» »

Izteka se rok za brezplačno nadgradnjo na Windows 10

Izteka se rok za brezplačno nadgradnjo na Windows 10

«
1
2

jastreb ::

a so te govorice, da se izteka se rok za brezplačno nadgradnjo na Windows 10 resnične, ali gre spet za zavajanje, da bo čimveč ljudi presedlalo na 10-to?

http://www.zurnal24.si/windows-10-nadgr...

namreč sam pri sebi glede na svoje potrebe ne vidim pametnega razloga, da bi iz 7 šel na 10. pri 7 meni osebno nič ne manjka, zelo sem navajen na njo... samo pač ne vem ali je smiselno pustiti, da mi brezplačna nadgradnja na 10 propade, ker ne vem kaj bo pa čez 2 ali 3 leta.
jastreb

bambam20 ::

Ta članek zavaja.

MS je ponudil 1 leto brezplačno uporabo 10-tke. Potem bi morali vsi plačat, ki imajo win10.

Me zanima, kako bo MS izterjal plačilo ? Jim bo enostavno zablokiral winse, onemogočil dostop do spleta,?

Han ::

Članek nič ne zavaja!

Tisti, ki nam bo še nekaj časa bolj ustrezal Windows 7 ali 8.1, se "ziher nadgradnje" lotimo takole:

1. Sistemsko (C) particijo kloniraš na D ali na drug (zunanji) disk.
2. Poženeš nadgradnjo na Windows 10. (Priporočam izdelavo zagonskega USB ključa ali ISO datoteke, iz katere potem poženeš SETUP.EXE.)
3. Ko je Win10 naložen, ga prek internetne povezave aktiviraš.
4. Izvedeš "restore" sistemske particije in delaš naprej v Win 7 ali 8.1.
5. Ko ti star sistem ne odgovarja več oziroma ko ne bo več podprt, namestiš Windows 10, ki se bo (le na istem računalniku!) samodejno aktiviral.

tomaz- ::

Saj lahko posodobis na win10 in nato v roku 30 dni naredis "povrnitev" nazaj na stare windows

Han ::

Drži, ampak je predhodno kloniranje sistemske particije bolj priporočljivo.

krneki0001 ::

Han je izjavil:

Članek nič ne zavaja!

Tisti, ki nam bo še nekaj časa bolj ustrezal Windows 7 ali 8.1, se "ziher nadgradnje" lotimo takole:

1. Sistemsko (C) particijo kloniraš na D ali na drug (zunanji) disk.
2. Poženeš nadgradnjo na Windows 10. (Priporočam izdelavo zagonskega USB ključa ali ISO datoteke, iz katere potem poženeš SETUP.EXE.)
3. Ko je Win10 naložen, ga prek internetne povezave aktiviraš.
4. Izvedeš "restore" sistemske particije in delaš naprej v Win 7 ali 8.1.
5. Ko ti star sistem ne odgovarja več oziroma ko ne bo več podprt, namestiš Windows 10, ki se bo (le na istem računalniku!) samodejno aktiviral.



Totalna bedarija in preveč dela.
Vzameš 16 ali več GB ključek.
Narediš windows to go usb ključek (gimagex.exe).
Vstaviš v svojo mašino in se ti winsi štartajo iz usb ključa (ne vidijo tvojih diskov).
Registriraš s cifro od windows 7.
Počakaš da se aktivirajo, potem pa ugasneš in lepo furaš svoj sistem naprej.

Ne rabiš nič premikat particij ali česarkoli.

Namesto usb ključa lahko uporabiš tudi usb zunanji disk in inštaliraš windows 10 nanj. To da moraš nekaj particije premikat je brez veze.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Res je več dela, ni pa to "totalna bedarija". Zato sem tudi napisal, da je takšen način "ziher nadgradnja".

Na starejših računalnikih (7+ let) ponavadi ne deluje zagon/namestitev sistema z USB ključa.

Machete ::

krneki0001 je izjavil:

Han je izjavil:

Članek nič ne zavaja!

Tisti, ki nam bo še nekaj časa bolj ustrezal Windows 7 ali 8.1, se "ziher nadgradnje" lotimo takole:

1. Sistemsko (C) particijo kloniraš na D ali na drug (zunanji) disk.
2. Poženeš nadgradnjo na Windows 10. (Priporočam izdelavo zagonskega USB ključa ali ISO datoteke, iz katere potem poženeš SETUP.EXE.)
3. Ko je Win10 naložen, ga prek internetne povezave aktiviraš.
4. Izvedeš "restore" sistemske particije in delaš naprej v Win 7 ali 8.1.
5. Ko ti star sistem ne odgovarja več oziroma ko ne bo več podprt, namestiš Windows 10, ki se bo (le na istem računalniku!) samodejno aktiviral.



