» »

Pravilo oblačenja študentov

Pravilo oblačenja študentov

«
1
2

marko181914 ::

Ali lahko vstopim oziroma obiščem fakulteto v kratkih hlačah?

KraitPay ::

seveda, zakaj pa ne?

marko181914 ::

Nisem videl niti enega študenta, kateri bi nosil kratke hlače.

KraitPay ::

kdaj? Seveda nosijo? Vsaj jaz sem jih vsako poletje vseh 5 let, prav tako sošolci? Lahko da imajo kje kodeks; na FERI ga ni.

amacar ::

Na feri še pozimi hodijo s kratkimi hlačami, prav tako trenirkami itd

šernk ::

osebno sem še v natikačih hodil na vaje in izpite.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

harvey ::

V Slo ni na Univerzi nek Oxford style, zato je bolj svobodna moda.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

peko_deko ::

dokler ne prideš pobruhan od včerajšnjega žura je ok

bambam20 ::

marko181914 je izjavil:

Nisem videl niti enega študenta, kateri bi nosil kratke hlače.



Povej raje za katero fakulteto se gre.

Invictus ::

peko_deko je izjavil:

dokler ne prideš pobruhan od včerajšnjega žura je ok

Ali pa s 5 dni starimi prešvicanimi cunjami.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

marko181914 je izjavil:

Ali lahko vstopim oziroma obiščem fakulteto v kratkih hlačah?


Obleci se kako hočeš sam da ne boš ko nek ekstremen primer prišel-z gatam na glavi, zgoraj brez, v kopalkah ipd scene ki res niso glih primerne za tako okolje. Kratke hlače problem? Ne se hebat poročaj kakšna bo situacija ko se bodo temperature krepko dvignile. Pri obleki boš moral merkat edino pr zagovoru diplome/magistrskega/doktorskega dela.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

peko_deko ::

Invictus je izjavil:

peko_deko je izjavil:

dokler ne prideš pobruhan od včerajšnjega žura je ok

Ali pa s 5 dni starimi prešvicanimi cunjami.

če ni žensk na fakulteti pol ni panike

wini ::

Super, najboljše da kar v gatah pa zgornji del pižame hodite na fax ... pa kasneje v službo kar trenerka in all starke
Gledam današnjo mladino kako se oblači, al gre v šolo, al v trgovino, na razgovor za službo, praktično vedno iste cunje. Sploh mlade punce, da se nič ne zrihtajo je žalost. Če že zdaj ne dajo nič od sebe, kaj bo šele ko "odsraste".

bambam20 ::

wini je izjavil:


Gledam današnjo mladino kako se oblači, al gre v šolo, al v trgovino, na razgovor za službo, praktično vedno iste cunje. Sploh mlade punce, da se nič ne zrihtajo je žalost. Če že zdaj ne dajo nič od sebe, kaj bo šele ko "odsraste".


Pajkice oz. španarce si vlačijo na rit in takšne hodijo vsepovsod.

peko_deko je izjavil:

Invictus je izjavil:

peko_deko je izjavil:

dokler ne prideš pobruhan od včerajšnjega žura je ok

Ali pa s 5 dni starimi prešvicanimi cunjami.

če ni žensk na fakulteti pol ni panike


Potem je pa vse dovoljeno in lahko okoli tebe smrdi kot v štali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

GupeM ::

wini je izjavil:

Super, najboljše da kar v gatah pa zgornji del pižame hodite na fax ... pa kasneje v službo kar trenerka in all starke
Gledam današnjo mladino kako se oblači, al gre v šolo, al v trgovino, na razgovor za službo, praktično vedno iste cunje. Sploh mlade punce, da se nič ne zrihtajo je žalost. Če že zdaj ne dajo nič od sebe, kaj bo šele ko "odsraste".

Na faks pa res ni problem če greš v kratkih hlačah, majici in šlapah. Ogromno je takih in se mi zdi povsem razumljivo, da se poleti tako oblečeš. Že v takih oblačilih švicaš kot konj, da pa bi se moral še posebej nekaj rihtat... Ne hvala.

Seveda obstajajo izjeme kot je zagovor diplome, razgovor za službo,... Pač potrpiš tisti dan ali tisto uro pa se kasneje preoblečeš.

