» »

Drugi tir...novi TEŠ6?

Drugi tir...novi TEŠ6?

««
22 / 54
»»

luli ::

To je najboljši možni razplet.
Že pri primeru Partia sem si želel, da bi zadeva prišla pred evropsko sodišče, pa se na žalost ni razpletlo po mojih pričakovanjih.
Bo pa sedaj fajn videti, kako evropski sodniki postavljajo mejo demokracije. Bodo dali prednost možnosti glasovanja, ali bodo demokracijo vzeli ožje skozi datum. Po moje ga ni junaka, ki bi si upal napovedati rezultat (za razliko glede na primer Partia). So pa si sodniki v obrazložitvi (ki to sploh ni) sami nastavili mino.

Iz obrazložitve sodbe
3. Člen
Kampanja je torej pomembna za učinkovito uresničevanje pravice do glasovanja na referendumu kot človekove pravice (44. člen Ustave). 

8. Člen
(1) izvajanje kampanje med počitnicami in dopusti samo po sebi ne pomeni, da je kampanja v celoti onemogočena oziroma neučinkovita, v času sodobnih tehnologij gre kvečjemu za manjšo učinkovitost

(4) da gre za zadnji teden počitnic in dopustov, ko je razumno pričakovati, da so se volivci večinoma že vrnili v vsakdanje življenje;.

Zadnji del nasploh zmaga. Na podlagi česa je to razumno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luli ()

joze67 ::

luli je izjavil:

8. Člen
(1) izvajanje kampanje med počitnicami in dopusti samo po sebi ne pomeni, da je kampanja v celoti onemogočena oziroma neučinkovita, v času sodobnih tehnologij gre kvečjemu za manjšo učinkovitost

(4) da gre za zadnji teden počitnic in dopustov, ko je razumno pričakovati, da so se volivci večinoma že vrnili v vsakdanje življenje;.
Zadnji del nasploh zmaga. Na podlagi česa je to razumno?

(Ta) sodnik takrat nima dopusta.

Smrekar1 ::

MrStein je izjavil:


Le kako, če pa je US desno in za vsem skupaj stoji stric iz ozadja z netopirjevimi krili?


Če bi ustavno sodišče prikimalo tako očitni zlorabi instrumenta pravnega varstva bi omenjeni stric iz ozadja s sodniki vred viseli na prvem bencinskem servisu. Ne živimo v Venezueli, veš, ne glede na to kako si tako državo omenjeni stric želi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Smrekar1 ::

Toliko da ne bo kakšne debate kdo je zbiral podpise.

Ciklamen ::

Bom čist konkretno priznal: pojma nimam zakaj se pri tem referendumu gre.

Ker imam pa kot državljan dolžnost iti na referendum nimam pa blage veze zakaj ta referendum je, mi lahko kdo na kratko obrazloži za ali proti čemu volimo?
- End of the Post ->

konspirator ::

Če hočeš novi teš6 ali ne.
Ker samo eden baje ni dovolj.
--

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

Ciklamen je izjavil:

Bom čist konkretno priznal: pojma nimam zakaj se pri tem referendumu gre.

Ker imam pa kot državljan dolžnost iti na referendum nimam pa blage veze zakaj ta referendum je, mi lahko kdo na kratko obrazloži za ali proti čemu volimo?


Če si za SDS si proti, če nisi za SDS si bodisi, za bodisi ne glasuješ.

Poenostavljeno, a zelo blizu resnici.

Truga ::

konspirator je izjavil:

Če hočeš novi teš6 ali ne.
Ker samo eden baje ni dovolj.

lol

Ciklamen ::

Nimam nobenih rad, ampak ko vidim da SDS zbira podpise vem da so spet neke mučke iz njihove strani.
- End of the Post ->

Fritz ::

Jp, vlada oglašuje 2. tir s sloganom 'Tovornjake na vlake'.

Ker do sedaj tega niso mogli znali in hoteli narediti, bo novih 27km proge magično preselilo tranzitni tovorni promet s cest na vlake :))
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

FTad ::

Ja problem pri vsem skupaj je, da se je vlada sprdnila, da bi radi zagnali projekt 2. tir tik pred novimi volitvami. Kar je bilo predstavljeno, je videti spacano skupaj na horuk, narejeno bi bilo nekaj na pol (samo 1 tir, namesto da takoj ze 2) za sumljivo visoko ceno....

