» »

Majhno, lično in dobro premišljeno ITX ohišje - izbira?

Majhno, lično in dobro premišljeno ITX ohišje - izbira?

««
7 / 7
»
»»

PrimozR ::

https://www.guru3d.com/news-story/d30-b...

Sicer mATX, ampak je samo 1 mm širše ter 1 mm globlje, obenem pa 5 mm nižje od Fractal Define Nano S (kjer niso upoštevane noge in vijaki, ti dodajo še 14 mm na višino ter 12 mm na globino). Plus prinese kompatibilnost z mATX ploščami, kar je potenciaaaaaaaalno lahko prednost (več RAM slotov, možnost uporabe kake PCIe mrežne kartice oz. nedvomna podpora 3-slot grafičnim karticam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

youPlonker ::

Update mojega mini ghetto gamerja:

  • Miniaturne Wifi antenice iz AliExpressa

  • Noctua NF-A9x14 HS-PWM chromax.black.swap skupaj originalnim Gigabyte "shroudom"


Noctuo sem prilimal direktno na rebra z uporabo dvostranskega lepilnega traku. Obrate regulira grafična sama, potreboval sem konverter.



Kabli so še vedno ultra grdi in bo še veliko vode preteklo, preden mi uspe lastoročno skreirat kaj takšnega:

Sicer imam doma red + black sleeve material, vendar mi nikakor ne gre odstraniti pine iz ATX konektorja (potem bi lahko žico oblekel v sleeve in ga potegnil do točke, kjer kabel izstopi iz napajalnika).

dolenc ::

Tole sem pa jaz ustvarjal

Preplačana rx 560, more bit radeon za macOs



Izrezana stranica, malo preblizu stranici je vent s tem hladilnikom in se potem sliši vrtinčenje zraka.
Dejmo temu rečt beta, izrez je potrebno popravit, še mal razširit, mal se še sliši. Pa še enkrat celo štrihnit, tole se mi ni najbl posrečlo, al vsaj tolk da ne rjavi do naslednič, ko se lotim. Pa mal temnejšo belo barvo moram vzet.


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

judoka ::

Izrez je cist ok, lahko bi bil se bolj drasticen in izrezal prostor za cel vent, nanj napopal zasc. mrezico in gasa. Pomoje bi dobro izgledalo.

Jaz razmisljam o pasivnem https://hdplex.com/hdplex-h1-v3-fanless... z modificirano zgornjo stranico za low rpm vent ali pa
o NFC Skyreach Tiny https://store.nfc-systems.com/products/... Pomoje bom se pocakal na naslednjo generacijo apu-jev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

dexterboy ::

Ganon je izjavil:


http://www.fractal-design.com/home/prod...

Kupil letos, bele barve... čisti "fukiš" ;)
Placa za 6 diskov, ali pa grafična pa 4 diski, filtri za prah... me prime, da bi vzel še eno, črno ohišje. Ampak sej ni potreb za tole, bi bilo že čisto razmetavanje denarja, da drugo ne omenjam. Ima pa, sedaj, ko je Chia popularna, opcijo, da vprežeš med 72 in 108 GB diskovja, kar je že poštena kvota plotov, pa še diski so deležni primernega hlajenja :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

opeter ::

dolenc ali lahko nekaj vprašam: kakšen je tvoj napajalnik v tem belem ohišju? SFX ali TFX format? Morda kaj zunanjega?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dolenc ::

Standardu nej bi se rekel tfx/flex atx/1u neki od tega :D

Mam pa konkretno tega Seasonic 300w sug
Reasoning je bil, 20mm debel ventilator, da sem direkt sam noctuo poču notri, pa v teoriji ma modularni priklop kablov, tko da če bi hotu custom se dobijo. Moči pa tud vrh glave, če se prov spomnem, Apex legends je pokazal 120w na vtičenci z i7 5775c in takratno 750ti.

PrimozR ::

Hm... Tale PSU je goden za odstranitev zgornjega ohišja, se nalepi ena večja rebra na hladilnik, iz mreže naredi dodatno ohišje, ventilator ven, hlajenje pa s prepihom. Idealka za vogal med matično in grafično pri tower hladilniku in izvedbi ohišja ter hlajenja po principu zračnega tunela :)

dolenc ::

Pcie 4.0 rizer. Enga iz alija naročil.



Plata Gigabyte b550i in rtx3060
Montiral, nastavil 4.0. Bootne, preverim v gpuz. Yay vse deluje, kaj sm brihten, vsi jamrajo da ne....

Špilam (oz probam špilat) Halo, neki kreša. Ok beta game. Grem v League of the best community ever, tudi enkrat krešne med igro... Ok tole pa ne bi smelo. Naslednji dan še warframe, isto usiplje... Benti, kako bi to stestiral.

