» »

Dual boot WIN10 / WIN XP

Dual boot WIN10 / WIN XP

abaximan ::

Mene pa zanima, če je možno oziroma če je kdo kje našel kakšne tutorial, da bi na obstoječi win10 dodal še xp v dual boot? Ša tak tutorial, da je kdo preiskusil in res deluje, ker sem našel cel kup navodil zato, ki pa se niso iskazali v pomoč.

abaximan ::

BTW...sem delal po teh navodilih, vendar se po inštalaciji XP ne zgodi nič oziroma mi javi, da ne najde nobenega OS.

https://neosmart.net/wiki/easybcd/dual-...

AC_DC ::

Namesti xp na svojo particijo, nato popravi win10 ntldr.
Če imaš kaj novejšega od s775, potem pozabi dobiti šoferje na xp.

Virtualka ne pride v poštev ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

abaximan ::

Xp je bil inštaliran na svojo particijo, samo se potem nič ne zgodi oziroma ne naloži xp. Kako pa popravim ntldr?

Žal virtualka ne pride v poštev...ker je zadeva namenjena za igranje iger, samo mi win10 delajo težave z gonilnikom za dual core gtx295, tako da bom poskusil še z xp - gtx295 je itak že legacy, ampak mogoče bo na xp delovalo.

hojnikb ::

vrzi to cudo v smeti ali na bolho za neko simbolicno ceno pa kupi kej novejsega z proper podporo. ceprav bi to skor mogl delat pod win10.
#brezpodpisa

abaximan ::

hojnikb je izjavil:

vrzi to cudo v smeti ali na bolho za neko simbolicno ceno pa kupi kej novejsega z proper podporo. ceprav bi to skor mogl delat pod win10.


Imam še dve novejši mašini, tako da ni problem v tem... rabim eno kišto, da lahko mulc kaj igra, hkrati pa rabi hči še kaj za šolo naredit. Zadeva z desetko sicer dela, ampak gtx295 pa ima očitne probleme z gonilniki. Npr. AC, AC4 in Heaven bencmark sicer zalaufata - še več dokler dela dela ko šuš celo s high nastavitvami potem pa zmrzne in resetira gonilnik. Preverjal sem tudi koliko se pregreva gpu, vendar je vse skupaj v mejah normale, vse je spihano, res pa je da nisem šel kartice razstavljat in menjat paste.

Kakorkoli...itak imam v to mašino namen dati eno staro gtx660. ki sem jo posodil kolegu,do takrat bi pa rad takole rešil zadevo. Otroci so pač neučakani in bi jim rad to zrihtal, ker sem pač obljubil. Kdor ima otroke bo to razumel :)

Spajky ::

Če ima ona mašina na Win10 na boot particiji file BOOT.INI, ga bo treba ročno editirat/dodat pot do winXP, saj je instalacija Win10 povozla ta fajl ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri operacijski sistem uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
698162 (5159) Poldi112
»

UEFI ali Legacy (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310762 (9299) solatko
»

PO NEUSPEŠNI INŠTALACIJI WIN10 x64 IZGINIL DISK

Oddelek: Pomoč in nasveti
243268 (2631) abaximan
»

Windows 98

Oddelek: Pomoč in nasveti
294239 (3386) Valentin
»

AMD-jevi gonilniki pregrevajo grafične kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8520230 (16548) BT52

Več podobnih tem