» »

Kloniranje trdih diskov

Kloniranje trdih diskov

Yeznick ::

Zivjo.:))
Mene zanima ce se da disk "klonirati" tako, da vso vsebino diska
skopiras na nov disk - pri tem mislim VSE!!!

Ali bi pri tem Windows XP delali? Pri tem predpostavljam
da na drugem disku, ki je enake velikosti , naredim cisto enake particije in
nato skopiram vse particije starega diska na ta novi disk.

Ful bi rabu to vedit, ker bi mi to ful olajsalo delo, saj mi ne bi bilo treba se enkrat
vsega nalagat na disk - kupujem namrec nov disk, ker se je ta menda pokvaril.

Yeznick:D

Sumo ::

Uporabi Norton Ghost, ki je zelo dober program za take zadeve, samo nisem siguren ce podpira winXP...

Yeznick ::

TenX. Bom probu dobit ghosta.
Yeznick!:\

Boky ::

Tudi sam sem ze veckrat uporabil ghost za kloniranje ob nakupu vecjega diska in do zdaj nisem imel nobrnih tezav. Kar se XP-jev tice nebi smelo biti problemov.
Ghost-a pa moras pognati v navadnem dosu. Pred uporabo ghosta-a ti tudi ni treba novega diska razparticionirat, ker bo bo to ghost sam naredil tako kot mu bos na zacetku koloniranja nastavil.

Chessman ::

Norton ghost sicer deluje super vendar v WIN XP več ni prava rešitev. Kloniraš lahko vse diske razen sistemskega. Zahvali se Billiju za zaščito ki jo je naredil v novi seriji XP programov.

Lucio ::

Chessman: kaj pa ti bluziš, Ghost 2002 prav lepo klonira cel disk vključno z boot particijo WinXP (preverjeno deluje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucio ()

Spajky ::

zakaj pa ne particiras in formatiras nov disk kot stari in ga das v komp kot slave, oznacis vse fajle+mape-semorjo videt vsi, da jih OS vidi in pol drag`n`drop /copy-paste/ vse na novi disk; bi morlo delat! Ajnfoh ziher! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Boky ::

Probaj pa bos videl. Mislim da windowsi par fajlov, ki jih uporabljajo ne bodo pustili kopirat. Razen tega boot sektor tako ne bos skopiral.

bastadu ::

Sparky: Ne moreš to kr tko. Moraš nujno iamge diska naredit, kje si še videl, da lahko kr kopiraš datoteke? Potem ta disk nima nobenega zagonskega sektorja in sistem se nikakor ne bo zagnal in še več stvari ne bo štimalo...
Je pa tudi res, kar je rekel Boky, da se vsi fajli ne dajo kr kopirat copy&paste.

Spajky ::

Jaz sem na W9x vedno tako delal in je vedno funkcioniralo!!! Torej bi moralo tudi z XP-ji če si prijavljen kot admin in da lahko dostopaš do vseh datotek. Drugi disk pa tak formatiraš s verjetno bootabilnega CD-ja ali diskete in daš da je C:\ aktiv in primary... in ti postavi pravi mbr...za probat je! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Gandalfar ::

to deluje na Win9x sistemih. Na WinNT pa ne.

Glede zascite pa se mi zdi, da znajo nortonovi produkti celo odstraniti osnovni podpis windowsov tako, da potem ko kloniras en disk v 200 masin nimajo vsi istega podpisa ampak da dobi vsak svojega.

Ceprov to bi zahtevalo ze malo branja dokumentacije.

|SNap| ::

Men se zdi da se s partition magicom tut da.
Nisem pa siguren.

[t502] ::

Spajki zakaj se bi tak mantral ce lahko samo vstavis disketo in kliknes par krat pa mas 100% kopijo :)

Spajky ::

Ja če imaš Ghost in za klonirat več identičnih diskov, je res najbolje tako! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

OOTBOXZY ::

Lahko pa probas tudi z Disk image 5.0.
LP

OOTBO XZY

Yeznick ::

Pozor!!
Preizkusil sem Drive Image 5.0 na lastni kozi, ko sem kloniral
svoj disk na drugega. Res da je stvar trajala celih 5 ur za 18 GB
podatkov, je pa delal vse tako kot je prej. Popolnoma nic
se ni spremenilo.

Drive Image ti skopira VSE- VSE - in se enkrat VSE!
Uporabljajte Drive Image, ce si hocete dobro.

Yeznick :)

Pisk ::

VSE-VSE VSE :))
Kaj pa naj bi naredil ce ne vsega?
Yazenick! Zgoraj omenjeni Ghost prav tako naredi VSE, rabi pa bistveno manj casa.

P.S.
Kaj Drive Image na CD-R zapisuje b.p. z 12x in vec?
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

KuhaR ::

Sem poskusil z ghoostom 2003 klonirat 7,4G disk na 80G (particija 30G) vendar se računalnik noče zbuditi iz kloniranega diska. Če pogledam so datoteke idendične na obeh samo se ne boota. A ima kdo kako idejo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354559 (3689) solatko
»

Kopiranje diska

Oddelek: Programska oprema
302400 (2014) Preseren
»

Po kloniralnju diska javi PRESS ANY KEY TO REBOOT...

Oddelek: Pomoč in nasveti
191210 (995) MEDENA
»

Kopiranje disk to disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121492 (1279) Kriko
»

Image HD & nova particja na NOVEM HD

Oddelek: Pomoč in nasveti
5985 (894) gumby

Več podobnih tem