» »

Kateri tiskalnik ?

Kateri tiskalnik ?

1 2
3
4

Tomson ::

APPluk je izjavil:

Kaj priporočate za do 150EUR, ker sedanji je šel rakom žvižgat:|
Prej sem imel HP 6520 All-in-One https://www.amazon.de/Photosmart-Tinten...
zdaj pa gledam tega https://www.mimovrste.com/brizgalne-bar... je vredu al priporočate kaj drugega?


Omenjeni Officejet Pro 6960 je precej spodoben tiskalnik, z njim ne boš zgrešil, osebno pa predlagam kakšen model s "polnilnimi posodicami", ker je strošek tiska nekajkrat nižji, pa še zasušijo se ne. Canon lahko iz prakse potrdim, da je odličen.

Dobre opcije v tem cenovnem rangu so npr. Canon Pixma G3410 za 170€, Epson L382 za 145€, HP GT5820 za 170€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

DrSponge ::

Pozdravljeni,

stric bi potreboval tiskalnik (če je multifunkcijski še boljše) do 80€.
Ne bo ga zelo pogosto uporabljal, tu in tam naloge za tamalega in pa za kakšen mail.

kaj priporočate?

hvala

šernk ::

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

lih tolk bo naredu kot tist za 80eur. kartuše so pa itak pri vseh enako drage.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tomson ::

@DrSponge
V tem cenovnem rangu so dobre opcije HP OfficeJet 6950, Canon Pixma MX495, Canon Pixma TS3150, HP DeskJet Ink Advantage 5075 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

pero50 ::

Canon pixma ip7250. Kartuše so dobesedno zastonj. Na ebayu ga dobiš za cca 60€, kartuše pa stanejo 1€ komad oz 5 kompletov- 40 komadov dobiš za 25€

DrSponge ::

Tomson je izjavil:

@DrSponge
V tem cenovnem rangu so dobre opcije HP OfficeJet 6950, Canon Pixma MX495, Canon Pixma TS3150, HP DeskJet Ink Advantage 5075 ...


Ajaa, pozabil sem povedati, da mora imeti tiskalnik opcijo povezave s telefonom, saj nima računalnika in niti Wi-Fi (ne vem na kakšen način se potem še da povezati= Morda Bluetooth, kakšna aplikacija...?)

Ima kateri izmed teh kakšno takšno opcijo?

šernk ::

praktično vsi ki imajo wifi, osebno pa ne vem kako to deluje nisem še nikoli uporabljal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dottor ::

Je ta zadeva za kej:
https://www.mimovrste.com/laserski-tisk...

Tudi konkurenčni tonerji so dokaj poceni - 18,30.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

flyby ::

potrebujem čb laserski mfc tiskalnik z mrežno ali wifi povezavo in poceni tonerji. kaj priporočate?

dottor ::

Tega ki sme linkal obstaja tudi wifi verzija (m12w če se ne motim)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

scipascapa ::

evo pa mi je crknil printer, ki ima canon 550/551 kartuše :P

mg6450 crknil...

Zgodovina sprememb…

Han ::

Če je šel rakom žvižgat po 4-5 letih in 20k+ natisnjenih straneh, je oddelal svoje...

Fotrova Pixma MP630 je po 7. letih še vedno v dobri formi. :)

scipascapa ::

no ravno 20k+ ni bilo narejeno, nekje 5k+ bi pa rekel, da je....smo ga filali skoz z fejki....pa skor jamral erorr 200 al kaj že.

dottor ::

Ima kdo pri nas HP Partner "program" reciklaže tonerjev? Sem prinesu zdej domov HP M26a in ko kliknem da mi odpre več o tem mi napiše da ta program pri nas še ni mogoč (za domačo pisarno).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

mat xxl ::

Uradno tega ni sicer vam pa z veseljem take tonerje nazaj vzamejo vsi, ki obnavljajo tonerje, npr največji Pavlin.