Snamem tist 3dmark pcie benchmark. Jao sveta marija, artefakti, hitrost skače random (pcie 3.0 je 13GBs, pcie 4.0 je 26GBs) med ene 5-26 in zmrzne.
Še enkrat vse raztavim, poravnam kabl koker je šlo, isto. Mal prtisnem kabl, mal se stabilizira, spustim, krešne. Nastavljen na 3.0 dela brezhibno.

Fak tolk o tem, to pa k krneki kupujem.

Pišem prodajalcu, mi odobri refund. Naslednji dan sem menjal hladilniček na disku, ki je pod kablom, tako da sem še enkrat kabl privzdvignil.
Probam posnet 3dmark, da priložim refund requestu. Vse deluje. Probam večkrat, probam špile, dela.
Kaj hudiča se je zgodilo ne vem, vglavnem kabl deluje, je pa očitno zelo občutljiv, boljše bi bilo, da napišem to čez par mesecev, ko bo preverjeno, al do takrat bom že pozabil.

3dmark test

6151 ::

Ja. 4.0 Je zelo tezko prek riserja spravit. Mislim da so samo vzeli 3.0 riser, ga testirali v idealnih okoliscinsh in ugotovili da lahko nosi 4.0 (tako kot nekateri 2.0hdmi kabli zmorejo 2.1 spec) Das link od produkta?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

opeter ::

dolenc je izjavil:

Standardu nej bi se rekel tfx/flex atx/1u neki od tega :D

Mam pa konkretno tega Seasonic 300w sug
Reasoning je bil, 20mm debel ventilator, da sem direkt sam noctuo poču notri, pa v teoriji ma modularni priklop kablov, tko da če bi hotu custom se dobijo. Moči pa tud vrh glave, če se prov spomnem, Apex legends je pokazal 120w na vtičenci z i7 5775c in takratno 750ti.


Hvala za odgovor. Zanimivo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dolenc ::

Je link v zgornjem postu na vrhu.
Je pa spet začel srat kabl in tokrat nisem nič premikal.

Če kej pogruntam, napišem.

dolenc ::

Mal meditacije

PrimozR ::

Hmmmmm... 5600G/5700G in 32 (64? :P) GB RAMa, bi blo kar fletno :)

Tole ohišje je plastično? Brizgana plastika al kako?

Matej_K ::

Huh, Asrock X300 in 4350G imam jaz v dnevni za 24/7 pc, za vse. Luštna mala kišta, včasih malo glasnejša...tu pa vidim da je potem samo nosilec od matične uporabil in potem v neko belo zapakiral. Kje je to dobil? Komentarji pod videom neki ne pomagajo.
Ta dva dodatna Noctua ventilatorja bi prav prišla.
... .. .

dolenc ::

Pojma nimam al je naredu al se to kje kupi

d4vid ::

Kje bi dobil čist kovinsko ITX ohišje (oz. čim manj plastike) za soliden denar in čim manjše; ne rabim prostora za grafično, niti za napajalnik. Imam Intel D2550MUD2 matično, ki mi poganja en CNC in bi rad spakiral v majhno ohišje. Zadeva je pasivna in ne rabi ventilatorja. Nice touch edino protiprašni filtri, ker praha zna bit kar veliko.

Je kaj takega za dobit?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

klinker ::

d4vid je izjavil:

Kje bi dobil čist kovinsko ITX ohišje (oz. čim manj plastike) za soliden denar in čim manjše; ne rabim prostora za grafično, niti za napajalnik. Imam Intel D2550MUD2 matično, ki mi poganja en CNC in bi rad spakiral v majhno ohišje. Zadeva je pasivna in ne rabi ventilatorja. Nice touch edino protiprašni filtri, ker praha zna bit kar veliko.

Je kaj takega za dobit?


Mogoce to... https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

dolenc ::

Nova igrača, tokrat sem iskal mAtx ohišje.

Mechanic Master C26, 13L

Lično narejeno, ogrodje pleh, zunanji paneli aluminij, steklena stranica.
Za sestavit, sem se kar namatral, se moraš malo prilagodit ohišju. Vsak kabel, ki ga daš notri moraš speljat preden dodaš drugega.
Drugače pride do tega


Prvotni plan sem mel nametat ventilatorje, ampak enostavno ni šlo. Pa tud volumen je še zmeraj dovolj majhen, da 2x92mm na 5v, še zmer vse prepihata.
Ni vse perfektno, alu stranice se prilegajo ogrodju. Če dodaš recimo tisto gumico za pritrditev ventilatorja in ta gleda 1mm ven. Pomeni da bo stranica imela 1mm odmika. S kabli, se pač znajdi, zadej ni prostorčka, razen tam pri napajalcu nekaj malega, manj kot je kablovja, manj se pomatraš.
Ko dobiš napajalc, pa disk notri, na svojem adapterju, je to to, ne boš več odklaplal :P


Končni rezultat je pa super, mejhno, tiho, ročo ma. Zgleda res fino in vzame dovolj malo placa, da je lahko na mizi, z ostalo navlako. Minus te "lepote", je da ne morem več sam odklopit pa ruknit na bok in zamenjat komponente, ampak ravnaš bolj previdno z ohišjem.

