» »

MMS android

MMS android

Gutjerez ::

Pozdravljeni!

Tukaj bom napisal problem kateri me zelo moti. In verjetno ima kdo kako rešitev. Operater mobitel

Imam LG G3 in če imam izkloplen wifi, izkloplene mobilne podatke, skratka vse. Samo normalna gsm povezava za klicanje in normalne smse. Tedej če mi kdo pošlje MMS se telefon ka sam poveže na 3g oz 4g signal in prejema MMS:

ker sem dosti po tujini me to zelo moti. ker ravno tu pride pol do večjih računov.

Kako lahko to zadevo onemogočim. Logično bi bilo da ko jaz vklopim mobilne podatke da še takrat dobim MMS: ne pa da kar samo se povežujem.

Lp
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

eatinggrin ::

Pri meni je pa problem ravno obraten, se ne poveže avtomatsko ker je bila funkcija baje odstranjena v 4.4. AOSP.

Pod aplikacijo sporočanje izključi "Samodejni prenos".

Gutjerez ::

Pod multimedijsko sporočilo imam

Samodejno pridobi (Samodejno pridobi sporočila)
-Samodejno pridobivanje med gostovanjem (med gostovanjem samodejno pridobivaj sporočila)

pri prvem imam klukico pri drugem pa ne. sedaj bom tudi pri prvem vzel ven pa da vidimo
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Gutjerez ::

Nič. Čeprav sem obe dve klukici odstranil ko dobim MMS mi takoj piše E ali 3g signal in prejema. Pol dobim od koga sem prejel in piše Neprejeto sporočilo.
Velikost sporočila 17 KB
in da naj kliknem za prenos.
Pol ko klikenm na prenos piše prenašanje in prenese sporočilo.

Se pravi tudi če imam vse izklopleno jaz še vedno dobim mms.

že pred klikom prenos se pojavi znak za internet desno zgoraj...
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

BladE_ ::

Ja seveda, da se poveže, ker za prenos MMS rabiš imeti mobilne podatke vklopljene... Včasih je bilo dovolj, da si imel nastavljen MMS profil in se je povezal sam, jaz moram imeti mobilne podatke vklopljene za prenos...
Akcija - Reakcija

Gutjerez ::

razumem. saj tako je prav da ko vklopiš mobilne podatke da prejmeš MMS.

a jaz jih ne vklopim. jih imam izkloplene in vseeno dobim mms in se avtomatski poveže na net. to me moti zelo
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

CMpunk ::

hmm kaj pa kakšen update telefona?

Gutjerez ::

sedaj sem 20 minut bil na zvezi z mobitelom. LG in sony je tko narejen da negre to spremenit. Vedno ko dobiš mms se bo pokazo signal za internet. čeprav so mobilni podatki izklopleni.

glede mmsov je nokia najboljša. nima problema z tem.
samsung ima lahko še bolj zakomplicirano zadevo. ker lahko ob izkloplenih podatkih dobiš mms neko sliko. katero pol naknadno vklopiš mobilne podatke in bo prejemalo v nedogled.

to je bilo rečeno.

za tujino pa je najboljše poslat sms
na številko 1918 TUJINA PODATKI NE

takrat pa nebo težav.

v sloveniji pa sony in LG imata pač tako narejeno na androidu.

in tu jaz vidim slabost. ampak kaj češ. če ne gre spremenit pač negre.

mogoče pa bo prišla kaka aplikacija :D

Lp
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

arjan_t ::

ni download MMS-a brezplacen?

Gutjerez ::

mms ne more delat brez mobilnih podatkov. to je dejstvo. ampak v sloveniji se na lgjih sonijih samsungih to samodejno naredi.

drgač pa mms se šteje kot sms ali minuta klica ali 1mb podatkov. torej po enotah.

zastonj pa ni nič :D saj plačaš mesečno naročnino. :D
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

s6c-gEL ::

Pri htc delajo mms out of the box (se po potrebi poveže v net).

btw, z uporabo telefona, ki stane +500 eur - kot 14 let stara 2g nokia 3310 (vse off) si nekako zgrešil namen uporabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Gutjerez ::

zadnji telefon je bil nokia 808 pure view 41 MB samo zaradi kamere. in tam ni nikoli bilo problema z ničemer. seveda pa symbian je potop. zato sem šel na androida. in sem zelo zadovoljen. razen teh nekaj malenkosti.

baje je bil ravno pri pametnih telefonih problem z MMSji. češ da kako to da je telefon pameten in se mora ročno vklaplat za prenos mmsja. zato so naredili avtomatski prenos. tako sem zasledil na par forumih. tak da to je pač prihodnost :D
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

Iluvatar ::

Lahko bi si nastavil profil nastavitev za MMS, kjer bi imel vpisane neveljavne nastavitve. Zmeraj ko si v tujin preklopiš na ta profil. Telefon se bo sicer poizkušal povezati s strežnikom za sporočila, vendar pa zaradi neveljavnih nastavitev ne bo uspešen.

