v PAT (Preformance Accelaration Technology), ki jo peseduje prvi, se jo da vklopiti pa tudi na i865, le da je vprašanje kako stabilen bo potem sistem. A pohitiritev le s težka oddtehta razliko v ceni.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

BoLhCa ::

256MB PC3200 DDR TwinMOS/Winbond 11.040
cmx 256a 3500 c2 256Mb DDR (s hlad.) 22.080
torej je Corsair 100% drazji od Twinmosa, mene pol pa sam zanima zakaj je tolk cenejsi oz. drazji, ce so na obeh ramih enaki cipi!
pa sej P4C800 Deluxe se bols obnese k P4P800 Deluxe, pa se gigabitn lan ma!
lp

OwcA ::

Pri Corsairju plačaš tri stvari, ime firme, kvaliteten in dobro zastavljen PCB in ročno izbrane čipe. :)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mescaline9 ::

Poglej si ta link in se prepričaj, da to kar si napisal ni res. Obneseta se približno enako, ker je razlika v northbridgu minimalna, sploh ko imata oba PAT aktiviran. P4P800 je celo hitrejša. Čipovje i875 in i865 sta enako stara, predstavljena sta bila na isti dan.

Pri corsairju plačat točno to, kar je OwcA rekel. Če mene prašaš se ne splača, sploh če ne boš navijal. In isto se ti ne splača kupovat P4C800 IMHO. Če nujno rabiš gigabitni LAN potem ok, čeprav tudi tle ne vidim velike poante. Meni na 100 MBit mreži en cel divx film prenese v cca 2,5 minute. A ni zadost? Stvar posameznika even. Ok plata še mogoče, sam ram je pa nepotrebno zapravljanje denarja.


Btw: definiraj "boljše obnese" Kje? Stabilnost? Hitrost?

Zgodovina sprememb…

BoLhCa ::

ta test ki si mi ga dal sam se potrjuje da je p4c800 boljsa, sicer res minimalno ampak,...
gigabitn lan je men res zelo vazn, tko kot si rekel, stvar posameznika!
ok, recimo temu koncna konfiguracija=)
-asus P4C800 Deluxe
-2 x 256MB PC3200 DDR TwinMOS/Winbond
-Intel P4 2.4/800 512Kb BOX
kaj pravite pa na tole?
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

mescaline9 ::

Dobra odločitev:) Pejdi in kupi prej ko se premisliš

ajt

BoLhCa ::

no tole je pa lepo slisat=)
zdej mam pa sam se en vprasanje in sicer ni s tem povezan ampak,...
zanima me ce kdo pozna kaksn tweak v detonatorjih (razn coolbits)?
lp

P.S. se vprasanje za inga mojga prijatelja=)
s katerim programom bi lahko visal fsb za svojega 1.2Ghz celeroncka, na plati Matsonic ms7177ct?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

Boki_ ::

Če še nisi kupil P4, naj ti še nekaj svetujem. Namreč med brskanjem po netu sem videl podatek, da so plošče i875P za Canterwood-e i865PE pa za Springdale. Pozanimaj se še kaj več.
I'm back

OwcA ::

@Tom DeLonge: i875 = Canterwood, i865 = Springdale
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasi bo potrebno nadgraditi sistem... Kaj svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
261512 (1030) Zheegec
»

Springdale/Canterwood -- kaj je že boljše? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565769 (4543) VASkO
»

Katero matično kupit za p4 in vredu navit!!!!!!

Oddelek: Kaj kupiti
161106 (978) BoLhCa
»

Kupujem novo kisto - prosim pomentirajte moj izbor....

Oddelek: Kaj kupiti
262038 (1505) schurda
»

Rami & Procesor

Oddelek: Strojna oprema
121329 (1091) PlayTheGame

Več podobnih tem