Še bolje pa je če jih donirate je nekaj organizacij, mislim , da Rdeči noski njim podarite oni pa potem dobijo za prazne kartuše nek drobiž za njihovo dobrodelno dejavnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

dottor ::

Se pravi jih dobijo Rdeči noski :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

JamesTheKing ::

Zdravo

potrebujem tiskalnik/multifunkcijsko napravo do max 80€ (če je možno manj). Mora imeti možnost povezave z wi-fi.
Tiskalo se bo parkrat na mesec (maili, kakšni PDF-ji za faks itd.) in parkrat na leto bi se sprintalo nekaj barvnih slik za potovalni dnevnik.

Kaj gledati? Brizgalni tiskalnik (barvni) ali laserski (črno-beli) in tistih parkrat na leto barvno sprintati v kopirnici?

hvala :)

drekodovce ::

če ni nujno, da je MF, potem poglej za ip7250. Stane tam 50-70€, kartuše so pa "zastonj" 25€ 40 komadov.

Real_Madrid ::

Kako se vam zdi tale printer: https://www.mimovrste.com/laserski-tisk...
Dobim kaj boljšega za to ceno?

Han ::

HP M506dn.

PunkDude ::

Pozdravljeni, potreboval bi večfunkcijsko napravo (barvni tisk) nekje do okoli 100 eur.
Pa da nima predragih kartuš. Gre se za šolske zadeve večinoma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PunkDude ()

Matevz96 ::

PunkDude je izjavil:

Pozdravljeni, potreboval bi večfunkcijsko napravo (barvni tisk) nekje do okoli 100 eur.
Pa da nima predragih kartuš. Gre se za šolske zadeve večinoma.


Poglej Epson L serijo, so brez kartuš. Barvo se kupi v stekleničkah in samo dolije, po izkušnjah jo je že priložene dovolj za kakšnih 10 tisoč strani.

tukaj je en primer tega tiskalnika: https://www.mimovrste.com/vecfunkcijske...

verjetno pa bi našel še kakšno ugodnejšo verzijo.
#hooldthedoor

tomaz- ::

Kako pa je pri tovrstnih tiskalnikih z glavami, se ravno tako zasušijo ob neuporabi, ali je s tem že kaj bolje pogruntano?

Matevz96 ::

tomaz- je izjavil:

Kako pa je pri tovrstnih tiskalnikih z glavami, se ravno tako zasušijo ob neuporabi, ali je s tem že kaj bolje pogruntano?


Najdlje kar ga nisem uporabljal je 2-3 tedne, v tem času ni bilo težav za daljša obdobja pa nimam izkušenj.
#hooldthedoor

tomaz- ::

hvala za info.. :)

darkolord ::

Zaenkrat se še vsi inkjeti zasušijo ob neuporabi.

jaka23 ::

Pozdravljeni,

odločam se za nakup novega printerja, ki bo zmožen sprintat cca 50+ računov dnevno hitro in ekonomično. Do sedaj je (6 let) delo odlično opravljal Samsung laser ČB, sedaj pa je začel "štrikat", zagrabi po tri liste naenkrat, tako da kliče po zamenjavi. Btw, kdo ve kje bi to znali odpravit?

pri novem so zahteve sledeč, mora imet BT in WIFI in pa scaner. Razmišljam da bi logo podjetja printal barvno, se vam zdi to smiselno?
Tako da razmišljam o čb laserju, barvnem laserju in brizgalni večfunkcijski napravi, kaj se vam zdi najboljša opcija, od naštetih in katere modele priporočat?

Ima kdo izkušnje z temi napravami, so hitre ali je boljše poseči po laserju? https://www.mimovrste.com/brizgalne-bar...

buget tam nekje do 250EUR, raje manj :) sem pa pripravljen plačat za kvalitetno napravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jaka23 ()

ToniT ::

jaka23 je izjavil:

Do sedaj je (6 let) delo odlično opravljal Samsung laser ČB, sedaj pa je začel "štrikat", zagrabi po tri liste naenkrat, tako da kliče po zamenjavi. Btw, kdo ve kje bi to znali odpravit?


