» »

Drugi tir...novi TEŠ6?

Drugi tir...novi TEŠ6?

««
19 / 54
»»

Joze_K ::

ampak matijaadmin... prav neokusno je kako se sliniš zaradi "ugodnosti", ki te čakajo zaradi druigega tira...
sicer pa,... boš videl, bo Luka (še železnice mogoče) prodana tujcem (strateškemu partnerju temu rečejo) še preden bo ta poguba državnega denarja zgrajena...
.. ampak verjetno boš imel koristi tudi tzakrat drugače ne bi celi v slini stal, ki ti z ust teče... in ti je popolnoma vseeno koliko bo tole stalo samo da bo...
.. da bi vsaj imal toliko morale pa se potuhnil...

Fritz ::

Veliko nas je pobudo podpisalo zaradi nasprotovanja netransparentnemu, nestrokovno vodenemu projektu z močno verjetnostjo korupcije in ne zaradi Kovačiča ali SDS.

Nekateri ste to zasmehovali in onanirali nad dejstvo, da se podpisi zbirajo prepočasi in da pobudnikom ne bo uspelo. Užaljeno cmerjenje in žaljenje, ki je sledilo uspehu pobude, je popolnoma nepotrebno. Referendum je eden od najbolj demokratičnih inštitutov in naj državljani povedo ali se s tem zakonom strinjajo ali ne.

SMC pa tako ali tako rine naprej in išče možnosti kako to narediti brez zakona. Mislim, da jim ne bo uspelo, ker toliko proračunskega denarja ne morejo porabiti drugače kot je v proračunskih okvirjih določil parlament, ko je sprejemal letni proračun. Lahko pa to spremenijo za naslednje leto, če imajo dovolj glasov poslancev.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Ne po tvoji zaslugi. Ti samo mahaš z rokami in ustvarjaš šum.


Je študija kako vplivala na tvoje mnenje o projektu? Med drugim je tam jasno zapisano zakaj je potrebno graditi to traso (gradient proge) in zakaj so alternativne trase, ki jih kot očitno boljše zagovarjajo nasprotniki razvoja, neprimerne (proga je cenejša, prevoz neprimerno dražji). Je to kakor koli vplivalo nate, ali boš gonil isto dalje?

Fritz je izjavil:

Veliko nas je pobudo podpisalo zaradi nasprotovanja netransparentnemu, nestrokovno vodenemu projektu z močno verjetnostjo korupcije in ne zaradi Kovačiča ali SDS.


Netransparentnost in nestrokovno vodenje lahko očitamo samo nasprotnikom projekta. Zanimivo, da se jim to oprosti brez komentarja.

matijadmin je izjavil:

Vili K. je marjoneta stranke SDS.]


Dobesedno. Zbral je samo nekaj tisoč podpisov, ~90% jih je zbrala direktno SDS - večinoma gre za njihove člane in kakšne družinske člane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Smrekar1 ::

kotanyi je izjavil:


Ja? Kje si to slišal?


Tunel Brenner financirata Avstrija in Italija s pomočjo EU.

Brenner Base Tunnel @ Wikipedia

Mi znaš pokazati kak podoben primer v EU, ki ga financirajo zasebniki? Nismo leta 1360.

Tvoj primer je zelo slab - avtoceste so namreč eden izmed temeljnih razlogov, da sem do naših infrastrukturnih projektov prekleto skeptičen. Dodajam še, da me zanima kdo bo pri drugem tiru DARS? Ne da gre za idealno družbo, ampak ta vsaj od daleč in vsaj malce bistri vodo da se ve kdo pije in kdo plača. In plačujemo mi - preveč.


Koliko bi bila primerna cena in kolikšna bi bila amortizacijska doba po tvoji shemi?

Ali znaš morda samo nabijati kako nekaj ni v redu brez da bi pokazal, da obstaja boljša opcija?


Yada yada. Še enkrat - nismo faking politiki in nisi neka strokovna avtoriteta da bi imel kakršnokoli pravico takole jamrat. Cifre in dejstva na plano ali pa si zgolj irelevantno neodraslo dete.


Cifre sem dal na plano par objav nazaj, pobrskaj in jih boš našel. Čakam na protiizračune. Veliko sreče.

ADIJOOO ::

Referendum naj bi bil 24 septembra. vili Kovačičl gre na ustavno sodišče spodbijati datum referenduma.

Smrekar1 ::

ADIJOOO je izjavil:

Referendum naj bi bil 24 septembra. vili Kovačičl gre na ustavno sodišče spodbijati datum referenduma.


