» »

Windows 98

Windows 98

edvard123 ::

Ali bi mi lahko kdo pomagal pri namestitvi Windowsow 98?Imam novejši PC, kateri nima disketne enote, pa me zanima kako bi lahko naložil win 98?

subby ::

iirc, se da vse samo s cdjem brez potrebe disketnika

Nikonja ::

Zakaj win98 od vseh windowsow.

sej ga lahko inštaliraš tudi z cd-a

https://www.google.si/search?hl=sl&sour.......0...1ac.1.34.heirloom-hp..0.17.1182.seVNNUUtDlk

edvard123 ::

win98 zaradi starih igric.Bi jih inštaliral, pa nimam takih, ki bi butali iz CDja.Imam original z disketo.

hojnikb ::

instaliraj v virtualko in stegni kak abandonware iso...
#brezpodpisa

boogie_xlr ::

Ali pa uporabi dosbox.

Mr.B ::

dosbox ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Han ::

Stare igre se na novih mašinah igrajo ali prek emulatorjev (npr. ScummVM) ali pa nabaviš npr. GOG izdajo (www.gog.com), prirejeno za novejši Windows...

stara mama ::

edvard123 je izjavil:

win98 zaradi starih igric.Bi jih inštaliral, pa nimam takih, ki bi butali iz CDja.Imam original z disketo.

Jaz sem pa v roki nekoč tudi držal originalni Windows 98 CD.
Čuden je ta svet, kajne? 8-O

marvin42 ::

Če imaš več kot 512 MB RAM-a, boš imel težave z win98.
Mostly Harmless

MIHAc27 ::

Če je novejši PC, bodo tudi z gonilniki verjetno težave. Naloži vsaj XP gor... ali še bolje kot predlagajo virtualni XP.
Saj ni tako teško.

Machete ::

Ni težko.
Teža je koren. Ne teša.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Csharp ::

Kot so ti že moji predhodniki svetovali, če rabiš win98 samo za igranje iger, ga instaliraj raje preko virtualke ali pa dosbox. Če se boš odločil namestiti win98 bo šel postopek nekako tako:

- Preveri ali je cd z win98 bootable. Če se ob zagonu računalnika s cd-ja nič ne zgodi potem cd ni bootable. Ker disketnika nimaš, boš v tem primeru namesto zagonske diskete potreboval zagonski cd - potegni ISO z interneta ali uporabi kakšen program, ki zna narediti boot cd.
- Računalnik zbootaj v DOS. Če boš to naredil z win98 cd-jem, potem imaš nekje ob zagonu opcijo "zagon s podropo za cd-rom pogone". Če boš uporabil dodatni zagonski cd, te bo postopek itak pripeljal v DOS.
- Pripravi particijo za namestitev win98. V DOS-u vpiši ukaz "fdisk" da preveriš particije oz. narediš novo. Lahko pa ta korak narediš s kakšnim programom (gParted Live CD). Particija mora biti formatirana z FAT ali FAT32 datotečnim sistemom (glede maksimalne velikosti se boš moral pozanimat drugje). Za formatiranje uporabiš ukaz "format".
- Ko imaš pripravljeno particijo, lahko začneš namestitev. Če imaš bootable cd z win98 imaš nekje ob zagonu opcijo "začni namestitev". Če boš uporabil zagonski cd, zbotaj v DOS in na tem mestu zamenjaj cd - vstavi tistega, na katerem je win98. Namestitev začneš tako, da vtipkaš ukaz "setup".
- Upoštevaj navodila, ki se ti prikazujejo med namestitvijo. Postopek je podoben kot pri namestitvi ostalih windowsov.

Heavy ::

Za ločeno inštalacijo win 98 ne boš imel podprtih usb portov. Zna bit problem če imaš usb tipkovnico ali miško ali oboje. Za to bi potreboval 98SE verzijo.

Čiste vesti lahko snameš iz interneta .iso sliko win 98 (ali 95) in jo inštaliraš na virtualko (vmware player, oracle virtualbox...)

erunno ::

Virtualke ne podpirajo ničesar kar zahteva grafično kartico (sem na lastni koži sprobal, ko sem hotel usposobiti Warhammer 40k: Chaos Gate v Virtualki).

Iatromantis ::

Dosbox je gotovo najboljša rešitev, a če vztrajaš na W98, potem je najlažje da si preneseš sliko virtualne namestitve, saj zna biti ročna namestitev v virtualko kar težka - vsaj W95 se spomnim, da je bilo cela umetnost namestit v virtualko, ko sem to poskušal.

Slike za virtualke so tudi na netu, npr. ta http://osvirtual.net/en/microsoft-windo...

Je pa še ena možnost za stare igre, ki zna biti še najboljša - Linux!

V Wine mi je delalo več špilov in bolje kot na katerikolih novih windowsih ali njihovih emulacijah, npr. Doungen Keeper deluje v Winu flawless, medtem ko ga v winsih sploh ne moreš pripraviti do delovanja brez štekanja zvoka, slike ipd..

