» »

Majhno, lično in dobro premišljeno ITX ohišje - izbira?

Majhno, lično in dobro premišljeno ITX ohišje - izbira?

PrimozR ::

https://www.tomshardware.com/news/jonsb...
https://www.jonsbo.com/en/products/V8.h...

To je to. Jest to rabam. Če bi ga postavili še pokonci (z I/O-jem zgoraj) bi bilo pa že kičasto :)

judoka ::

25l+ imas kar nekaj opcij..

Tole je ok koncept in slaba izvedba z kar dosti praznega prostora. Z lahkoto bi zmanjsali volumen za par l in ohranili isti koncept z podporo za big air.

195mm prostora za cooler, torej je previsok. Verjetno zato da so lahko omogocili 200 mm vent, ampak ta vent ima za vnos zraka na voljo samo
tisti rob ob strani, ostalo je trd panel direkt pred ventilatorjem.

PrimozR ::

To se strinjam ja, post je bil začetno navdušenje, ki je precej izvenelo :)

youPlonker ::

judoka je izjavil:

To je res, ampak ce hoces BR uporabljati v nizko profilni varianti z 12cm ventom rabis VLP ram, ki ne vem ce obstaja v vecji varianti kot PC2666-2800.


Uradni specsi VLP ramov sicer so slabši, ampak v mojem primeru (pa nisem edini) se mi VLP moduli kamot navijejo na DDR4-3200 CAS16.

Gre pa se za 8GB Kingston ValueRAM VLP DDR4-2666 DIMM CL19 Single. Memtest ne najde napak pri 3533MHz 16-19-18-18-40 1T 1.35V, Prime95 Blend test pa vrže nestabilnosti. Pomoje bi leteli na 3600+ Mhz, vendar sem omejen s slabim IMC od mojega Ryzena 2600, tako da jih laufam pri 3400MHz 16-19-18-18-40 1T 1.32V.

Poleg Kingston Value so na voljo še neke ADATA VLP variante na Aliexpress.

VLP rami so drugače fajn ne samo zaradi kompatibilnosti z eksotičnimi coolerji, ampak tudi zato, ker manj blokirajo airflow od cpu coolerja. Na ITX platki postaviš standardne full height rame s heatsinkom poleg Noctua L9A in imaš za eno stranico coolerja povsem restrictan airflow.

gmajna84 ::

Se da Sliger SM850 narocit samo preko njihove strani? Ali ibstaja tudi kaksen evropski diler?
i7 8700K @ 5GHz|Intel UHD Graphics 630|16GB DDR4 3000MHz|
Asus Prime Z370 - A|NZXT Hale 90 v2 1000W 80+ Gold|
Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105 / G500 / Z623|

dolenc ::

dolenc ::

Its alive!



Manjka sam še naslov teme, kar bom pa čakal še dober mesec :)

strumf666 ::

Sej si zložil na lični, majhni škatli :P
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

gmajna84 ::

Dolenc, hvala za link! Sem ze oddal narocilo za sm580 v beli barvi in luknjastima stranicama.

Hladil bom s kraken x63 v kombinaciji z dvema noctua nfa14 ind2000 pwm ventilatorjema(katera sta po mnogih test odlicna v pritisku kot tudi tisini, seveda ne na max obratih). Spodaj bosta pa dva silent wings 3 140 pwm(katera sta tudi po testih balzam za usesa oz tiste, ki hocejo tisino)

Pa corsair sf750 napajalnik(seveda ne tisti, ki je defekt)

Tole bo moj prvi itx sistem in se ga veselim!
i7 8700K @ 5GHz|Intel UHD Graphics 630|16GB DDR4 3000MHz|
Asus Prime Z370 - A|NZXT Hale 90 v2 1000W 80+ Gold|
Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105 / G500 / Z623|

RockyS ::

Imate predlog za kako majhno ohišje ki bi podpiralo 4 3.5 diske in en ssd?

PrimozR ::

Fractal Node 304, če ti je dovolj majhen.

judoka ::

RockyS je izjavil:

Imate predlog za kako majhno ohišje ki bi podpiralo 4 3.5 diske in en ssd?



Ne vem kaksen budget imas ampak 4 x 3.5 podpira tudi Sliger SM570/580(z dokupom nastavka).

PrimozR ::

Bolj važno je verjetno vprašanje, kaj želiš doseči z ohišjem, poleg 4 diskov.

klinker ::

PrimozR ::

Hm...