Smrekar1 ::

Fritz je izjavil:

Jp, vlada oglašuje 2. tir s sloganom 'Tovornjake na vlake'.

Ker do sedaj tega niso mogli znali in hoteli narediti, bo novih 27km proge magično preselilo tranzitni tovorni promet s cest na vlake :))


Tjah, težava je v pretočnosti tistega dela proge. Obstoječa proga ne prenese povečanja prometa. Zato pa so jo dali v strateški program že leta 2005.

FTad je izjavil:

Ja problem pri vsem skupaj je, da se je vlada sprdnila, da bi radi zagnali projekt 2. tir tik pred novimi volitvami. Kar je bilo predstavljeno, je videti spacano skupaj na horuk, narejeno bi bilo nekaj na pol (samo 1 tir, namesto da takoj ze 2) za sumljivo visoko ceno....


Do rednih volitev je še 9-10 mesecev. Kdaj vse je zate "tik" pred volitvami?

Ciklamen je izjavil:

Nimam nobenih rad, ampak ko vidim da SDS zbira podpise vem da so spet neke mučke iz njihove strani.


Ne samo to, ampak SDS je zbral podpise proti projektu, ki so ga ZAČRTALI oni.

Enako je bilo s slabo banko, ki se je izkazala za dobro odločitev. Najverjetneje bo enako tudi z 2. tirom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Truga ::

Spomnimo, progo je splaniral in odobril Jansa. Zdaj ko jo je treba gradit ni na ablasti, kar pomeni da ne bo dobil penezov od korupcije, zato treba sabotirat. Ko bo na ablasti bo pa spet druga storja.

ZaphodBB ::

Truga je izjavil:

Spomnimo, progo je splaniral in odobril Jansa. Zdaj ko jo je treba gradit ni na ablasti, kar pomeni da ne bo dobil penezov od korupcije, zato treba sabotirat. Ko bo na ablasti bo pa spet druga storja.

Jaz bi bil proti tudi, če bi bil na ablasti Janša.

Try again.

FTad ::

Smrekar1 je izjavil:


FTad je izjavil:

Ja problem pri vsem skupaj je, da se je vlada sprdnila, da bi radi zagnali projekt 2. tir tik pred novimi volitvami. Kar je bilo predstavljeno, je videti spacano skupaj na horuk, narejeno bi bilo nekaj na pol (samo 1 tir, namesto da takoj ze 2) za sumljivo visoko ceno....


Do rednih volitev je še 9-10 mesecev. Kdaj vse je zate "tik" pred volitvami?


Aja, potem sem pa ta del zamesal. Vse skupaj je bilo s strani medijev predstavljeno, kot da imamo samo se en teden casa, da zacnemo s projektom.

Smrekar1 ::

FTad je izjavil:


Aja, potem sem pa ta del zamesal. Vse skupaj je bilo s strani medijev predstavljeno, kot da imamo samo se en teden casa, da zacnemo s projektom.


Tisto je bil rok za evropska sredstva, ne zaradi kakšnih volitev.

Poglej si še kdo je naumil Teš 6 in ti bo hitro jasno kam pes taco moli. Namig: projekt je bil sprejet istega leta kot 2. tir.

joze67 ::

Saj ni tako hudo važno, ali so na oblasti "levi" ali "desni", ker to samo pomeni, da bo šel plen v razmerju 30:70 ali 70:30. Plačali ga bomo pa mi, po videnem scenariju.

Na primer. Prideta Janez in Mujo na gradbišče, zaženeta bager, zagrabita kamen. Spodaj jama (hja, kraško območje). "Glej, jama. Kdo bi si mislil... Aneks!"

Ponavljaj ta dialog za poljuben sprožilec (sonce, dež ali karkoli vmes; kamen, zemlja ali karkoli spodaj; zima, poletje ali kaj tretjega; sezona, ni sezone... samo da so presenečenja in da so aneksi). Ko bo cena na 2.5G€ in se bodo pojavili plahi dvomi, če se (še) splača, bodo povedali, da s(m)o podpisali take pogodbe, da je isti q, če ustavimo gradnjo ali gremo naprej.

Truga ::

ZaphodBB je izjavil:

Jaz bi bil proti tudi, če bi bil na ablasti Janša.

Try again.

