» »

Vzglavnik

Vzglavnik

Kleemen ::

Po kar nekaj letih kupujem nov vzglavnik (za spanje) in zanima me kaj predlagate. Večina folka zelo hvali Dormeo glede na ceno in kvaliteto. Kupujem nekaj v rangu od 20-40eur. Spim večinoma na hrbtu, občasno na boku, skoraj nikoli na hrbtu.

donvito ::

Epialt ::

Kleemen je izjavil:

Spim večinoma na hrbtu, občasno na boku, skoraj nikoli na hrbtu.

Well played sir, well played.

Thuban ::

ni kej, fant se mora naspat.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

737 ::

Prodam ti svojega anatomskega iz Sanolaborja, številka 3, ker mi je prevelik.

jnovak ::

Saj bi ti predlagal, da probaj predno kupiš. Ampak tudi to ni zagotovilo. Bo treba testirati kako noč ali dve, da boš zares lahko vedel ali ti ustreza ali ne.

Modelov in polnil je ogromno. Če si s trenutnim zdržal več let (in ti je ustrezal) ... bi bil najboljši nasvet pomoje kar: vzami enakega. Tvoje telo (vrat) bolj ve kaj mu ustreza, kot pa mi tule na forumu :)

Tilen ::

Jaz sem se letos odločil za tole in sem zelo zadovoljen. Sicer iz tvojega budgeta, vendar je res super stvar. Izbral sem ga na podlagi različnih testov in ker vzglavnika ne kupujem ravno na tri mesece, sem se odločil za malce boljšega. Vreden vsakega centa.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

fosil ::

Jaz priporočam ajdovega, torej z ajdovimi luščinami, sploh če švicaš v glavo je odličen.
Tako je!

pegasus ::

Anatomski iz ikee je eden boljših, kar sem jih imel pod glavo.

krneki0001 ::

Se strinjam, ikea ima res dobre. Izogibaj se pa polizdelkom tipa dormeo, ker so zanič, vsaj mene je stalno bolel hrbet, ko sem imel dormeo ležišče in vzglavnik. Zjutraj sem komaj vstajal zarad bolečin v hrbtu.
Sedaj imam res trdo ležišče (jogi s fedri notri) in ikejine vzglavnike, pa nimam več problemov s hrbtom.

Kleemen ::

Epialt je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Spim večinoma na hrbtu, občasno na boku, skoraj nikoli na hrbtu.

Well played sir, well played.


haha :D mislil sem večinoma na trebuhu :p tiskarski škrat :)

Dormeo ima garancijo na zadovoljstvo, tako da ga lahko kakšen teden testiraš in če ni kul dobiš menjavo oz. denar nazaj.

Odločam pa se med temi dvemi:

http://www.dormeo.net/vzglavnik-bamboo-...
http://www.dormeo.net/anatomski-vzglavn...

krneki0001 ::

Dormeo je tam do enega mesca dober, potem se pa šele pokaže. Vsaj tako je bilo pri meni. Prvi mesec spal odlično, potem so se pa začeli problemi.

mat xxl ::

To dorosranje pozabi, ker ni tam nobene kvalitete, je samo marketing, kako dobiti svoje vernike .... Sam imam celo zbirko vzglavnikov od takih z ajdo, gosjim puhom, perjem, raznimi umetnimi materiali, sponminsko penio, lioncel do vodnega. Najprej se odloči, kak material želiš. Sam želim, da je svež hladen in nekako najbolj spim na takih z gosjim puhom/ perjem, potem se ne spi slabo na vodnem, kjer lahko reguliraš količino vode, samo sam sem se naveličal po pol leta ...., tako, da malo probaj kaj ti sede, zavisi pa vse od tega, ali ga mečkaš ali se skoraj ne premikaš. Če se skoraj ne premikaš bi bil morda tudi tak z spominsko peno, meni sicer nikakor ne sede....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Ganon ::

Kupi takšnega, ki je polnjen s piro ali ajdo, ne bo ti žal. Slovenska postelja jih ima.

Spajky ::

V JYSK-u imaš z račjim perjem/puhom polnjene, pa poglej, če ti odgovarja ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Kleemen ::

Hmmm.. Mnenja so različna, kolega ima Dormeo že dolgo let (vzglavnik, jogi, itd.) in je rekel da ne menja za nič. Sam ga še nisem sprobal, tako da nevem. Mika me sprobat zato, ker ima garancijo na zadovoljstvo in ga bi lahko vrnil, v primeru da mi ne bo kul. Za ostale znamke pa nevem, ker nisem niti gledal. Bom še prečekiral.. Kakšen je sploh namen polnila? Ker vidim, da je ogromno različnih vglavnikov z različnimi polnili..

jnovak ::

Namen polnila?

