» »

Prehod iz simobilove naročnine

Prehod iz simobilove naročnine

helsing ::

Trenutno se mi izteka 2 letno podaljšanje naročnine pri simobilu. Mislim da imam še star paket ORTO U NULO za 12€ ampak se mi zdi da se mi ne izplača več saj vedno več kličem v druga omrežja in praktično nič več v simobilova. Zadevo bi rad zamenjal z bob-om ali izimobil-om (oz. če obstaja še kak drug ponudnik) in imam par vprašanj.

Ko sem podaljšal naročnino pri simobilu sem še vzel telefon na 24 obrokov. Oboje pa se mi "izteče" konec septembra tega leta.
Če zadevo prekinem sedaj, kakšni stroški še me vse čakajo (razen poravnave razlike telefona)? Se bi bolj splačalo počakati še ta dva meseca? Če izvedem prekinitev, si lahko rezerviram številko in jo nato uporabljam dalje pri drugem operaterju?

Kar se pa tiče boba in izimobila, kakšne imate kaj izkušnje s signalom (klici in internet). Je dosti slabša pokritost kot pri simobilu?

Hvala in LP

čuhalev ::

Mislim, da ti v storitvi moj simobil še piše strošek predčasne prekinitve zaradi mobilnega telefona.

jl ::

BOB uporablja simobilovo mobilno omrežje, Izimobil pa telekomovega. To pomeni, da boš imel pri BOB pokritost s signalom isto kot do sedaj.

zee ::

Se bi bolj splačalo počakati še ta dva meseca?


Pocakaj se ta dva meseca.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Filipko ::

Počakaj še dva meseca, da ne boš brezveze simobilu plačeval. Pol pa pojdi na telemach Še več, ki ima 5GB podatkov in klice v vsa omrežja neomejeno. Za razliko od bob in izimobil ima tudi LTE.

ivanuscha ::

Tudi Bob in Izimobil imata LTE. Samo mogoče ne tako visoke hitrosti.

helsing ::

Sem si ustvaril simobil račun in mi piše da bi moral za nakup novega telefona zdaj še plačati 8.10€, kar je 10c več kot če bi počakal 2 meseca (obrok je 4€).

Tukaj: https://www.simobil.si/pomoc-in-informa...
pa vidim da je prekinitev v vsakem primeru 9.99€.. če seveda prav razumem bom moral tole plačati zdaj ali čez 2 meseca, saj prekinjam naročniško razmerje in zapiram račun, razlika pa je potem vse skupaj 10c... ali so še kaki stroški ki jih ne omenjajo tukaj?

Pri IZI se mi zdita ta dva paketa dokaj solidna:
M 2000 8,9 EUR IZIMESEC M
S 1500 6,9 EUR IZIMESEC S

Bob pa ima tole do konca meseca:
mesečna naročnina 10,99 eur
vključene minute v vsa slovenska omrežja 3000 minut
vključeni SMS-i v vsa slovenska omrežja 3000 SMS
vključen prenos podatkov v Sloveniji 3000 MB

Telemach pa ponuja neomejeno telefonije/5gb za 15€ kar je dražje kot imam sedaj, pa ne bom izkoristil. Ona manjša za 6€ pa se mi zdi malenkost premala, kar se tiče interneta in klicev izven omrežja. Prav tako se bojim kako je z Telemachovim omrežjem. Slišal sem manj lepe stvari, izkušenj pa sam nimam.

Master_Yoda ::

Polek onih 8.1 bos se ziher placal neke stroske predcasnega odklopa. Poglej koliko je se tisto zraven.

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

Master_Yoda je izjavil:

Polek onih 8.1 bos se ziher placal neke stroske predcasnega odklopa. Poglej koliko je se tisto zraven.

Ne, ti stroški nastopijo, četudi se ti izteče. Mislim, da so oderuških 12 evrov.

Izaso ::

Telemach ima ta isti paket, če imate v familiji njihov internet, za samo 12€. Drugač pa imaš to praktično neomejeno vsega (ker prenos podatkov samo zmanjša hitrost po 5GB podatkov). Zato 15€ ni velik, ker dobiš praktično dvakrat ali 3x več kot pri iziju ali bobu.

Pesimist ::

helsing je izjavil:

Sem si ustvaril simobil račun in mi piše da bi moral za nakup novega telefona zdaj še plačati 8.10€, kar je 10c več kot če bi počakal 2 meseca (obrok je 4€).

Tukaj: https://www.simobil.si/pomoc-in-informa...
pa vidim da je prekinitev v vsakem primeru 9.99€.. če seveda prav razumem bom moral tole plačati zdaj ali čez 2 meseca, saj prekinjam naročniško razmerje in zapiram račun, razlika pa je potem vse skupaj 10c... ali so še kaki stroški ki jih ne omenjajo tukaj?

Pri IZI se mi zdita ta dva paketa dokaj solidna:
M 2000 8,9 EUR IZIMESEC M
S 1500 6,9 EUR IZIMESEC S

Bob pa ima tole do konca meseca:
mesečna naročnina 10,99 eur
vključene minute v vsa slovenska omrežja 3000 minut
vključeni SMS-i v vsa slovenska omrežja 3000 SMS
vključen prenos podatkov v Sloveniji 3000 MB

Telemach pa ponuja neomejeno telefonije/5gb za 15€ kar je dražje kot imam sedaj, pa ne bom izkoristil. Ona manjša za 6€ pa se mi zdi malenkost premala, kar se tiče interneta in klicev izven omrežja. Prav tako se bojim kako je z Telemachovim omrežjem. Slišal sem manj lepe stvari, izkušenj pa sam nimam.


