» »

Problem, štekanje!!!!

Problem, štekanje!!!!

MrGTO ::

Sistem:

Epox 8rda+
AMD XP 1700+ Tbb
256 Mb (PC 3200) Corsair
Leadtek WinFast A280 LE 4200 128 Mb 8x AGP
80 Gb WD 8Mb prepomnilnik

V 3dMarku me po pol minute delovanja vrze ven, nevem pa zakaj.Graficno sem underclockal iz:
GPU: 250MHz na 100MHz
Memory: 550MHz na 330MHz
Procesor hladim z Vulcano 7 in je zmeraj okoli 40°.
Graficna se ne pregreva, ker sem jo undeclockal.
Ram tudi ne, ker ima pasivni hladinik.
Ostane samo še northbridge in southbrudge. Northbridge se hladi z blue orbom, south bridge pa ima tisti hladilnik, ki je original na northbridgu od epox 8rda+(brez venta). Voltaze sem tudi probal visat in nizat pa je zmeraj isto.
Zamenjal sem tudi Bios in driverje od maticne, pa tudi driverje od grafične.

Ce ima se kdo take probleme ali pa se mu kej sanja kaj bi lahko bilo narobe naj prosim pove k bom znoru. Edino, ki je lahko narobe je to, da je poletje in je zato zrak ful toplejši kot pozimi.

Lp, Oblak

jest10 ::

Si probal tudi format C: ?

MrGTO ::

ja sem tudi ze parkrat formatiral, pa je se vedno isto.
Prej sem pa opazu da se mi en mali košček(nevem kaj je tisto) ful greje na grafi, da me je kr speklo ko sm ga taknu. Lahko da je to, to.

Lp, Oblak

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrGTO ()

planetparty ::

The Hero, ti si res Hero!

Rešil si mi najverjetneje težavo!:P

Naj razložim, meni pa vse šteka, od menijev včasih do iger, ko se slika samo zamrzne ali pa odide slika in mam črni monitor sme vse naredil, daval hladilnike na grafično, povečal pretok zraka, formatiral in vse isto. Zdaj pa ti u omenjaš južni čip: preverim in res, vroč je kot vrag! Bom takoj jutri potisnil gor Crystal Orb. Mislim da je to moja težava.

Tako da najlepša hvala, najverjetneje si me rešil.8-O :P


Glede tvojega problema pa je lagko težava z IRQ-ji, priporočam, a formatiraš in če maš zdaj XP, potem namesti 2000 pa preveri č tam dela boljše. Sodelavcu je to pomagalo;)

Maleni ::

Lep pozdrav!

prosu bi za nasvet/pomoč...

mam podoben problem z računalom...
sicer nimam tako hitre mašine kot je zgoraj navedena sam useen..

ok moj problem:
imam Intel Celeron 800 z 128 rami...pred kratkim sem kupil 80g disk in od kar sem ga dal noter mi računalnik dela počasneje...prej tega ni bilo z diskom 20g...a mi lahko kdo pomaga!

za nadalnjo pomoč se zahvaljujem!

AngelOfDeath ::

si vklopil DMA ?

Maleni ::

am lejte...js sm bl zelen pr tem...ka je to in kk se to vklopi???

l-note ::

Če maš Win XP pojdi v My Computer -> Control Panel -> System - > Hardware -> Device Manager -> in pri IDE ATA/ATAPI Controllers klikni na + ter še 2× klikni na Primary IDE Channel, nato pojdi na Advanced Settings ter pri Transfer Mode nastavi DMA if available (to stori za obe napravi: Device 0 in Device 1).
Sedaj pa to okno zapri ter isto stori za Secondary IDE Channel.

Bo šlo?

Dr_M ::

GPU: 250MHz na 100MHz

ne dajat prenizke frekvence, ker se dogajajo iste stvari kot pri previsoki. recimo artifakti na namizju itd...
men se je to zgodil kot sm pri tnt2 ultra dau iz 150/183 na 100/100, pa je blo povsot polno pikic.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrGTO ::

a bi blo vredu ce bi dal na tisti cip od matince en crystal orb? a bi dovolj hladilo?

Kaj pa za grafo? a je ze kdo probal dat gor ksnega Vulcana 7? verjetno bom to naredu :D

Lp, Oblak


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik za chipset maticne? Kateri?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201276 (933) sash
»

Retail rešitev za hlajenje NB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251467 (1098) c3R4R
»

se moram pohvalit -- xp1700+ kot xp2800+ :)) na 1.6V

Oddelek: Navijanje
291926 (1020) rap3r
»

navijanje radeona9000pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
754559 (3776) c3R4R
»

Ali je temp. resnična?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8854 (654) rfmw

Več podobnih tem