Viliju Kovačiču toplo priporočam opravljanje bralne značke za 1. razred OŠ. Zakon je jasen:

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Od dneva razpisa referenduma do dneva glasovanja ne sme preteči manj kakor trideset dni in ne več kakor leto dni. Določitev dneva glasovanja, do katerega preteče več kot petinštirideset dni od dneva razpisa referenduma, sprejme državni zbor z dvotretjinsko večino navzočih poslancev.

Za svoj umotvor, da bi določal še datum referenduma, rabi 2/3 poslancev, ki jih vlada ima za svoj datum. Poleg tega bi imela vlada vso pravico razpisati referendum recimo za 13.8., pa ne bi šlo za nobeno zlorabo oblasti, temveč zgolj sledenje črki zakona. S tem, da so referendum dali na sredino septembra, mu gredo na roke in on bi to izpodbijal na ustavnem sodišču, ki bi lahko presodilo kvječemu da mora biti referendum že avgusta.

Sem rekel Vili? Pardon, mislil sem seveda njegovega psičarja, JJ.

ADIJOOO ::

Smrekar1 je izjavil:

ADIJOOO je izjavil:

Referendum naj bi bil 24 septembra. vili Kovačičl gre na ustavno sodišče spodbijati datum referenduma.


Viliju Kovačiču toplo priporočam opravljanje bralne značke za 1. razred OŠ. Zakon je jasen:

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Od dneva razpisa referenduma do dneva glasovanja ne sme preteči manj kakor trideset dni in ne več kakor leto dni. Določitev dneva glasovanja, do katerega preteče več kot petinštirideset dni od dneva razpisa referenduma, sprejme državni zbor z dvotretjinsko večino navzočih poslancev.

Za svoj umotvor, da bi določal še datum referenduma, rabi 2/3 poslancev, ki jih vlada ima za svoj datum. Poleg tega bi imela vlada vso pravico razpisati referendum recimo za 13.8., pa ne bi šlo za nobeno zlorabo oblasti, temveč zgolj sledenje črki zakona. S tem, da so referendum dali na sredino septembra, mu gredo na roke in on bi to izpodbijal na ustavnem sodišču, ki bi lahko presodilo kvječemu da mora biti referendum že avgusta.

Sem rekel Vili? Pardon, mislil sem seveda njegovega psičarja, JJ.



Tudi pri Združeni levici so proti a so oni tudi zaradi JJ ?

ZaphodBB ::

Je študija kako vplivala na tvoje mnenje o projektu? Med drugim je tam jasno zapisano zakaj je potrebno graditi to traso (gradient proge) in zakaj so alternativne trase, ki jih kot očitno boljše zagovarjajo nasprotniki razvoja, neprimerne (proga je cenejša, prevoz neprimerno dražji). Je to kakor koli vplivalo nate, ali boš gonil isto dalje?

To je vse kul. Jaz ne ugovarjam projektu. Jaz ugovarjam dejstvu, da projekt izvaja in financira država.

Smrekar1 ::

ADIJOOO je izjavil:

Tudi pri Združeni levici so proti a so oni tudi zaradi JJ ?


Ne, ZL je proti zato, ker to vidijo kot poceni način dobivanja glasov. Trump ima zid in prepoved vstopa državljanom določenih držav, oni imajo drugi tir. Isto sranje, samo embalaža je druga.

ZaphodBB je izjavil:


To je vse kul. Jaz ne ugovarjam projektu. Jaz ugovarjam dejstvu, da projekt izvaja in financira država.


Zanimivo. Kdo naj bi ga po tvoje izvajal in zakaj? V EU take projekte namreč praviloma izvajajo države, zakaj moramo biti nekaj posebnega, edinstvenega? Kako se projekta lotiti, če je to nekaj nenavadnega in edinstvenega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Malajlo ::

A nasprotniki državne udeležbe ste že našli železniške projekte v tujini, ki jih je v celoti financiral zasebni kapital? Pa ne mi s tovornimi tiri po industrijski coni uletavat ... Še čez Ameriko so, če me spomin ne vara, rabili državne obveznice.

ZaphodBB ::

Zanimivo. Kdo naj bi ga po tvoje izvajal in zakaj? V EU take projekte namreč praviloma izvajajo države, zakaj moramo biti nekaj posebnega, edinstvenega? Kako se projekta lotiti, če je to nekaj nenavadnega in edinstvenega?

Zainteresirane stranke naj ustanovijo delniško družbo vložijo kapital in zidajo. Država jim lahko pomaga z zemljo in dovoljenji.

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

Zanimivo. Kdo naj bi ga po tvoje izvajal in zakaj? V EU take projekte namreč praviloma izvajajo države, zakaj moramo biti nekaj posebnega, edinstvenega? Kako se projekta lotiti, če je to nekaj nenavadnega in edinstvenega?

