» »

carinska pošta zaračunala 43€

carinska pošta zaračunala 43€

«
1
2

regregre ::

Pozdrav!

naročil sm paket preko kitajske strani ki pa je bil poslan iz nizozemskega skladišča

vrednost paketa je 146€ brez poštnine(free shipping)

ko je paket pršu na carinsko pošto sm domov dubu obvestilo da morem poslat dokumente (račun ali drugi dokumenti) iz katerega so razvidni predmeti nakupa,cene in stroški pošiljanja

na nizozemskem so na paket napisal da je paket mp4 player v vrednosti 21,94 USD

poslal sem jim originalne podatke (s ceno 146€) in potem čes 2 dni dobil paket domov in da morem doplačat če hočem paket 43€

a je to normalno? kr se mi zdi da je tole pa pač preveč ....ka bi vi nrdili na mojem mestu?

hvala!

Machete ::

NL je v EU. Znotraj EU ni carine, ne glede na znesek. Pošlji jim ugovor. Ker pa dvomim, da so tako neumni, da ne vidijo da je pošta iz NL, je očitno dejansko iz Kitajske. V tem primeru zahtevaj od prodajalca plačilo tega stroška, ker je zavajal v oglasu z lokacijo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

toplakd ::

To, da je bil poslan iz Nizozemske, še ne pomeni da je bil že "ocarinjen/obdavčen" v EU.
Plačat moraš 22% ddv in stroške obdelave.

_dice7 ::

toplakd je izjavil:

To, da je bil poslan iz Nizozemske, še ne pomeni da je bil že "ocarinjen/obdavčen" v EU.
Plačat moraš 22% ddv in stroške obdelave.


Ja, čingčongi imajo predvsem v skandinavskih državah (le zakaj) svoja skladišča, kar pa ne pomeni da je roba v EU in da ni treba plačati davka. Smisel je le v hitrejši dobavi, predvsem za kakšne stvari ki jih ne smejo pošiljati z letalom (kjer so zraven batarije).

UK je druga zgodba, od tam boš zadevo dejansko dobil brez carine (ne več dolgo :D). Vsaj če ne gre za kakšno Turško trgovsko 'navezo'.

regregre ::

se pravi js morem placat ddv 22% kar je 32€ pa stroške obdelave za paket 146€? o.O

shadeX ::

Jp. To ti ne uide.

regregre ::

to je bolano

bom kontaktiru tam kjer sm to naroču da vidim ka bojo oni rekl
nism pa sigurn kaj točn naj jim rečem haha
če ma gdo kako idejo naj pove

nekje sm bral da eni naročajo preko svojga prjatla na hrvaškem(in gre k njem iskat)in da nima potem takšnih problemov, bi to bla bolša opcija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: regregre ()

kixs ::

Tudi na Hrvaskem placajo PDV in carino, ce preseze dolocen znesek - kot pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

hojnikb ::

A ko plačaš 22% ddv pri vsaki stvari, ki jo kupuš v trgovini, pa nič ne jokaš ?

Tko pač je. Kitajc ti proda brez davka in ostalih dajatev; to je na tebi da poravnaš v svoji državi.
#brezpodpisa

regregre ::

didnt se that coming :D
pol kle nč nemorem nrdit druga ko da plačam davk

hojnikb ::

drugič se pozanimaj o zadevah, predn uvažaš stvari.
#brezpodpisa

regregre ::

hojnikb je izjavil:

drugič se pozanimaj o zadevah, predn uvažaš stvari.

kaj že točn?

al sm napisu da je na paketu pisal kaj je notr in cena(21usd), pa je vseen pršl do tega

toplakd ::

To kar kitajc napiše na paket ni merodajno.
Pa je bil v paketu mp4 player v vrednosti 21,94 USD? Ali je bilo kaj drugega z večjo vrednostjo (146EUR)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

mlamat ::

Meni se je zgodilo, da je bila vrednost produkta v resnici 21.5€, Kitajec pa je na paket napisal 10$.

