» »

Dilema pri menjavi GSM-ja

Dilema pri menjavi GSM-ja

kokos25 ::

Torej, do danes (in še kak dan dva) sem fural Nokio vse od legendarnega 3310 do lumia 930 in vse vmes. Ker sem malenkost proti temu, da mi na gsm-ju piše Microsoft, sem se odločil, da presedlam na kak drug telefon, ki pa mora biti vsaj višji srednji razred. Samsungi odpadejo (brezveze me prepričvat), ostanejo LG SONY in Huaweie (ali kakorkoli že).iphone odpade v štartu.

Kaj v tem rangu 400-600EUR. Edini pogoj je dobra kamera (tako dobre, kot jo je imela lumia 930 vem da ne bo...).

Hvala za pomoč tistemu, ki mi bo približal določen model...
Porkaflek tistemu, ki mi po Samsunga "turil".
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...
  • spremenil: kokos25 ()

Mavrik ::

Če hočeš dobro kamero (ki ni Samsung), sta Nexus 5X in Nexus 6P daleč pred konkurenco. Če imaš denar za 6P je boljši telefon.
The truth is rarely pure and never simple.

...:TOMI:... ::

Tudi jaz furam nokie, pa me nič ne moti, če piše gor MS (do sedaj imam še nokio). Tudi s servisom sem zadovoljen.

Če je android, potem mora biti nexus.

Lahko pa si ogledaš tudi iphone-a, recimo.

http://anzet.eu/2016/04/kateri-telefon-...
Tomi

Jobs191 ::

+kokos25

In zakaj iPhone odpade če lahko vprašam?

krin ::

Nexus 6P al pa OnePlus 3

kokos25 ::

Nimam razloga zakaj ne iphone...enostavno se izogibam vse kar je ameriškega (če se le da...blesav razlog ampak tako je)
Kaj pa Huawei P9, motime samo to, ker nekako ni pripravljen na prihodnost (4K video odpade) vem, spet nepotreben razlog...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

hojnikb ::

Brez skrbi, tudi drugi proizvalaci ti lahko potaknejo NSA like backdoore :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: uros123 ()

Evolve ::

krin je izjavil:

Nexus 6P al pa OnePlus 3



OP3 ma podn od kamere BTW

Ihpne, samsung s7

če maš cajt še mal počakat, čakaj na zte axon 7

krin ::

Kje si vidu da ma podn od kamere? Ma dobro kamero, sicer ne tolko ko Samsung pa Apple, vendar teh OP noče

...:TOMI:... ::

Prakticno vsi (kitajci, korejci, americani, nemci, rusi...) imajo v svojih izdelkih neke potencialne ranljivosti in backdore.
Tomi

hojnikb ::

Če ne druga, imajo vsi skupn hardware (qualcomm snapdragon) ki je lahko potencialen entry za backdoore (hello closed source firmwares).
#brezpodpisa

Jansam7 ::

Poglej si tudi htc one m10 ? Sicer se sam odločam med sgs7 al pa htc10

kokos25 ::

Briga me za front/back door, amerikanosov ne prenašam samo to je to...dovolj je windows na kompu, ostalo je obvoz...

Mislim, da bom vzel HTC 10. Samsung ni to, kar mislite da je...samo dobra reklama...šefe ga je že 2x na servis nesel...S7 edge...in prej 5-ko. No, lahko da je imel smolo, ampak samo to smolo sem videl in je dovolj za mnenje...

Telefon imam za klice, smsje, internet zelo občasno in pa da ima dobro kamero. (žal je tako, da če hočem imeti dobro kamero moram odšteti vsaj 400€ ali več)
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

hojnikb ::

Briga me za front/back door, amerikanosov ne prenašam samo to je to...dovolj je windows na kompu, ostalo je obvoz...

potem odpadejo vsi android telefoni :)
#brezpodpisa

loveJDM ::

kokos25 je izjavil:

Briga me za front/back door, amerikanosov ne prenašam samo to je to...dovolj je windows na kompu, ostalo je obvoz...

Mislim, da bom vzel HTC 10. Samsung ni to, kar mislite da je...samo dobra reklama...šefe ga je že 2x na servis nesel...S7 edge...in prej 5-ko. No, lahko da je imel smolo, ampak samo to smolo sem videl in je dovolj za mnenje...

