» »

Windows Update na Win7 problemi

Windows Update na Win7 problemi

Pentium ::

Včeraj sem na en računalnik na novo naložil Win 7 Pro SP1 (seveda licenčni) in nekaj ostale šare. Imam original DSP DVD s SP1 že vključenim.

Ko sprožim Windows Update, da bi prečekiral za posodobitve, se le to preverjanje nadaljuje in nadaljuje.
Včeraj zagotovo 4 ure in je še vedno iskal. Neke aktivnosti diska ni bilo zaslediti, le CPE je ves čas na 50% (svchost.exe), po mreži pa tudi ničesar ne prenaša.

Danes že pa tudi od 12. ure poganjam in še kar preverja za posodobitve.

Kakšne ideje? Sem pa v začetku avgusta delal tudi inštalacijo Win 7 na en PC in tudi takrat se spomnim, da je rabil celo večnost preden mi je pokazal posodobitve, ki so na voljo.
  • spremenil: Pentium ()

jukoz ::

Meni tudi tako dela. Na obstoječi inštalaciji. Po ene treh dneh - ko PC seveda vžigam in ugašam se čudežno prenesejo v par urah.
Čez en teden pa spet na novo od začetka.

solatko ::

Strežniki so zasedeni z 10-ko, zato posodobitve za starejše sisteme nalaga precej dlje.
Delo krepa človeka

Pentium ::

Toliko da naredim update - Po skoraj 5 mesecih od odprtja te teme, so se problemi le še stopnjevali. Ker kar pogosto delam reinstalle Windows 7, je to zelo moteče oz. vzame za normalno instalacijo s posodobitvami tudi po 3 dni.

Ko pa enkrat najde in namesti prvi val posodobitev po novi namestitvi OS, potem pa dela update check hitro, tako kot včasih. Se strinjam, da je povezano nekako z Win 10, vendar kako potem išče posodobitve toliko časa le prvič?

Je morda potrebno imeti kakšno posodobitev že prej nameščeno, da se WU predrami? Je že kdo kaj raziskoval?
Obstaja morda na netu kakšen offline Update Pack za Windows 7, da bi ga lahko imel na ključku in ga ročno pognal?

Han ::

Prejšnji teden sem na prenosnik na sveže namestil enako sedmico. WU je najprej posodobil samega sebe zelo hitro, potem pa je iskal posodobitve dobre pol ure.

Na tvojem mestu bi si pomagal z Autopatcher-jem.

jukoz ::

Prejšnji teden nalagal 2x popravke:
- nov HP prenosnik z win7 pro predinštaliran - ene 2 dni da je vse naložil. Da Windows Update našel popravke sam zase kar hitro, prve nadaljnje popravke pa ne vem - ene 2 uri

- star HP prenosnik z win 7 pro - popolnoma nova inštalacija - isto ene 2 dni, s tem da ga nisem takoj aktiviral temveč še le po cca 1 uri. Po nekem čudežu je Windows Update zase našel popravke zelo hitro, nadaljnje potem pa tudi.

Občutek imam da se mora sam najti, da če ga forsiraš im mu klikaš naj išče popravke mu ne pomagaš nič.

Baja ::

@Pentium: pogooglaj za wsus offline

lp

Pentium ::

To bo to! Sem sprobal in je neverjetno dober softver tole.. Autopatcher je drek v primerjavi s WSUS offline, vsaj zame :)

ST-777 ::

Baja je izjavil:

pogooglaj za wsus offline
Tnx, wsus offline je rešil problem.

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Han ::

Ta update ne odpravi težave in je pravzaprav naravnan za Windows 10 nadgradnjo.

Machete ::

Meh meni tudi ta wsus ne reši problema. Sicer polouda neke updejte in potem melje in 4x resetira winse in vmes še spuca desktop, potem je vse kot je bilo. Update mi še vedno ne dela. Že več kot leto in sem obupal. Fural bom tako kot je, ker saj konec koncev mi vse dela, preveč programov in nastavitev, da bi sformatiral.

Btw. če naredim bootable medij za WIN10, ali tudi ponudi, da ohraniš vse aplikacije ali je to izključno, če nadgradiš preko 'Media creation toola'?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Han ::

Če delaš nadgradnjo, z (boot) medija poženeš SETUP, ko si v Windows 7/8.1.

Han ::

KB3135445 je trenutno predpogoj, da se Windows 7 Update ne vrti v prazno.

Pentium ::

Moram reči, da je tale WSUS delal dobro do nekje začetka aprila, zdaj pa ni nič bolje, kot je bilo prej...

Bom poskusil s KB3135445, če bo kaj bolje

SasoS ::

KB3145739 je trenutno krivec.
Mogoče pomaga tudi KB3138612 (marčevska verzija KB3135445).

boolsheat ::

V W10 po nevem katerem buildu lahko vpisuješ W7/W8 serijske... Tako, da zloadaj zadnji W10 build in vpiši W7 kodo.

Han ::

KB3135445 Win10wiwi veselo zradira.

Čez vikend sem sveže namestil Windows 7 Ultimate x64 SP1. Dokler nisem naložil KB3135445, se je Update vrtel v prazno nekaj ur. Po tem je našel posodobitve v 5 minutah. Ko jih je naložil, se je spet vrtel v prazno, zato sem zagnal Win10wiwi. Po tem je rabil pol ure, da je našel manjkajoče posodobitve. Naložil sem vse in še enkrat pognal Win10wiwi. Zdaj deluje kolikor toliko normalno - Windows Update zaključi pregled v največ 30 minutah.

Alexius Heristalski ::

Naj bi pomagala tudi skripta s techneta, če jo zaženeš v safe modeu: klik.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Image ne boota iz USB-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
272949 (2266) MIHAc27
»

win 7 update ne dela ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5311368 (8895) konspirator
»

windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
141136 (821) solatko
»

Mreža računalnikov in windows update

Oddelek: Omrežja in internet
293421 (2568) harmony
»

Win 7 Update

Oddelek: Pomoč in nasveti
131874 (1457) M&M

Več podobnih tem