Totalna bedarija in preveč dela.
Vzameš 16 ali več GB ključek.
Narediš windows to go usb ključek (gimagex.exe).
Vstaviš v svojo mašino in se ti winsi štartajo iz usb ključa (ne vidijo tvojih diskov).
Registriraš s cifro od windows 7.
Počakaš da se aktivirajo, potem pa ugasneš in lepo furaš svoj sistem naprej.

Ne rabiš nič premikat particij ali česarkoli.

Namesto usb ključa lahko uporabiš tudi usb zunanji disk in inštaliraš windows 10 nanj. To da moraš nekaj particije premikat je brez veze.


Krasno, ravno to mi prav pride za dve mašini. Rad bi samo dobil key in 'registracijo' preko dveh retail win7, dokler je še zastonj, potem pa fural še naprej 7.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Han je izjavil:

Res je več dela, ni pa to "totalna bedarija". Zato sem tudi napisal, da je takšen način "ziher nadgradnja".

Na starejših računalnikih (7+ let) ponavadi ne deluje zagon/namestitev sistema z USB ključa.



Na 10 let starih je že usb boot. Ampak tako starih verjetno ne boš nadgrajeval, da bi na pentiumu P4 laufal windows 10.

Han ::

USB boot je že, ampak ne deluje. Preverjeno.

Na P4 in 1 GB RAM Win10 deluje, a moraš imeti veliko časa in potrpljenja. :P

krneki0001 ::

Han je izjavil:

USB boot je že, ampak ne deluje. Preverjeno.

Na P4 in 1 GB RAM Win10 deluje, a moraš imeti veliko časa in potrpljenja. :P


Potem je pa prestar računalnik. Če usb boot ne deluje, tudi windows 10 ne bodo.

Han ::

Ti že veš...

krneki0001 ::

a windows 7 ali 8 deluje na tistem računalniku?

Han ::

Seveda. Tudi Vista, XP, 2000, 98... delujejo.

krneki0001 ::

Si sprobal windows 8 na tistem računalniku, al samo govoriš na pamet?


Če osmica dela, potem mora usb boot tudi delovati, al pa ti ne znaš nastavit tega?

Han ::

Ker USB boot ne deluje, namestiš sistem z DVD ali CD.

krneki0001 ::

Imaš še usb 1.1?

Če imaš 2.0 bi moral delovat. Imaš v biosu vse vklopljeno?

Dej povej katera plata in kateri procesor?

Zgodovina sprememb…

Han ::

IBM Thinkpad desktop mašina iz leta 2004, designed for XP, P4 enojedrni procesor.

krneki0001 ::

Kater thinkpad? T40, T41, T50?

Han ::

Ni Thinkpad ampak Thinkcentre 8172-KGB.

spenstar ::

Eno vprasanje pre reinstalaciji Win10.
Trenutno imam masino z win10 aktivirano. Ko bo prisel novi build Aniversary update, bi rad cisto na svezo format/install na istem racunalniku. Ali bom rabil serijsko stevilko, ki je trenutno v uporabi kot Windows10 ali pa mogoce po reinstalaciji sam dam aktivacijo in bo delalo?
SPENSTAR--builder

Han ::

Na začetku namestitve preskočiš vnos ključa. Ko se boš povezal na net, se bo sistem sam aktiviral.

spenstar ::

super. cakam 2. avgust na novi release.
SPENSTAR--builder

krneki0001 ::

Han je izjavil:

Ni Thinkpad ampak Thinkcentre 8172-KGB.


1. enter the BIOS
2. disable all the hard disks drives (by disabling both IDE channels)
3. set the "boot order" to boot from "Removable Devices"

Han ::

Si zdaj srečen?

jerriho ::

Sam bi raje ostal na windows7, saj mi vse, kar pričakujem, deluje čisto OK. Pa čeprav Microsoft menda vsem, tudi meni podobnim, priporoča tole nadgradnjo do 29.7. Me lahko prepričate v nasprotno glede na sledeči opis?