Vsak servis. Samo pickup je treba menjati (tista gumica, ki pobira liste).

jaka23 ::

jaka23 je izjavil:

Pozdravljeni,

odločam se za nakup novega printerja, ki bo zmožen sprintat cca 50+ računov dnevno hitro in ekonomično. Do sedaj je (6 let) delo odlično opravljal Samsung laser ČB, sedaj pa je začel "štrikat", zagrabi po tri liste naenkrat, tako da kliče po zamenjavi. Btw, kdo ve kje bi to znali odpravit?

pri novem so zahteve sledeč, mora imet BT in WIFI in pa scaner. Razmišljam da bi logo podjetja printal barvno, se vam zdi to smiselno?
Tako da razmišljam o čb laserju, barvnem laserju in brizgalni večfunkcijski napravi, kaj se vam zdi najboljša opcija, od naštetih in katere modele priporočat?

Ima kdo izkušnje z temi napravami, so hitre ali je boljše poseči po laserju? https://www.mimovrste.com/brizgalne-bar...

buget tam nekje do 250EUR, raje manj :) sem pa pripravljen plačat za kvalitetno napravo.



ToniT je izjavil:

jaka23 je izjavil:

Do sedaj je (6 let) delo odlično opravljal Samsung laser ČB, sedaj pa je začel "štrikat", zagrabi po tri liste naenkrat, tako da kliče po zamenjavi. Btw, kdo ve kje bi to znali odpravit?


Vsak servis. Samo pickup je treba menjati (tista gumica, ki pobira liste).


Hvala za info.

Ima kdo še kak predlog oz mnenje glede nakupa novega? katerega?

maslo12 ::

Sem vprašal v drugi temi, pa ni blo nič odgovora...
Gledam tole: Epson WorkForce WF-7720DTWF A3 - https://www.epson.co.uk/products/printe...
Potrebujem obvezno velikost A3, MF, barvno, Wifi, direct printi USB in avtomatski double side, zelo zaželjeno je tudi dva pladnja (A4 in A3). Seveda čimcenejše printanje oz. polnjenje kartuš.

darkolord ::

Lahko ti povem za WF-7620DTWF:
+ printa lepo
+ poceni printi
+ A3 skener z ADF in duplex
+ A3 printer z duplex in dvema predaloma
- počasno printanje (na draft je hitro, ampak ni primerno za karkoli grafičnega)
- še kar počasno skeniranje
- majhna globinska ostrina pri skeniranju (prima za posamezne liste, neuporabno za knjige)
- zelo redno ga je treba uporabljati in čistiti glave

Robert ::

Kateri barvni laserski tiskalnik A4 format priporočate. Cena od 200€ do 300€, obojestransko tiskanje, Wifi, po možnosti foto, ne predragi tonerji, čim manjših dimenzij, širine nekje do 42 cm.

Robert ::

Zanima me ali ima kdo ta tiskalnik https://www.mimovrste.com/tiskalniki/hp... in če so kakšne težave z njim, kako deluje......

Brane3 ::

Sedaj po 2 letih lahko rečem, dfa WF-7620 ni bil zgrešen nakup.

Po novem ga nadomešča serija 72/77, torej WF-7210 za ćisti tiskalnik, WF-7710 za enopredalni multi in WF-7720 za dvopredalni.

Refill kartuše se za serije 71xx/76xx dobijo zelo poceni ( in domnevam ,da pašejo na novi 72/77 seriji ali pa da so na voljo novi modeli).

Je pa res, da je tiskalnik samo 4-barvno, torej je bolj za pisarniško delo koz ta tisk fotografij.

