» »

PO NEUSPEŠNI INŠTALACIJI WIN10 x64 IZGINIL DISK

PO NEUSPEŠNI INŠTALACIJI WIN10 x64 IZGINIL DISK

abaximan ::

Na starejši računalnik, na katerem so bili predhodno nameščeni WIN XP, sem šel nameščat WIN 10 x64. Zadevo sem nameščal iz USB ključka, na katerega sem jo namestil z Rufosom. Z isto kopijo sem namestil dan prej WIN10 na drug računalnik in vse dela tip top. Pri inštalaciji sem izbrisal obstoječo particijo in naredil dve novi manjši. Že tukaj sem opazil, da brisanje in ustvarjanje novih particij traja za moj občutek predolgo, vendar temu v bistvu nisem posvečal pozornosti in občutek pač pripisal temu, da je moja primarna mašina pač novejša in zato 2x hitrejša. Skratka ... inštalacija je potekala čisto normalno in ko se je računalnik prvič restiral se ni zgodilo nič. Počakal sem debelo uro, če mora mlinček še kaj odmleti, vendar ni bilo nobene spremembe. Zato sem računalnik resetiral in šel še enkrat namestiti okna...

Vendar tokrat win niso zaznali trdega diska. Vse skupaj sem ugasnil in tokrat disk ni bil viden niti v BIOSu.

Potem sem vse skupaj ugasnil, izklopil iz elektrike odklopil vse kable diska (in napajalni) in vse priklopil nazaj vendar diska ni. Zelo dvomim, da je crknil (ampak nikoli ne veš). Spomnim se, da sem pred leti naletel na podobno težavo in takrat je bilo nekaj narobe z MRB in sem zadevo nekako spravil skupaj, vendar se niti ne spomnim več, kaj sem takrat točno naredil.

No kakor koli ... potrebujem nasvet kaj naj naredim naprej, preden grem kupovat nov disk.

Aja...

Računalnik ima drugače notri:
Intel® Core™2 Quad Processor Q6600
WD Black 1TB
GTX 295
4Gb Rama
osnovno ploščo asus p5e3 z zadnjo bios nadgradnjo.

V naprej se zahvaljujem za odgovor.

hojnikb ::

probi drug sata kabl in sata port
#brezpodpisa

abaximan ::

hojnikb je izjavil:

probi drug sata kabl in sata port

To sem že naredil, vendar brez uspeha.

AC_DC ::

Bios disk najde ?
Prestavi disk na drug pc in preveri stanje (Crystal Disk Info).

MIHAc27 ::

v BIOS-u se disk mora videti. Včasih je BIOS fino tudi malce posodobit (kar pa je najlažje naredi iz windowsov samih, če le to omogoča nadgradna).

Obvezno zaženi inštalacijo iz USB 2.0 ne 3.0 (črn konektor).
Drugače pa če imaš možnost, disk formatiraj v drugem računalniku.

Pa včasih je v BIOSu fino nastaviti UEFI (boot) na legacy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

abaximan ::

AC_DC je izjavil:

Bios disk najde ?
Prestavi disk na drug pc in preveri stanje (Crystal Disk Info).


Bios diska ne najde.

AC_DC ::

Potem upoštevaj še drugi napisani odstavek
https://slo-tech.com/forum/t676291/p519...

Če se zgodba ponovi je crknil.

Sata in napajalnik kabel zamenjaj.

Se disk sploh zažene in segreje, ko prižgeš pc ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

abaximan ::

MIHAc27 je izjavil:

v BIOS-u se disk mora videti. Včasih je BIOS fino tudi malce posodobit (kar pa je najlažje naredi iz windowsov samih, če le to omogoča nadgradna).

Obvezno zaženi inštalacijo iz USB 2.0 ne 3.0 (črn konektor).
Drugače pa če imaš možnost, disk formatiraj v drugem računalniku.

Pa včasih je v BIOSu fino nastaviti UEFI (boot) na legacy.


BIso diska ne vidi, je pa sicer posodobljen na zadnjo verzijo, ki obstaja za plato. Omenjene nastavitve za UEFI pa ne najdem v biosu.

AC_DC ::

Tako stara plata nima uefi.

Compufreek ::

Se mi je to zgodilo par tednov nazaj ampak na laptopu, pač stari disk in je crknil, ampak v mojem primeru se je slišalo poskuse branja.... še vedno lahko disk daš v delujoč sistem pa ga tam poskusiš formatirat .... če pa ga tudi tam ne zazna pa je crknil.

Zgodovina sprememb…

abaximan ::

Evo disk v drugem računalniku dela. Sicer je imel dve particije...eno za system reserved in drugo, ki pa ni bila formatirana. Bom zdaj sformatiral in kar naredi lparticije na tej kišti, ker sumim, da je prišlo do težave takrat, ko sem particije kreiral.

