» »

Ležišče iz spominske pene

Ležišče iz spominske pene

Warrior15 ::

Z možem sva kupila novo ležišče s spominsko peno. Prej sva uporabljala z vzmetmi. Po vsem branju ker spiva oba bolj na boku/redko na hrbtu sva se odločila za srednjo trdoto. Kakšen teden že spiva na tem novem ležiśču pa je zame obup. Po 4 dnevu me je začel boleti ledveni del križa potem 5 dan cel križ, rame, ob straneh torsa, vrat, v glavnem vse kar je možno. 6 dan sem zamenjala anatomski vzglavnik z navadnim, pa ni nič boljše. Še vedno grozno boli ledveni del križa in pa vrat. Pa nisva stara ali karkoli, nikoli prej nisem imela takšnih bolečin od jogija kot jih imam zdaj. Ponoči se zbujam in premetavam ker me vse boli. Zdaj v trgovini so rekli da imava 100 dni dokler se lahko zamenja, ampak da se telo navadi šele po 1 mesecu. Tudi po neru pišejo da se morajo ležišča s spominsko peno "usesti" da so res ok. Ampak tole je neznosno, ne vem ali naj neseva nazaj ali naj probam zdržat da vidim če bo boljše, ampak mi je res muka da še spim s takimi bplečinami. Mož pa sploh ne čuti nobenih problemov, še celo boljše spi pravi.

Je imel kdo podbem problem kdaj, ste se sploh kdaj navadili ali ste zamenjali vzmetnico?

delfinus ::

Takole je moja izkusnja. Prej sem imel nek lateks. Me je bolelo na isti nacin kot opisujes. Sem se zagrel za vzmetnico z zepkastimi vzmetmi, zgoraj pa nad temi vzmetmi pa ze v originalu pride tudi spominska pena. Nabavil sem v Lesnini in sicer Bentley (klik). Zadeva je izdelana v Nemciji. Po dveh letih uporabe lahko recem, da je zelo zracna, pozimi je toplo, poleti pa tudi ne svicam, tako kot sem na lateksu. Krasna zadeva, bolecine, ki sem jih prej imel leta so izginile in je najboljska vzmetnica, kar sem ji sprobal. Pa jih letno lahko sprobam kar veliko, ker sem veliko na sluzbenih in raznoraznih hotelih po svetu.
Pred nakupom sem sprobaval kar ene dva tedna in obiskal skoraj vse salone. Marsikaj so mi tudi na silo vsiljevali pa prepricevali. Sploh od Dormea so mi dali vedeti, da je njihova pa res najboljsa, pa ja de ze.
Ko sem se ze prvic vlegel na ta Bentley sem rekel, to je to. Pa nisem ubodel takoj, sem se naredil cel krog preizkusanj z drugimi, pa sem se vrnil in preveril ponovno in vzel. Sprobal sem tudi malce drazje modele Bentley pa mi je ta moja osebno najbolj ustrezala. Odlicno se prilagodi.
Ce mas moznost zamenjat js pravim, da zamenjaj, ker pomoje se to ne bo nic kej pretirano vsedalo in tvoje telo se ne bo navajalo. Mene je tisti dan, ko sem prvic spal na Bentleyu nehal kriz boleti in tako ostaja se danes. Overal lahko obcutek spanja opisem kot spati na mehkem oblaku, telo in misice pa pocivajo.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

delfinus ::

Aja pa se nekaj kar je pomembno. Naj te pri tehnicnih karakteristikah pri Bentleyu ne zavede stopnja trdote TRDO. To kar je pri Bentleyu klasificirano kot trdo je mogoce pri katerem drugem proizvajalcu srednje trda ali morda celo mehka. Nikakor ne jemat srednje trdega lezisca od Bentleya, ker tisto je pa za moje pojme premehko. Si zakopan ko macka v kotanji. Mogoce to komu tudi ustreza? :)
Ugotovil sem tudi, da mi resnicno trda lezisca za moj kriz in hrbtenico in mrtvicenje udov sploh ne odgovarjajo in sem jih skenslal s seznama po hitrem postopku. V glavnem najvec ergonimije se mi zdi, da se da doseci prav s temi sodckastimi in zepkastimi vzmetmi in kombinacija pravega polnila, ki ti najbolj odgovarja. Dobra stran pri Bantleyu je, da so te vzmeti malce manjsega premera in jih ima kar 1000 na eni vzmetnici dimenzije 200x90. Tolk o tem.
lp, d.

matobeli ::

Jaz sem 3/4 življenja spal na srednje trdi spominski peni (več različnih ležišč). Zadnje ležišče sem se odločil malo bolj raziskati (zaradi lažjih težav z hrbtenico) in na koncu pristal, na moje veliko začudenje, na mehkih žepkastih vzmeteh.

Definitivno ležišče ne ustreza če te karkoli boli po spanju. Moglo bi bit ravno kontra. Vsaj pri meni je bilo tako da sem praktično po eni minuti začutil če ležišče podpira prave točke telesa.

