» »

win 7 update ne dela ?

win 7 update ne dela ?

«
1
2

#000000 ::

win 7 64 sp1 bit ne deluje update, ni skrekano ali kako drugače zaobita aktivacija, pokaže da je na voljo okoli 800 mb posodobitev, ampak ko stisneš gumb posodobi lahko čakaš 3 leta in ne downloada niti 1kb skoz na nuli. Sem probal par toolov iz Microsoftove podpore pa ne trza, ustavil vse service razen Microsoftovih opet ista pesem, odstranil antivirus a še vedno nič.

Han ::

KB3138612 imaš naložen?

Pomagaj si z WSUS Offline Update ali Autopatcher.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

#000000 ::

evo nekak jih je uspel snet dol, zdej upam da bo začel instalirat je pa 1.2 gb naraslo prej blo samo neki čez 700 mb

#000000 ::

no je že na 43 od 223 posodobitev, valjda bo šlo dokaj hitro

Alexius Heristalski ::

Imaš tudi v Update Catalogu za Win7 SP1 vse posodobitve do aprila 2016 v eni priročni posodobitvi.

Vir: TechNet
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

#000000 ::

ne sej zdej dela, je že končano, download je bil šel v bistvu počasnej kot instalacija popravkov, ne letijo nikamor serverji od MS al pa je bla gužva, ker glede na linijo bo mogl spikat dol v nekaj sekundah, ampak zdej je OK zadeva rešeno.

Ahim ::

#000000 je izjavil:

ne sej zdej dela, je že končano, download je bil šel v bistvu počasnej kot instalacija popravkov, ne letijo nikamor serverji od MS al pa je bla gužva, ker glede na linijo bo mogl spikat dol v nekaj sekundah, ampak zdej je OK zadeva rešeno.


Ni v tem tezava - M$ namerno sabotira update za Widnows 7, da bi raja sla na Windows 10.

Ko koncno namestis pravi update, zadeva spet deluje tako, kakor je pred nekaj leti (torej da pri updatanju ni treba cakati nekaj ur, da se sploh kaj zgodi).

#000000 ::

Ja sej jest sem mel tud tak občutek oz. ga imam

Alexius Heristalski ::

Ja, neposodobljen klient za Windows Update v Windows 7 je problematičen, tako se splača najprej posodobiti le-tega. Npr. KB3138612.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Han ::

Na eni mašini se kljub nameščenemu KB3138612 update že nekaj dni "vrti v prazno". ;(

bambam20 ::

Han je izjavil:

Na eni mašini se kljub nameščenemu KB3138612 update že nekaj dni "vrti v prazno". ;(


Poizkusi po 4-tem koraku. Mene je rešil.

http://www.wintips.org/how-to-fix-svcho...

Pa GWX si inštaliraj , da ti ne bi MS samodejno naložil win 10.

#000000 ::

mene je tud rešilo reset vseh posodobitev ampak ne tko kot na 4 koraku ampak sem našel neko .bat skripto nekje in pol je po restartu začel nabirat updjete, ampak zelo jebeno počasi, k dab en bremzo zraven tišal :)

Alexius Heristalski ::

Han je izjavil:

Na eni mašini se kljub nameščenemu KB3138612 update že nekaj dni "vrti v prazno". ;(

KB3102810 tudi pomaga. Morda ne v vseh primerih.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Han ::

Sem namestil še ta KB, pa se že eno uro vrti v prazno. Zadnji update je bil uspešno izveden 24.6.2016.

Na drugi mašini, na kateri je bil WU zagnan pred ca. 10 dnevi, so se pojavile nove posodobitve v manj kot 15 minutah. Pa gre za praktično enako konfiguracijo, tako strojno kot programsko.

bambam20 ::

Han je izjavil:

Sem namestil še ta KB, pa se že eno uro vrti v prazno. Zadnji update je bil uspešno izveden 24.6.2016.

Na drugi mašini, na kateri je bil WU zagnan pred ca. 10 dnevi, so se pojavile nove posodobitve v manj kot 15 minutah. Pa gre za praktično enako konfiguracijo, tako strojno kot programsko.


Da bi šel po 4-tem koraku na mojem liknu pa ne? Sam sem imel isti problem, da se mi ni hotelo posodobit, procesor mi je nabijalo na 80%.