Bi pa naj nova serija bila na voljo tudi na našem trgu (71/6xx je bil samo za določene vzhodne trge.)


Opomba glede kartuš - novew refill kartuše so zakon. Postopek je tak, kot bi filall gorivo v avto.

Tud kartuše ne tzreba ven vzeti, vsaj na WF-7620. Štoflc ddol, natankaš in štoflc gor. 10 sekund dela ali manj in tudi čiščenje glave praviloma ni potrebno.


CISS bi rabil samo za posebej zatećene aplikacije, ker pa on nosi svoje probleme, ga raje nimam, če ga ne rabim..


V glavnem, printerji so zakon v tem cenovnem razredu. Hiter A3+ tiskalnik, A3 skener, WiFi tisk IN mrežni šteker, ni da ni.

No, mogoče bi pogrešal možnost horizontalenga prehoda skozi printer ( za tisk trdega kartona itd) in pa tisk na DVD ploščke.

Vse ostalo je zajeto.


KOmplet refill akrtuš je bil mislim da nekajj v stilu EUR10, črnilo pa nekako EUR10 za deci ali nekaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

Brane3 ::

Aja, kartuše in č rnilo sem vzel na stampacontinua.it.

Malo nerodno iskanje po črnilih itd, a končni rezultat je OK.

Cene so konkurenčne, črnila pa kakovostna. Vsaj glede na dosedanje izkušnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

Robert ::

Sicer hvala za odgovor Brane3 ampak jaz nabavljam laserski barvni printer, doma pa že imam multifuncijski Epson Expression XP-820.

maslo12 ::

@Brane3 in @darkolord: hvala, naročil in čakam. :)

hruškica ::

Mi imamo pa v službi najet tiskalnik od Anderwalda. Smo zračunal, da je bolj ugodno, če ga najamemo, kot če ga kupimo in imamo potem stalno stroške s kartušami in popravili. Tako da, če malo več tiskate, je tut to dobra opcija :)

https://www.anderwald.si/najem-naprav

darkolord ::

Koliko pa stane ta najem?

mat xxl ::

Če že najemate, so tile z malo pogajanja sigurno najcenejši : https://www.optiprint.si/

Če bi pa kdo, kaj takega, kot ponujajo sam imel + predelavo na ciss z podporo, pa lahko mene kontaktira na ZS , ker se znanec s tem ukvarja in obvlada v nulo , čeprav nima to veze z prvim linkom, njih samo poznam ....... nimam pa nič z njimi.

Pri nas imam enega HP 476dw predelanega na CISS res strošek tiska smešen, tiska pa 45 barvnih kopij na minuto, barven izpis enaka cena, kot ČB realno tam 1,2 centa v lastni režiji, za novejše HP model MFP 477dwa , ki imajo pa veliko močnejšo zaščito kartuš, pa ravno testiramo,
ARC čipe, ki se dajo uporabljati z Ciss sistemom...... Je pa pri vseh teh sistemih treba imeti rahlo pametne uporabnike, tinte po 1 liter na barvo je tam za 30.000 kopij, vendar se ne sme zgoditi, da bi tinte zmanjkalo, ker je potem printer zanič .....

Brane3 ::

Update: ravnokar nafilal WF-7620ko.

Stvar se je po dolgem zanemarjanju warningov končno uprla in nehala printat.

Refillable cyan kartuša se je nehala odzivat.

Tokrat sem opazil, da so mi šprice z barvo na polici polpazne, zato sem prej nafilal še njih.

Dvignil sem pokrov multija in glava se je postavila v položaj za menjavo.

Ker je zgornja zaklopka brez zgornje površine, sem lahko brez doljemanja kartuš snel pokrovčke in kartuše nafilal kar v printerju. To je vzelo mogoče 15s po kartuši, recimo 1 minuto in pol za vse štiri.