Carina mi je vseeno zaračunala 4€ za stroške postopka, poslati sem jim moral screenshot računa.

regregre ::

toplakd je izjavil:

To kar kitajc napiše na paket ni merodajno.
Pa je bil v paketu mp4 player v vrednosti 21,94 USD? Ali je bilo kaj drugega z večjo vrednostjo (146EUR)?



ja pa oni itak ne vejo kaj je notr razn tega da odprejo pa pogledajo (kar bi nrdil razn če bi kej suml ,nwm zakaj bi)

lahko pa da je kitajc dau premal podatkov zraven pa je prš do tega, če je tko bi pol lahko probu kitajcu pisat da sm bi zard njega prsiljen plačat 40€ pa bi se dal kj zment

toplakd ::

Krivda na kitajčevi strani bi bila v zgornjem primeru od "mlamlat" kjer ni bil pravilno izpolnjen CN22/CN23 obrazec.

Ribič ::

In zakaj smo potem kupci kaznovani, če prodajalec naredi napako?

Ales ::

Kot uvoznik si odgovoren za pravilno izpolnjene dokumente. Lahko seveda zahtevaš povračilo teh dodatnih stroškov od prodajalca, ampak v prvi vrsti pred sklenitvijo posla zahtevaj pravilno izpolnjen CN22/CN23, potem pa imaš vso pravico se pritožiti, če ni bil izpolnjen. Brez tega pa tudi prodajalec ni odgovoren. Njemu s vso pravico dol visi, kaj neka x carina n države zahteva. Ko pa se enkrat zmeniš z njim, da naj bo tako in tako, pa potem ni... to je pa druga stvar.

regregre ::

kitajcu bom napisal dam sem zelo nezadovoljen s tem kar so naredil in da ne bom plaču teh 43€ in da bo pošta potem poslala pošiljatelju nazaj paket in da bo pošiljatl mogu plačat za poštnino pa da bom refundu če ne plača 50% od 43€

mlamat ::

Nič ne boš dosegel. Napisal ti bo da ni odgovoren za dajatve v tvoji državi.

mujek ::

Ravno imam podoben primer.

Izdelek poslan iz Nizozemske. Vrednost izdelka 30€, stroški carine 15€.
CN22 tudi nepravilno izpolnjen. Ker izdelek potrebujem in tudi 45€ se mi ne zdi pretirana cena sem plačal carino.
Tudi na Ebay listingu je pisalo "no customs charges" in se bom na to tudi skliceval.

Sem pa na Ebay pisal prodajlcu in se bom zmenil za povračilo stroškov. V odgovoru mi je napisal, da se bo potrudil raziskati zadevo zakaj je do tega prišlo, in mi vrnili stroške. Bomo videli.

Odgovor:
"Dear buyer, Thanks for contact me. Please don't worry, we will try our best to help. Please kindly allow me to explain that we send the large cargo to our NL warehouse every month, and then send the parcel from NL warehouse to you. The original place (product place) is still China,so it may be the reason for that cost(Tax fee).But this is the very exceptional case and we seldom met it before actually. In this case, we will contact post office to investigate this matter.Once we confirm the problem with post office, we will pay you back the tax cost according to the receipt, is that ok? Please kindly advise and we will keep following up. Thanks your cooperation in this case! Regards, Tina"

mihec87 ::

regregre je izjavil:

kitajcu bom napisal dam sem zelo nezadovoljen s tem kar so naredil in da ne bom plaču teh 43€ in da bo pošta potem poslala pošiljatelju nazaj paket in da bo pošiljatl mogu plačat za poštnino pa da bom refundu če ne plača 50% od 43€


In kaj konkretno bi naj kitajec naredil drugače...? Za katero stran se gre?

Pri uvozu iz držav izven EU se nad 22eur plača ddv in stroški-pa lahko kupec in prodajalec čarata kolikor hočeta...

mn ::

mihec87 je izjavil:

regregre je izjavil:

kitajcu bom napisal dam sem zelo nezadovoljen s tem kar so naredil in da ne bom plaču teh 43€ in da bo pošta potem poslala pošiljatelju nazaj paket in da bo pošiljatl mogu plačat za poštnino pa da bom refundu če ne plača 50% od 43€


In kaj konkretno bi naj kitajec naredil drugače...? Za katero stran se gre?

