» »

plastični zidni vložek

plastični zidni vložek

mulc007 ::

V steno sem dal plastični zidni vložek premera 12 mm (sveder 12mm)
Zraven vložka ni bilo vijaka pa me zanima kakšen premer vijaka moram poiskati za omenjeni vložek.

In če mogoče kdo ve kako bi lahko utrdil steno. Ker je zid starejši (takrat še ni bilo kvalitetnih gradbenih materialov) je precej sipek. Bi moral v luknjo zidu stisniti lepilo ali kaj podobnega?

starfotr ::

Ti piše na embalaži vložka. Sicer pa, kako si zvrtal luknjo, vstavil vložek in sedaj ne veš, kak vijak bi dal? Wtf?

Seveda obstajajo razne zadeve. Od vložkov, sider ipd. do kemije, ki jo daš v očiščeno luknjo, pred vložkom.

Čisto si zajebal postopek, tako, da boš po moje moral delat še enkrat.

IL_DIAVOLO ::

Ja istega :)

Kaj bos pa imel gor obeseno, da te skrbi trdota zida?

mulc007 ::

regal bom podprl. V navodilih so 4 vijaki v steno, jaz bom dal enega. S takšno sipko steno je še ta bolj za okras. Je pa regal v ravnini in deluje stabilen čeprav je odmaknjen od stene.

solatko ::

mulc007 - V starejših hišah se to dela z lesenimi pakelci (odvisno za kaj rabiš), stari štromarji ti bodo pokazali, saj se malo težjih luči ni dalo namontirat drugače.
Delo krepa človeka

Stari maček ::

V dvanajstko gre 10 mm vijak. Pa ob večjih obremenitvah in steni, ki ni betonska je pametno vložek namazat z enokomponentnim poliuretanskim lepilom, ki malo nabrekne.

matobeli ::

Imamo tudi boljše ali slabše vložke. Zdej, v beton vsak drži, v slabših stenah se pa res vidi razlika.

A da bi malo premaknil luknjo ne bi šlo? Valda ni cela stena iz malte narejena, tud včas niso dajal več kot 2cm malte med cegle.

Jaz za luknje uporabljam knauf uniflot, lepilo za siporex. Še boljš je kakšna dvokomponentna sika, sam tist maš pa veliko izmeta sam za 1 luknjo.

P.S: kako veš če je vložek slab? Če je sive barve in bil priložen je zih slab.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

c3p0 ::

Stvar, ki najbolj drži: zvrtaš globljo luknjo, notri stisneš sidrirno maso in nato vstaviš navojno palico, npr. M6, odrezano na pravo dolžino, ali daljši vijak.

Sam sem imel precej navora in je vsak vložek enostavno izruvalo iz stene. To drži že 7 let.

bastadu ::

Ja tale sidrna aka. Hilti masa res drži zelo, edina slabost je, da je ne moreš obremeniti takoj, ampak moraš počakat, da se posuši/strdi ...

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Pri kakih bolj sipkih materialih pomaga tudi, če v izvrtano luknjo stisnemo termo lepilo, nato pa vanj takoj vložek. Je potrebno biti dovolj hiter, zadeva se res hitro strdi...

Lp

Jože

737 ::

Sam delam po tem postopku: V zid zvrtam večjo luknjo, okoli 22 mm. Iz suhe smrekovine oblikujem čep, ki bo šel v luknjo zelo na tesno in ga z velikim kladivom vanjo zabijem. Po takem opravilu običajno nastopi potreba po korekciji, zato v sredino čepa zabijem žebljiček in kar je poškodovano pokitam, pobrusim ter pobelim. S krožnim gibom žebljiček odstranim. Ponovno pomerim, kje mora biti vijak. Ni nujno, da ravno na sredini, ker je sveder za beton lahko šel malo po svoje. V čep izvrtam 3 mm luknjo in vanjo privijem čim debelejši lesni vijak.

Na ta način zmontirani kuhinjski elementi so še po 30 letih popolnoma v liniji. Tudi tam, kjer so shranjeni krožniki. Ti so namreč najtežji.

XLapse ::

potrudi se mulc saj ni težko
alien technology

Ganon ::

Meni so mojstri vedno govorili, da se luknje pred vstavitvijo vložka nikoli ne čisti.

matobeli ::

Če hočeš dat not lepilo/maso moraš spucat, drugače pa ni treba, oziroma tolk da lahko daš lahko vložek not, ni pa nobene razlike, mojstri tega ne počnejo ker je stran vržen čas (pucanje lukenj).

Rias Gremory ::

Neumno vprašanje, v zidni vložek gre vijak ki ima enak fi kot piše na embalaži za vložek ali za 2mm manjši fi (tako kot je nekdo zgoraj napisal)?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Machete ::

Malo manjši. Fi vložka je zunanji premer vložka. Vijak gre pa v njega in ima plastika nekaj mesa seveda.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pritrditev nosilca v siporeks

Oddelek: Loža
234780 (3756) IL_DIAVOLO
»

knauf stena + TV nosilec 65"

Oddelek: Loža
326275 (5385) Anney
»

Gugalnica - montaža na strop

Oddelek: Loža
153297 (2762) SaXsIm
»

Montaža VESA nosilca

Oddelek: Zvok in slika
283578 (3095) Cervantes
»

Gips-plosca & Cep

Oddelek: Loža
82328 (2229) Ejsi_Disi

Več podobnih tem