» »

Vzglavnik

Vzglavnik

fantasycamp ::

Imam "pouštr" ki ga prepogibam da dobim pravo debelino, zanima me kaj vi uporabljate, ali so te novi ergonomski kaj boljši ali je boljše tradicionalnega debelejšega kupiti?

Ganon ::

Jaz imam Tempur vzglavnik in ga ne zamenjam za nič na svetu. Sicer so precej dragi, prav tako posteljni vložki in podi, ampak so vrhunske kvalitete.

fantasycamp ::

Ganon je izjavil:

Jaz imam Tempur vzglavnik in ga ne zamenjam za nič na svetu. Sicer so precej dragi, prav tako posteljni vložki in podi, ampak so vrhunske kvalitete.


Je to custom punch line ki ga rečeš, ko prideš na dom prodajat?

Ganon ::

Zelo duhovito.

McAjvar ::

Jaz imam vzglavnik, polnjen z ajdovimi luscinami. Visina je zelo enostavno nastavljiva, vsec mi je pa tudi to, da je poleti precej hladnejsi od raznih pen/perja in podobnega.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

RejZoR ::

Sam sem imel prej latex penast vzglavnik pa mi ni odgovarjal. Zdej pa imam že kar nekaj let takega polnjenega s pirinimi luščinami in mi je super. Sicer nima neke oblike, kr je realno gledano vreča polna luščin, ampak ga pa butneš po želji in nakopičiš slednje v željeni obliki in je fajn. Kakor si ga nastavim zvečer, tko začuda obdrži obliko do jutra. Ponavad ga oblikujem tko da je del pod vratom višji, da lepše podpira vrat oz glavo. Fajn je tud ker pozimi ne deluje hladno, poleti pa ne zašvicaš.

Edino kar zna koga motit je da mal šumi, ko se premikaš ampak se hitro navadiš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

figula ::

Edino kar zna koga motit je da mal šumi, ko se premikaš ampak se hitro navadiš


Moja hči je temu rekla, da hočejo luščince z njo komunicirat :)). Sem ji rekla, da naj kar posluša, mogoče ji pa kaj pametnega skušajo povedat. Ampak jih res ne slišiš že po nekaj dneh.

Pri nas je tudi zmagala pira. Predvsem zato, ker ne greje glave. Ajdove luščince so mi bile malo pretrde. Tuhtam pa, da bi za poskušino naredila en mix ajdo + piro.

DamnYall ::

Nek aloe vera pouštr. Je kul. Sicer mam pa raj navadne ker so bolj hladni,ta je zmeraj topel ker ima neko prevleko..

fantasycamp ::

kako lepo bi blo da ljudje povedo še kje so kupili in ceno...

figula ::

Prve pirine vzglavnike sem kupila pri enem podjetju, ki ne obstaja več. Enega sem lani kupila v Hoferju, mislim, da je bila cena cca 10 eur.

Ajdove luščince sem vzela pri Dvorcu Trebnik; imaš možnost dobiti tudi samo polnilo, kar je ceneje.
Sploh če imaš v bližini osebo, vsaj malo spretno šivati.

http://www.trebnik.com/trgovina/index.p...
na naslednji strani je pira, nekaj strani naprej so pa vzglavniki. Če vpišeš v strica googla ajdove ali pirine luščine, boš našel še več tega.

fantasycamp ::

figula je izjavil:

Prve pirine vzglavnike sem kupila pri enem podjetju, ki ne obstaja več. Enega sem lani kupila v Hoferju, mislim, da je bila cena cca 10 eur.

Ajdove luščince sem vzela pri Dvorcu Trebnik; imaš možnost dobiti tudi samo polnilo, kar je ceneje.
Sploh če imaš v bližini osebo, vsaj malo spretno šivati.

http://www.trebnik.com/trgovina/index.p...
na naslednji strani je pira, nekaj strani naprej so pa vzglavniki. Če vpišeš v strica googla ajdove ali pirine luščine, boš našel še več tega.


Si zadovoljna s tem iz Hoferja, te z piro in ajdo se slišijo tega nočem..

figula ::

Ta iz Hoferja je bil tudi polnjen s piro. Je bil v taki debeli plastični preobleki, tega pa jaz ne maram, ker se mi na takem možgani kuhajo in se potim. Zato sem uporabila samo piro, je bila OK.

Torej luščince tudi s tabo komunicirajo? :)

fosil ::

Jaz imam ajdovega in je super zadeva.
Me pa zanima, če kdo ve kakšne so razlike med ajdovim in pirinim, prednosti in slabosti?
Tako je!

donvito ::

figula ::

donvito, koliko časa že imaš tak poušter? Zanima me njegova življenjska doba. Glede na to, da so lahko noči tudi nemirne in se glava precej premetava - ob tem drobi perje in puh?

BorutK-73 ::

Dormeo anatomski vzglavnik

http://www.dormeo.net/zascitne_prevleke... dobiš bonus vzglavnik
http://www.dormeo.net/zascitne_prevleke...

Se pa je bil problem navadit vzglavnika od začetka ker je kar trdi. Kupil še antibakterijsko prevleko za peno in od takrat nimam več problemov z spanjem in bolečinami v križu.

Moje mnenje:
Ne varčuj pri zdravju in spanju.

Zgodovina sprememb…

donvito ::

figula je izjavil:

donvito, koliko časa že imaš tak poušter? Zanima me njegova življenjska doba. Glede na to, da so lahko noči tudi nemirne in se glava precej premetava - ob tem drobi perje in puh?


