» »

Gugalnica - montaža na strop

Gugalnica - montaža na strop

perci ::

Torej, imam tole gugalnico, ki bi jo rad montiral v strop. Zanima me, kakšne zidne vložke (vrsta in fi) naj uporabim. Bo navaden vložek za beton fi 10 OK?

Otrok je 3 leta star, tehta enih 12 kil. Rabil bi za kakšno leto, max dve. Ne bo nekega resnega guganja, bolj obešanje in plezanje kot kej drugega, ker je to v stanovanju.

M-XXXX ::

Navaden vložek fi10 bo držal en avto, ne samo te gugalnice. Seveda mora biti v kombinaciji s primerno (velikim) vijakom. Če hočeš biti dvojno prepričan, lahko še malo mase pritisneš v luknjo (dvokomponentna) vendar to je realno gledano čisti overkill (seveda če imaš strop primerne trdnosti (beton, ki se ne drobi).

SaXsIm ::

Samo za otroka se ne rabiš preveč sekirat, bo dovolj navaden betonski vložek. Če pa hočeš ziherico, pa sidrni vložek + sidrna masa.
SaXsIm

perci ::

Strop je orng beton. A pol misliš, da bi bila tudi osmica OK? Itak sta dva potrebna za to gugalnico. S sidrnimi se pa nisem nameraval zajebavat. V bistvu tut ne vem, kaj je prednost sidrnih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Djz3l3 ::

Dva čepa 8,pa podložke na vijake da ti čepe ne zruva... bo še tebe držal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Djz3l3 ()

Tomay ::

"Prednost" sidrnih vložkov je, da jih tudi ko jih hočeš ven dobit, ne moreš. Samo flex pa odrezat :)

Jaz bi dal Plastični ali pa esa fi8 vložek. Not pa kar vijak z ušesom, na katerega s karabini pripneš gugalnico.

Druga možnost pa je nastavek, ki je na ikeini spletni strani spodaj, tam pač daš 4 vijake. Če je deklica bo en vijak dovolj, če je fant pa 4 premalo :)
Voodoo 4Ever

Bizkit45 ::

jaz sem dal fi8 dolg je bil pa okrog 10cm - se mi zdi je več dolžin.
v glavnem, ni ti potrebno pretiravati, ker tko kot so ti že zgoraj omenili je kar overkill.
drži mene in mojo skupaj - 140kg. občutek imam da bo prej popustila vreča kot pa sidro :)
je pa res da je veliko odvisno tudi od kvalitete betona ipd.

perci ::

Ja, nameraval sem dat kar vijak z ušesom + karabine (ki so itak že zraven gugalnice). Tistega s podložkami pa nisem razumel.

Hvala vsem.

Go-ahead ::

Najprej bi preveril kakšen strop imaš

- lesen,
- oblečen z gips ploščami-
- omet + opečnata polnila in travete
- beton ?

Da bi bila plošča samo iz betona težko verjamem.

SaXsIm ::

Strop je verjetno betonska plošča + izravnava + omet. Sam bi šel v 8 - 10 cm dolžine, verjamem, da bo navaden betonski vložek tudi dovolj. Fi bi vseeno obdržal 10, če imaš sveder ter ustrezen vrtalnik doma.

Prednost sidrnih je v tem, da se v luknji razpre, podobno kot dežnik, in se zasidra v luknjo. Navaden vložek se samo razširi.
SaXsIm

Invictus ::

Če že delaš, naredi tako kot se spodobi.

Ne boš zdaj šparal pri parih šraufih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AnotherMe ::

Js bi dal eno orenk navojno palico čez stop, pa zgorej pr sosedu podložko + varovalno matico :P

No šalo na stran - siderni vložek se meni zdi bolj primeren, kot navaden čep.

perci ::

Strop je verjetno betonska plošča + izravnava + omet. Sam bi šel v 8 - 10 cm dolžine, verjamem, da bo navaden betonski vložek tudi dovolj. Fi bi vseeno obdržal 10, če imaš sveder ter ustrezen vrtalnik doma.

Strop je tak, kot si napisal. Blok je 2005 letnik.

Sveder in štemarco mam, tko da to ne bo problema.

Invictus, sej lahko dam tudi 12, samo zakaj bi, če ni potrebe. Ne gre se za šparanje šraufov, ampak sej ko luč montiraš tudi ne uporabljaš 8 fija, ane?

Bom dal 10 klasičen vložek pa mirna bosna. Hvala vsem.

fikus_ ::

Problem pri navadnih sidrnih vložkih je, da se sčasoma razmajajo. Zato raje daj enega M10 ali celo M12, da si na varni strani ali pa zalepi navojno palico/vijak s primernim lepilom.

Invictus ::

perci je izjavil:


Invictus, sej lahko dam tudi 12, samo zakaj bi, če ni potrebe. Ne gre se za šparanje šraufov, ampak sej ko luč montiraš tudi ne uporabljaš 8 fija, ane?

Zato, ker se bo na gugalnico prej ali slej vsedel kak odrasel.

Pa najbrž ni fajn da ti populi ven vse šraufe... ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SaXsIm ::

Če te je strah tega, daš sidrno maso notri, pa je. Sicer ni najbolj poceni + rabiš malo boljšo pištolo, ampak tega ne spuliš ven kar tako. Sem na morju zmontiral dve tendi s plastičnimi vložki in vijaki M12 (ker nisem imel dovolj velikega svedra za sidrne, ki sem jih sicer tudi imel), zalil s sidrno maso, pa že tri leta držijo brez problema.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mavčne (gips) plošče - orodje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12323655 (7172) Twixz
»

plastični zidni vložek

Oddelek: Loža
153464 (2104) Machete
»

Montaža VESA nosilca

Oddelek: Zvok in slika
283580 (3097) Cervantes
»

geotehnična sidra

Oddelek: Znanost in tehnologija
425760 (4672) matusk
»

pritrditev polic na nenosilno steno

Oddelek: Loža
93806 (3651) madmitch

Več podobnih tem