AC_DC ::

Preveri Crystal Disk Info stanje diska.

Wd ima na svoji strani orodje za diagnostiko diskov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

abaximan ::

Kateri program pa mi priporočate za bad sektorje?

Thuban ::

priporočam program enaa.com

http://www.enaa.com/

Diska, ki so ga začeli bad sektorji napadati se ne uporablja več.
Če pa že, pa so vedno daleč najboljša tista orodja, ki so že vgrajena v operacijski sistem.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

abaximan ::

Thuban je izjavil:

priporočam program enaa.com

http://www.enaa.com/

Diska, ki so ga začeli bad sektorji napadati se ne uporablja več.
Če pa že, pa so vedno daleč najboljša tista orodja, ki so že vgrajena v operacijski sistem.


Če je šel seveda tak ni druge...samo trenutno me najbolj bega, da chkdsk ne najde nobene napake (chkdsk E: /f /r /x), Crystak in orodje od WD pa javljata bad sektorje.

AC_DC ::

Daj screen od CrystalDiskInfo.

Riff ::

če se partica da ponovno nardt na tem disku bp pa če se še win lepo naloži pol je disk vredu, drgač pa dobra stara mašina, moja ( stara :D ) mašina še vedno bazira na Q6600 pa jo ne smatram še za staro, moja atara mašina je pa P4 1,6 Ghz pa 3dfx voodoo3 3000 :))

MIHAc27 ::

disk z slabimi sektorji je uporaben za kak backup nepomembnih stvari (filmi, musko). Sistema pa jaz na njem ne bi imel, ker so lahko težave. Pa če začne računalnik kar naenkrat nenormalno počasi dealt, je tak disk tudi primarni osumljenec.

70€ reskiraj za SSD, in ta stari PC bo delal kot še nikoli.

abaximan ::

Meh ... vrgel dva dni stran :(

Disk je definitivno adijo. Sem sicer uspel s priklopom diska na drugo mašino narediti nove particije, delno odpraviti bad sektorje in potem celo na drugi mašini inštalirati okna, vendar je vse skupaj delalo nenormalno počasi in ko so se okna naložila so bile posledice degradacije več kot očitne. Me pa bega, da so XP-ji funkcionirali brez nekih očitnih težav. A jebi ga... Ga bom vtaknil v moj PC in ga poskusil za torrente uporabljat, ker tam itak sproti brišem in mi je vseeno kaj se zgodi s podatki.

Odločam se med tema dvema diskoma v nekaj dražjega ali SSD pa na tej mašini ne grem, ker otroci potrebujejo malo več prostora za filme in muziko, pa ajd mogoče kakšno igrico če bodo pridni :). Čeprav moram reči, da sem z WD imel kar nekaj slabih izkušenj, tako da se bolj nagibam k Toshibi.Še kdo ve za kaj solidnega v tem cenovnem razponu?


http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

ali

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

AC_DC ::

janezvalva ::

abaximan je izjavil:

Meh ... vrgel dva dni stran :(

Disk je definitivno adijo. ...

...Še kdo ve za kaj solidnega v tem cenovnem razponu ...


intenso 128gb 45€ bigbang: https://www.bigbang.si/trdi-diski?manuf...

solatko ::

Delo krepa človeka

radmannsdorf ::

abaximan je izjavil:

Kateri program pa mi priporočate za bad sektorje?

HDD Regenerator

MIHAc27 ::

Ma XP rabi za inštalacijo 500Mb prostora na disku. Windows 7, 8 in 10 pa tam 5-10Gb. Kje bo večja šansa, da boš nabasal na slab sektor, in se bo zadeva rušila, ker se ena sistemska datoteka ne bo naložila kot se mora?

XP je bil zakon sistem, ampak so ga namensko skenslal. Kdo rabi I7 quantum edition 5GHZ procesor, če je en dual core na 2Ghz čisto dovolj?

HDD Regenerator je fin program. Zna pa mlet tudi več dni skupaj. Uporaben je samo, če rabiš nujno podatke iz diska, pa ne gre drugače. Diski z slabimi sektorji so drugače za smeti.

abaximan ::

Nič...se zahvaljujem za sodelovanje :) Nov disk je že na poti, tako da zaključim s tem.

Sem ga pa včeraj vtaknil v primarni PC, pa sem na koncu skoraj moral OS na novo postavljat :) No v glavnem...hvala za vse nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
404780 (3640) jonystar
»

Crkuje disk ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
476201 (4534) Leprechaun
»

Ali HDD umira?

Oddelek: Strojna oprema
423381 (2170) hojnikb
»

Trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9612320 (10294) radmannsdorf
»

počasen računalnik(nov cpu in matična) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1109969 (9054) hojnikb

Več podobnih tem