Dobri dve leti in še zmeraj optimalen. V trgovini sem sprobal več vzglavnikov na otip z glavo in takoj mi je bilo všeč prilagajanje glave v njem ... meni osebno res dober.

fantasycamp ::

donvito je izjavil:

figula je izjavil:

donvito, koliko časa že imaš tak poušter? Zanima me njegova življenjska doba. Glede na to, da so lahko noči tudi nemirne in se glava precej premetava - ob tem drobi perje in puh?


Dobri dve leti in še zmeraj optimalen. V trgovini sem sprobal več vzglavnikov na otip z glavo in takoj mi je bilo všeč prilagajanje glave v njem ... meni osebno res dober.


veš kateri tip je?

donvito ::

To pa ne bi vedel, sem ga pa kupil v Mercator-em centru v Kranju v trgovini za posteljnino.

damjan1980 ::

Sam sem izjemno obcutljiv na poustre, sprobal sem res ze vse zivo. Najbolje se je obnesel tempur, dalec najslabse pa dormeo, enako kot vsi ostali njihovi polizdelki

fantasycamp ::

damjan1980 je izjavil:

Sam sem izjemno obcutljiv na poustre, sprobal sem res ze vse zivo. Najbolje se je obnesel tempur, dalec najslabse pa dormeo, enako kot vsi ostali njihovi polizdelki


učer sem vprašal eno k je sprobala meblo in dormeo in je isto rekla da je meblo neprimerno boljši...

francek1 ::

Imam neki ameriški vzglavnik, ki je napol napolnjen z vodo, v vrhnji plasti pa so lyocell vlakna, ki parkrat hitreje kot ovčja volna odvajajo vlago. Prej sem vedno v betico švical, zdaj ne več. Pa še vrat me ne boli...Nabavil sem ga tu, samo ne vem, če jih še imajo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

amigovespuci ::

Zdravo fantje, res je, da je tema neakrivna že kar dolgo, vendar vseeno dobim kakšen odziv...bi bil namreč zelo vesel. Potrebujem kakšne informacije za vzglavnike... Rabim namreč novega poa bi prosil za kakšno priporočilo.

mat xxl ::

Ma najboljšega sam narediš, vzameš vrečo, noter pa tenisit za tenis igriča, pa ni boljšega ! ;)

amigovespuci ::

Hvala za to informacijo. Ampak sem bom tradiconalist. Tako da bi raje imel kakšen "pravvi" vzglavnik.

Ima kdo kdo kakšno mnenje, prosim za pomoč.

tomzzi ::

Obujam temo... Tudi jaz iščem nov vzglavnik. Trenutno imam od Odeje enga ki mi nikakor ne paše. Plus polnilo je neenakomerno razporejeno. V bistvu jaz kar "nemirno" spim in mi vzglavnik "zdrsne" med spanjem tako, da ga je polovica zjutraj naslonjenega na vzglavno stranico. Ni potrebno razlagat, da imam potem večkrat bolečine v vratu zaradi zvitega položaja med spanjem.
Zaspat ne morem drugače kot na boku. Zato iščem nekaj primernega za spanje na boku.
Kakšen anatomski? Kako je s prevlekami teh vzglavnikov nestandardnih dimenzij? Se jih da dokupiti posebej? Ker ena prevleka ni dovolj. Jo je potrebno kdaj oprat in posušit...

Ganon ::

Si kdaj preizkusil vzglavnik, polnjen s piro ali ajdo? Zame osebno se drugi lahko skrijejo.

Unknown_001 ::

McAjvar je izjavil:

Jaz imam vzglavnik, polnjen z ajdovimi luscinami. Visina je zelo enostavno nastavljiva, vsec mi je pa tudi to, da je poleti precej hladnejsi od raznih pen/perja in podobnega.


Še en glas za ajdo. Ko enkrat na to probaš drugega več nočeš. Ne švicaš, nudi dobro podporo (se ne zvija),stlačiš si ga lahko v poljubno obliko (ga razpotegneš ga stlačiš, kakor ti paše).
Pogojno bi kot manjši dodatni povšter (za pod vrat) predlagal takega s silikonskim polnilom. Neverjetno kako se prilagaja bremenu ampak radi postanejo vroči.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Map ::

Mene je pri prejšnjem motila ista stvar, zdaj imam pa anatomskega od Dormeota, če se ne motis Memosan. Všeč mi je, ker je trd in dobro podpre vrat, kar mi je tudi najbolj pomembno, pa še manj vroče mi je. Zame super vzglavnik, lahko samo priporočam. Prevleka je pa tudi od Dormeota.

terezijslo ::

Kakšni se vam zdijo vzglavniki od ponudnika Leticia - http://www.leticia.si/vzglavniki/
To je isto podjetje, kot podjetje za vodne postelje Lectus, ki naj bi bile zelo dobre. Kako pa je pri njih z vzglavniki pa ne vem in zato iščem nekoga, ki ima že z njmi izkušnje.
Rad bi v glavnem kvaliteten vzglavnik, ker imam občasno bolečine v vratu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ležišče iz spominske pene

Oddelek: Loža
214952 (4206) St235
»

Vzglavnik

Oddelek: Loža
264729 (4112) Kleemen
»

Koliko namenite v stvari za spanje (posteljnina, pižama)

Oddelek: Loža
133754 (3228) kuglvinkl
»

Pregrinjalo za posteljo

Oddelek: Loža
153182 (2680) francek1
»

vzglavnik aka pouštr

Oddelek: Loža
111485 (1206) Poldi112

Več podobnih tem