Sem najbrž v primerjavi z veliko večino, ki ste aktivni na tem forumu bolj slab poznavalec računalniških zadev in napredka na tem področju. Nisem zahteven uporabnik in dvomim, da bom v bodoče. prenosnik: Lenovo g580; sistem = original win7 home premium 64-bitni (prednaloženi, nimam Cdja, valjda je product key na njem OK); procesor = Intel core i3 2,4gHz; pomnilnik = 4gb (cca 3/4 in use). Sem zadovoljen z delovanjem. Podpora za win7 menda vsaj do 2020, a ne? Do takrat se bom zadovoljil s tem računalom, če pa prej kaj odpove, pa pač kupim novega z win10. Ker sem brez MS Office, mi je trenutno zelo pomemben openoffice (ima zmožnost shranjevanja v .doc za uporabo na mobilcu in še drugod), ki mi deluje OK. Navajen sem na mozillo. Za vse ostalo so mi čisto zadosti programi samih win7, z nekaj izjemami (Vlc, Acrobat reader, avg, ...). prek spleta pa redno spremljam in to čisto normalno netTV (rtvslo, SiolTvin). Kaj več, če sploh, bi pridobil z nadgradnjo na tem računalniku?
če me prepričate za win10, se takoj oglasim z dodatnimi vprašanji.

hvala za pomoč.

solatko ::

jerriho - Sistem ti bo delal hitreje in lepše. V 30-ih dneh se lahko vrneš na 7-ico in verjemi mi, da se ne boš.
Z nadgradnjo boš dobil zastonj aktivacijo, tudi za potem, ko si boš želel zapustiti zastarel w7.
Zgubil ne boš nič od programja in podatkov, če označiš, da bi rad ohranil podatke in programe, ikone bodo na istem mestu, kot jih imaš sedaj,.......
Delo krepa človeka

737 ::

In najvažneje, Microsoft bo dobil popolni vpogled v tvoje življenje.

jerriho ::

''Zgubil ne boš nič od programja in podatkov, če označiš, da bi rad ohranil podatke in programe,...''
če jaz to prav razumem... trenutne win7 imam na eni particiji C, kjer je tudi večina programov kot tudi nekaj drugih koristnih reči. Imam še particijo D. Če prav namestim win10 se le operacijski sistem spremeni?

A prav razumem? do 29.7 klik na ''nadgradite zdaj'' pomeni pričetek nadgradnje, to je le download win10 kamorkoli že. Predvidevam, da bolje da direkt na kak (prazen?) zunanji disk ali usb ključek. Ali tudi kar na c disk in kasneje na zunanjo napravo ali dvd disk, od koder bo dejanski install.
''Z nadgradnjo boš dobil zastonj aktivacijo, tudi za potem, ko si boš želel zapustiti zastarel w7''
če tole razumem, je potrebno za brezplačno pridobitev win10, pa čeprav jih ne bi takoj uporabil, nekaj takega: dobljene win10 se le 1x zaženejo, se jih registrira z win7 product key, počaka se do neke aktivacije in ugasne računalnik. Ta ključek ali disk (ki je vir win10) ven iz prenosnika in sistem fura naprej na mojih prednaloženih win7?

drugače pa tole, kar Machete navedel?: ''Vzameš 16 ali več GB ključek. Narediš windows to go usb ključek (gimagex.exe). Vstaviš v svojo mašino in se ti winsi štartajo iz usb ključa (ne vidijo tvojih diskov). Registriraš s cifro od windows 7. Počakaš da se aktivirajo, potem pa ugasneš in lepo furaš svoj sistem naprej. Ne rabiš nič premikat particij ali česarkoli. Namesto usb ključa lahko uporabiš tudi usb zunanji disk in inštaliraš windows 10 nanj. To da moraš nekaj particije premikat je brez veze.''

A imam dilemo pri povratku na win7. Te procedura (= upgrade iz win7 na win10) že v uvodu spomni, da win7 nekam shraniš, če že nimaš kopije? Ker na microsoft SLO pravijo ''Če je izdelovalec računalnika omogočil to možnost, lahko v napravi morda obnovite tovarniške nastavitve. Če možnost vrnitve nazaj in možnost obnovitve tovarniških nastavitev nista na voljo, lahko z namestitvenim medijem in ključem izdelka namestite prejšnjo različico sistema Windows.'' in ker jaz nimam kopije in nobenega CDja, tega verjetno brez kake prejšnje aktivnosti (katere točno?) takoj ne morem.

Hvala za pomoč.

solatko ::

737 - Rade volje pa jih daješ Google-Android-u, yahoo, FB, Instagram,......... s to razliko, da te korporacije s temi podatki služijo.