BladE_ ::

Obstajajo tudi aplikacije, ki omogočajo kontrolo nad APNji...
Akcija - Reakcija

Bedanec2 ::

Gutjerez je izjavil:

Nič. Čeprav sem obe dve klukici odstranil ko dobim MMS mi takoj piše E ali 3g signal in prejema. Pol dobim od koga sem prejel in piše Neprejeto sporočilo.
Velikost sporočila 17 KB
in da naj kliknem za prenos.
Pol ko klikenm na prenos piše prenašanje in prenese sporočilo.
Se pravi tudi če imam vse izklopleno jaz še vedno dobim mms.

že pred klikom prenos se pojavi znak za internet desno zgoraj...


Seveda se vklopi če klikneš prenesi, dokler pustiš pri miru mms ne bi smelo prenesti (če nimaš vklopljenih avtomatskih prenosov).
Ne vem, meni je do zdaj na vseh android telefonih delovalo kot sem imel nastavljeno: v domačem omrežju je preneslo mms avtomatsko, v roamingu pa samo če sem ročno potrdil prenos MMS-a (seveda redko).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bedanec2 ()

Gutjerez ::

mene samo moti da izklopim vse in če mi pol kdo pošle se takoj pojavi znak za prenos. ene 5 sekund pol pa izgine. ta znak se sploh nebi smel pojaviti če so podatki izklopleni. ampak so rekli da je to normalno pol pa naj bo normalno :D meni se zdi nenormalno :D oz preveč pametno :)

zanimivo opcijo je povedo Iluvatar : da se spremenijo nastavitve.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

mitkos ::

Imam problem pri sprejemanju MMS-a, ki je bolj kozmetične narave ampak me zelo moti. Pred posodobitvijo (Amdroid 5 nekaj) na Android 6.0.1 je normalno delovalo v Asusovi aplikaciji za SMS (Asus Zenfone 2 Laser). Asusovo aplikacijo sem po posodobitvi zamenjal, ker nisem dobil SMS ali MMS, če sem bil doma priklopljen na brezžično WIFI domače omrežje. Ta problem sem rešil z testiranjem, katera aplikacija mi deluje. To je bil Googlov Messenger.

Problem sedaj je, uporabljam googlov Messenger in ko sprejmem MMS mi ga ne pripne k ostalem pogovoru s to osebo ampak posebej, kot pogovor med to osebo in mano, torej skupino (ime osebe, moja telefonska številka). Če na ta MMS odgovorim, dobim tudi sam enak sms, ki sem ga napisal osebi, ki mi je poslala ta MMS. MMS-e, ki jih pošljem pa lepo pripne spodaj na konec pogovora.

Zanima me, če morda kdo ve, zakaj mi prejemanje MMS sporočil ne pripne v že obstoječ pogovor s to osebo, ampak v nov pogovor? Je morda kje kakšna nastavitev? Katere aplikacije za SMS je vredno še preverit, da nimajo neke nepotrebne navlake, pa vseeno nek lep minimalističen dizajn?

Preveril sem še facebookov messenger za SMS in MMS, sedaj ko to omogoča in deluje, ampak bi raje te pogovore ločil, ker ni nastavitve za drugačen zvok za SMS in sporočilo preko FB.

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitve za prejemanje MMS-ov na androidu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419730 (9106) Mavrik
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035542 (23851) AštiriL
»

Prejemanje MMS brez vključenih podatkov

Oddelek: Mobilne tehnologije
296203 (5389) neres
»

paketni prenos omogocen le za MMS

Oddelek: Mobilne tehnologije
148335 (7988) bajsibajsi
»

Izklop 3G povezave ne deluje več... APNdroid

Oddelek: Mobilne tehnologije
154260 (3899) 5pellfire

Več podobnih tem