Ti si itak proti vsemu ki nima kljukastih krizov :shrug:

Gregor P ::

Fritz je izjavil:

Jp, vlada oglašuje 2. tir s sloganom 'Tovornjake na vlake'.
... če smo povsem korektni, to reklamira stranka SMC; vladni slogan je "Drugi tir za razvoj Slovenije".:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Wrop ::

Več kot 10% "prihrankov" predstavljata dve večji ugotovljeni napaki v popisu del, ki je bil osnova za projektantski predračun (napake bomo razkrili na "strokovnem" soočenju, če bo do njega seveda prišlo). Razpis za izvedbo del, teh napak seveda ne bo "zaznal"


Očitno projekt vodijo šalabajzarji. In to so ugotovili samo pri enem tunelu. Kaj vse bi še ugotovili pri ostalih. Očitno se gre tukaj za moto, plačaš dva, dobiš enega.
Namerno narediš napako, ker jo itak plačajo davkoplačevalci, izvajalec pokasira in plača del denarja povzročitelju napake, na neznan način, ob neznanem času, neznano vstoto denarja, ki se meri v milijonih. Tako to gre, zgleda. Važno, da imamo nov tir.

Unilseptij ::

Kar se mene tice, glede 2. tira tole:

- pritisk javnosti je pomagal, da so ceno zbili na okrog 960 milijonov. To je se zmeraj bolje kot 1.5 milijarde kot je bilo na zacetku.
- kot kaze bodo gradili dvotirno progo in ne enotirne kot je bilo predvideno na zacetku. To je OK.
- Presek financiranja je OK, priblizno tretjina EU, tretjina mi, tretjina "investitorji", predvidoma tuji (Madzarska).
- Najbolj me moti ustanovitev druzbe 2tdk, ki avtomatsko pridobi koncesijo za gradnjo in upravljanje. Zakaj tega ne more peljati ministrstvo ali kaksna drzavna agencija ali kaj podobnega. Gospodarske druzbe v popolni lasti drzave, z zagotovljenimi koncesijami in porostvi, so recept za katastrofo. Zakaj placevati vse te direktorje, administratorje ipd., ki bodo tja nastavljeni po "strokovnih kriterijih"? Koncesijo bi skupaj z razpisom za gradnjo morali podeliti najboljsemu ponudniku, pa cetudi je tujec. Seveda bi moral zakon zagotavljati ves potreben nadzor nad koncesionarjem.
- Moti me tudi, da bo tuji partner postal kar solastnik te druzbe 2dtk... Zakaj je to potrebno? Ce bo to tuja drzava, naj se zadeve uredije z meddrzavnim sporazumom, ne pa da spuscamo nekoga tretjega v tako podjetje kot solastnika.
- Moti me tudi to, da nisem videl nobenih konkretnih stevilk o povecani kapaciteti pretovora v Luki Koper. Seveda bodo vlaki na relaciji Koper-Divaca lahko potovali dvakrat hitreje ampak mene zanima, koliko je celoten ucinek odprave ozkega grla na tej relaciji z upostevanjem se drugih ozkih grl na poti v Avstrijo/Nemcijo in na Madzarsko ter naprej. Ce bo skupni izplen samo 10 % vec pretovora po celotnem zelezniskem omrezju in bomo cez par let morali zgraditi se drugi tir Ljubljana-Maribor (govorim na pamet) ali pa bo potrebno prositi Avstrijce, naj se oni povecajo prepustnost pri njih, potem bi bilo dobro to vedeti ze sedaj.

Ne vem pa se, kako bom glasoval na referendumu.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

Wrop je izjavil:

Več kot 10% "prihrankov" predstavljata dve večji ugotovljeni napaki v popisu del, ki je bil osnova za projektantski predračun (napake bomo razkrili na "strokovnem" soočenju, če bo do njega seveda prišlo). Razpis za izvedbo del, teh napak seveda ne bo "zaznal"


Je kakšna povezava do tega?

Wrop ::

Smrekar1 je izjavil:

Je kakšna povezava do tega?


Povezava.
Zanimivo je tudi, da je ministrstvo za infrastrukturo zahtevalo, da se Svet za civilni nadzor projekta 2. tir javno opredeli proti referendumu, da potem v zameno dobi zadnjo uradno dokumentacijo 1. tunela.
Jaz temu rečem izsiljevanje na kubik ali pa smrdi do neba.