Zainteresirane stranke naj ustanovijo delniško družbo vložijo kapital in zidajo. Država jim lahko pomaga z zemljo in dovoljenji.


To je neumno, ker dobička brez znatnih fiskalnih spodbud za kapitalsko udeležene še dolgo ne bi bilo. Na drugem koncu, državi pa se lahko izide, predvsem na račun sinergije neposrednih in posrednih učinkov (tako kapitalskih kot fiskalnih v gospodarstvu in med zaposlenimi/potrošniki). Kako tega ne razumeš?

Sicer pa so tu še dodatni razlogi (specifični za naš čas in prostor):https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=...
Vrnite nam techno!

joze67 ::

Morda se lahko (izzide), morda se ne. Kdo bi vedel?

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Zainteresirane stranke naj ustanovijo delniško družbo vložijo kapital in zidajo. Država jim lahko pomaga z zemljo in dovoljenji.


Odgovori še na najtežje vprašanje. Zakaj moramo mi delati to drugače kot cela EU? Kaj s tem pridobimo in kaj izgubimo? Pokaži, da je to boljše, kot če te stvari dela država in obrazloži zakaj to velja samo za Slovenijo in ne za druge članice EU.

Hvala in veliko sreče! :)

joze67 ::

Zato (in predvsem, če ne samo zato), ker imamo verigo projektov, kjer se je zmetalo not veliko denarja in so iz tega nastale neke nove "elite", projekti pa so bili v najboljšem primeru znosni. AC, zdravstveni sistem, TEŠ6 samo kot trije predstavniki. Nismo najbogatejša država na svetu, ne črpamo denarja iz tal, ne izkoriščamo psevdokolonialnih odnosov ... skratka, vsak naslednji projekt te sorte je projekt, katerega bodo plačevali naši otroci in vnuku, deloma neposredno (n-krat reprogramirane dolgove) deloma posredno (z izgubljenimi priložnostmi, ker bo zaradi zlatega tira zmanjkalo denarja tam, kjer bi dejansko lahko potisnili Deželo vsaj tja k koncu XX stoletja).

otago ::

Projekt je slabo voden, ne ve se koliko bo stalo. Spreminjajo projekt iz enotirne v dvotirno tik pred zdajci. Kr tako. Ker je menda simpl Edino kar vedo, je, koliko provozije bo kateri dobil. Zadnja cena jih briga ne.

Marioneta SDS ali ne... Edini je imel jajca, da je sel v referendumsko pobudo, v civilno iniciativo, v medije se izpostavit.

Smrekar1 ::

otago je izjavil:


Marioneta SDS ali ne... Edini je imel jajca, da je sel v referendumsko pobudo, v civilno iniciativo, v medije se izpostavit.


Gospodič Vili živi za to. Saj to ni njegov prvi projekt, zadnji dve leti je živel zato, da bi rešil Milka Noviča pred roko pravice.



Zanesljivo je golo naključje, da je njegov naslednji projekt točno to, kar si je želela SDS.

joze67 je izjavil:

Zato (in predvsem, če ne samo zato), ker imamo verigo projektov, kjer se je zmetalo not veliko denarja in so iz tega nastale neke nove "elite", projekti pa so bili v najboljšem primeru znosni. AC, zdravstveni sistem, TEŠ6 samo kot trije predstavniki.


Pokazti moraš, da bi bilo boljše brez teh projektov. OK, za TEŠ6 ti verjamem na besedo, ampak ker je glavni snovalec tega projekta tudi glavni kritik 2. tira in ker take kolosalne napake močno načnejo njegovo kredibilnost, se moraš pri drugih dveh kar pošteno potruditi.

Pokaži, da bi bilo boljše, če ne bi imeli avtocest in zdravstvenega sistema. Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

FireSnake ::

Fritz je izjavil:

Veliko nas je pobudo podpisalo zaradi nasprotovanja netransparentnemu, nestrokovno vodenemu projektu z močno verjetnostjo korupcije in ne zaradi Kovačiča ali SDS.

Nekateri ste to zasmehovali in onanirali nad dejstvo, da se podpisi zbirajo prepočasi in da pobudnikom ne bo uspelo. Užaljeno cmerjenje in žaljenje, ki je sledilo uspehu pobude, je popolnoma nepotrebno. Referendum je eden od najbolj demokratičnih inštitutov in naj državljani povedo ali se s tem zakonom strinjajo ali ne.

SMC pa tako ali tako rine naprej in išče možnosti kako to narediti brez zakona. Mislim, da jim ne bo uspelo, ker toliko proračunskega denarja ne morejo porabiti drugače kot je v proračunskih okvirjih določil parlament, ko je sprejemal letni proračun. Lahko pa to spremenijo za naslednje leto, če imajo dovolj glasov poslancev.


