» »

Nakup kolesa (Treking)

Nakup kolesa (Treking)

grašek ::

Torej, kupujem novo kolo.
Glede na moje zahteve, ki so 75% cesta in mogoče 25% makadam bi rabil treking kolo.
Sedaj pa sem mrknil, ne vem kaj naj kupim.
Budget je max 350€.

Do sedaj mi ustreza le ta: http://sl.sportsdirect.com/muddyfox-tem...

Več pa ne vem, če bi lahko dobil pomoč bi bil zelo hvaležen.


Hvala

Andre_Moreau ::

grašek je izjavil:

Torej, kupujem novo kolo.
Glede na moje zahteve, ki so 75% cesta in mogoče 25% makadam bi rabil treking kolo.
Sedaj pa sem mrknil, ne vem kaj naj kupim.
Budget je max 350€.

Do sedaj mi ustreza le ta: http://sl.sportsdirect.com/muddyfox-tem...

Več pa ne vem, če bi lahko dobil pomoč bi bil zelo hvaležen.


Hvala


zdej bodo razprodaje v hervisu kmal, mogoče tud drugje, probi raj probat v živo, kot pa kupovat tko...

Invictus ::

Pojdi v kako kolesarsko trgovino, ne v te splošne, kjer zanič robo prodajajo kot najboljše po narezanem kruhu.

Ampak imaš nizek budžet, tako da bo bolha še najboljši vir.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

...:TOMI:... ::

Za 200€ , kolikor je to kolo, je po moje najboljše razmerje med kakovostjo in ceno, s tem, da je kolo novo.

Mogoče se dobi rabljenega za ta denar, z boljšo opremo, vendar, novo je le novo.
Tomi

grašek ::

Hvala za odgovore, bom šel en dan malo v Maribor pogledat in bomo vidli kaj imajo tam za ponudit.

Invictus ::

Splača se ti povprašati po bolj kolesarskih štacunah, če imajo na zalogi kake starejše letnike.

Sam sem dobil letnik 2013 za 40% ceneje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

njyngs ::

Zdravo!

Tudi sam sem pred nakupom treking kolesa. Sem nekaj letal po trgovinah po štajerskem in dobil par priporočil. Moja višina je cca 191cm, ampak se niso znali zediniti ali mi priporočiti XL ali XXL. Načeloma bom letno naredil tam nekje 1500km.

Ogledal sem si tri kolesa, in sicer Scott Cross 30, Scott Cross 40 ter Specialized CrossTrail Sport Disc. Vsi 3 so ranga 700eur. Vsi imajo menjalnike ali Altus, Acera ali pa Alivio. Zdaj že par dni guglam in sem naletel na Giant Roam 1 2016 verzijo, ki pa ima spredaj in zadaj Deore menjalnik, ter sem ga v eni trgovini našel za 575€. To se mi zdi dosti ceneje in dosti bolj prijazna cena glede na to, da so ostali za 700€ ter imajo slabše menjalnike. Imajo pa vsa omenjena kolesa oljne disk zavore.

Torej kaj izbrati? Sem v fizičnih trgovinah spraševal za starejše modele, in pravijo "da jih nimajo". Je Giant kaj vreden? Raje vzeti preverjene zadeve ala Specialized/Scott?

Kar se tiče priporočil so me sama ušesa.

...:TOMI:... ::

Poglej si cult. Slovenska kolesa.
Tomi

Aston_11 ::

Slovenska.... okvirji so ravno od tam, kjer od vseh ostalih, oprema isto.

...:TOMI:... ::

Ti ga pa naredijo po merah telesa. Po narocilu.
Tomi

njyngs ::

...:TOMI:... je izjavil:

Poglej si cult. Slovenska kolesa.

Sem zdaj preveril. Velikosti CULT koles so max L oz. 56, kar je premajhno. Razen, če si lahko ekstra velikost izbereš. To pa stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

...:TOMI:... ::

Povprasaj, nic te ne stane.
Tomi

Alamar ::

njyngs je izjavil:

Zdravo!

Tudi sam sem pred nakupom treking kolesa. Sem nekaj letal po trgovinah po štajerskem in dobil par priporočil. Moja višina je cca 191cm, ampak se niso znali zediniti ali mi priporočiti XL ali XXL. Načeloma bom letno naredil tam nekje 1500km.

Ogledal sem si tri kolesa, in sicer Scott Cross 30, Scott Cross 40 ter Specialized CrossTrail Sport Disc. Vsi 3 so ranga 700eur. Vsi imajo menjalnike ali Altus, Acera ali pa Alivio. Zdaj že par dni guglam in sem naletel na Giant Roam 1 2016 verzijo, ki pa ima spredaj in zadaj Deore menjalnik, ter sem ga v eni trgovini našel za 575€. To se mi zdi dosti ceneje in dosti bolj prijazna cena glede na to, da so ostali za 700€ ter imajo slabše menjalnike. Imajo pa vsa omenjena kolesa oljne disk zavore.

Torej kaj izbrati? Sem v fizičnih trgovinah spraševal za starejše modele, in pravijo "da jih nimajo". Je Giant kaj vreden? Raje vzeti preverjene zadeve ala Specialized/Scott?

Kar se tiče priporočil so me sama ušesa.
Firma kolesa ne igra vloge, če le ni neka xy noname. Važna je oprema. Vsi trije omenjeni niso vredni cene. Vzemi minimalno deore opremo. Giant Roam 1 je okrog 575 EUR znižan praktično po vseh trgovinah in ne samo v eni.
Top šit treking kolo za ta denar bi bilo recimo tole, vendar bi moral na licu mesta preveriti, če ti ustreza velikost/okvir. http://www.11-11.si/kolesarstvo/kolesa/...

njyngs ::

Uh, tole pa je res odlična oprema na tem bajku, za res dobro ceno. Hvala za info, bom probal najt na štajerskem takega za test.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 494 95 96 97 )

Oddelek: Šport
4840718732 (437) stratosD
»

treking kolo nakup

Oddelek: Šport
2811160 (7113) waters
»

Scott, ghost, giant ali specialized

Oddelek: Na cesti
218699 (8120) onitam
»

Katero TREKING kolo

Oddelek: Kaj kupiti
1713855 (11491) JamesQ
»

SCOTT ?

Oddelek: Loža
233623 (3197) kaninerror

Več podobnih tem