PaX_MaN ::

Ciklamen je izjavil:

Ker imam pa kot državljan dolžnost iti na referendum nimam pa blage veze zakaj ta referendum je, mi lahko kdo na kratko obrazloži za ali proti čemu volimo?

Proti Zakonu o izgradnji, upravljanju in gospodarjenju z drugim tirom železniške proge Divača-Koper (ZIUGDT).

Smrekar1 ::

Wrop je izjavil:


Povezava.


Sori, g. Damijan je kredibilen približno toliko kot Nova24TV, gre za glasilo SDS. Prosim, poskusi poiskati primarni vir, oziroma če ga ni, koga drugega, ki mu je za verjeti.

https://slo-tech.com/forum/t675202/p556...

PaX_MaN ::

Smrekar1 je izjavil:

Sori, g. Damijan je kredibilen približno toliko kot Nova24TV, gre za glasilo SDS. Prosim, poskusi poiskati primarni vir, oziroma če ga ni, koga drugega, ki mu je za verjeti.

Damijan > Smrekar1

Wrop ::

Smrekar1 je izjavil:

Wrop je izjavil:


Povezava.


Sori, g. Damijan je kredibilen približno toliko kot Nova24TV, gre za glasilo SDS. Prosim, poskusi poiskati primarni vir, oziroma če ga ni, koga drugega, ki mu je za verjeti.

https://slo-tech.com/forum/t675202/p556...


Damijan et al. so ugotovili, da je precej nepravilnosti v dokumentaciji za tunel T1 in posledično je tudi cena višja.
Kje imaš ti tvojo študijo, da jo lahko seciramo?

sheeshkar ::

Smrekar1 je izjavil:

Wrop je izjavil:


Povezava.


Sori, g. Damijan je kredibilen približno toliko kot Nova24TV, gre za glasilo SDS. Prosim, poskusi poiskati primarni vir, oziroma če ga ni, koga drugega, ki mu je za verjeti.

https://slo-tech.com/forum/t675202/p556...

Tudi sam nimam ravno dobrega mnenja o Damijanu, ampak glasilo SDS pa JPD ni že odkar je takrat zapustil Janševo vlado. No, razen za paciente, kateri vsako mnenje, ki ni v popolnem nasprotju z SDS, označijo za janševizem ali zaroto temnih sil iz Grosuplja. Mimogrede, baje CDC razvija cepivo proti janševitisu, ki ga bo pričel testirati ravno na tem forumu zaradi visoke koncentracije obolelih in sumijo, da je Smrekar pacient zero.

ZaphodBB ::

Ti si itak proti vsemu ki nima kljukastih krizov :shrug:

Zanimivo kako modi dopuščajo sovražni govor. Če bi ti jaz rekel, da si butelj bi pa takoj skočili v zrak in me banali iz teme.

bambam20 ::

PaX_MaN je izjavil:

p5649471]Ker imam pa kot državljan dolžnost iti na referendum nimam pa blage veze zakaj ta referendum je, mi lahko kdo na kratko obrazloži za ali proti čemu volimo?



Enako. Zna kdo na kratko pojasnit zakaj je ta referendum.

Wrop ::

Če hočeš drugi tir za 1500 milijonov z DDV potem si proti, če bi rad bil brez ali pa za bistveno manj, potem si za.

Fritz ::

Wrop je izjavil:

Če hočeš drugi tir za 1500 milijonov z DDV potem si proti, če bi rad bil brez ali pa za bistveno manj, potem si za.

Si prepričan, da ni ravno obratno? 8-)

@ GregorP
Drži. Je pa SMC največja koalicijska (vladna) stranka. Še vedno čakam neko obrazložitev, kako bodo tiri na krasu spravljali tovornjake v Prekmurju na vlake. Bo šlo za telekinezo nežive stvari, za kak čudež po doktrini RKC ali pa je trasa proge simbol, ki bo alienom naročil, naj tovornjake v Murski Soboti zbeamajo na vagone...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

SimplyMiha ::

Mislim, da je hotel povedati, da naj bi zakon prinesel cenejši drugi tir. No, glede tega sem še skeptičen - v tem zakonu vidim le še eno korito za izbrane pujske.

Nobenega razloga ni, da ne bi tega projekta izvedli po starem - objavi se razpis, izbere se izvajalca, ga izplača po opravljenem delu in zadevo prevzame obstoječa družba, ki že upravlja z obstoječo infrastrukturo. Tako pa so dodali komisijo in še komisijo za nadzor komisije, celotno novo družbo itd... Ne vem, kaj naj si mislim. Drugi tir res rabimo, ampak...

