» »

FX 5200 in GTA ViceCity problem!?

FX 5200 in GTA ViceCity problem!?

Tradewind ::

Pred nedavnim si je kolega nabavo Ledtek GF5200(nonultra). Po dobrem mesecu dni, ko ima novega kompeja z omenjeno grafo, pa sva naletela na problem! Ko začne igrat GTA Vice city, je še vse vredu, po 2-3 min. pa začne grafa risati artefakte (torej neke črte), po nadalnjih 5 min pa ne vidiš več skoraj ničesar! Vse ostale igre mu igrajo brez napak, edino tukaj ima velike probleme!

Sistem je:
Gigabyt Via KT400 (z raidom),
AMD 2400+, na njem box hladilnik
Ledtek FX5200,
Ram 512 ddr (2700),
Chieftech (orig. 340w napajalnik + 5 venditalorjev),
WD 80 gb 8mb(JB),


Grafična ni nič OC-jana, CPU je iz 2400+ OC-jan na 2600+ (torej skoraj nič).vse igre igrajo brez problema (UT2003, tudi GTA3...)

Nimam pojma kaj bi lahko naredil, sem že probal z NO cd fiksom, pa odvil sem CPU, in skoraj nima več idej kako bi mu pomagal (edina možnost je samo še ponovno dati winse gor, samo to v roku 3 tednov zaradi časovne stiske ni mogoče!
8-O
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama
  • premaknil: boštjan ()

flipflop ::

Pregrevanje grafikulje?

Marjan ::

Če nima prevetrene kište je ziher pregrevanje grafe, ker ta hudič se zelo greje in si bosta morala umislit kak kvaliteten bakren hladilnik za grafični procesor in RAMe.

Meni se greje FX5200 tudi do 60°C na zadnji strani GPUja.

Grey ::

Jah mislim da je to lahko problem slabe kartice, vprašaj če ti jo zamenjajo. Lahko pa zajec tiči v grmu tvojega overclocka. Js mam sistem, ki je napisan spodaj v podpisu, vse igre mi delajo brez problema including GTA Vice City. Imam pa jo od Sparkle.

Trupl0 ::

tukej imas popravk....pa potem poročaj!!!
Ampk ne vem zakaj je šel ta tvoj frend kupovat FXa ker bi lahk za ta denar nabavil kak radeon 8500 (ajde 9100:D ) in bi si prihranil odvečni trud....probej popravk pa bomo vidl.

Clemento ::

Jat se strinjam z Grey-em ker men se tud recimo pojavljajo artefakti v gta vice city ce mam softmod na r9500NP
narjen ker mam en cevovod sfukan...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Tradewind ::

Grafa j od Ledteka, Ohišje pa je midi Cheeftech, noter je 5 ventilatorjev, eden pa piha direktno na grafo!
A je problem OC CPU-ja?

marko321 ::

Men je to delalo zaradi drajverov. Naj proba druge drivere od ene druge firme!

IR Babun ::

Men je tut z GeForcom FX 5200 zacel artefakte po nekaj minutah delat, moram popravk sprobat. Pa sem jo odvil, vent piha direkt vanjo.
Skos 3DMark 03 pride normaln, pa tut UT2003 dela gladko, zaka poj kr kle jebe.
SCREW THE GOVERNMENT

matter ::

Popravek pa bo delal. Pri sosedu je blo enako. Mislim da je to 1.1 popravek ki to popravi.

IR Babun ::

Sem nalozu patch 1.1, pa se zmeri isto. WTF?
SCREW THE GOVERNMENT

Tradewind ::

Hmmm, sem odvil CPU, dal gor patc 1.1, grafa tako že prej ni bila navita, dal vse nastavitve na minimum v igri, pa še zmeraj isto!

A je res ta igra FX5200(non pro) od Ledteka tako "alergična" na to igro, al pa je še kje kakšna opcija, ki sem jo spregeledal (seveda razen intall novega sistema?)

boštjan ::

kaj pa če na novo naložite igro?

IR Babun ::

Jest sem ga ze 3x nalozu, pa nc drugac, pa grafa sploh ni Ladtekova, ampak Gainwardova.
SCREW THE GOVERNMENT

Grey ::

Ej js res ne vem kaj vama dela ta špil take probleme. Edina stvar, ki mene zafrkava je zvok k odmeva v špilu(a mogoče kdo ve rešitev - zdi se mi da so drajverji). Drgač moja grafa je napisana dol, inštaliru sm patch za graphic corruption(mislim da je to V1.1) in dela OK. To mi je delal na R9000Pro in na tej vse dokler nisem inštaliru patch tko da...

mare87 ::

Grey @ Verjetno maš vklopljen EAX, zato ti odmeva. Vsaj meni je zaradi tega odmevalo. Verjetno imajo "pisano" verzijo Vice City-ja in zato ne morjo namestit patcha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare87 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gta vice city (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
69249322 (13925) Heavy
»

GeForce FX 5200,5500,5600...wtf?!

Oddelek: Kaj kupiti
271571 (1261) frenk
»

Geforce Fx 5200

Oddelek: Pomoč in nasveti
81077 (953) BaRtMaN
»

Grafična Geforce ali Ati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524043 (2978) boštjan
»

Catalyst 3.4 uradno zunaj

Oddelek: Novice / Grafične kartice
212386 (2386) Clemento

Več podobnih tem