» »

Prenosni računalnik in dodatni zaslon

Prenosni računalnik in dodatni zaslon

kitajc ::

Na laptop imam priključen dodatni zaslon, ki bi bil moj primarni. Rad bi imel dva - (ni mi všeč tista opcija z več namizji na enem zaslonu). Se pravi - nekaj delam na prvem zaslonu, potem preklopim na drugega in delam tam, a prvi ostane enak. V nastavitvah sem označil "Extend Screen", a ne znam preklapljati med njima. Kazalec miške vidim le na enem, na drugega sploh ne morem.

Kaj naj storim?

Machete ::

Poigraj se z ukazom (WIN+P), če imaš WIN in če ti bo kaj pomagalo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fujtajksel ::

Kateri OS?

Pri extend načeloma ni kaj preklapljat, z miško se samo voziš med njima levo desno. Moraš pa pogledat kateri je levi in kateri desni da vidiš čez kateri rob greš, pa če sta resoluciji različni poskušaj čez bolj pri vrhu ekrana ;)

kitajc ::

Ja, ok sedaj vidim, da moram miško le zapeljati čez rob. Je pa ravno tisti napačen (pač v desno, čeprav je drugi ekran na levi).

Ampak na dodatnem priključenem ekranu vidim prazno namizje. Karkoli odprem mi spet odpre na prvem zaslonu.

Win 10

paraboŁa ::

V nastavitvah kjer imaš oba zaslona, označi tistega, za katerega bi rad, da je glavni. Mislim, da piše nekaj v stilu to naj bo moj glavni zaslon. Če jih premikaš levo in desno določaš na kateri strani boš opravil prehod z miško iz enega monitorja na drugega.

zee ::

Obenem lahko v nastavitvah prestavis zunanji monitor tako, da ustreza dejanski (fizicni) postavitvi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kitajc ::



Izenačil sem resolucijo obeh. A je to pomembno?

Pri še eni stopnji manšji resoluciji, kot pa je na sliki, mi na drugem ekranu odpre le Raziskovalca. Vse ostalo odpre na prvem ekranu. Na tej resoluciji je namizje povsem prazno, pri malo manjši vidim 5 ikon, pri še manjši še malo več. Imam pa namizje polno enih ikon.

Ekran

Vidim, da je še nekaj več funkcij pod "Advanced sizing of text..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitajc ()

fujtajksel ::

kitajc je izjavil:


Izenačil sem resolucijo obeh. A je to pomembno?


Načeloma ne, ponavadi je bolje uporabljat resolucijo monitorja, razen če te moti razlika v velikosti fontov ipd. To da se miška zatakne če greš spodaj na manjši zaslon se navadiš.
Okna ti po defaultu odpira na primarnem zaslonu, na sekundarnega jih moraš odvlečt. Pol si pa eni zapomnijo kje so nazadnje bili odprti.
Semintja kakšen program ima problem če je bil nazadnje odprt na znanjem ki ga potem enkrat nimaš priključenega, okna sploh ni videt ali pa se skriva v kakšnem kotu.

kitajc ::

Ja, tole z vlečenjem na drugi zaslon deluje. Malo se bom moral navaditi.

Zakaj pa mi na drugem zaslonu (torej priklopljeni dodatni monitor) ne kaže ure in tistih ikon zraven? Poskusil sem z različnimi resolucijami, ker sem domneval, da so skrite, a jih ni.

fujtajksel ::

Spodnjo vrstico od window$ov (start gumb, aktivni programi, tray, ura) imam samo na primarnem ekranu... Se nisem nikoli spraševal zakaj na sekundarnem ni, mogoče bi kdaj prišlo prav če bi se raztegnila na dodatni monitor kadar je veliko oken odprtih...

kitajc ::

Vidim pa, da lahko nastavim velikost pisave itd. za brskalnik le skupno. Ni možno na večjem ekranu 150% in na manjšem 100%?

sajmon ::

Glede taskbara na obeh monitorjih, na win10 se da vklopit.

Žiga127 ::

kitajc je izjavil:

Ja, tole z vlečenjem na drugi zaslon deluje. Malo se bom moral navaditi.

Zakaj pa mi na drugem zaslonu (torej priklopljeni dodatni monitor) ne kaže ure in tistih ikon zraven? Poskusil sem z različnimi resolucijami, ker sem domneval, da so skrite, a jih ni.


samo desno klikn na opravilno vrstico in klikn na lastnosti in si lahko tam naštimaš da ti prikazuje na obeh zaslonih itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

miška na drugem-dodatnem zaslonu ne funkcionira

Oddelek: Strojna oprema
61036 (998) Tim10
»

Dva različna monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
91363 (1172) Janac
»

Nova anketa: ali uporabljate več monitorjev hkrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
679409 (7348) kuglvinkl
»

Razširjeno namizje-2 monitorja

Oddelek: Strojna oprema
214717 (4409) LuiIII
»

Nova anketa: število monitorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ankete
10311177 (8045) Matevžk

Več podobnih tem