Seveda so onanirali.
Nasprotovanje brez alternative je, milo rečeno, patetična.

Tu gre tudi za evropski denar.

In, ko se je KONČNO nekaj premaknilo se najdejo pa pajaci, ki to minirajo.

A, če bi pa projekt speljala SDS pa ne bi bilo korupcije?

Ko slišim za SMC se mi obrača želodec in ne bi rad bil od nikogar odvetnik. Ampak, kot že rečeno: zavirati brez alternativne rešitve je brezpredmetno. S tem, da bi mi to rabili že 15 let nazaj (v Cargo centru v Gradcu so rekli, da si zelo želijo, da bi Slovenija to imela - zdaj pa se razvijajo že alternative. In, če mi to naredimo čez 15 let je pa res brez veze, da smo kar koli gradili).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

matijadmin ::

To je edina možnost, kakor koli obrneš. Železniški promet je problematičen z vidika rentabilnost zaradi potniškega, čeprav ga EU spodbuja. Tovorni ni tako kritičen. Na tako potrebni logistični poti bo vsaj tovorni zanesljivo ustvarjal redne in visoke prihodke.

Nad korupcijo moramo z vsemi sredstvi, sistemsko in kot civilna družba v vlogi demokratičnega nadzora. Tu je Vili Kovačič zgrešil na polno. Spravil se je nad projekt in ne nad korupcijo, oz. tveganja. Pri tem, da ga je eno zelo veliko tveganje (v obliki stranke) podprlo. Narobe svet.

Ne pozabiti, da so vlado v projekt drugega tira prisilili delvci Luke (sicer s podporo uprave, Popoviča in Jankoviča, ki so imeli svojo nepošteno agendo ob dogovoru s Kitajci, kar je k sreči tudi že za nami), tako da so v Kopru, Ljubljani in še kje zbirali podpise. Zato ne verjamem v uspeh referenduma.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

kotanyi ::

Smrekar1 je izjavil:

Ali znaš morda samo nabijati kako nekaj ni v redu brez da bi pokazal, da obstaja boljša opcija?


Jaz sem ti že povedal kaj je boljša opcija - da projekt, v taki obliki kot je, pozabimo. Ni smiseln.

Smrekar1 je izjavil:

Cifre sem dal na plano par objav nazaj, pobrskaj in jih boš našel. Čakam na protiizračune. Veliko sreče.


Ne najdem. Boš dal še enkrat? Normalne cifre, ne pavšalne ocene po katerih je izpostavljenost države 80% vrednosti projekta.

Smrekar1 ::

matijadmin je izjavil:


Nad korupcijo moramo z vsemi sredstvi, sistemsko in kot civilna družba v vlogi demokratičnega nadzora. Tu je Vili Kovačič zgrešil na polno. Spravil se je nad projekt in ne nad korupcijo, oz. tveganja. Pri tem, da ga je eno zelo veliko tveganje (v obliki stranke) podprlo. Narobe svet.


Poznam toliko ozadja, da lahko rečem, da je on podprl stranko in ne obratno. Gospodič Vili je zbral mogoče 4000 podpor, preostalih 42 000 jih je zbrala neposredno SDS - večinoma od svojih članov in njihovih družin.

Ne pozabiti, da so vlado v projekt drugega tira prisilili delvci Luke (sicer s podporo uprave, Popoviča in Jankoviča, ki so imeli svojo nepošteno agendo ob dogovoru s Kitajci, kar je k sreči tudi že za nami), tako da so v Kopru, Ljubljani in še kje zbirali podpise. Zato ne verjamem v uspeh referenduma.


Ne pozabit, da so ta projekt začrtali njegovi trenutni nasprotniki in da so se nadenj spravili šele čisto na koncu, čeprav so imeli 1001 priložnost prej, ko je bil primeren čas za resno in utemeljeno debato. Ne pozabit niti tega, da očitno lažejo o poteku trase, ena izmed trditev je namreč, da je zavoj proti Trstu tam zaradi bodočega priključka do Trsta. Zavoj je tam zato, ker bi bila proga sicer prestrma in oni to vedo, saj so projekt potrdili prav oni.

kotanyi je izjavil:


Jaz sem ti že povedal kaj je boljša opcija - da projekt, v taki obliki kot je, pozabimo. Ni smiseln.


V kakšni obliki je smiseln in zakaj je tisti projekt smiseln? Kaj je s tem projektom narobe?