PO spustitvi pokrova se je printer pritožil, da ene kartuše ne najde, zato sem spet dvignil pokrov, odhaklal zgornji pokrov kartuš na glavi in vsako potegnil samo za par cm ven in dal nazaj not.

Printer je zaznal doljemanje kartuš ( ki jih mimogrede tudi resetira), si je vzel 5 minut momljanja, katerega večina je šla v čiščenje šob in kanalov, predvsem pa na čakanje, da morebitni zajeti zračni mehurčki odplavajo na površino.

Ko je končal stvar, sem čisto iz firbca sprintal stran za tes šob. Tako kot skoraj vedno doslej - vse šobe delajo brezhibno. Brez enega samega dodatneg ročnega čiščenja, z refill kartušami in neoriginalnimi črnili.

In brez neke bistve zajabancije z refillom ( posebne tehnike polnjenja, pritisni tu, obrni tam etc crap).

goranv ::

Ogledujem si laserski tiskalnik https://www.printink.si/tiskalnik-broth... pri katerem pise oznaka tonerja TN-1030. Ali je zdruzljiv z tem https://www.printink.si/boben-brother-d... kjer je Oznaka bobna in ne tonerja. Kaksna je razlika med tonerjem in bobnom je to isto?

Han ::

Eno je toner (TR-1030) za 1000 strani, v katerem je fin črn prah. Druga komponenta je boben oziroma valj (DR-1030), ki nanese toner na papir, tega pa potem grelna enota zapeče, da obstane na papirju (za večne čase)... Boben zdrži ca. 10.000 natisnjenih strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Unknown_001 ::

scipascapa je izjavil:

se še vedno svetuje EPSON zaradi ugodnih kartuš/flašk?


Pa sej je danes tiskalnik cenejši kot komplet kartuš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

looser ::

dober večer, kupili bi nek ekonomičen printer+scanner combo (nakup+kartuše ali toner+wifi), verjetno je brizgalna cenejša od barvnega laserja, kaj predlagate (preden nas nategnejo v trgovini), sicer nabavljamo kompatibilne kartuše in imamo s tem dobre izkušnje... obstoječe (epson sx...) pa je zagotovo staro že vsaj 5 let, ne vem točno, in je, izgleda, čas za zamenjavo...

looser ::

eh nič, ne moremo čakat na kakšne hude popuste (niti na poštno dostavo, bi lahko dobili ugodneje), smo vzeli enga hp aio dj 5k+ (pa verjetno še enga poceni laserca)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

strumf666 ::

Predlogi za barvni laser, tiskalo se bo cca 150 strani mesečno, cena do 400EUR (v Sloveniji)?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Karil ::

Tudi jaz imam podobne potrebe kot strumf666, vendar mora imeti tudi dvostranski sken v podajalniku (ni nujno v enem potegu). Rang do 600EUR. Gledal sem Brother MFC-L8690. Je mogoče kaj boljšega? Predvsem mogoče v smislu kvaliteta printa?

EDIT: pa tudi vredu fejk kartuše brez 100 opozoril in napak. Original tonerji so bankrot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karil ()

Tomson ::

@strumf666:
zelo dobri opciji v omenjenem cenovnem rangu glede na teste sta Brother HL3170 za 315€, v tujini novejši model HL3172 za 229€ ali HP LaserJetPro M281FDN za 319€ ali iz tujine za 250€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

darkolord ::

Kaj pa OKI?

C332DN - LED, 26/30 strani na minuto, duplex, network, ravna pot papirja (možnost tiskanja na debel papir). 127 EUR + DDV

Pri dražjih modelih je kvaliteta tiska enaka, samo tonerji so večji in cenejši.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
666137092 (995) T-I-N
»

Laserski vs Injket TISKALNIK

Oddelek: Kaj kupiti
263570 (2931) styrian
»

Katero MFC napravo se izplača kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
317346 (4343) 1309976
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6421943 (14217) Spock83
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829625 (23323) Bye

Več podobnih tem