No, kakorkoli. Potem ap jamraj, če nočeš koristnih nasvetov.

SasoS ::

Vsak mesec je novi popravek, ki povzroči isto težavo, če ni inštaliran.
Zadnji, ki odpravi počasnost je KB3161608. Tokrat dokončno - častna skavtska.

Han ::

Končno se je zbudil in mi hotel podtaknit že n-krat skrite posodobitve za Windows 10 nadgradnjo in za telemetrijo.

Hvala vsem. Moral sem naložit še zadnji omenjen KB in izbrisat C:\Windows\SoftwareDistribution.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

bambam20 ::

Han je izjavil:

Končno se je zbudil in mi hotel podtaknit že n-krat skrite posodobitve za Windows 10 nadgradnjo in za telemetrijo.



Za to nadležnost si inštaliraj GWX.

AC_DC ::

Tako tole kar dela ms z win updejti je dobesedno fail, na debianu vpišeš "sudo apt-get update && apt-get upgrade" in gre skozi v minuti.

Han
Kako si rešil potem ?

Han ::

Ne maram pritajenih programov tipa GWX. Rajši občasno poženem Never10 in Win10wiwi.

Kot že rečeno sem WU "rešil" z namestitvijo omenjenih KB in izbrisom C:\Windows\SoftwareDistribution.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Machete ::

Mah meni ni ratalo, proval sem vse mogoče in nemogoče, razen formata :(
Še MS support se je prek remota konektal na PC in probaval, brez zmage.
Tako sem že dve leti brez updejta.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

AC_DC ::

Kater kb je rešil ?

Han ::

Najbolj verjetno zadnji - KB3161608.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Zdaj deluje WU kot namazan in želi na vsak način podtaknit KB3035583. :P

AC_DC ::

Lahko potrdim, z KB3161608 dela na x86 in x64 w7 v parih minutah (manj kot 5).

SasoS ::

Tukaj je nekaj več informacij:

http://www.infoworld.com/article/308681...

Problem je z vsakim popravkom, ki zamenja win32k.sys: All of these solutions had one thing in common: they involved replacing win32k.sys. Apart from that, they seemed to be completely random. Ko enkrat inštaliraš tak popravek, potem spet deluje...do naslednjega :D

It's still too early to tell if this is a permanent fix, and won't really know if Microsoft actually fixed the problem until July. Nekje sem sicer bral, da so obljubljali da bo 608 baje zdaj res to dokončno poporavil...mogoče celo ni rečeno da ne bo to res, glede na to da se zaključuje zastonj nadgradnja na win10.

Ahim ::

Po vnovicnem matranju s svezo namestitvijo Win7 x64 SP1 sem prisel do naslednjega postopka, ki zdaj (julij 2016) se najhitreje pride skozi in ocitno deluje z enim samim paketom (v katerem je resda mnogo posodobitev zdruzenih):

1: Po namestitvi Win7 je potrebno najprej posodobiti Windows Update.

2: Nastavi Windows Update tako, da ne brska sam za novimi posodobitvami.

3: Ce je medtem Widnows Update ze zacel gledati za posodobitve in je proces svchost.exe zabil eno jedro na 100% (v Task Managerju prikazi vse procese, da to preveris), potem pojdi na Services, klikni gumb Services, najdi Windows Update in daj Stop. To bi moralo ustaviti obremenitev tistega jedra na 100%, ce niams drugih programov aktivnih bi moral CPU usage zdaj biti blizu 0% namesto 50% (dvojedrnik) ali 25% (stirijedrnik).

4: Pobrisi vsebino mape C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download (zgolj vsebino; mape same nisem izbrisal).

5: Y brskalnikom downloadaj paket posodobitev KB3125574 (windows6.1-kb3125574-v4-x64_2dafb1d203c8964239af3048b5dd4b1264cd93b9.msu) in ga namesti offline (klikni fajl, sledi navodilom).

6: Ponovno omogoci Windows Update (sam sem izbral da naj poisce posodobitve, a jih ne downloada in ne namesca brez moje privolitve).

