» »

Zarubljen osebni avtomobil

Zarubljen osebni avtomobil

Kristijan32 ::

Pozdravljeni!

In se je zgodilo tudi meni.Nesporazum pri upniku,vloga za izvršbo.... Seveda se nisem pritožil,saj res dolgujem . Šlo se je za obročno odplačevanje storitve in neplačilo ene mesečne položnice. Skupni znesek je 1740 € z pripadki izvršbe. V zelo hitrem času me obišče gospod pomočnik izvršitelja iz Kamnika. Ker me ni bilo doma ,se osebno nisva pogovarjala. Moj osebni avto ,pa je bil parkiran na dvorišču za zaprtimi dvoriščnimi vrati. V nabiralniku najdem opozorilo izvršitelja,da me je pač obiskal. Po dveh dneh dobim po pošti dopis iz registra AJPES ,da je moje osebno vozilo zarubljeno. Med tem časom ,se z upnikom ponovno dogovorima za rešitev težave in tudi poravnam prvi obrok dogovorjenega zneska. čez nekaj dni dobim po pošti še pismo izvršitelja,v njem cenilni zapisnik (mimogrede avto ocenjen na 900€) in me poziva da mu pošljem registrske tablice in prometno dovoljenje. Tega ne storim ,saj se že ureja odlog izvršbe. Dobim tudi že sklep ,da se izvršba odloži do 31.8.. In prav sedaj seveda imam podaljšanje registracije. Na AMZS mi povedo ,da brez dovoljenja upnika ne morem registrirat avtomobila. Upnik po dogovoru pošlje izvršitelju dovoljenje ,da ga lahko registriram. Izvršitelj pa potem na UE pošlje pooblastilo. Avto je registriran in je fizično še pri meni z vsemi papirji in reg.tablicami. V prometnem dovoljenju sicer piše da je zarubljen in prepoved prodaje. Sedaj me pa zanima sledeče. A ni tako,da se mora avto po rubljenju prodat v treh mesecih? A bo avto ostal zarubljen do poplačila upnika? Odlog izvršbe bo podaljševal na osnovi plačil,vendar bo dolg poplačan do konec leta. Sem mislil ,da če se naredi odlog ,da avto v tem ni in ne more bit zarubljen in vpisan v ajpes. Prosim za obrazložitev. Lepo vas pozdravljam

KraitPay ::

Mislim, da mora biti vse poplačano, preden si prost. Drugače bi na opozorila samo plačeval in to vlekel v nedogled? Dejansko bi potem lahko počel karkoli te je volja z avtom. Sedaj te imajo, če sem razumel prav, v matu, dokler ne plačaš? Meni se zdi tole čisto pošteno?

Phantomeye ::

Na skrivaj odpelji avto, ga razstavi na dele in prodaj, z dobljenim denarjem odplačaj dolg :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12835471 (3188) 2dark
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20533502 (27057) 49106
»

Izvršba in posledice

Oddelek: Loža
83394 (1326) telexdell
»

eizvršbe - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7524776 (18157) MajorM
»

Terjatev za dolg za nazaj - iz sodišča

Oddelek: Loža
385053 (3944) TESKAn

Več podobnih tem