Ne najdem. Boš dal še enkrat? Normalne cifre, ne pavšalne ocene po katerih je izpostavljenost države 80% vrednosti projekta.


https://slo-tech.com/forum/t675202/p557...

Objavo si tudi že citiral, tako mimogrede. Podobni projekti EU gredo z do 100% izpostavljenostjo države, zakaj je pri nas manjša izpostavljenost problematična in kakšna je po tvoje še sprejemljiva izpostavljenost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::

Smrekar1 je izjavil:


Zakaj moramo mi delati to drugače kot cela EU? Kaj s tem pridobimo in kaj izgubimo? Pokaži, da je to boljše, kot če te stvari dela država in obrazloži zakaj to velja samo za Slovenijo in ne za druge članice EU.

Zakaj imamo pa mi digitaliziran informacijski sistem, če imajo pa švabi še vedno skoraj vse na papirju?

Spet si brez vsakih argumentov. "Kaj pa sosed dela" se sicer splača pogledat, vendar to ni nobena strategija.

Slovenija si kot majhna republika lažje privošči transparenco, kot pa večji sistemi s (še) več inercije.

To je edina možnost, kakor koli obrneš. Železniški promet je problematičen z vidika rentabilnost zaradi potniškega, čeprav ga EU spodbuja. Tovorni ni tako kritičen. Na tako potrebni logistični poti bo vsaj tovorni zanesljivo ustvarjal redne in visoke prihodke.

Hol' up! Hol' up! Zgoraj si klobasal, da se bo zadeva povrnila v 10 letih! You are full of shit.

jype ::

Bo treba kr vzet dopust pa brigade ustanovit, če ne nau nikol narjen.

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Spet si brez vsakih argumentov. "Kaj pa sosed dela" se sicer splača pogledat, vendar to ni nobena strategija.


Ne sosed ampak kompleten nabor držav s katerimi smo v konfederaciji. Oponašanje soseda je precej boljša strategija kot tvoj pristop: "Delajmo povsem drugače kot naš izjemno uspešen sosed ker bomo tako še boljši od njega!!1".

Toliko o tem kdo je brez argumentov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::

Smrekar1 je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Spet si brez vsakih argumentov. "Kaj pa sosed dela" se sicer splača pogledat, vendar to ni nobena strategija.


Ne sosed ampak kompleten nabor držav s katerimi smo v konfederaciji. Oponašanje soseda je precej boljša strategija kot tvoj pristop: "Delajmo povsem drugače kot naš izjemno uspešen sosed ker bomo tako še boljši od njega!!1".

Toliko o tem kdo je brez argumentov.

Mi oponašamo Nemčijo, Poljaki gredo pa po svoje.

Jaz nisem rekel, da moramo delat drugače samo zato da bomo drugačni. Jaz praivm, da tvoj argument "ker tako delajo drugi" je ravno toliko neumen kot to kar ti poskušaš podtaknit meni. S to razliko, da ti si dejansko izjavil kar ti očitam. Jaz pa nisem izjavil tega kar ti meni očitaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Mi oponašamo Nemčijo, Poljaki gredo pa po svoje.


Poljska trdno koraka v smer ZDA. Vladajoča stranka je Trumpu obljubila vzklikajoče množice, ki jih bodo z avtobusi pripeljali iz cele države. Jaz si takih dripcev ne želim oponašati.

Jaz nisem rekel, da moramo delat drugače samo zato da bomo drugačni.


To je edini smiseln način razumevanja tvojega umotvora:

Zakaj imamo pa mi digitaliziran informacijski sistem, če imajo pa švabi še vedno skoraj vse na papirju?

Če si hotel razložiti kaj drugega to razdelaj in utemelji. Veliko sreče.

DuleKrtola ::

Zakaj moramo mi delati to drugače kot cela EU? Kaj s tem pridobimo in kaj izgubimo? Pokaži, da je to boljše, kot če te stvari dela država in obrazloži zakaj to velja samo za Slovenijo in ne za druge članice EU.


Js ne vem če bi katerakoli država v EU ali pa na svetu investirala toliko denarja v slepi tir (oz. niti ne to, gre le za nadgradnjo in skrajšanje časa potovanja za 20 min) do mesteca s 25k prebivalci. Je namreč še kakšen drug efekt tega tira za DAVKOPLAČEVALCE, in ne za LUKO? Za vrednost te investicije se da izboljšat kvaliteto življena državljanov na 1001 način. Meni se vedno bolj dozdeva, da edini dodatni efekt je nacionalni ponos. A Tina Maze ni več dovolj?

Smrekar1 ::

DuleKrtola je izjavil:


Js ne vem če bi katerakoli država v EU ali pa na svetu investirala toliko denarja v slepi tir (oz. niti ne to, gre le za nadgradnjo in skrajšanje časa potovanja za 20 min) do mesteca s 25k prebivalci.


