» »

i: MB / tržnica / tobak na kile - majo? cena?

i: MB / tržnica / tobak na kile - majo? cena?

Ijus ::

Yo. Zdravo.

Imajo v Mariboru na tržnici tobak? Kupil bi si ga kako kilo-dve-tri. Če majo, kako je z ceno?

Oziroma se da kje bližje Vranskemu to kupit? Mi je pa cilj čim bolj poceni dobit nek spodoben tobak.

Ijus ::

Kaj je zdej to? Noben ne ve? Res al kaj?

Yohan del Sud ::

Hja, kolikor sem na hitro poguglal je zasebno gojen tobak enako kot zasebno narejen šnopc. Do neke mere dovoljeno in regulirano, torej za lastno uporabo. Ampak tle okrog ga skoraj nobeden ne goji, še manj pa prodaja na trgu. Iz istega razloga tudi domačega šnopca (več kot vzorca) ne boš našel na trgu. Me lahko kdo dopolni?

Uvožen tobak gre pa skozi isto trošarino in še kaj več, kot v vsaki štacuni.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Ijus ::

Pa dobr. Čak. Zdej men neki ni jasno.
Ko greš iz Bosne v Hrvaško je omejitev ena šteka cigaret na osebo ali men se zdi da 250 do 500g tobaka na osebo.
Vem k je stari šel dol pa mi prinesel 2 kile. Bila sta s kolegom in šla dva krat. isti izlet.

Ko pa greš iz Hrvaške v Slovenijo pa ni nobenih omejitev glede količine.

Tako da ne vem kaj je s tem gojenjem. Sej če maš registriran kot neko obliko popoldanske obrti al s.p. lahko komot legalno prodajaš tobak in plačuješ davek. Sej glede davka je problem.

Isto je pri nam nekaj podobnega glede čebelarstva. Vem k se moj fotr s tem ukvarja. Do 38 al kako že panjev maš lahko neprijavljeno in lahko komot free prodajaš med po kakršni ceni hočeš. Če imaš pa več panjev moraš pa zadevo prijavit in registrirat da lahko plačuješ davke. Pol maš pa vodenje, beleženje, pisanje,...

Mene sam zanima kje v sloveniji kupit tobak na kile. Itak me zanima legalna pot ker kakor vidiš javno sprašujem o tem tukaj na tem forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Ijus ::

Sicer to kar si napisal je isti primer kot sosedu zamenjat žarnico. Al mu naredit popravit skup sklanfat omaro. To se po novem ne sme več. Zaradi odžiranja stroke in varnosti (lih berem o Pokemonu; ne vem al bi se obesil al posral v gate) ter posledično ni davkov. KAmor gre denar za naš skupni blagor na račun posameznikov izjem ki so izjemni sposobni nadarjeni nadpovprečni in lahko ker so sposobni uživajo na račun bogatije in luksuza. Zdej bi pa še drugi neki mel od tega. Zakva?

Ajmo naredit red v državi! ""Kva boš ti k* živel bolje na moj račun če me glih ti vlečeš v ta drek.""

A zdej boš ti skočil ker bom jaz rekel hop? Ja pol bom pa še bolje govoril hop. The fvck? Kva je s tem folkom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Yohan del Sud ::

Pa ne fentaj kurirja. Sem samo na hitro poguglal. Sem pričakoval, da boš raziskovanje prevzel naprej. Nikotinski adiktnež?

Zadeva JE regulirana. To je to. Lahko kupiš tudi 10 kg tobaka v merkatorju, če hočeš, ali pa ga prešvercaš iz makedonije. In ne, ne kadim.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Ijus ::

Yohan del Sud je izjavil:

Nikotinski adiktnež?


Hud.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Ijus ::

Ja no. In me čudi, da noben tukaj na Slo-Tech forumu ne ve kje bi dobil tobak na kile pri nam v Sloveniji.
Kaj? Se nobeden ne ukvarja s tem pri nam?

Yohan del Sud ::

Seveda je folk tu okoli, ki se s tem ukvarja, samo jih ni na tem forumu. Google je tvoj prijatelj. Vtipkaj noter "kje dobiti kilo tobaka v sloveniji" in prvi link ti da vezo do parih dobaviteljev. Koliko so perspektivni pa res ne grem preverjat. Tudi nižje dobiš nekaj zanimivih povezav.
www.strancar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tobak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9656098 (8240) Baja
»

Tobak v Sloveniji prepovedan do leta 2030 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6010389 (8247) next3steps
»

Naprava za polnjenje cigaretnih tub

Oddelek: Loža
188987 (8016) matobeli
»

Razmnoževanje tobaka

Oddelek: Loža
51343 (1078) Ask98
»

Pueblo Tobak - Brez Katrana?

Oddelek: Loža
1917676 (14691) Double_J

Več podobnih tem