Tole bi načeloma pasalo v 40x22x22 form factor, torej 20 litrov. PSU-ja pa Meanwell rail mount za AC-DC (videl na šihtu, kul je, ker ga lahko prepiha skoz in skoz), DC-DC na ATX pa 400 W HD Plex. Bi pa zadeva požrla do 350 mm grafične in 160+ mm CPU kuler.

judoka ::

PrimozR ::

Zgleda všečno. Sicer imaš direktno pred ventilatorjem opeko od napajalca, kar mi ni pretirano všeč, ampak vseeno.

Keep us posted ;)

judoka ::

Ja idealno bi bilo ce bi psu bil v lezecem polozaju, oziroma lahko izvedes AC-DC-ATX varianto.
Lahko pa obrnes zracni tok in das za intake 140 mm na zadnji stranici.

PrimozR ::

Jah to nima smisla, ker greš tako lahko proti grafični (če imaš slučajno blowerja) pa sprednji, večji ventilator bo imel večji pretok. Je bolj smiselno tlačiti svež zrak v ohišje kot vročega sesati ven.

judoka ::

Ni tako simpl, posebej v itx ohisju. Sicer je odvisno od layout-a, ampak neg. pritisk je dostikrat bolj efektiven kot poz.

Npr. v temu ohisju bi svez zrak po najkrajsi poti prihajal direktno iz obeh stranic (zadnja in stranska) in se preko vecje moci 200mm ventilatorja in preko ventilatorja v napajalniku pretakal ven,

Ce imas 200 mm postavljen kot intake je med cpu coolerjem in ventom prazen prostor+ napajalnik+(mogoce) vroc zrak iz gpu-ja.

Vem da je folk stestiral neg. vs poz. pritisk v sendvic ohisjih in ugotovil da je neg. pritisk boljsa varianta.

dolenc ::

Za vikend stestiral Id cooling is-60



Kar soliden, morem rečt, da mi je vizualno bil bolj všeč mali axp90, ampak tole pa res lepo hladi. Paše lepo, med rami in hladilnikom je pa točno 0mm, glih mal se nasloni na enmu robu :D
Vse kar sem nastavil je v biosu fan profil na silent (maš še normal ali full), kolk je to pwm ne vem, se pa obrati vrtijo okoli 1000-1100rpm, kar je za tole noctuo čisto prijetno nemoteče. Bolj glasen je ventilator na grafični, ko je v idle (zvok ležaja).

Prišel je do 61 stopinj v primer95 smallftt, isto med špilanjem, tam okoli 57 stopinj se je vrtelo, občasno špiknil na 59 stopinj.
Grafična okol 60 stopinj.
Res da ni čist praktičen primer, ker je vse odprto, zato sem mal ovire simuliral da sem še tisto rx480 gor dal.
Ma tko, cool, nimam pritožb, najbl me je to skrbel, da se bo ta kištica drla :)

Tako da če je plac v višino, super hladilnik prišel je pa 35eur +7eur poštnine + noctua.

judoka ::

@dolenc

Katero ohisje imas v planu?

dolenc ::

Sunmilo s01, lep bo k slika :P

PrimozR ::

A si že naročil?

dolenc ::

Jp, sam bo trajal, 20. v mesecu dela runde, jaz sem naročil 20 prejšen mesec, potem pa še poštnina, tko da bo potrajal ...

judoka ::

Top price/performance varianta. Fractal se lahko nekaj nauci..

dolenc ::

Meh... Glede na ceno dober,to je pa tud to.

Kvinta ::

To je bolj micro ATX kot pa mini ITX
A.C.A.B

judoka ::

Micro ATX ohisje ki ne podpira micro atx plat..

Je vecja (5l+), bolj vzdrzljiva in precej cenejsa (1/3 cene) kopija Ncase M1 z 2 ventilatorjema na zgornji stranici. Edino kar me je presenetilo
je da privzeto podpira le en radiator.

PrimozR ::

Ma... 155 mm CPU cooler. Fakin 5 mm jim sfali, da bi bil uporaben :)

dolenc ::

So manjša ohišja, so lepša ohišja, kaj ti bo ddc bracket, če lahko montiraš sam en radiator, če ga uporabiš. Za radiator se odločaš med spodaj, ki bo zabit ali ob strani, kar je pa itak sekret.

Placa je dost za atx napajalc spredaj, podpira sam sfx.
Zračen cooler ma 155mm omejitev.

In to se je "razvijalo" par let, pa še jutuberje so vmešal.

Dejansko je edin selling point da je pocen :)

dolenc ::

Its happuning! Še en mesc da do mene pride, so pa vsaj zadel naročilo :D

dolenc ::

Coolermaster nr200
Mal lepš pokaže kot angleško govoreči jutuberji

https://www.bilibili.com/video/BV1zz411...

youPlonker ::

Presedlal iz Black Ridge stock (92mm ventilator, ki piha stran od plošče) na Black Ridge z Noctua NF-A12x15 ventilatorjem, ki piha v ploščo. Za foro sem cooler sedaj tudi mountal z AM4 backplatom od Noctue L9A, privzeto se namreč samo z vijaki in je treba standardni AM4 backplate odstraniti.

