» »

Linux + wineHQ + pdf predogled

Linux + wineHQ + pdf predogled

pitarda ::

Zdravo,

Imam eno aplikacijo (recimo, da z njo delam predračune), ki je sicer narejena za Win okolje (exe), ampak je praktično java v osnovi. Če zaženem .jar datoteko je isto kot če zaženem .exe - v Windows okolju.
Znotraj te aplikacije je možen predogled, ki pa direktno kreira pdf. Vem, da v ozadju vedno kliče run32.dll knjižnico, preden kreira pdf.

Edina distribucija, ki mi deluje identično (že po defaultu), kot v Windows okolju, je Deepin Linux. Ta uporablja CrossOver za zagon (predhodno moram seveda instalirat še Java RE).

Če na drugi distribuciji instaliram wineHQ, mi nikjer ne uspe skonfigurirat wine-a, da bi se aplikacija obnašala tako kot v Windows-ih. Mi je sicer uspelo z instalacijo CrossOverja (trial verzija) na Arch-u, ampak bi rad uporabljal samo wine. Je možno kako skopirat wineHQ konfiguracijo, nastavitve, itd,...? Gledal sem primerjavo med CrossOver wine-om in videl, da ima prednameščenih kar nekaj knjižnic (dll-jev), ki jih v samem wine-u ne morem izbrati.

Aplikacija je poslovnega tipa in nimam izvorne kode, samo dovoljenje za uporabo.

Hvala za nasvet.

popster ::

Lahko bi probal kak dll prekopirat v wine installacijo?

pitarda ::

EDIT: Sem pozabil omenit, da želim ta pdf predogled odpreti v Linux okolju. Če instaliram tudi PDF program v wine-u, mi ga aplikacija normalno odpre, ampak želim uporabit linux okolje (ker gre lahko potem ta dokument bodisi v urejanje, ali pa v pošiljanje po emailu).
Razen,... če je mogoče wine tako integrirat, da zna tudi wine uporabit default aplikacijo za odpiranje PDF dokumentov.

V sami wineHQ konfiguraciji je kar precej dll knjižnic, in nekaterih od njih ni (napram wine-u v CrossOver-ju).

Bom poskusil prekopirat vse iz CrossOver wine-a, če bom znal,...

hvala in lp,
d.

Invictus ::

Naredi si virtualno mašino z Windowsi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

popster ::

V sami wineHQ konfiguraciji je kar precej dll knjižnic, in nekaterih od njih ni (napram wine-u v CrossOver-ju).

Bom poskusil prekopirat vse iz CrossOver wine-a, če bom znal,...
dolkler ne overwritaš,bo minus samo da boš kuril disk space.

peko_deko ::

Invictus je izjavil:

Naredi si virtualno mašino z Windowsi.

bo še najmanj komplikacij


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in Wine

Oddelek: Operacijski sistemi
221821 (1361) Icematxyz
»

Brezplačen CrossOver

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
426259 (2859) borchi
»

Izšla sta novi wine in CrossOver Office

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
123833 (3357) linuxdady
»

Poganjanje DOS in WIN programov v Linux-u ?

Oddelek: Operacijski sistemi
61218 (1166) borchi
»

Birokrat in linux

Oddelek: Programska oprema
151916 (1775) Ferplay

Več podobnih tem