Saj ga tudi Slovenija ne bo. Gre se za nadgradnjo, ki bo omogočala podvojitev pretovora v največjem pristanišču v regiji, ki ima zaledje nekaj deset milijonov ljudi. Konkretno Avstrija in Italija sta investirali petkrat več v pol krajši tunel, da bi povezali pristanišče v sosednjem zalivu.

Povedano drugače, ne veš zato, ker nimaš pojma.

konspirator ::

joze67 je izjavil:

Morda se lahko (izzide), morda se ne. Kdo bi vedel?

Baje da imajo vse izračunano in se super splača, tako kot teš6.

Kaj je torej problem, da ne morejo brez države ?
--

DuleKrtola ::

Smrekar1 je izjavil:

DuleKrtola je izjavil:


Js ne vem če bi katerakoli država v EU ali pa na svetu investirala toliko denarja v slepi tir (oz. niti ne to, gre le za nadgradnjo in skrajšanje časa potovanja za 20 min) do mesteca s 25k prebivalci.


Saj ga tudi Slovenija ne bo. Gre se za nadgradnjo, ki bo omogočala podvojitev pretovora v največjem pristanišču v regiji, ki ima zaledje nekaj deset milijonov ljudi. Konkretno Avstrija in Italija sta investirali petkrat več v pol krajši tunel, da bi povezali pristanišče v sosednjem zalivu.

Povedano drugače, ne veš zato, ker nimaš pojma.



Že prav, pa še enkrat: ko odšteješ povečanje pobranih davkov na račun povečanja pretovora od vložka državljanov ...

Je namreč še kakšen drug efekt tega tira za DAVKOPLAČEVALCE, in ne za LUKO? Za vrednost te investicije se da izboljšat kvaliteto življena državljanov na 1001 način.

Smrekar1 ::

DuleKrtola je izjavil:


Že prav, pa še enkrat: ko odšteješ povečanje pobranih davkov na račun povečanja pretovora od vložka državljanov ...


... prideš do računice, da se zadeva izplača v nekaj desetletjih. Če zraven še upoštevamo izgubljene priložnosti, ker nismo tako integrirani v gospodarsko mrežo, za zadeva odplača v nekaj desetletjih. Zmotno je namreč prepričanje, da je alternativa zastonj. Glede cene že, glede priložnosti ne.

ZaphodBB ::

... prideš do računice, da se zadeva izplača v nekaj desetletjih. Če zraven še upoštevamo izgubljene priložnosti, ker nismo tako integrirani v gospodarsko mrežo, za zadeva odplača v nekaj desetletjih. Zmotno je namreč prepričanje, da je alternativa zastonj. Glede cene že, glede priložnosti ne.

Se pravi, oškodovanje javnih financ or bust.

Komunist Smrekar.

matijadmin ::

DuleKrtola je izjavil:

Zakaj moramo mi delati to drugače kot cela EU? Kaj s tem pridobimo in kaj izgubimo? Pokaži, da je to boljše, kot če te stvari dela država in obrazloži zakaj to velja samo za Slovenijo in ne za druge članice EU.


Js ne vem če bi katerakoli država v EU ali pa na svetu investirala toliko denarja v slepi tir (oz. niti ne to, gre le za nadgradnjo in skrajšanje časa potovanja za 20 min) do mesteca s 25k prebivalci. Je namreč še kakšen drug efekt tega tira za DAVKOPLAČEVALCE, in ne za LUKO? Za vrednost te investicije se da izboljšat kvaliteto življena državljanov na 1001 način. Meni se vedno bolj dozdeva, da edini dodatni efekt je nacionalni ponos. A Tina Maze ni več dovolj?

Lažeš, ni slepi. Spet lažeš, države investirajo.

konspirator je izjavil:

joze67 je izjavil:

Morda se lahko (izzide), morda se ne. Kdo bi vedel?

Baje da imajo vse izračunano in se super splača, tako kot teš6.

Kaj je torej problem, da ne morejo brez države ?

To govorijo tisti, ki so soodgovorni za TEŠ6 in ti jim verjameš, v lepi pravljici žuviš!
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Se pravi, oškodovanje javnih financ or bust.


To iz tega kar sem napisal ne sledi ne glede na to kako si ti želi da bi sledilo. Več sreče prihodnjič.

ZaphodBB ::

To iz tega kar sem napisal ne sledi ne glede na to kako si ti želi da bi sledilo. Več sreče prihodnjič.

Če je projekt profitabilen, potem ga lahko izvede konzorcij zainteresiranih deležnikov. Bodo dobili tudi financiranje.