Pri uvozu iz držav izven EU se nad 22eur plača ddv in stroški-pa lahko kupec in prodajalec čarata kolikor hočeta...


No ja, če ti pri nakupu trdijo, da je blago na Nizozemskem, lahko upravičeno pričakuješ, da je prodajalec uvozno dajatve že plačal. Znotraj EU pa uvoznih dajatev ni.

Invictus ::

mn je izjavil:


No ja, če ti pri nakupu trdijo, da je blago na Nizozemskem, lahko upravičeno pričakuješ, da je prodajalec uvozno dajatve že plačal. Znotraj EU pa uvoznih dajatev ni.

Ne, zato imajo tam carinska skladišča. Pravzaprav je blago v mednarodni coni. Carinjenje se še ni izvedlo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mihec87 ::

mn je izjavil:

mihec87 je izjavil:

regregre je izjavil:

kitajcu bom napisal dam sem zelo nezadovoljen s tem kar so naredil in da ne bom plaču teh 43EUR in da bo pošta potem poslala pošiljatelju nazaj paket in da bo pošiljatl mogu plačat za poštnino pa da bom refundu če ne plača 50% od 43EUR


In kaj konkretno bi naj kitajec naredil drugače...? Za katero stran se gre?

Pri uvozu iz držav izven EU se nad 22eur plača ddv in stroški-pa lahko kupec in prodajalec čarata kolikor hočeta...


No ja, če ti pri nakupu trdijo, da je blago na Nizozemskem, lahko upravičeno pričakuješ, da je prodajalec uvozno dajatve že plačal. Znotraj EU pa uvoznih dajatev ni.


Zato me tudi zanima katera trgovina da vidim kako so zadeve navedene... Ker to da je v Nizozemskem skladišču ni rečeno da je že ocarinjeno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

regregre ::

mihec87 je izjavil:

regregre je izjavil:

kitajcu bom napisal dam sem zelo nezadovoljen s tem kar so naredil in da ne bom plaču teh 43€ in da bo pošta potem poslala pošiljatelju nazaj paket in da bo pošiljatl mogu plačat za poštnino pa da bom refundu če ne plača 50% od 43€


In kaj konkretno bi naj kitajec naredil drugače...? Za katero stran se gre?

Pri uvozu iz držav izven EU se nad 22eur plača ddv in stroški-pa lahko kupec in prodajalec čarata kolikor hočeta...



ni priložiu dost podatkov zraven paketa al karkoli da je mogla carina men rečt da jim pošlem tist kar je treba
res je da je probu se izognt kakršnihkoli stroškov, sam to pa ni moja stvar da je "zaribu" ker ni napisu prepričljivih podatkov
vrgu sm mu pod nos to da je prložu zlo boge informacije o paketu , to da bo mogu plačat poštnino pa da bom refundu

bomo vidl :)

mn ::

Invictus je izjavil:

mn je izjavil:


No ja, če ti pri nakupu trdijo, da je blago na Nizozemskem, lahko upravičeno pričakuješ, da je prodajalec uvozno dajatve že plačal. Znotraj EU pa uvoznih dajatev ni.

Ne, zato imajo tam carinska skladišča. Pravzaprav je blago v mednarodni coni. Carinjenje se še ni izvedlo.


Razumem to. Samo menim, da bi moralo biti to jasno napisano v oglasu. Ker jaz kot kupec ne morem vedeti, ali je bilo blago carinjeno ali ne.

mihec87 ::

regregre je izjavil:

mihec87 je izjavil:

regregre je izjavil:

kitajcu bom napisal dam sem zelo nezadovoljen s tem kar so naredil in da ne bom plaču teh 43EUR in da bo pošta potem poslala pošiljatelju nazaj paket in da bo pošiljatl mogu plačat za poštnino pa da bom refundu če ne plača 50% od 43EUR


In kaj konkretno bi naj kitajec naredil drugače...? Za katero stran se gre?