10€ je poceni. Smrduhi na telemahu so mi zakasirali 20€ za ukinitev racuna in prehod drugam.

Kakorkoli gledas bodoce narocne 15 vs 18€ govorim cisto na pamet. 3€ vec na mesec dvomim da te bo ubilo. Res je da ne smemo tega popdirat ker potem bodo samo podrazevali, ampak vseeno, mesecno gledano to ni taka velika razlika right?

S tem nocem trditi da je telemach dragi ali kajkoli. Pač vzemeš to kaj rabis right!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

helsing ::

Izaso je izjavil:

Telemach ima ta isti paket, če imate v familiji njihov internet, za samo 12€. Drugač pa imaš to praktično neomejeno vsega (ker prenos podatkov samo zmanjša hitrost po 5GB podatkov). Zato 15€ ni velik, ker dobiš praktično dvakrat ali 3x več kot pri iziju ali bobu.


Ne potrebujem niti približno neomejene klice in smse tako da se mi zato zdi vstran vržen denar. Le internet bi začel izkoriščat če bi imel boljši paket, zato ta izi opcija zgleda kar privlačna.

Par evrov na mesec seveda ni noben problem ampak se nabere čez dve leti. Za ta denar si potem raje kupim malo boljši telefon :D

GupeM ::

Kaj pa SiMobilov Orto Gigastar? sicer je 15€, vendar imaš 15GB prenosa podatkov pri polni LTE hitrosti (150/50 Mbit/s). Klici pa so sicer 0,01€ na minuto, isto SMS in MMS.

Če narediš za 500 minut klicev in poslanih smsov skupaj, te pride skupno 20€. Vem, se kar nabere. Po drugi strani pa če narediš kakšnih 100 minut klicev/smsov, pa bi mogoče veljalo razmisliti. Sam imam 5GB prenosa podatkov, veliko sem na internetu preko telefona (tudi youtube), na WiFi pa se ne povezujem ker mi povsod LTE dela bolje, pa še do prekinitev ne pride ko greš ven iz bajte. Pa mi zaenkrat kar zadošča. Imam pa upload fotografij in videov ter posodobitve nastavljene samo na WiFi. Redko moram "dokupiti" dodaten GB.

helsing ::

Rad bi plačeval manj kot zdaj, ne več :D
Prav tako je nujno, da so v paketu zakupljene določene minute v vsa omrežja, tako da nimam dodatnih stroškov tako kot zdaj. Kar se pa tiče podatkov pa bi nekaj čez 1gb moralo bit zame dovolj.

Glede stroškov si pa še vedno nismo enotni.. so vedno prisotni ali le če grem prej (oz. 9.99 in je to to).. eni pravijo tako drugi drugače :D

ombre ::

za prenos številke boš plačal 5 €. Jaz mam izi za 6.9€ na trajnik. Dela vse bp. Kar nimaš je skrita številka. V primerjavi z bobom imaš na voljo sms z zgrešenimi klici, pa MMSji/SMSi v tujino so všteti v enote (pri bobu se posebaj obračunajo) LTE naj bi imel Izi višjo hitrost, vendar nisem preizkušal ker imam pač 3g telefon. Vzami pač kar ti najbolj ustreza, sicer pa lahko greš vedno drugam, ker nisi niti pri bobu niti pri iziju vezan.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

GupeM ::

Glede stroška pa boš najbolje naredil, da pokličeš na SiMobil in vprašaš. 9.99€ boš verjetno plačal v vsakem primeru. Lahko pa, da ti ob predčasni prekinitvi pogodbe zaračunajo še kakšno kazen za predčasno prekinitev. Nisem prepričan. Pokliči in vprašaj, saj ne grizejo. Običajno so zelo prijazni, če si prijazen tudi ti.

Po mojem mnjenju je tako:
9.99€ v vsakem primeru (prekinitev naročnine)
+ x.xx€ v vsakem primeru (prenos številke)
+ x.xx€ samo ob predčasni prekinitvi (odplačilo telefona)
+ x.xx€ ??? če že, potem samo ob predčasni prekinitvi, kasneje sigurno ne (kazen za predčasno prekinitev pogodbe)

Lahko da sem še kaj pozabil.

WildChild ::

helsing je izjavil:

Kar se pa tiče boba in izimobila, kakšne imate kaj izkušnje s signalom (klici in internet). Je dosti slabša pokritost kot pri simobilu?


Sem šel iz t-2 na izimobil. Več kot zadovoljen. Ima LTE 20/4 MBit omejitev. Izkorišča celotno telekomovo omrežje in nimam nobenih težav tudi v zakotnih krajih ;) Imam paket 2000 enot za 8,9€. Za 11.9€ pa imaš paket z 3000 enotami. Jaz in moja sva zelo zadovoljna tako z pokritostjo kot tudi z hitrostjo interneta. Aha, še razlog zakaj sem šel na izimobil iz t-2, ker t-2 nima porihtano preklaplanja med t-2 in simobilovim gostujočim omrežjem.
in da mood

modelno1 ::

Khm, T-2 gostuje pri mobitelu ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490150559 (15280) Steinkauz
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649684 (12012) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440622 (16968) VrtniPalcek
»

Telekom Slovenije draži mobilne naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
20751434 (41112) MrStein
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640852 (23899) MrStein

Več podobnih tem