Če projekt ni profitabilen, potem gre po definiciji za oškodovanje javnih financ.

Ti se pa kar sprenevedaj.

Fritz ::

ZaphodBB je izjavil:

To iz tega kar sem napisal ne sledi ne glede na to kako si ti želi da bi sledilo. Več sreče prihodnjič.

Če je projekt profitabilen, potem ga lahko izvede konzorcij zainteresiranih deležnikov. Bodo dobili tudi financiranje.

Če projekt ni profitabilen, potem gre po definiciji za oškodovanje javnih financ.

Ti se pa kar sprenevedaj.

A si slučajno mislil, da se ne bo.

Torej je sedaj mantra zagovornikov, da tir naj bo, četudi ob tem ponikne par sto milijonov evrosongov, ker tire potrebujemo. Par sto milijonov pa so itaq peanuts za Slovenijo 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

ZaphodBB ::


A si slučajno mislil, da se ne bo.

Seveda se bo, saj se vedno. Jaz bom pa to izpostavil vsakič, ko bom imel priložnost.

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Če je projekt profitabilen, potem ga lahko izvede konzorcij zainteresiranih deležnikov. Bodo dobili tudi financiranje.

Če projekt ni profitabilen, potem gre po definiciji za oškodovanje javnih financ.


Torej je zdravstvo po definiciji oškodovanje javnih financ?

Zanimiva 'logika'.

Mr.B ::

Seveda je, ce ves da se vzrokov nihce ne bo lotil sankcionirat, ce pa le bo pa ko prepozno oddano, nekje zguljeno, ze videno...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kotanyi ::

Smrekar1 je izjavil:

Toliko o tem kdo je brez argumentov.


Argument:

jasno, da pregleda nad projektom Teš 6 ni bilo

Da povzamem - nasprotnike projekta nas moti, kako lahko ob takihle zgodbah zopet tako lahkomiselno zagovarjate projekt z nedodelano finančno konstrukcijo, z dvomljivo rentabilnostjo in nedoločenimi ekonomskimi ter praktičnimi rezultati za davkoplačevalce in v katerem je država zopet večinsko finančno izpostavljena? Kako mislite zagotoviti, da se ne bo ponovila zgodba z linka, ko pa so praktično vsi akterji isti?

Kdor smiselno odgovori na zgornje vprašanje dobi moj glas. In rečt, "sej morda bo resda šlo par 100mEUR v nebo in tuje žepe, ampak vsaj tir bomo imeli" ni ne smiselno ne vzdržno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

Smrekar1 ::

kotanyi je izjavil:


Da povzamem - nasprotnike projekta nas moti, kako lahko ob takihle zgodbah zopet tako lahkomiselno zagovarjate projekt z nedodelano finančno konstrukcijo z dvomljivo rentabilnostjo in nedoločenimi ekonomskimi ter praktičnimi rezultati za davkoplačevalce in v katerem je država zopet večinsko finančno izpostavljena?


To je nakaj, kar ti projeciraš na kritike projekta. Kritiki projekt kritizirajo kot predrag, želeli bi ga narediti brez tujega kapitala in želijo cenejši in manj funkcionalen projekt brez študije, ki bi kazala učinkovitost cenejše opcije.

Če povzamem, to vse velja za kritike projekta v bistveno večji meri kot to velja za projektante.

kotanyi ::

Smrekar1 je izjavil:

Če povzamem, to vse velja za kritike projekta v bistveno večji meri kot to velja za projektante.


?

Ne razumem kaj točno želiš povedat? Lahko podrobneje obrazložiš? Brez politiziranja, če se da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

ZaphodBB ::

Torej je zdravstvo po definiciji oškodovanje javnih financ?

Zanimiva 'logika'.

Ne vsako zdravstvo. Tako kot ga imamo pri nas pa vsekakor. Da ne boš preveč pameten, ta teden sem bil na IPP, pa sem se pogovarjal z osebjem (govoril sem s tremi) pa so se vsi strinjali, da je UKC huda greznica v kateri so se zaredili gadje.

Takim frajerjem kot si ti, pa je seveda ok. Verjetno zato ker si del parazitskega sistema.

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Ne vsako zdravstvo. Tako kot ga imamo pri nas pa vsekakor. Da ne boš preveč pameten, ta teden sem bil na IPP, pa sem se pogovarjal z osebjem (govoril sem s tremi) pa so se vsi strinjali, da je UKC huda greznica v kateri so se zaredili gadje.


Oh nedvomno. Prosim razloži kako bi bilo boljše, če IPP sploh ne bi imeli in bi resno bolne ljudi pustili umirati.