Z nadgradnjo je tako, da win 10 vse podatke predinstaliranega programa, spravi v mapo windows.old in od tam se tudi opravi prehod na stari sistem.
Zanimivo je samo nekaj, ko sem povrnil na win7, mi potem iz istega medija (ISO USB ključek), sistema ni hotel aktivirat in sem moral uporabit ključ od prednaložene sedmice.
Enak postopek na delujoči 10-ki, je aktiviral avtomatsko, na podlagi digitalnih pravic.
Bom v kratkem poizkusil še enkrat, da nebi slučajno vrnitev v prejšnji sistem, brisala aktivacijo.
Delo krepa človeka

jerriho ::

solatko, že od prej han, Machete in še kdo, hvala za info... še tuhtam, kako dalje...

sledeče morda ni za to temo, a se navezuje na potencialen prehod na win10.
''Windows 7 Service Pack 1 Extended support ends January 14, 2020''

Torej če sploh ne grem na win10, bo 3 leta in pol na tem računalu Microsoft poskrbel s svojo podporo, da bo vse normalno delovalo, tako kot je sedaj. Sam pa še dodam kak programček (antivirus, itd), da bo še bolje.
Kot sem že spomnil, nisem zahteven uporabnik in bom pač uporabljal še naprej kompatibilne programe. Potem ali pa že prej pa bo verjetno že drugo računalo z win10, saj me spet mika prehod na večji 17'' zaslon.

A recimo, da bi tudi po januarju '20 še imel ta prenosnik z win7. Ali pa bi ga komu dal/prodal, pa da bi mu še spodobno služil. Predvidevam, da bo za take osebke kot sem jaz, še delalo, a z to razliko, da bom pač sam moral poskrbeti za varnost.

A me malo bolj skrbi to (to bilo ob koncu taiste podpore winXP, kar najbrž velja tudi za win7):

''An unsupported version of Windows will no longer receive software updates from Windows Update. These include security updates that can help protect your PC from harmful viruses, spyware, and other malicious software, which can steal your personal information. Windows Update also installs the latest software updates to improve the reliability of Windows--new drivers for your hardware and more.''
''please note that Microsoft Security Essentials (or any other antivirus software) will have limited effectiveness on PCs that do not have the latest security updates. This means that PCs running Windows XP will not be secure and will still be at risk for infection.''
''Also, as more software and hardware manufacturers continue to optimize for more recent versions of Windows, you can expect to encounter more apps and devices that do not work with Windows XP.''

torej bi bil kljub vsem zaščitam, ki jih naložim, tak računalnik še vedno ogrožen z nestabilnim sistemom in skoraj nekoristen tudi za nezahtevno uporabo?
Kaj so poročali tisti, ki so še nedolgo tega ali morda še posedujejo winXP?

cekr ::

Preveč modruješ. Tročiš svoj in naš dragocen čas za traparije.
Poženi upgrade. Če gre skozi, ga uporabljaj.
Kaj bo in kaj ne bo, se pa ne obremenjuj.
Win7 je zgodovina. Pozabi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

jerriho ::

sam sem pač iskreno povedano do tistega opozorila pred tednom čisto pozabil na te win10, da se bliža nek pomemben datum. trenutno sem še v bolniškem staležu in ne glih mobilen. da je nesreča še večja, v kraju kjer trenutno prebivam, dostopam do spleta le prek mobilca (ni glih nov in 4gb max prenos podatkov) in bo šel težko tako prenos win10 na kak USB ključek.

zanima me samo še to:
a mi lahko sosed na moj usb ključek prek teh navodil - ki so mi btw zelo všečna - http://www.zmaga.com/content.php?id=690... prenese inštalacijske datoteke od windows10 in potem doma kljub počasnejši internetni povezavi uredim vse preostalo?
Je vseeno bolje - morda edino izvedljivo - da dam sosedu svoj prenosnik in vse na mojem računalu delam? No, morda se zmeniva, da mi omogoči wireless.

Je samo še sledeče potrebno, da dokončno pridobim te win10 brezplačno do vključno 29.7 četudi jih kasneje dejansko uporabim?
Potem pa ''Vstaviš v svojo mašino in se ti winsi štartajo iz usb ključa (ne vidijo tvojih diskov). Registriraš s cifro od windows 7. Počakaš da se aktivirajo, potem pa ugasneš in lepo furaš svoj sistem naprej.''

sej če ob namestitvi win10 res ostane vse nedotaknjeno na disku C brez nujnega back up, bom najbrž kar takoj presedlal na win10. Na C imam zdej win7 in še 400gb prostega. Na novo ustvarjena particija bo za win10 in le za njih?

