» »

Na morje v Grčijo

Na morje v Grčijo

jakan123 ::

Letalske karte niso prav drage, sploh če trofiš kakšno akcijo. Šel bi v drugi polovici septembra in rabim predloge kam v Grčijo? Nisem še nikoli bil tam :)

pravnik ::

Predlagam ti Karpatos - sem bil par let nazaj - še eden od malo manj obljudenih delov Grčije. Bi se pa sigurno še kaj našlo...

ziga1990 ::

jaz pa ravno nebi šel v Grčijo je trenutno še v Slovenji na morju boljše zaradi stanja v Grčiji
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

eric_cartman ::

-- --Eh.. Napisal sem cel vodič za Rodos, ki je bil zame top.. Pa mi je Chrome malo ponagajal in se je vse pobrisalo.. :)

Zgodovina sprememb…

mackilla ::

Kreta. Meni je bolj všeč južna obala , ker je manj turistična. Z punco sva najela avto in prevozila praktično cel otok , ki je največji v Grčiji. Ogromno je za videt , veliko plaž sva imela samo zase. Arheološko najdišče Knosos,mesto Rethymon z Beneško trdnjavo,če te zanima druga svetovna vojna muzej v Malemeju in pokopališče nemških padalcev in še marsikaj drugega. Mogoče sem nekatera imena krajev napisal narobe;)

McClane ::

Z boljšo polovico obdelala:

- Rodos - kar ok, velik otok, precej za pogledati, lepe plaže, par party mest za zvečer, edina slabost - malce drag v primerjavi z drugimi otoki. Eden bolj top otokov tudi zame.

- Santorini - lepo mesto Oia...in potem se neha. Res ne vem, zakaj ga nekateri tako hvalijo. Zvečer se v turističnih mestih ne dogaja kaj preveč. Večinoma družine in starejši in je ob polnoči že skoraj vse prazno in zaprto. Plaže povprečne, do tistih malo boljših pa se da priti edino z čolnom. Ker so pa precej majhne so povečini zelo nabite. Ne vem no, mene otok ni prepričal.

- Zakintos - velike plaže, lahko dostopne, tudi z čolnom. Nekaj mest za zabavo (Laganas), srednje velik otok. Slabost bi morda bila ta, da obvezno potrebuješ avto, ker so avtobusne linije katastrofa in v bistvu si brez avta obsojen na tisto mesto kjer imaš hotel. Drugače meni ravno prava mešanica večernega dogajanja in pa lepih plaž.

-Lefkas - zelo lepe plaže, precej hribovit otok. Spet brez avta ne prideš nikamor ker je glavno turistično mesto na drugi strani otoka od pravih plaž in porabiš cca uro da se prebiješ na drugo stran otoka. Večerno dogajanje je bolj dolgčas..

Drugače je pa čisto odvisno kaj iščeš in želiš. Otokov je dovolj :)
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Pithlit ::

Če hočeš osamljene plaže in blažen mir - Karpatos (tolk osamljenih plaž da kar res ni); minus je da lahko obstaneš z vozilom na cesti če ne planiraš fajn (3 pumpe, vse v glavnem mestu na jugu) - jap, se mi je zgodilo.
Če hočeš celonočne žure - Rodos.

Če hočeš oboje - na Rodos z avionom (par dni tam), trajekt do Karpatosa (par dni tam) in nazaj, spet par dni na Rodosu preden te avion domov odnese.
Life is as complicated as we make it...

folfy333 ::

Če ne gledaš rad migranotv potem močno odsvetujem Kos in Lezbos. Vsaj lani je bilo tam kar pestro (sem bil tam), vsak dan vsaj nekaj čolnov, ki nato potem preluknjani obležijo na plaži + ogromno drugih smeti ostane na plaži. Drugače pa sam planiram letos Karpatos, bomo vidli kak bo tam :D

jakan123 ::

Sem se odločil za Rodos. Drugo leto bo pa padel kakšen drug otok :)

fantasycamp ::

Lepo bi bilo da če že poveste svoje izkušnje, da tudi poveste cene, torej letalo,nastanitev, hrana, trajanje letovanja in termin v letu...