Notri
plata 775, cpu e5800, ram 2x1gb, gpu voodoo 5, zvočna mx300, 120gb ssd in seveda vse povezuje win98.










V primerjavi z mAtx zalmanom, ki tudi ni ravno največji.


In naj dodam še, včeraj sem s tem pcjem ustrelil batmana.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

judoka ::

Teli Mechanic Master so res top, sploh tista rumena varianta mi je lepa.

dolenc ::

Ja tist je tud men najlepši, sam pol bi bla pa res mavrica :P

matobeli ::

Mater, sem moral prav pogledat datum prispevka ko si začel z 775...

zelo lep (retro) build! Edin moral bi bit umazano bele barve :P

dolenc ::

Drugace 775 je tolk nova platforma za te starejše, ko sem kupoval kuler mi ni nit na kraj pameti padlo preverit, če sploh podpira socket. Pol pa probam montirat...

Kolega mal postružu nosilčke pa gre.

PrimozR ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

T_F_7 ::

Razmišljam, da bi prišraufau ohišje na spodnji del zgornje ploskve mize, ker imam mizo z nastavljivo velikostjo in bi se tako izognil zapletom s kabli. Kako bi bilo potem s hlajenjem/segrevanjem ohišja glede na to, da se topel zrak zadržuje zgoraj, kjer bi bilo ohišje pritrjeno na mizino ploskev?

dolenc ::

Če imaš kak ventilator v sistemu, konvekcija ne igra opazne vloge.

aken ::

dexterboy je izjavil:

Ganon je izjavil:


http://www.fractal-design.com/home/prod...

Kupil letos, bele barve... čisti "fukiš" ;)
Placa za 6 diskov, ali pa grafična pa 4 diski, filtri za prah... me prime, da bi vzel še eno, črno ohišje. Ampak sej ni potreb za tole, bi bilo že čisto razmetavanje denarja, da drugo ne omenjam. Ima pa, sedaj, ko je Chia popularna, opcijo, da vprežeš med 72 in 108 GB diskovja, kar je že poštena kvota plotov, pa še diski so deležni primernega hlajenja :)


Tole imam tudi jaz, dejansko je ohisje fantasticno. Kar ni povedal je, da je del za plato pregrajen z delom za diske, tako, da se loceno hladijo.

Nasraufal sem ga pa na strop skozi nosile dele ohisja in ze nekaj let ni padel dol :))

Cista zmaga. Ne vem sicer za druge, ampak za NAS imajo zmagovalna ohisja. S tem, da imam notri 6 diskov (3x 3Gb Toshiba (zraid) in 3x 11Gb Hitachije Helium) in zlahka v ostali prostor zbasem se vsaj 4.

Sicer niso za Synology/Raspberry loserje, ampak za sestavit home NAS z veliko kapaciteto, so pa cista zmaga.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

aken ::

V zgornjem postu Gb zamenjate z Tb :)) (lapsus). Slo-tech pac ne podpira kaj dosti editiranja za nazaj, kar je naravnost noro, sploh, ce gre za zadni post. :P Pac nekemu webshitu nekaj ni jasno. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

T_F_7 ::

aken je izjavil:

V zgornjem postu Gb zamenjate z Tb :)) (lapsus). Slo-tech pac ne podpira kaj dosti editiranja za nazaj, kar je naravnost noro, sploh, ce gre za zadni post. :P Pac nekemu webshitu nekaj ni jasno. ;((


Ko pa hočeš po 5ih dnevih napisat nov post, ti ga pa združi s ta starim :|

dolenc je izjavil:

Če imaš kak ventilator v sistemu, konvekcija ne igra opazne vloge.


A mora biti posebej namenjen ventilator, da tera ven topel zrak skozi špranje?

ZandorV2 ::

Gledam, da bi kupil FormD T1: https://formdworks.com/collections/t1-1... ampak zal ne posiljajo direkt v SLO, zato razmisljam, da bi si poslal preko mailboxde. Zanima me, ce bom moral placati kako dodatno carino?
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pc modding tema (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8222779 (3969) FireSnake
»

mini ITX računalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10422331 (18199) Dr_M
»

Ohišje miniITX

Oddelek: Kaj kupiti
193189 (2429) kuglvinkl
»

Katero malo mAtx ohišje

Oddelek: Pomoč in nasveti
183240 (2984) opeter

Več podobnih tem