še 1x se zahvaljujem za vso pomoč.

dodatek:
vsem, ki jim njihov kot kaže zelo dragocen čas kradem, se seveda zelo opravičujem. pač nismo vsi enako računalniško razviti in nimamo razno raznih kolegov računalničarjev blizu, da nam kaj poštimajo. Sicer pa imam tudi sam izkušnje z osebki, ki se niso sposobni spustiti iz računalniških nebes na nivo običajnega človeka, da mu kaj razumljivo pojasnijo. Občasno imam občutek, da so ti forumi namenjeni le debatam med poznavalci.

solatko ::

Usb ključek z windows 10 ti lahko naredi katerikoli prijatelj, ki ima dostop do neta. Ti pa boš pognal ta ključek v win7 in dal instal. Potem izbereš, kaj vse bo ostalo in v uri in pol, boš imel win10.
Če imaš še kakšen disk, vzameš sistemski disk ven, daš noter prazen disk, posnameš čisto verzijo 10-ke, počakaš da se aktivira in vzameš disk ven, ter ga po potrebi vstaviš v ta računalnik, če se boš 7-ice naveličal.

Potem diska zamenjaš in na obstoječem, narediš downgrade na prejšnji sistem.

Tako boš pridobil nazaj priljubljen sistem, na drugem disku pa boš imel aktivirano 10-ko.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

solatko je izjavil:

Usb ključek z windows 10 ti lahko naredi katerikoli prijatelj, ki ima dostop do neta. Ti pa boš pognal ta ključek v win7 in dal instal. Potem izbereš, kaj vse bo ostalo in v uri in pol, boš imel win10.
Če imaš še kakšen disk, vzameš sistemski disk ven, daš noter prazen disk, posnameš čisto verzijo 10-ke, počakaš da se aktivira in vzameš disk ven, ter ga po potrebi vstaviš v ta računalnik, če se boš 7-ice naveličal.

Potem diska zamenjaš in na obstoječem, narediš downgrade na prejšnji sistem.

Tako boš pridobil nazaj priljubljen sistem, na drugem disku pa boš imel aktivirano 10-ko.


Govorimo o windows to go!

Naredi se ključek windows 10 z gimagex.exe ali win2usb ali rufusom. To ni inštalacijski, ampak so že inštalirani windows 10 na ključek. Potem pa od računalnik vpišeš serijsko in registriraš te windowse na svojem računalniku.
S tem nič ne podiraš na svojem računalniku. In ko odstraniš ta kluček, tebi tvoj sistem enako deluje kot prej.

solatko ::

Windows to go lahko narediš od 7-ice naprej kadarkoli na aktiviranem, delujočem sistemu, na kompatabilni napravi. Ne moreš pa instalirat windows to go na računalnik, na katerem bi hotel, lahko samo s svojim diskom ali ključkom delaš na katerem koli računalniku, brez da uporabljaš instaliran sistem.
Tako kot linux live.
Delo krepa človeka

Runnagain ::

Kako je pa je s to Win 10 samodejno aktivacijo ob frišni inštalaciji? Katere komponente lahko menjaš, da bo samodejna aktivacija delovala? Ok, če menjaš plato itak, kaj pa grafična, disk?
Na kaj je ta ID vezan? Moraš potem še enkrat serijsko od win 7/8 vpisovat da aktiviraš na novem sistemu, če ni samodejne aktivacije zaradi menjanih komponent?

Zgodovina sprememb…

Machete ::

krneki0001 je izjavil:

solatko je izjavil:

Usb ključek z windows 10 ti lahko naredi katerikoli prijatelj, ki ima dostop do neta. Ti pa boš pognal ta ključek v win7 in dal instal. Potem izbereš, kaj vse bo ostalo in v uri in pol, boš imel win10.
Če imaš še kakšen disk, vzameš sistemski disk ven, daš noter prazen disk, posnameš čisto verzijo 10-ke, počakaš da se aktivira in vzameš disk ven, ter ga po potrebi vstaviš v ta računalnik, če se boš 7-ice naveličal.

Potem diska zamenjaš in na obstoječem, narediš downgrade na prejšnji sistem.

Tako boš pridobil nazaj priljubljen sistem, na drugem disku pa boš imel aktivirano 10-ko.


Govorimo o windows to go!