Pri uvozu iz držav izven EU se nad 22eur plača ddv in stroški-pa lahko kupec in prodajalec čarata kolikor hočeta...



ni priložiu dost podatkov zraven paketa al karkoli da je mogla carina men rečt da jim pošlem tist kar je treba
res je da je probu se izognt kakršnihkoli stroškov, sam to pa ni moja stvar da je "zaribu" ker ni napisu prepričljivih podatkov
vrgu sm mu pod nos to da je prložu zlo boge informacije o paketu , to da bo mogu plačat poštnino pa da bom refundu

bomo vidl :)


Tudi če bi priložil popolnoma ustrezne/dost podatkov zraven paketa bi ti še vedno plačal ddv ter stroške ter te lahko pozovejo da jim posreduj račun itd......Katera spletna stran?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

regregre ::

mihec87 je izjavil:

regregre je izjavil:

mihec87 je izjavil:

regregre je izjavil:

kitajcu bom napisal dam sem zelo nezadovoljen s tem kar so naredil in da ne bom plaču teh 43EUR in da bo pošta potem poslala pošiljatelju nazaj paket in da bo pošiljatl mogu plačat za poštnino pa da bom refundu če ne plača 50% od 43EUR


In kaj konkretno bi naj kitajec naredil drugače...? Za katero stran se gre?

Pri uvozu iz držav izven EU se nad 22eur plača ddv in stroški-pa lahko kupec in prodajalec čarata kolikor hočeta...



ni priložiu dost podatkov zraven paketa al karkoli da je mogla carina men rečt da jim pošlem tist kar je treba
res je da je probu se izognt kakršnihkoli stroškov, sam to pa ni moja stvar da je "zaribu" ker ni napisu prepričljivih podatkov
vrgu sm mu pod nos to da je prložu zlo boge informacije o paketu , to da bo mogu plačat poštnino pa da bom refundu

bomo vidl :)


Tudi če bi priložil popolnoma ustrezne/dost podatkov zraven paketa bi ti še vedno plačal ddv ter stroške....



sej vem, sam ker pa ni mam pa vsaj neki jim rečt glede te cene
in se bo mogoč dal kej zment :D


banggood.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: regregre ()

b4d ::

Dejstvo je da na carini ne delajo opice in da precej dobro znajo preiskat ebay, ali* in ostale... Kar napise posiljatelj na obrazec jih malo briga, ker drugac je kar vse gift, pa cudezno 10$.

Vecina prodajalcev od katerih sem kupoval, ima lepo napisano v oglasu, da za uvozne dajatve ne odgovarjajo.

Kar me bolj zivcira je to, da ne mores vec osebno prevzet na posti v Ljubljani :(
b4d.sablun.org

Compufreek ::

Da si sposodim temo, kaj pa če računajo stroške obdelave če je cena pod 22 eur ?

M-XXXX ::

Compufreek je izjavil:

Da si sposodim temo, kaj pa če računajo stroške obdelave če je cena pod 22 eur ?

Če je pravilno izpolnjen CN22 obrazec: ne kaj veliko.
Če ni pravilno izpolnjen CN22 obrazec: si pa "zaslužiš", da te opalijo. Če si pa naročil pošiljatelju, naj pravilno izpolni pa njega tirjaj.

broken/link ::

mujek je izjavil:

Ravno imam podoben primer.

Izdelek poslan iz Nizozemske. Vrednost izdelka 30€, stroški carine 15€.
CN22 tudi nepravilno izpolnjen. Ker izdelek potrebujem in tudi 45€ se mi ne zdi pretirana cena sem plačal carino.
Tudi na Ebay listingu je pisalo "no customs charges" in se bom na to tudi skliceval.

Sem pa na Ebay pisal prodajlcu in se bom zmenil za povračilo stroškov. V odgovoru mi je napisal, da se bo potrudil raziskati zadevo zakaj je do tega prišlo, in mi vrnili stroške. Bomo videli.