Telefon imam za klice, smsje, internet zelo občasno in pa da ima dobro kamero. (žal je tako, da če hočem imeti dobro kamero moram odšteti vsaj 400EUR ali več)



Škoda da potemtakem L640XL odpade...
Rear camera
13 MP, 4128 x 3096 pixels


Za cca 150EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

kozmy ::

Na gsmarena.com se da primerjat isti posnetek fotografije različnih telefonov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozmy ()

aerie ::

Tole: http://www.bolha.com/umetnine-starine/d...

Sicer glih ne razumem tvojga fetiša, ker Google (Android) je tud ameriški...

kokos25 ::

Hja, morda res dvoumno napisano, vendar tu sem mislil predvsem ameriške proizvajalce GSM-jev, ker dobro vem, da mimo ameriškega softwarea ravno ne gre tako zlahka...Mimo iphona grem lažje kot mimo androida ali se spet motim?

Kakorkoli, hvala vsem za mnenja takšnih in drugačnih sort, vsi , ki ste mi turili samsunga, pa še enkrat 1 post preberite proti koncu....:)
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Sami ::

Kot so ti že omenili bo Nexus 5X za tale denar najboljša izbira, tudi kamera je v vrhu, delal bo pa bolje kot večina Android telefonov, dobival boš tudi redne posodobitve.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

GupeM ::

Tudi sam priporočam Nexus 5x, s katerim sem izredno zadovoljen, ali pa 6p, ki pa je menda tudi vrhunski telefon. Imel sem ga možnost samo na kratko sprobat in sem bil zadovoljen, kaj več informacij pa ti o njem ne morem dati.

kokos25 ::

Če prav razumem, zadnje čase sem bil pristaš nokie, torej o drugih nimam niti trohice pojma, je Nexus nekaj drugačnega kot android? Ali sem spet u temo nogo zalučal?
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

hojnikb ::

nexus je čisti android
#brezpodpisa

Sami ::

Stock Android....torej brez nepotrebne navlake, deluje tekoče, prejemaš posodobitve direkno od googla.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

krin ::

Pravzaprav za ta dnar (do 600eur) dobi že Nexus 6p

Thuban ::

LG G5 jasno.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

krin ::

Sej al vzame 6p, g5 al htc 10, kaj dosti falit ne more :D

kokos25 ::

Torej, skrajšani izbor se imenuje: LG G5, Huawei P9 in Huawei nexus 6.

Nekaj me vleče na nexus (nepotrebna navlaka in tekoče delovanje...pišem to, kar ste povedali, če je to res, bom pa ščasoma videl) Grem danes omenjene pogledat in da vidimo kateri najbolj v temi (slabih pogojih) slika:)
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Sami ::

Nexus je tukaj seveda optimalna izbira, poglej si kakšen review (delovanje, primerjave kamer,...itd.), tega ima na YT polno.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

GupeM ::

Nexus je telefon, ki ima čisti Android, brez nepotrebne navlake. Android je direkt od Googla in dobiva posodobitve takrat, ko pridejo ven (lahko še isti dan, bolj verjetno nekaj dni ali kakšen teden kasneje). Bosta pa 5X in 6P verjetno še kakšni 2 verziji androida dobili, potem pa mogoče gresta v "penzijo". Ni pa rečeno. Nexus 5 še vedno dobiva posodobitve, pa je bil telefon izdan 31. oktobra 2013. Če še letos dobi zadnji Android N (ali karkoli že bo), bo verjetno še naprej dobival varnostne popravke do naslednje verzije Androida (O).

Proizvajalci Nexusov so pa različni. Nexus 4, 5 in 5X je za Google izdelal LG, 6 je izdelala Motorola, 6X pa Huawei. Kako bo naprej pa ne vem. Pred štirko jih je izdeloval Samsung če se ne motim.

kokos25 ::

Tako, testirano, preverjeno in vzel bom lumio 950 xl...ne ne, hec hec...huawei nexus 6p...hvala vsem in imate v dobrem virtualni pir, ker tapravga ne boste dobil...:) Gorenc pa to...Hvala še enkrat
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

kosta ::

Snešno, v 3 letih in več nikoli problema s samsungom. Imel Galaxy S4 (preživel veliko padcev, načrtnik udarcev, močan dež, odbijanje od asfalta, namesto fuzbal žoge...) več kot 2.5 let, zdaj imam Galaxy S6 Edge, S4 ni šla nikoli na servis, S6 tudi zaenkrat bp. Mami ima S6, prej S5, še prej Note 2 in brez težav, pa še pol sorodstva je na samsungih brez problemov. :)