Končal sem pa na ikea ležišču, ampak jebat ga, če ustreza :))

krho ::

Če grem kupit vzmetnico višjo od 26cm.. moram spet vse napenjalne rjuhe stran zmetat...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

cresh ::

Kaj pa ta ležišča, ki se prodajajo v Hofru/lidlu, so za kaj?

matobeli ::

So, sem tudi imel vmes eno hofrovo (180cm/150eur). Ampak za ene dve leti, pa če si nekje pod 80kg.

Če ni dnarja za dražjo in je trenutna res zanič bo čist OK za poštukat.

mat xxl ::

Warior, pena je pena, pa spominska ali pa bilo kaka...vse umetno...

Skratka če že iz štarta ni OK, ne se prepričevati, da bo bolje, to je neumno....

Zavijta v Marsen, pa si naročite jogi po naročilu, vama ga sestavi po željah, kot lego kocke materiale in vse, jasno ima veliko za probati.....

O Dorosranju pa ne bi, dober je samo za njihovega šefa, ki služi z poceni pofl robo, ki jo prodaja, kot suho zlato, ker priznam je umetnost, pač Ofce so zato, da se strižejo....

Warrior15 ::

Hvala vsem za odgovore. No naj povem, da ker sva se z možem preselila sva šla v nabavo, ker sva šla v neopremljeno stanovanje. Ampak kjer sva bila prej so bile vzmeti pa ni bila nekaj stara postla pa ni bilo slabo, ampak take bolećine kot jih imam pa jaz zadnje 3 dni pa še ne. Mož mi pravi naj še malo počakava, da po enem tednu ne moreva kar nazaj letat ker povsod pravijo, da telo rabi vsaj 4 tedne. Pa tašča naj bi imela podoben problem pa se je potem navadila po 4 tednih...Ne vem, če čez teden ne bo nič bolje je res boljše da menjava a ne. Sva pa kupila tole v JYSKU, ker pač so imeli tole 100 dnevno poskusno dobo pa se je zdelo zanimivo. plus večina odzivov na njihovi strani je pozitvnih. Tudi ko sva probavala v trgovini, sva jih probala tudi tiste iz višjega cenovnega ranga, pa se nama je ta zdela edina dovolj mehka. Ampak se mi vseeno zdi da je veliko bolj trša. Ne vem ali zato ker v trgovini so že toliko ležali gor, da se je usedla? ne vem kaj je to....v glavnem v najslabšem primeru mislim da imava opcijo samo menjavo, ker ne vem ali JYSK sploh vrača denar? Madona, še ko pišem me cel hrbet boli, joj no

Stari maček ::

Edino vodna postelja idealno podpre telo. Nikoli mi ne bo jasno, zakaj si folk kupi avto za dvajset jurjev, jurja ali dva za pošteno posteljo jim je pa težko dat. Pa iščite tako z vgrajeno visco peno.

St235 ::

jaz sem daleč najslabše spal na vodni postelji in jo po treh tednih tudi vrnil.

Tako, da idealnih in univerzalnih rešitev ni.

mat xxl ::

Točno tako, sem se kot težji osebek odločil za vodno..., šel na podaljšan vikend paket na našo obalo v hotel z top vodno posteljo.

Tako zanič še v življenju nisem spal, morda je to za lažje, za težje pa ne, ker ne podpre, temveč se udre.......

Master_Yoda ::

Warior, pena je pena, pa spominska ali pa bilo kaka...vse umetno...


Taksni komentarji me vedno nasmejijo hehe - a zepkaste vzmeti rastejo na poljih, da niso umetne tako kot lezisca s pene ?

P.S. A obstaja kaksna objektivna stran z pros in cons za peno/vzmeti ?

nosilec ::

Tudi sam sem imel večne probleme s križem, potem pa sva z ženo prenavljala spalnico in se ob nakupu nove postelje odločila še za nov jogi-po priporočilu sodelavke sva kupila dormeov air comfort plus. Resda sva dala skoraj jurja, ampak vredno vsakega evra. nikoli nisem bil fan dormea, zdaj pa mi je žal da se nisem zanj odločil že prej.

jb_j ::

OFF TOPIC:

Ali majo tut kkšni avti sedeže iz spominske pene?

msjr ::

matobeli je izjavil:

Definitivno ležišče ne ustreza če te karkoli boli po spanju. Moglo bi bit ravno kontra. Vsaj pri meni je bilo tako da sem praktično po eni minuti začutil če ležišče podpira prave točke telesa.

Končal sem pa na ikea ležišču, ampak jebat ga, če ustreza :))


Se strinjam, probal peno (mi je bilo konstantno vroče), lateks (neudobno) in na koncu pristal na srednje trdem navadne ležišču iz jyska. Podobno sem že napisal tudi za vzglavnik (https://slo-tech.com/forum/t677653/p521... )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

matobeli ::

jb_j je izjavil:

OFF TOPIC:

Ali majo tut kkšni avti sedeže iz spominske pene?