7: Poisci nove posodobitve. Postopek bi takole cez palec moral trajati manj kot cetrt ure (nisem stopal, za priblizno toliko casa sem pocel druge reci).

hojnikb ::

ali pa pobereš nekje iso, ki ima že integrirane updejte..
#brezpodpisa

Ahim ::

Foo, ni vec gumba za edit :O

Izpustil sem ZELO POMEMBEN korak, ki pride na vrsto med 4. in 5.:

4.5: Downloadaj in namesti zadnji Net framework (trenutno NDP461-KB3102436-x86-x64-AllOS-ENU.exe). Brez tega se korak stevilka 5 "zatakne" povsem enako, kot se je prej Widnows Update in cara nekaj v nedogled.

hojnikb je izjavil:

ali pa pobereš nekje iso, ki ima že integrirane updejte..


Ne zaupam raznim ISO slikam, ki imajo poleg normalnih stvari morda slipstreamano se kaj, cesar ne zelim.

Moj postopek za delovanje potrebuje izkljucno stvari, ki jih poberes z Microsoftove strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ahim ()

#000000 ::

ja tud jest ne maram met .iso slik iz raznih torent strani, ga lepo poberem dol direkt is MS in updejte, vem da je to pot okoli rit v varžet, ampak tko je, sem mel v časih xp-jev slipstreaman sp2 in je delalo ko šus, sem probu najt kako orodnje da bi isto naredu z win7 pa sem najdu samo nlite ki pa je po novem plačljiv.

SasoS ::

Z Dism lahko narediš integracijo. Zgornji update KB3125574 vsebuje nekaj popravkov, ki dodajo telemetrijo...
Na mydigitalife je update pack, ki zna narediti integracijo vseh popravkov, brez telemetrije.

Tudi ni potrebno brisanje SoftwareDistribution mape, KB3161608 res pomaga. Zdownloadaš, resetiraš, izklopiš mrežo (da ne išče popravkov) in po resetu bo ok :)

ecopro ::

Mesec je naokoli in na voljo so nove/druge posodobitve in z njimi povezane težave.
Preko vikenda sem se "zabaval" z nalaganjem posodobitev na dva sistema z Win7 x64 SP1 PRO. En je bil brez posodobitev okoli 3 leta, drugi pa nekaj mesecev. Na obeh ista zgodba - iskanje in nalaganje posodobitev v nedogled.
Poskusil sem vse mogoče, med drugim tudi 3. postopek (Simplix pack), opisan na forumu mydigitallife. Po zaključku postopka sem ostal brez interneta, težave so bile tudi z odpiranjem večine programov, saj se je med nalaganjem posodobitev poškodovala datoteka wininet.dll. Imel sem srečo, da sem lahko obnovil sistem, marsikomu je žal ostala samo sveža namestitev OS. Tako tega postopka ne priporočam.
Ko sem že skoraj obupal, sem začel kombinirati nekatere postopke. Tako sem nazadnje izbral 2. postopek (http://wu.krelay.de/en/) s prej omenjenega foruma. Najprej sem izbrisal vsebino mape C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download in postopoma nalagal posodobitev za posodobitvijo. Na koncu mi je po skoraj 2 dneh vendarle uspelo. Zdaj WU takoj najde in naloži posodobitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ecopro ()

bluefish ::

Zakaj komplicirate?

Po namestitvi sistema namestiš najnovejši .NET Framework (trenutno 4.6.2), nato IE11, sledijo popravki KB3020369, KB3125574 (pri tem je preventivno priporočen izklop interneta) ter KB3161647 (oz. novejši, tale je junijski). Po tem bi moralo prvo preverjanje trajati tam nekje pol ure, uro maksimalno. Če še ne najde, namestiš KB3138612.

To je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

gogolinho ::

imam tudi ta problem.. na sveže inštalirani windows 7.. zdaj melje že nekje 20 ur, pa še vedno melje..
sem prebral nekaj postov nazaj in preizkusil nekaj stvari ampak ne deluje.. Problem je pa še ta, da ne morem niti
inštalirat kak popravek..

Ahim ::

gogolinho je izjavil:

imam tudi ta problem.. na sveže inštalirani windows 7.. zdaj melje že nekje 20 ur, pa še vedno melje..
sem prebral nekaj postov nazaj in preizkusil nekaj stvari ampak ne deluje.. Problem je pa še ta, da ne morem niti
inštalirat kak popravek..