Zgodovina sprememb…

crniangeo ::

poglej si tudi tole stran če ima kakšen špil ki ga želiš igrat:

http://pcgamingwiki.com/wiki/FIFA:_Road...

so navodila kako ga namestiti da bo deloval na windows 7.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

erunno ::

Eni špili so bili tako zanič napisani, da ne delajo razen v windowsih za katere so bili narejeni (pa še tam ne preveč dobro). Nobena količina compatibility modedov, ali Wine ne pomaga pri nekaterih.

kixs ::

Nabavi si en stari racunalnik. Odvisno od zahtev - katere spile bi rad gonil - od Pentium 1 naprej do max P-IV z 865G chipsetom, ki se ima official Win98 support. Ram 512MB je Win9X vec kot dovolj, obstaja pa Patch, da ga imas lahko tudi vec.

Verjetno bi bilo za vse Win9X spile dovolj kaksen P-III 1GHz in Voodoo3 ali Geforce graficno.

edvard123 ::

Imam tudi Win 98 SE slovensko verzijo.
Inštaliral bi jih na nov trdi disk in PC uporabljal samo za to,brez mailov, brez vseh dodatnih stvari itd.
ali Linux res podpira vse stare igre,katere so delale na win98?

Iatromantis ::

Povej kateri gejm te zanima oz. ga sam poišči na wine strani, kjer so navedene kompatibilnosti in morebitni popravki, ki so potrebni, če igra ne dela iz prve.

Npr. Doungen Keeper 2 ima z verzijo Wina 1.7.37 Gold in Platinum rating, kar pomeni da dela super brez popravkov.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

edvard123 je izjavil:

Imam tudi Win 98 SE slovensko verzijo.
Inštaliral bi jih na nov trdi disk in PC uporabljal samo za to,brez mailov, brez vseh dodatnih stvari itd.
ali Linux res podpira vse stare igre,katere so delale na win98?

Na nov računalnik jih neboš mogu inštalirat
#brezpodpisa

opeter ::

erunno je izjavil:

Eni špili so bili tako zanič napisani, da ne delajo razen v windowsih za katere so bili narejeni (pa še tam ne preveč dobro). Nobena količina compatibility modedov, ali Wine ne pomaga pri nekaterih.


Ali pa so bili vezani na stari DirectX 5 ali še starejše, katere komande so opustili v poznejših verzijah. Ali pa so bili prilagojeno za točno določeno strojno/programsko opremo (npr. PowerVR, Glide itn.). Le te pa potem več ne delujejo. No, v zadnjih letih smo dobili kar nekaj odličnih "Glide wrapperjev", posnemovalcev za Glide in zato lahko v večini primerov brez problemov poganjamo te igre.

Bolj problematični so tisti z DirectX 5 ali starejšim.

Spomnim se npr.
- VR Sport Powerboat Racing
- Star Wars Shadows of the Empire
- Requiem: Avenging Angels
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

edvard123 ::

Zanima me Viper racing.Ali obstajakakšna nova verzija?

Iatromantis ::

Ja Viper je bil testran precej časa nazaj -> glej tule, tedaj je delala sama namestitev, gejm pa ne, ker ni našlo original cedeja in je dobil oceno Garbage. Tako da vprašanje, če deluje z novejšimi verzijami Wine - to maš original?

opeter ::

Tu imaš navodila:
http://pcgamingwiki.com/wiki/Viper_Raci...

Kot prvo vsekakor naložil neuradni popravek.

Do Windows verzije 7 naj bi igra delovala brez problemov.
Za novejše verzije pa rabiš Glide wrapper.

Low FPS on Windows 8 and later
(DirectX 10.1+) Use dgVoodoo wrapper

Download newest dgVoodoo 2.
Extract it and place it in a convenient place.
Start dgVoodooSetup.exe and configure it.
Go to DirectX tab and make sure that Disable a passthru to real DirectX is not checked.
Select Virtual 3D Accelerated Card under Videocard and set its RAM to 65536 kB.
Click Apply and OK.
Now go to MS folder in dgVoodoo's directory and copy files D3DImm.dll and DDraw.dll.
Go to the path-to-game/Data and paste the files in there.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

edvard123 ::

Win 7 imam original, ampak sedaj uporabljam win10 in najlepša HVALA vsem, ki mi pomagate rešiti problem.

b3D_950 ::

stara mama je izjavil:

edvard123 je izjavil:

win98 zaradi starih igric.Bi jih inštaliral, pa nimam takih, ki bi butali iz CDja.Imam original z disketo.

Jaz sem pa v roki nekoč tudi držal originalni Windows 98 CD.
Čuden je ta svet, kajne? 8-O


še zmeri vem na pamet tisto 25 mestno kodo.8-O
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Klemen86 ::

Če se prav spomnim, Win98 ne delujejo na CPUjih s frekvenco več kot 2.2 GHz. Potrebuješ vsaj Win98 SE.

Valentin ::

b3D_950 je izjavil:



še zmeri vem na pamet tisto 25 mestno kodo.8-O


Jaz tudi, le da od xp-jev... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 98 emulator za stare igre

Oddelek: Igre
142131 (1117) Golf_GTI
»

Star računalnik MS-DOS igre v Windows 98 SE

Oddelek: Igre
405049 (3537) opeter
»

Windows 98 SATA HDD, CD-ROM

Oddelek: Operacijski sistemi
433313 (2055) opeter
»

Win 10 namestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
394047 (3140) ST-777
»

Kako igrati starejše igre na 64 bitnih windowsih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
132228 (1805) opeter

Več podobnih tem