Pomojem bolj ne kot ja, je težko nardit en tip sedeža ki bo potem vsem ustrezal in hkrati zdržal 15let uporabe. Pena v jogijih je rangirana za cca 5let uporabe. Pa še težko dajo v avtu 25cm pene na sedež.

jb_j ::

msjr je izjavil:

matobeli je izjavil:

Definitivno ležišče ne ustreza če te karkoli boli po spanju. Moglo bi bit ravno kontra. Vsaj pri meni je bilo tako da sem praktično po eni minuti začutil če ležišče podpira prave točke telesa.

Končal sem pa na ikea ležišču, ampak jebat ga, če ustreza :))


Se strinjam, probal peno (mi je bilo konstantno vroče), lateks (neudobno) in na koncu pristal na srednje trdem navadne ležišču iz jyska. Podobno sem že napisal tudi za vzglavnik (https://slo-tech.com/forum/t677653/p521... )


najbrž je za ležišča/vzglavnike iz spominske pene, dobro,
da imajo debelejše prevleke, da se telo dobro zrači, kljub temu, da ima ležišče/vzglavnik več stika s telesom,

Ganon ::

Pena meni ne ustreza že iz razloga, ker je premalo zračna. Enako vzglavniki iz pene. Imam že nekaj let vzglavnik, polnjen s piro in na boljšem še nisem spal. Odlično odvaja toploto in vlago.

Stari maček ::

St235 je izjavil:

jaz sem daleč najslabše spal na vodni postelji in jo po treh tednih tudi vrnil.

Tako, da idealnih in univerzalnih rešitev ni.

Prvič je tri tedne veliko premalo, da se telo privadi na popolnoma drugo podlago, sploh v primeru organskih okvar. Zato resne firme nudijo tri mesečno garancijo na zadovoljstvo. Drugič mora biti vodna postelja nastavljena točno na osebo, ki na njej spi. Tretjič pa očitno nisi imel strokovnega svetovanja.

mat xxl je izjavil:

Točno tako, sem se kot težji osebek odločil za vodno..., šel na podaljšan vikend paket na našo obalo v hotel z top vodno posteljo.

Tako zanič še v življenju nisem spal, morda je to za lažje, za težje pa ne, ker ne podpre, temveč se udre.......

Lectus postelje niso vodne postelje, ampak vodna ležišča....razlika je v višini vodnih jeder. Top vodne postelje imajo v jedru visco jedro, ki nudi podporo tudi težjim osebam in višino 21 cm...tiste postelje v hotelih na obali so daleč od top...

Zgodovina sprememb…

jb_j ::

Pa vodna postelja se lahko razlikuje kot dan in noč.

Ena je pod dobrim pritiskom, in je razmeroma trdo ležišče,
druga mogoče nima pritiska, in se lahko tako ugrezneš, da praktično ne vidiš ven.

Vodna postelja po takšni logiki mora biti pod natančnim pritiskom:
za eno
ali za
dve osebi:

In če se zrediš 10-20, oz. toliko shujšaš.
Je potem čisto drugačen ugrez in udobnost ležišča.

In če imaš zakonsko posteljo, vodno, in spiš sam, namesto 2.
Ni optimalno. (oz. če se zrediš, ali shujšaš)

Spominska pena ima na vsakega posameznika na ležišču podobne karakteristike.
(samo, koga zanimajo detajli)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

St235 ::

Stari maček je izjavil:

St235 je izjavil:

jaz sem daleč najslabše spal na vodni postelji in jo po treh tednih tudi vrnil.

Tako, da idealnih in univerzalnih rešitev ni.

Prvič je tri tedne veliko premalo, da se telo privadi na popolnoma drugo podlago, sploh v primeru organskih okvar. Zato resne firme nudijo tri mesečno garancijo na zadovoljstvo. Drugič mora biti vodna postelja nastavljena točno na osebo, ki na njej spi. Tretjič pa očitno nisi imel strokovnega svetovanja.

mat xxl je izjavil:

Točno tako, sem se kot težji osebek odločil za vodno..., šel na podaljšan vikend paket na našo obalo v hotel z top vodno posteljo.

Tako zanič še v življenju nisem spal, morda je to za lažje, za težje pa ne, ker ne podpre, temveč se udre.......

Lectus postelje niso vodne postelje, ampak vodna ležišča....razlika je v višini vodnih jeder. Top vodne postelje imajo v jedru visco jedro, ki nudi podporo tudi težjim osebam in višino 21 cm...tiste postelje v hotelih na obali so daleč od top...


Daj ne seri in pejt kam drugam prodajat postelje. Tebi pac ustreza. Ql. Jaz sem bil z 2k posteljo po treh tednih polomljen. Ne trdim da vodne podtelje niso ok, nikakor pa niso univerzalna resitev, ki bo 100% vsakemu ustrezala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša vzmetnica - Jogi je? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
238107719 (642) katimm
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20692355 (28113) Ganon
»

Nakup vzmetnice - nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7730842 (17148) amigovespuci
»

Nakup ležišča

Oddelek: Loža
134601 (4329) SaXsIm
»

postelje in vzmetnice

Oddelek: Loža
3511167 (9140) t1grica

Več podobnih tem