Imel podoben primer. Kupoval preko e-baya slušalke za 30eur. Lokacija produkta je bila Španija. Dobim paket iz RUSIJE, CN22 seveda napačno izpolnjen, gor pisalo "pokrovček za telefon", znesek 4EUR. Pa sem plačal cca 15EUR na pošti, za carinski postopek+DDV.
Pisal prodajalcu na ebay in mu napisal, da če bi poslal iz Španije in pravilno izpolnil CN22, kot je pisalo v oglasu, da ne bi bilo nobenih dodatnih stroškov ne na moji in ne na njegovi strani in da ker je s produktom vse OK in sem z njim zadovoljen, da hočem samo teh 15EUR nazaj. v 2urah dobil odgovor in refound.

regregre ::

kul kul mi daješ uapnje :D ja nč js sm unim že napisu, res upam da bojo nrdil use v njihovi moči in da paket ustane pr men
bom pa ko mi odpišejo pa ko se zmenimo pisal na forum (tuki) da bote vsi ostali vidl zaključek situacije

Blazz ::

mene je zanč carina ocogala za 4 evre, ker je na CN obrazcu pisalo 8 dolarjev namesto 9,xx... bila je težja stvar, in so jo valda zagrabli, CN je bil za 1,xx dolarja narobe in so gladko zaračunali. Seveda sem jim J* M* a kaj čmo. Nato sem se moral še nekaj dni ukvarjati s prodajalcem, da mi je vrnil 4 eur.

potrata časa za 4 eur z vseh strani :S ...bananastan...

moj nasvet, vsak nakup na ebay/aliexpress dopišite, naj bo CN22/23 pravilno izpolnjen z točno vrednostjo, če kupujete stvari pod 22 eur, ker so začeli na carinski zelo komplicirati okoli točnega zneska... tega včasih ni bilo, pa sem dal že vsaj 800 paketov skozi.

Machete ::

A ni da pregleda plačaš v vsakem primeru, če štima ali ne?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

_dice7 ::

Jaz za pravilno izpolnjene pošiljke pod ~22€ ne plačam nič. Za nepravilno izpolnjene je ~4€, nad ~22€ pa 4€ za rokovanje +22% DDV. Nad 150€ je še carina, a za enkrat še nisem dobil/naročil nič kar bi bilo ocarinjeno.

shubell ::

pošta slovenije ima še postavko "zahtevno cerinjenje", dhl pa razne "identifikacije izdelkov" al neki taga

knesz ::

Imel podoben primer, naročilo v vrednosti cca 80€ naj bi bilo poslano iz NL, pisalo je no custom charges. Paket je prišel iz HK in seveda obvestilo carinske pošte. Po komunikaciji s prodajalcem, pred odgovorom carini, sva se s prodajalcem zmenila, da plačam carino in vse postopke, on pa mi je vse stroške carinske pošte nakazal nazaj na Paypal na podlagi skeniranih papirjev. Tako, če ti kaj pomaga.

jero_no1 ::

Sam ugotavljam, da je očitno nekaj odvisno tudi od človeka, ki obdeluje tvoj paket (oz. od ne vem koga).
Sem pred kratkim dobil obvestilo za paket, ki je imel vrednost nekaj pod 22€, sem jim poslal račun in v polju za opombe zelo vljudno vprašal, če mi bodo sedaj vseeno zaračuanli stroške manipulacije in na podlagi česa... Paket je prišel čez 2 dni brez doplačila :) in potem še ene 2x ista zadeva sploh brez obravnave...
Kot berem komentarje tukaj gor, sem imel kar srečo.


ni priložiu dost podatkov zraven paketa al karkoli da je mogla carina men rečt da jim pošlem tist kar je treba
res je da je probu se izognt kakršnihkoli stroškov, sam to pa ni moja stvar da je "zaribu" ker ni napisu prepričljivih podatkov
vrgu sm mu pod nos to da je prložu zlo boge informacije o paketu , to da bo mogu plačat poštnino pa da bom refundu


Tukaj si si že sam odgovoru, tako da tale argument ne bo kaj veliko zdržal (probal si prešvercat, ampak ni šlo skoz :)). V tvojem primeru, ker je blago nekaj-kratnik cene, kjer je meja brez DDV je čist useen, kaj je blo napisano na pošiljki.
Lahk bi pa Kitajc napisal 5$ več od dejanske vrednosti, Carinska pošta bi te brez obvestila obdavčila in ti bi bil še bolj nezadovoljen kot sedaj. In verjetno ravno zaradi tega ne delajo na pamet, da ni potem kakšnih pritožb, ampak ti dajo že v štartu opcijo, da ti priložiš pravi račun z dejansko vrednostjo nakupa. Vse kar izgubiš pri vsem postopku je dostava 2 dni kasneje...