Razlika kot dan in noč. Prej idle temperature ~55° C, sedaj 41° C (nekaj vpliva imajo mogoče tudi hladnejše poletne temperature sedaj). V Apex Legends je prej rado lezlo do 75° C, sedaj gre do 62° C. Vse to pri zelo tihih 900 RPM.

judoka ::

smer pihanja+vecji in boljsi ventilator...

dolenc ::

Kištica je tle, Sunmilo s01, čakam pa še rizer, da še grafično montiram. Kištica je bla okol 100eur, 60eur poštine iz superbuya, 20eur rizer iz alija.





Zlo lepo zložena, 4mm alu paneli, vse se da razstavit. Plato(in vse na njej) pa psu brez matranja montiral, če bi pa še zgoren ventilator rad, moram pa panel snet, pa še en stranski robček. Ko pride rizer. Placa za kable vrh glave. Ssd rabi 90 kotni konektor.

Barva je zlo občutljiva, tko da če bo kaj dosti potovala bo hitro zbuškana. Kašna praska bi ji še pasala :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

strumf666 ::

Dobr zgleda. Kake so pa kej temperature in hrup?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

pegasus ::

Youtube mi je pred dnevi pokazal tole: https://www.xtia.com.cn/
Me zelo mika za msfs2020 osnovo :)

dolenc ::

Ne morem še v ohišju rečt, ker še ne morem grafe montirat, mislem pa, da glede na i5 4570 in gtx750ti ne bo nekih težav :).

Odprtine so tolk velke, da ne pričakujem kej dost več kot kako stopinjo razlike. Hrupa ni, noctua se okol 1k vrti med igranjem, grafi sem pa zamenjal termalko in poštimal bios, mal znižal vent in v idle naredil pasivno in seveda navil koker je šla :D

Tkole je zgledal na odprtem, s tem da je blo vroče k prasica v sobi včeraj, bo kvečem še boljše.
Cpu je max špiknil na 50c, grafa pa 65c. Še najbolj hrupna stvar, je ležaj od gpu venta.

Stock grafa



Navita grafa


dolenc ::

Tolk mi je všeč tale kištica, da bom svojo taglavno notri migriral, za 750ti pa še eno kišto naroču, gremo še manjš :D

judoka ::

A nimas Sunmilo?

dolenc ::

Mam 2 mašini, sunmilo je bil mišlen za sekundarno, pa bo kar main mašina.

PrimozR ::

Things are getting out of hand :D

dolenc ::

Jep, smol gone wild

PrimozR ::

judoka ::

450 usd za stojalo?

PrimozR ::

So tudi cenejše opcije, sicer še vedno ~200 USD, ampak ja, brutalna cena. Cena malih serij, nedvomno, ker tole je sicer za izdelavo simpl kot pasulj, en pleh odrezan v obliki črke L, malce naluknjan, potem pa nakrivljen. Edino kar je, je, da mora biti nakrivljen na relativno ozke tolerance (kot krivljenja). Sicer pa res simpl in hitro narejeno.

Zanimiv mi je bolj koncept zadeve.

Evo, 165 USD pa isti izdelek. Na TaoBao je pa verjetno pod 100 USD :)
https://www.aliexpress.com/i/4000547907...

Pa očitno original: https://yuel-beast-designs.myshopify.co...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

judoka ::

Pa rabis podporo za vodno hlajenje ce je open air v igri?

Tale je precej cenejsa varianta pa se v Italiji se nahajajo:

https://www.hydra-shop.com/product/hydr...

pegasus ::

Na glas razmišljam ... je že kdo naredil škatlico, na katero lahko na zunanjo stran našraufaš dva radiatorja? Da bi naredil nekaj ala V8 blok :D
Cevi nekako spelješ noter in imaš en loop na cpu in en loop na gpu. Če bi vseskupaj še malo pocukral v letalski smeri, bi znal bit kar kičasto za msfs2020 ...

Invictus ::

MSFS 2020 bo rabil več kot Mini ITX škatlo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pc modding tema (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8222779 (3969) FireSnake
»

mini ITX računalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10422331 (18199) Dr_M
»

Ohišje miniITX

Oddelek: Kaj kupiti
193189 (2429) kuglvinkl
»

Katero malo mAtx ohišje

Oddelek: Pomoč in nasveti
183240 (2984) opeter

Več podobnih tem