No, malo po logiki, kaj bi pričakoval:
- različne trdote,
- različne oblike in možnost prilagajanja glede na polnila,
- prevajanje toplote,
- alergije (vedno več je tega, tako da pogosto živalsko perje ne pride več v poštev, zato umetni materiali).

Zato sem pa že prej dejal, da tu nekega konsenza glede "best ever" vzglavnik ne boš dobil ... in tudi če bi jih tu 90 % reklo, da jim določen tip vzglavnika ustreza, še ne pomeni, da bi tudi tebi.

Sam imam "klasiko" s perjem, mi ustreza, ker si lahko vedno lepo naštimam debelino-višino, vroč tudi ni, kar je super. Pred letom sem enako razmišljal, da bi bil čas & da bi vzel enega z oblikovanim delom za vrat ... Sem kupil in ga ene 3x uporabil, pa sem na koncu ga že sredi noči odstranil, ker je bilo bolj udobno brez spati.

kozmy ::

Če spiš večinoma na trebuhu, glej za bolj nizkimi in mehkejšimi vzglavniki. Meni celo najbolj odgovarja brez vzglavnika (tudi spim na trebuhu).

ETI3n ::

pegasus je izjavil:

Anatomski iz ikee je eden boljših, kar sem jih imel pod glavo.

Bi mi lahko poslal link do dejanskega vzglavnika, hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ETI3n ()

Invictus ::

A se je tako težko prehoditi do trgovine Odeja?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ETI3n ::

Invictus je izjavil:

A se je tako težko prehoditi do trgovine Odeja?

Da, zelo tezko.

pegasus ::

ETI3n je izjavil:

Bi mi lahko poslal link do dejanskega vzglavnika, hvala :)

Će ugibam, je ta. Nisem še nikoli ikea weba gledal ;)

NonPlusUltra ::

Osebno uporabljam izmenično ajdovega (80% časa) http://www.naravni-zaklad.si/osnovni-vz... in tega http://www.vitapur.si/spalnica/vzglavni.... Spim večinoma na hrbtu. Dolgoletne težave z vratom in glavoboli so prenehale, ko sem začela uporabljati ajdovega.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

ETI3n je izjavil:

pegasus je izjavil:

Anatomski iz ikee je eden boljših, kar sem jih imel pod glavo.

Bi mi lahko poslal link do dejanskega vzglavnika, hvala :)

http://www.vitapur.si/spalnica/vzglavni...
Vedno na gosjem puhu in tak vzglavnik sem naročil tudi jaz.
Danes naročeno, jutri dostavljeno.

Kaj več o njem lahko napišem drug teden.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Kleemen ::

kozmy je izjavil:

Če spiš večinoma na trebuhu, glej za bolj nizkimi in mehkejšimi vzglavniki. Meni celo najbolj odgovarja brez vzglavnika (tudi spim na trebuhu).


Saj ravno zaradi tega tudi sprašujem ja. Ker spim večinoma na trebuhu in verjetno "debelejši" vzglavnik ne bi bil dober, kot naprimer s spominsko peno, ki je baje odličen ampak verjetno bolj za ležanje na hrbtu, ali boku. Sedaj imam že nekaj let enega nizkega (10cm, ko se leži še manj) tako da bi bilo najboljše nekaj v tem stilu. Glede polnila pa nevem, verjetno nekaj v stilu da poleti hladi in pozimi greje.

msjr ::

Probal sem:

- fensi bio eko s pirinim polnilom, ki tako šumi da me ponoči zbuja
- super air vzglavnik, ki je kot bi spal na balonu - malo spominjalo na kampiranje - neudobno
- ortopedski vzglavnik, ki sem ga tako ali tako ponoči zmečkal po svoje in je zgubil svojo orto obliko
- ta pocen penast vzglavnik, ki se ga ni dalo zguzit in me je živciral, pa še vroče mi je bilo v glavo
- super mega space hladilno peno, ki postane po 10 minutah vroča in ni bohvekaj boljša od pocen penastega vzglavnika
- do tistih ovc in raznih top-brands k sreči nisem prišel

Pol sem pa spal v fensi hotelu in bil izjemno zadovoljen z vzglavnikom in vprašam - in v končni fazi pristanem spet pri čisto navadni blazini za pod glavo, z old skul račjim perjem. Eh da.

p.s.: imam par poslinjenih vzglavnikov za podarit :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

Kleemen ::

haha vrhunsko :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ležišče iz spominske pene

Oddelek: Loža
214979 (4233) St235
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20691601 (27359) Ganon
»

Vzglavnik

Oddelek: Loža
2911523 (9053) terezijslo
»

Koliko namenite v stvari za spanje (posteljnina, pižama)

Oddelek: Loža
133777 (3251) kuglvinkl
»

postelje in vzmetnice

Oddelek: Loža
3511114 (9087) t1grica

Več podobnih tem