ToniT ::

Kreta lani v začetku oktobra. Večinoma južni in zahodni del otoka. Najem avta za 10 dni 170 EUR, apartmaji od 30 do 55 EUR na noč, vsi apartmaji ob morju. Krasne plaže - Elafonisi, Balos, Preveli Palm beach, Falasarna (krasen sončni zahod), Matala itd... Lepe soteske za hojo - Samaria in Imbros. Hrana v gostilnah poceni in zelo dobra.

fantasycamp ::

ToniT je izjavil:

Kreta lani v začetku oktobra. Večinoma južni in zahodni del otoka. Najem avta za 10 dni 170 EUR, apartmaji od 30 do 55 EUR na noč, vsi apartmaji ob morju. Krasne plaže - Elafonisi, Balos, Preveli Palm beach, Falasarna (krasen sončni zahod), Matala itd... Lepe soteske za hojo - Samaria in Imbros. Hrana v gostilnah poceni in zelo dobra.


hvala za podroben opis..

2f4u ::

1.
Naxos; MiraVilla al nekaj takega;
bolj za adrenalin; scooter.... pa žensko zad...

2. Cel polotok..
Peleponez,
do Gihtiona renta car, nekje 160Eu teden; spal po kampih, 3 leti nazaj

r3dkv1c4 ::

ziga1990 je izjavil:

jaz pa ravno nebi šel v Grčijo je trenutno še v Slovenji na morju boljše zaradi stanja v Grčiji

pa kakšne bedarije to pišeš?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

cleanac ::

Na Karpatos sploh ne rabiš kopalk zraven vzeti, samo izpit in nekaj denarja za najem quad-a ali motorja ter hrano. Toliko odmaknjenih plaž/kotičkov res težko najdeš na takšni površini. Zelo malo je verjetno, da boš tam na koga naletel, če pa že pa sigurno ne bo imel kopalk :). Prometa skoraj ni, razen v naseljih; vožnja je čista uživancija.

Kot je Pithlit napisala, najboljši dopust (umirjena varianta).
Cene pa so kakršne so, niti nisi napisal želje kar želiš, tako, da je nesmiselno pisati o ceni. Karpatos dobiš od 500€ naprej po tednu (prenočišče/zajtrk).

wini ::

Še en glas za karpatos ... super plaže, super u easy, pristna stara grška arhitektura, vasica olympos res za pogledat
Klime sploh nismo vklopili niti 1x ker skos piha pa ne čutiš vročine. Edino čez hribovje ko se pelješ z motorjem je potrebno mal previdnosti tiste dni ko res piha na full. Meni osebno najboljši od vseh otokov do sedaj

Go-ahead ::

Kako pa padeš na Karpatos, z letala od kje, z barko od kje?

wini ::

Mi smo meli direkt let iz Ljubljane na Karpatos in po 7 dneh nazaj. Let traja cca 2 ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wini ()

Pithlit ::

Ni res! Tja traja 3 ure... nazaj pa eno!
Life is as complicated as we make it...

telexdell ::

Pithlit je izjavil:

Ni res! Tja traja 3 ure... nazaj pa eno!

Trajanje nečesa ni odvisno od tega, koliko ti kaže ura na roki. Nenazadnje bi se lahko odločili, da je Grčija 5 ur pred nami in bi potem potoval celo v času nazaj:)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Pithlit ::

Hvala za poduk...
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam Na Dopust (hrvaška odpade)

Oddelek: Loža
265604 (3845) PrihajaNodi
»

Kam na morje?

Oddelek: Loža
308373 (3654) mihapc123
»

Kam na dopust Oktrobra?

Oddelek: Loža
213434 (2610) kixs
»

Grčija- Zakintos

Oddelek: Loža
3710122 (3550) balocom
»

Kaj je s temi Hrvati???... (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
707470 (5461) link_up

Več podobnih tem