Naredi se ključek windows 10 z gimagex.exe ali win2usb ali rufusom. To ni inštalacijski, ampak so že inštalirani windows 10 na ključek. Potem pa od računalnik vpišeš serijsko in registriraš te windowse na svojem računalniku.
S tem nič ne podiraš na svojem računalniku. In ko odstraniš ta kluček, tebi tvoj sistem enako deluje kot prej.


Meni ne rata. Delal sem po tem postopku: http://www.howtogeek.com/196817/how-to-... na ključ sem kopiral pa normalen Win10.iso. Bolj je problem sicer, da mi ne najde možnosti USB boota v biosu. Verjetno moram prej to razčisti kaj je narobe, kot tole z gimagex (mobo je pa P8P67 Asus).
Je win2usb morda bolj trotel ziher? Ker gimagex ima kar veliko nastavitev za katere pojma nimam kaj pomenijo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

solatko je izjavil:

Windows to go lahko narediš od 7-ice naprej kadarkoli na aktiviranem, delujočem sistemu, na kompatabilni napravi. Ne moreš pa instalirat windows to go na računalnik, na katerem bi hotel, lahko samo s svojim diskom ali ključkom delaš na katerem koli računalniku, brez da uporabljaš instaliran sistem.
Tako kot linux live.


Daj probaj enkrat inštalirat windowse na usb ključ in registriraj windowse. Pa ne preko funkcije v CP- windows to go, ampak s kakim drugim programom.

win2usb je še najboljši. Kreiraš VHD in boot na usb ključku, pa zadeva deluje brez problemov.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Ocitno danes vsi nadgrajujejo na windows 10, meni na compu in tablici ze 1h samo kroge vrti :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zmaugy ::

Še malo in bo konec posiljevanja s tem polizdelkom. Računam da mi nadlegovalci iz M$ na moje Win 7 ne bodo poskušali namestiti svojega malwarea po 29.7.
Če bo podpora za Win 7 postala slaba, bo treba zasuti TIRS s prijavami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Invictus ::

TIRS se pa res sekira za tvojo prijavo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zmaugy ::

To bomo pa še videli, ane? Vsekakor pa je M$u vseeno zate, če se jim še tako dobrikaš.

Dr_M ::

Jest imam pa problem, ker se mi tablica noce updejtat. Obstane na 40% in to je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

theBill ::

Tudi sam še nisem nadgradil iz Win 7 pa me zanima, a sploh dela upgrade, glede na to da verjetno ogromno ljudi lovi zadnji dan?

KTr1sk ::

Dr_M je izjavil:

Jest imam pa problem, ker se mi tablica noce updejtat. Obstane na 40% in to je to.

Pri meni je bilo enako, ampak sem potem naredil fresh install in uporabil serijsko številko od trenutnega sistema windowsov (deluje od win 7 in od 8) in je aktiviralo
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

solatko ::

theBill - Nekaj postov više imaš navodila. Update je precej zaseden in boš zamudil rok, če ga boš čakal.

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...
Delo krepa človeka

Modri dirkač ::

Dr_M je izjavil:

Jest imam pa problem, ker se mi tablica noce updejtat. Obstane na 40% in to je to.

Izklopi antivirus.

theBill je izjavil:

Tudi sam še nisem nadgradil iz Win 7 pa me zanima, a sploh dela upgrade, glede na to da verjetno ogromno ljudi lovi zadnji dan?

Včeraj brez vsake panike.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

theBill ::

solatko je izjavil:

theBill - Nekaj postov više imaš navodila. Update je precej zaseden in boš zamudil rok, če ga boš čakal.

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

Kaj to pomeni, če se izteče rok med nadgrajevanjem, bo računalnik obstal na win 7 ali se bo obesil nekje vmes in bo potrebna nova inštalacija sistema?

Tole kar si linkal, kaj je poanta tega, da daš Win 10 na USB ključ? Lahko s tem USB ključem potem narediš delayed upgrade na win 10 ali kaj?

Magic1 ::

Verjetno mora bit win 10 aktvirana pred koncem. 10 na ključ, hitra inštalacija, not daš kodo od 7 ali 8 in si fertik v 30 min. Na koncu še ročno zaženeš aktivacijo na netu in je.
Magic
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70191296540 (3215) MIHAc27
»

Izteka se možnost brezplačne nadgradnje na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7123855 (17051) orreel
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725801 (20921) R1710
»

Windows 10 "clean install"

Oddelek: Pomoč in nasveti
4814087 (11587) fujtajksel
»

Predhodno nameščen win 8 - ključ izdelka

Oddelek: Operacijski sistemi
145344 (4815) solatko

Več podobnih tem