Takim frajerjem kot si ti, pa je seveda ok.


Ni mi OK. Samo dovolj inteligenten sem da dojamem, da obstajajo tudi druge stopnje sprejemljivosti kot "perfektno" in "zapravljanje denarja brez koristi". Žal nismo vsi taki.

kotanyi je izjavil:


Ne razumem kaj točno želiš povedat? Lahko podrobneje obrazložiš? Brez politiziranja, če se da.


Poglej si kaj o projektu pišejo na strani Referendum 2. tir in kaj po blogu piše Jernej P. Damijan in ti bo hitro jasno, da je prevladujoča kritika projekta, tista ki ima politično zaledje, povsem drugačna kot tvoja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Joze_K ::

kotanyi je izjavil:


Argument:
Da povzamem - nasprotnike projekta nas moti, kako lahko ob takihle zgodbah zopet tako lahkomiselno zagovarjate projekt z nedodelano finančno konstrukcijo, z dvomljivo rentabilnostjo in nedoločenimi ekonomskimi ter praktičnimi rezultati za davkoplačevalce in v katerem je država zopet večinsko finančno izpostavljena? Kako mislite zagotoviti, da se ne bo ponovila zgodba z linka, ko pa so praktično vsi akterji isti?

Kdor smiselno odgovori na zgornje vprašanje dobi moj glas. In rečt, "sej morda bo resda šlo par 100mEUR v nebo in tuje žepe, ampak vsaj tir bomo imeli" ni ne smiselno ne vzdržno.


Hm,.. to je tisto kar moti,.. ter še bolj seveda, da se akterji kot so Smrekar, MatijaAdmin... še druge cvetke,.. o tem sploh ne želijo izjasniti... pomembno je, da tir bo, pa ni pomembno kolikor bo stal in koliko barab se bo na njegov račun okoristilo... KER pričakujejo večje koristi za svoj žep, kot bo posredna škoda za njegov žep (škoda nas ostalih ga pa tako ne boli) - in se strinjajo, da stanje pač ni "perfektno", kot se izražajo....

PS: a si pričakoval odgovor v smislu: "Ja, se strinjam, dokler ne bodo stvari jasne, in se bo vedelo, da je vsak cent racionalno porabljen, sem tudi jaz proti izvajanju?" - TEGA NE BO

ZaphodBB ::



Oh nedvomno. Prosim razloži kako bi bilo boljše, če IPP sploh ne bi imeli in bi resno bolne ljudi pustili umirati.

A si že nehal tepst ženo?

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


A si že nehal tepst ženo?


Se torej s tem:

Torej je zdravstvo po definiciji oškodovanje javnih financ?
Ne vsako zdravstvo. Tako kot ga imamo pri nas pa vsekakor.


ne strinjaš več in meniš, da je naše zdravstvo po novem kaj drugega kot zgolj oškodovanje javnih financ?

ZaphodBB ::


ne strinjaš več in meniš, da je naše zdravstvo po novem kaj drugega kot zgolj oškodovanje javnih financ?

Še enkrat te bom vprašal. A si že nehal tespt ženo?

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Še enkrat te bom vprašal.


Najprej odgovori, potem lahko sprašuješ naprej. Najprej trdiš, da je naše zdravstvo samo oškodovanje javnih financ, ampak potem da je še vseeno boljše, da ga imamo kakršno je in da ne bi bilo boljše brez njega. Ti dve stvari se izključujeta. Prosim izjasni se katero podpiraš. Hvala in veliko sreče pri izbiri! :)

ZaphodBB ::

Smrekar1 je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Še enkrat te bom vprašal.


Najprej odgovori, potem lahko sprašuješ naprej. Najprej trdiš, da je naše zdravstvo samo oškodovanje javnih financ, ampak potem da je še vseeno boljše, da ga imamo kakršno je in da ne bi bilo boljše brez njega. Ti dve stvari se izključujeta. Prosim izjasni se katero podpiraš. Hvala in veliko sreče pri izbiri! :)

Haluciniraš, ker si domišljaš namesto da bi bral. Zato mi odogovri. A si že nehal tepst ženo?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()
««
19 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poljska pred Sodiščem EU izpodbija direktivo o avtorskih pravicah

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
296381 (1412) joze67
»

Kitajska partija bo vložila 60miljard dolarjev za razvoj Afrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
629718 (7171) Mr.B
»

Cerar ni več predsednik vlade! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22841271 (34512) Jupito
»

Bojkot referenduma drugi tir

Oddelek: Problemi človeštva
385327 (3973) arnecan1
»

SŽ - 5 ur na vlaku od MB do KP? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12634621 (28694) DuleKrtola

Več podobnih tem