Pa čeprav si že odločen ti še povem, da je Nexus 5 top telefon, čeprav ni več nov. Srečno s Huaweijem! :)

WaterBoy ::

LG G5 vsi šinfajo da je skropucalo. Zatorej ti priporočam LG v10 ali pa LG G4 ki ga imam sam in deluje super :)

scenic16 ::

feryz ::

Ko enkrat vidiš, kaj dela S7 v slabših svetlobnih pogojih napram ostalim, ti ni več mar za ostale (vključno s prejšnjimi S-i).
Podnevi je kamera bolj ali manj povprečna oz. primerljiva z drugimi v enakem rangu.
Komur je res toliko mar za kamero.

kokos25 ::

ko sem ob bok postavil svojo lumio 930 in samsunga s7 (od šefeta)...ojoj, ne govori neumnosti...s7 pade na vseh frontah, kar potrjujejo tudi testi na netu...Mi je jasno, da je vsak svojega telefona občudovalec, samo res samsung ni vreden da ga kuža polula...žal rabi 8 jeder, da sploh se kam premakne?!?...Kakorkoli, sem zadovoljen z nexus 6p tako slikovno (sicer precej slabše od lumie 930) kot tudi z občutkom "v rokah lepo sede". Sem povedal, na začetku, da mi ne omenjate Samsungov, kajneda?
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

hojnikb ::

da nisi kr pogledu kok megapikslov ma pa reku "oj, tale moja lumia ima več, ziher je bolša!!"
#brezpodpisa

kokos25 ::

Hojnikb, ti si pa res klasa zase...si me prav nasmejal...hvala za polepšan dan, sem ti dolžan pivo...aja, sok, ker mladoletnim ne točimo alkohola, al kako že?
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

hojnikb ::

brez skrbi, je že nekaj časa minal od moje mladoletnosti :)
Sicer pa, tole govori zase
http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT...
#brezpodpisa

kokos25 ::

Upam da si videl enako kot jaz, poglej 100% raster v rumeni in mi povej, ali je barvna niansa rumene bolj pravilna od nokie ali od samsunga...ker če boš rekel, da je nasičenost barve bolj natur od samsunga, potem vidim, da o barvah nisi dobro poučen...in seveda zeleni odtenek kakopak tudi malo podhranjen...kot grafik in fotograf imam pa le malo očesa za barve...Dobro, sem rekel na začetku, da mi ne turite Samsungov, kdo tu ne razume prošnje?
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokos25 ()

hojnikb ::

Kot fotografu bi ti mogl bit čist vseeno za te kinderjajčke :)
#brezpodpisa

Invictus ::

Mislim, to gre že v budalaštine.

Razpravljati o pravilnih barvah na teh gsm drekcih je čisto mimo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Izaso ::

Moje mnenje: ne tvegaj z LG G5 in vzami raje 4ko. Preverjeno ima super kamero. Pa telefon sam po sebi je mašina.

bambam20 ::

kosta je izjavil:

Snešno, v 3 letih in več nikoli problema s samsungom. Imel Galaxy S4 (preživel veliko padcev, načrtnik udarcev, močan dež, odbijanje od asfalta, namesto fuzbal žoge...) več kot 2.5 let, zdaj imam Galaxy S6 Edge, S4 ni šla nikoli na servis, S6 tudi zaenkrat bp. Mami ima S6, prej S5, še prej Note 2 in brez težav, pa še pol sorodstva je na samsungih brez problemov. :)

Pa čeprav si že odločen ti še povem, da je Nexus 5 top telefon, čeprav ni več nov. Srečno s Huaweijem! :)


To tudi mene zanima, ker imam okoli sebe ogromno ljudi, ki imajo samsunge in vsem delujejo normalno.

Invictus ::

bambam20 je izjavil:


To tudi mene zanima, ker imam okoli sebe ogromno ljudi, ki imajo samsunge in vsem delujejo normalno.

Normalnost je samo druga oblika norosti ;).

Kar ne veš, tudi ne boli...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513265 (9575) Leko
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419914 (13189) sift
»

Najboljša kamera pri mobilnih telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513847 (12363) kmegli
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022707 (11555) boris82

Več podobnih tem