Isci "WSUS offline update" - je zastonj, update nalozi precej hitro. Preden ga zacnes uproabljati, preveri ali ti svchost pokuri za en core CPU ciklov, ce jih, potem najprej zaustavi in ponovno zazeni Windows Update service, potem takoj izkljuci Windows Update (niti preverjanja za update ... cisto izkljucen!) in se enkrati preveri da ne zapravljas casa po nepotrebnem s svchost.

Ko imas enkrat z WSUS nalozen zacetni set popravkov, ki so potrebni za normalno delovanje, lahko Windows Update spet omogocis nazaj. V prvo bo trajalo nekaj casa, da preveri vse skupaj, od tam naprej pa bi moralo delovati normalno.

Han ::

gogolinho je izjavil:

Problem je pa še ta, da ne morem niti inštalirat kak popravek.
Si namestil .NET Framework 4.6.2 in potem še KB3020369 ter KB3172605?

gogolinho ::

Han je izjavil:

gogolinho je izjavil:

Problem je pa še ta, da ne morem niti inštalirat kak popravek.
Si namestil .NET Framework 4.6.2 in potem še KB3020369 ter KB3172605?




aaaaaaaaaa hvalaaaaa :)

scipascapa ::

tudi meni ne dela ko ga zaženem.

Han ::

Kako ne dela? Javi napako? Se vrti v prazno? Imaš nameščena nazadnje omenjena popravka?

scipascapa ::

sem dal da....zdej pa kr dela lol

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Katere popravke si namestil takoj po namestitvi sistema in pred aktiviranjem WU?

D3m ::

Han je izjavil:

gogolinho je izjavil:

Problem je pa še ta, da ne morem niti inštalirat kak popravek.
Si namestil .NET Framework 4.6.2 in potem še KB3020369 ter KB3172605?


Med omenjenimi mi je uspelo namestiti samo

.NET 4.6.2

Ostalo melje za iskanje psodobitev v tem računalniku, prvotni problem je bil pa neverending iskanje posodobitev..

Še kakšna ideja? Zadnje posodobitve so nameščene

Dne 19.5.1015
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

D3m je izjavil:

... uspelo namestiti samo .NET 4.6.2 ... Ostalo melje za iskanje psodobitev v tem računalniku...
Še kakšna ideja? Zadnje posodobitve so nameščene Dne 19.5.1015 8-O8-O>:D


Mogoče mu ne paše .NET 4.6.2, ki bi sicer moral biti navzdol kompatibilen. .NET 4.6.1

Pa še trenutno zadnja dva mesečna "rollup apdejta":

https://support.microsoft.com/en-us/kb/...

https://support.microsoft.com/en-us/kb/...

D3m ::

LOL 1015 my bad.

Anyway uspelo mi je namestiti KB3172605

Kateri KB je pa pred kratkim bil za WIN10 notification removal?
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

D3m je izjavil:

LOL 1015 my bad.

Anyway uspelo mi je namestiti KB3172605

Kateri KB je pa pred kratkim bil za WIN10 notification removal?


vseeno.

inštaliraj si GVX pa ne bo strahu za teženje.

Lp.

Han ::

D3m je izjavil:

Kateri KB je pa pred kratkim bil za WIN10 notification removal?

KB3184143

D3m ::

Poročam, da sedaj WU dela.

Našel je vse manjkajoče popravke za od 19.5. dalje.

Hvala za pomoč.
|HP EliteBook|R5 6650U|

SasoS ::

D3m je izjavil:

Ostalo melje za iskanje psodobitev v tem računalniku, prvotni problem je bil pa neverending iskanje posodobitev..


Nisi upošteval navodil...ko potegneš dol KB, naredi restart in izklopi mrežo. Potem ne bo iskal posodobitev.

D3m ::

Je že rešeno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

SasoS ::

Sem napisal za naslednjega, ki bo spraševal isto :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konstantna poraba pomnilnika (RAM) 80%

Oddelek: Pomoč in nasveti
152225 (2024) 737
»

Zelo visoka poraba CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
716675 (5424) krneki0001
»

Windows Update na Win7 problemi

Oddelek: Operacijski sistemi
183135 (1987) Alexius Heristalski
»

Težava z Windows Update

Oddelek: Pomoč in nasveti
151443 (1014) Machete
»

Nič popravkov za okužen Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5012765 (10606) Jst

Več podobnih tem