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

Wrop je izjavil:


Damijan et al. so ugotovili, da je precej nepravilnosti v dokumentaciji za tunel T1 in posledično je tudi cena višja.


Smrekar1 et.al. smo dokazali, da je Damijan glede nekaterih vprašanj o 2. tiru že lagal in zavajal, link do tega si celo citiral. Če v tem primeru govori resnico boš lahko našel tudi kak drug vir, ki bo njegove pisarije potrdil. Če tega ne najdeš lahko obrazložiš zakaj je edini vir, ki je našel to težavo hkrati tudi vir, ki je o tej temi znan po laganju in zavajanju.

Veliko sreče.

Fritz je izjavil:


Si prepričan, da ni ravno obratno? 8-)

@ GregorP
Drži. Je pa SMC največja koalicijska (vladna) stranka. Še vedno čakam neko obrazložitev, kako bodo tiri na krasu spravljali tovornjake v Prekmurju na vlake. Bo šlo za telekinezo nežive stvari, za kak čudež po doktrini RKC ali pa je trasa proge simbol, ki bo alienom naročil, naj tovornjake v Murski Soboti zbeamajo na vagone...


Kraški rob in obstoječi tir sta ozko grlo pri povezavi do Kopra. Če bi hotel dati tovornjake na vlake v Prekmurju in jih spraviti do Kopra (ali obratno) bi jih moral naložiti na vlak in peljati do Pivke, tam razložiti, nakar bi morali prepeljati po cesti do Divače, kjer bi jih ponovno naložili na vlak in zapeljati do Kopra, kjer bi jih ponovno razložili in spravili naprej v svet.

Če ti ni jasno, da je to logistično precej velik zalogaj in da je zadeva hudičevo neučinkovita verjetno nisi sposoben preceniti kakšen je pomen 2. tira za Slovenijo.

sheeshkar je izjavil:


Tudi sam nimam ravno dobrega mnenja o Damijanu, ampak glasilo SDS pa JPD ni že odkar je takrat zapustil Janševo vlado.


Ko piše o 2. tiru gre za glasilo SDS. Če piše o čem drugem je morda bolj kredibilen kot Nova24TV, morda ne, ne vem, v to se nisem poglabljal. Stil pisanja ima manj nizkoten, to je najboljše kar lahko rečem o njem.

Naredil sem mini študijo in pogledal tole objavo:
https://damijan.org/2017/09/12/zakaj-je...

Zanimal me je tale del:

Kriterij, ki pa bistveno pokvari našo uvrstitev, pa je finančno stanje države. Večina evropskih držav dosega med 70 in 95 točk, Sloveniji pa so namerili samo 6,1 točke. Po metodologiji za izračun tega kriterija upoštevajo proračunski deficit ter obseg javnega dolga. Javni dolg Slovenije se je po letu 2008 res močno povečal, a tudi po tem povečanju smo nekje na povprečju držav Evropske Unije, s tendenco upadanja. Zaradi tega vsekakor ni opravičljivo, da bi bil izračunan rezultat tako nizek.

Zadevo sem slučajno že prej gledal sam in 6.1 točke je tipkarska napaka, ki so jo zagrešili pri objavi tega indeksa. Če slediš metodologiji dodeljevanja skupnega rezultata (povprečje 12 kategorij) je rezultat za Slovenijo pravilen, če ima Slovenija v tej kategoriji 61 točk. Venezuela, ki je v precej hujšem zosu kot Grčija kadarkoli, ima 15 točk in g.Damijan tega ni uspel ugotoviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Wrop ::

Smrekar1 je izjavil:


Smrekar1 et.al. smo dokazali, da je Damijan glede nekaterih vprašanj o 2. tiru že lagal in zavajal, link do tega si celo citiral. Če v tem primeru govori resnico boš lahko našel tudi kak drug vir, ki bo njegove pisarije potrdil. Če tega ne najdeš lahko obrazložiš zakaj je edini vir, ki je našel to težavo hkrati tudi vir, ki je o tej temi znan po laganju in zavajanju.

Veliko sreče.


Smrekar1, et al. niste dokazali prav ničesar. Še tega ne, da je JPD satelit SDS.

Smrekar1 je izjavil:



Naredil sem mini študijo in pogledal tole objavo:
https://damijan.org/2017/09/12/zakaj-je...

