» »

pritrditev polic na nenosilno steno

pritrditev polic na nenosilno steno

Tjulenj ::

mal mi manjka praznih polic v sobi, predvsem za knjige in podobno saro, pa bi naredil ene lepe police na steni... problem: stena ni nosilna. ok mogoce to sploh ni tak problem, sam v glavi mam eno vrtanje v to steno s pred parih let, ko je tisti ki je vrtal malo prevec pritisnil pa je v sosednji sobi kar lep kos stene dol padel... k putercek so tele stene, tko da ne bi rad prevec tvegal, ker bo polica nad posteljo direktno nad mojo glavo :\

Highlag ::

Ja težka bo. Delati moraš v paru še z nekom, ki bi na drugi strani na mestu, kjer vrtaš nastavil kakšno desko in pritiskal na steno. S tem bi preprečil odpadanje ometa na drugi strani.

Koliko pa je stena debela? Pa material? Siporeks? Opeka? ..

Če je opeka votla lahko uporabiš sidra, ki se uporabljajo za montažo stvari na mavčne plošče. 0:)



Brane2 ::

V BauMaxu/Hausu/kaježe dobiš nosilčke za police, ki jih vstaviš v veritkalni nosilec, ki ga lahko priviješ na steno.
Tako stena ne nosi teže polic, le drži nosilec vertikalno.

Kar se materiala stene tiče, je verjetno gipsasta pregradna stena, ki ne more nositi večjih obremenitev, zato to toliko bolj velja.

Za nosilce in police boš dal par jurjev, nato pa še nekaj za iverko za same police. Stvar je preizkušena in suva...

madmitch ::

Ideja za police,

V bauhausu (ali podobni trgovini) kupiš tanko jeklenico (zajlo), distančnike (to so male okrogle zadevice, ki jih privijačiš na jeklenico), pohodno pločevino ali kaj podobnega, lahko tudi lesene plošče, sidrne vijake in napenjalce (šponerje). Koliko česa potrebujemo, je odvisno od ideje ki jo želimo realizirati.
Vse skupaj sestavimo nekako takole:
sidrne vijake pritrdimo v tla (pod parket - v beton) in strop
na jeklenico nanizamo distančnike in en napenjalec na konec vsake jeklenice
vse skupaj pritrdimo na sidrne vijake
ko imamo vse jeklenice napete na svojem mestu, le še namestimo police kakor nam pač odgovarja.

Ideja je zanimiva predvsem za prostore, kjer ne moremo polic pritrjevati v zid.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Tjulenj ::

madmitch: to ni izvedljivo ker naj bi bile police nad posteljo

Highlag: pojma nimam kaj je to zaen material. opeka ni, to vem :) (sem pa v bloku, če ti to kaj pove)

Brane2: pomoje da sem sam imel že podobno idejo... tiste vertikalne kovinske "palice" z zarezami na steno, pa potem po njih poljubno lahko premikam police. sam zdej še mal cvikam a bo dovolj samo s par vijaki pritrditi ta vertikalni nosilec na steno nad posteljo, druga možnost s katero bi pa zagotovil trdnost ampak je precej težje izvedljiva je pa ta da na steno najprej dam večji kos lesa, ga na večih mestih pritrdim na steno in pokriva celotno steno do tal, tako da gravitacija na steno ne igra nobene vloge... nosilce in police pa potem primarno pritrjujem samo na ta dodatni les. edin problem je ta, da imam v spodnjem kotu tiste okrasne letve (navadne, trikotne) pa da je postelja povsem fiksna in čisto do roba letve, tko da je zelo velik problem to trikotno letvo spodaj za posteljo odstranit. če pa tega ne naredim pa lahko z dodatnim lesom samo še bolj obremenim steno.

kdo ve kako bi preveril zanesljivost polic? ok lahko montiram polico pa se obesim nanjo... kaj pa potem ce mi ostane v rokah polica pa se kak vecji kos stene? :|

Brane2 ::

Tisto kovinsko palico postaviš tako, da s spodnjim koncem stoji na tleh.
Znabiti, da boš moral na tistem mestu odstraniti leseno okrasno letvico od parketa, ki pride ob steni, samo to ne bi smel biti hujši problem.

Vem, na kakšno steno misliš. Mamo stanovanje v nizkih Fužinskih blokih in med kabinetoma je točno taka pregradna stena. Te stvari so bile mišlejne bolj kot šminka kot pa prava stena in da se jih tudi v celoti odstraniti.

Nosilnost teh stvari (gipsastih sten) je zelo boga. Kakšno manjšo polico bi mogoče vzdržale, pa še to bi se sčasoma povešalo.

Sam sem tako zmontiral police na tako steno in je blo O.K.
Pred tem sem poskušal vse drugo a v gipsu se nič ne obdrži zadosti trdno.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Tjulenj ::

odstranitev okrasne letve je velik problem zaradi nedostopnosti, premikanje pohištva pa tudi ni možno, tko da bom probov dobit okrasno letvo obratne oblike (malenkost izbočeno ker trenutna je vbočena), pa jo dat na obstoječo in s tem dobit malce dvignjen ampak raven rob ob steni, za nadaljne ustvarjanje :) . vsem hvala za ideje in pomoč, predlogi še vedno dobrodošli :)

SkIDiver ::

madmitch ti si jack:D moje nove police v sobi:D pa bom zapovnu eno steno pa še police bom mel. Shvašta.

Tjulenj ::

še eno vprašanje, pa ne se smejat sam pač nisem še nikol tega počel :) kako vrtam v strop? kakšen sveder rabim? hvala :)

madmitch ::

Navadne vidia svedre za beton, vibracijski vrtalnik in seveda zaščitna očala.

madmitch ti si jack moje nove police v sobi pa bom zapovnu eno steno pa še police bom mel. Shvašta.

Sk|diver, kaj si hotel povedat, veš pa itaq samo ti. 8-O
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stenski regal

Oddelek: Loža
141372 (1137) matobeli
»

police/regali v avtu - brez homologacije

Oddelek: Na cesti
135156 (4599) radmannsdorf
»

Osvetlitev prostora

Oddelek: Loža
194674 (4199) RejZoR
»

Dolge Police

Oddelek: Loža
112434 (2075) Malajlo
»

Delovno spalna soba

Oddelek: Loža
405768 (4573) STASI

Več podobnih tem