SloBiscuit ::

Kukr jst vem je ddv pa use to že ušteš, in ne plačuješ iz zunanje države pol še slo DDVja al kk
neznanec555

toplakd ::

Kk kukr ušteš pa use to. :))

St235 ::

SloBiscuit je izjavil:

Kukr jst vem je ddv pa use to že ušteš, in ne plačuješ iz zunanje države pol še slo DDVja al kk


Človek božji kako lahko trdiš da karkoli veš, če še slovensko ne znaš?

Blazz je izjavil:



potrata časa za 4 eur z vseh strani :S ...bananastan...



Normalno, da je bananastan, če pa so večinska populacija opice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

SloBiscuit ::

St235 je izjavil:

SloBiscuit je izjavil:

Kukr jst vem je ddv pa use to že ušteš, in ne plačuješ iz zunanje države pol še slo DDVja al kk


Človek božji kako lahko trdiš da karkoli veš, če še slovensko ne znaš?




Ja a ne znaš odgovort al kva? Pa nima veze kak pišem. Pa kukr sm reku. Jaz mislm da je tko, ne pa da to tko je. Zdej pa če maš cajt se pritožvat kak pišem, potlej tud lohka odgovoriš na moje vprašanje.
neznanec555

St235 ::

svd nz odg tk kck k s ti sm zk b s mtr c s btl

Drugače pa je odgovor na tvoje vprašanje to, da imaš o zadevi tolk pojma kot o Slovenščini. Torej nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

SloBiscuit ::

St235 je izjavil:

svd nz odg tk kck k s ti sm zk b s mtr c s btl

Drugače pa je odgovor na tvoje vprašanje to, da imaš o zadevi tolk pojma kot o Slovenščini. Torej nič.


Jao človek božji. Ti je težko al kva? Super pišeš res, čist tko kt jst. čist super se me razume pa ni nobenga razloga zakva bi pisu pravilno slovensko. To je internet človek.

Zdej pa, uno uprašanje. Še zdej nimam odgovora. Brezveze odgovarjat kle. aj ćao
neznanec555

St235 ::

Ne samo, da ne znaš pisati, tudi branje ti dela težave, ker drugače bi razumel, da nimaš prav in govoriš neumnosti.

Razlog, da pišeš slovensko pa je zelo enostaven. Zato, da ostali nimamo občutka, da se pogovarjamo s polpismenim kengurujem. In pa zato, ker to od tebe velevajo pravila foruma, ki jih očitno nisi sposoben prebrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

SloBiscuit ::

Ja nevem nazadne ko sm kupoval izven slo, je biu že slo ddv uštet al pa pač njihov ddv in nisem plačevač ničesar dodatno. ne poštnine ne carine, nič (bla je pa tablica is hong konga in pa en telefon iz polske al tm nek)

Kar se pa tiče pisanja, bi pa lohka brisal vsaj polovico forum, da bi zbrisal vso to "zmedo".

Pa nima veze kakšn občutek ti maš. Če prideš neki vprašat pa dobiš odgovor, pa se mi ja nauš pritoževou kak sm pisu? Itak pa nima veze kak pišem. Razumeš me, neki kratic k jih noben ne pozna ne uporablam in to je dost. Welkum to the internet.
neznanec555

St235 ::

In še vedno je vse kar si uspel dokazat, da si nepismen in da nimaš pojma o čem govoriš. Imaš pa prav: Dobrodošli na internetu, inteligenca opcijsko.

Dr_M ::

Priceless :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije in prisilni stroški (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27255766 (38156) AndrejO
»

Amazon in carina

Oddelek: Loža
343724 (3164) Furbo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498779 (53640) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029905 (26473) Fritz

Več podobnih tem