...

Zadevo sem slučajno že prej gledal sam in 6.1 točke je tipkarska napaka, ki so jo zagrešili pri objavi tega indeksa. Če slediš metodologiji dodeljevanja skupnega rezultata (povprečje 12 kategorij) je rezultat za Slovenijo pravilen, če ima Slovenija v tej kategoriji 61 točk. Venezuela, ki je v precej hujšem zosu kot Grčija kadarkoli, ima 15 točk in g.Damijan tega ni uspel ugotoviti.


Res si naredil mini študijo. Še tega nisi ugotovil kdo je avtor članka. Namig zate, ni JPD.

Smrekar1 ::

Wrop je izjavil:


Res si naredil mini študijo. Še tega nisi ugotovil kdo je avtor članka. Namig zate, ni JPD.


Celoten argument proti 2. tiru stoji in pade na nezmotljivosti g.Damijana.

Osebka, ki očitno ni sposoben presoditi niti tega ali je objavil kredibilno kritiko indeksa ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

nejclp ::

Jaz sem jim mejl poslal in terjal pojasnila pa ni odgovora niti reakcije

Wrop ::

Smrekar1 je izjavil:

Wrop je izjavil:


Res si naredil mini študijo. Še tega nisi ugotovil kdo je avtor članka. Namig zate, ni JPD.


Celoten argument proti 2. tiru stoji in pade na nezmotljivosti g.Damijana.

Osebka, ki očitno ni sposoben presoditi niti tega ali je objavil kredibilno kritiko indeksa ali ne.


Že prvi stavek napačno opiše mnenje JPD glede 2. tira. Tip sploh ne nasprotuje 2. tiru, nasprotuje samo ceni, deloma izvedbi (št. tirov) in načinu financiranja.

Še najbolj svetovno ugledne revije z recenzijami objavljajo in kasneje umikajo članke. Bo pa tudi JPD objavil Kordežev popravek. Mogoče pa nima časa, ker iščejo kje so še skrite milijonske "napake" v projektanskih popisih v drugih tunelih in viaduktih.

Mr.B ::

Smrekar1 je izjavil:

Wrop je izjavil:


Res si naredil mini študijo. Še tega nisi ugotovil kdo je avtor članka. Namig zate, ni JPD.


Celoten argument proti 2. tiru stoji in pade na nezmotljivosti g.Damijana.

Osebka, ki očitno ni sposoben presoditi niti tega ali je objavil kredibilno kritiko indeksa ali ne.

Glede na vpliv, ki ga ti pripisuješ, bi morala ta oseba biti najmaj predsednik države, če ne eminentni član foruma 21.. koliko ljudi pa dejansko bere nejgov blog. nula.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Smrekar1 ::

Wrop je izjavil:


Že prvi stavek napačno opiše mnenje JPD glede 2. tira.


Stavek ni opisoval mnenja JPD glede 2. tira.

Še najbolj svetovno ugledne revije z recenzijami objavljajo in kasneje umikajo članke. Bo pa tudi JPD objavil Kordežev popravek. Mogoče pa nima časa, ker iščejo kje so še skrite milijonske "napake" v projektanskih popisih v drugih tunelih in viaduktih.


Morda. Morda si jih bo tudi izmislil. Ne bi bilo prvič.

Smrekar1 ::

Mr.B je izjavil:


Glede na vpliv, ki ga ti pripisuješ, bi morala ta oseba biti najmaj predsednik države, če ne eminentni član foruma 21.. koliko ljudi pa dejansko bere nejgov blog. nula.


Zaradi mene ga lahko tudi izpustimo iz debate in se lotimo 'argumentov' Vilija Kovačiča.

Prva točka tule:

http://referendumdrugitir.si/post/31906...

pravi, da drugega tira ne rabimo do leta 2028-2030. Projekt vlade sicer predvideva, da bi bila proga končana leta 2025. V najboljšem primeru lahko čakamo največ 3 leta, če predvidevamo, da pri projektu ne more biti zamud. To kaže na popolno nesposobnost kolovodje janšistov.

Srečen?

Truga ::

7 let za tak projekt je kr optimisticno za naso banana republiko, tak da ja. Gradit se mora zacet vceraj. Ne vem kaj tok guncajo zdej to.

Gregor P ::

Nočem sedaj tu delati politične reklame, a neposredna vprašanja se lahko postavlja tudi na različnih omizjih, ki jih prirejajo zagovorniki za in proti. Eno je na voljo danes zvečer v Ljubljani. Iščem še "konkurenčen" pogovorni dogodek nasprotnikov, a sem zaenkrat našel le pogovor z Janezom Janšo prav tako danes zvečer; zagotovo bo rekel kakšno tudi na to temo :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrStein ::

Mr.B je izjavil:


Glede na vpliv, ki ga ti pripisuješ, bi morala ta oseba biti najmaj predsednik države, če ne eminentni član foruma 21.. koliko ljudi pa dejansko bere nejgov blog. nula.

Dva. Smrekar1 in kaki slotekovec, ki gre preveriti link, ki ga je smrekar1 linkal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FireSnake ::

Kradejo tako levo, kot desni (zgornji in spodnji).

Zakaj torej še čakati?

Italijani delajo (vrtajo) tunel proti avstriji.
Torej so že pred nami. mi pa še kar tiščimo glavo v pesek.

Ko se bosta Avstrija in Italija povezali je za nas vlak že odpeljal (hehe, kako lepo to sovpada).

Zakaj bi torej nekdo, pri zdravi pameti, bil proti drugemu tiru?
(še enkrat: ne pozabit, da vsi kradejo!)

Edit: pa ne pozabimo: luka Koper je 1. tir zgradila sama (tako sem bral).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Mr.B ::

MrStein je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Glede na vpliv, ki ga ti pripisuješ, bi morala ta oseba biti najmaj predsednik države, če ne eminentni član foruma 21.. koliko ljudi pa dejansko bere nejgov blog. nula.

Dva. Smrekar1 in kaki slotekovec, ki gre preveriti link, ki ga je smrekar1 linkal.

V bsitvu mi dol visi. 2025 bo zgrajena vsa zelezniska infrastuktura okoli Slovenij. Dejansko se bo iz Trsta v Beč dalo priti hitreje preko italija in avstrije z vlakom kot če geremo iz Kopra na dunaj. Drugo do takrat bo verjetno tudi zgrajena/ obnovljena povezava železnic s hrvaškimi pristanišli do madžarske. Potem bo boli K EU, za Slovenski peskovnik.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

N0t0ri0us ::

nisem ravno strokovnjak za to.. ampak 500€ za 1cm železnice se mi zdi hm... Preveč, vseeno pa sem za drugi tir...

Imam občutek, da bo na referendum šlo 10% ljudi :D

feryz ::

To bodo naredili tako ali tako. In drugi tir ali ne, še vedno boš prej na Dunaj preko Italije kot preko Slovenije.

Z drugim tirom se v Sloveniji pravzaprav ne bo spremenilo nič. Popolnoma nič. Luke pa tudi ne bodo zakopali proti Črnemu Kalu.
Razen da bodo nekateri imeli polne žepe.

BivšiUser2 ::

Torej, komu zdaj damo glas, če obkrožimo ZA
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

joze67 ::

Imamo državo, kot si jo zaslužimo. Z izjavo

FireSnake je izjavil:

Kradejo tako levo, kot desni (zgornji in spodnji).

Zakaj torej še čakati?
je povedano skoraj vse.

Po pisanju nekaterih hrvaških medijev ima naša južna soseda demografske težave - življenje tam se menda zdi tako brez prihodnosti, da se (mladi) ljudje izseljujejo.

Ker očitno samo čakamo, da vržemo nesramno velike kupe denarja v vsakokrat "nujno" potrebne investicije in ker ne te investicije ne preostanek gospodarstva ne bo generiral neskončnih količin denarja, bo zmanjkovalo drugje - pri pokojninah, zdravstvu... In na koncu bodo tisti, ki lahko, tudi od tod odšli.

Failed nation, failed state.
««
22 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poljska pred Sodiščem EU izpodbija direktivo o avtorskih pravicah

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
296381 (1412) joze67
»

Kitajska partija bo vložila 60miljard dolarjev za razvoj Afrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
629718 (7171) Mr.B
»

Cerar ni več predsednik vlade! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22841274 (34515) Jupito
»

Bojkot referenduma drugi tir

Oddelek: Problemi človeštva
385328 (3974) arnecan1
»

SŽ - 5 ur na vlaku od MB do KP? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12634622 (28695) DuleKrtola

Več podobnih tem