Glede mladih punc ki se nič ne rihtajo pa tole:
Meni recimo veliko lepše zgleda, če je dekle normalno oblečeno. Kavbojke/kratke hlače/kratko krilo, neka normalna ženska majica in all-starke ali kaj podobnega. Rajši imam to kot kot neke fancy hlače, fancy bluza, in petke v katerih ne zna hodit, ali bognedaj balerinke, v katerih hodijo kot race. Vse po vrsti.

peko_deko ::

wini je izjavil:

Super, najboljše da kar v gatah pa zgornji del pižame hodite na fax ... pa kasneje v službo kar trenerka in all starke
Gledam današnjo mladino kako se oblači, al gre v šolo, al v trgovino, na razgovor za službo, praktično vedno iste cunje. Sploh mlade punce, da se nič ne zrihtajo je žalost. Če že zdaj ne dajo nič od sebe, kaj bo šele ko "odsraste".

če so luštne in če so oblačila prosojna ali kako št premala ne vidim težav

harvey ::

wini je izjavil:

Super, najboljše da kar v gatah pa zgornji del pižame hodite na fax ... pa kasneje v službo kar trenerka in all starke
Gledam današnjo mladino kako se oblači, al gre v šolo, al v trgovino, na razgovor za službo, praktično vedno iste cunje. Sploh mlade punce, da se nič ne zrihtajo je žalost. Če že zdaj ne dajo nič od sebe, kaj bo šele ko "odsraste".

Zamenja parfum in to je dovolj:). Nisem zadrgnjem glede oblačenja, vendar je vseeno potrebno imeti nek občutek kaj kam sodi. Danes pa je več ali manj povsem razštelano. Ni potrebno, da strašiš okoli z obleko ali kostimom za vsako malenkost. Enako opažam, da ogromno ljudi (banke, borzne hiše,...), kjer je več ali manj dress code obleka in kravata sploh ne zna ravnati z gumbi na suknjiču. Da barvne kombinacije obleke in nogavic niti ne omenjam...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

tiran2000 ::

vsakdo se lahko oblači kakorkoli mu paše, dokler je v skladu z nekimi minimalnimi družbenimi standardi (to pomeni, da ne kaže ravno spolnih organov naokoli). ne vem kaj je narobe z jeans, allstarkam in kratko majico če ti je udobno v takih oblačilih... ali kratkimi hlačami, če je vroče...

ful pomaga ja če delavec ali študent švica, trpi in mu je neudobno, ko sedi za mizo v učilnici ali pisarni...

izjema so poklici v marketingu, ki imajo stik z ljudmi, pa še to se morajo prilagajat zarad oseb omenjenih spodaj.

kdor je miselnosti, da je samo "fancy/klasik moda" primerna za nošnjo v službi ali faks je zaplankan idiot (je v isti kategoriji (le manjši ekstrem) ,kot tisti, ki govori da mora ženska nositi burko na buči).

Rias Gremory ::

wini je izjavil:

Super, najboljše da kar v gatah pa zgornji del pižame hodite na fax ... pa kasneje v službo kar trenerka in all starke
Gledam današnjo mladino kako se oblači, al gre v šolo, al v trgovino, na razgovor za službo, praktično vedno iste cunje. Sploh mlade punce, da se nič ne zrihtajo je žalost. Če že zdaj ne dajo nič od sebe, kaj bo šele ko "odsraste".

Ta preklemana mladina ane! Prokleti lenuhi!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

111111111111 ::

Jaz sem bil v zadnji službi tik pred odpovedjo. Na sestanke sem prihajal "spodobno" oblečen. Kavbojke, kratka majica in all starke. Ko pa sem delal v server roomu in hodil po firmi, sem imel kratke hlače majico in krokse. Enemu direktorju je šlo v nos in se je pritožil pri upravi. Dobil sem navodila oblačenja, pa sem svojemu šefu lepo povedal, da si naj najde drugega. Šef je rekel, da bo že on uredil in tako je tudi bilo. Ne delaš s strankami, jebeš se po vročih server roomih, ker je predrago dve konkretne klime nabavit, pol bi mi dal pa obvezne dolge hlače, nogavice in čevlje, temperatura pa blizu 30 stopninj. Naj si ga najdejo.

Zgodovina sprememb…

Baja ::

ne vidim problema zakaj nebi smel na fakulteto v kratkih hlačah.

kar se tiče firm je odvisno od politike/šefov. trenutno hodim poleti v kratkih hlačah, majci ter povecini bos :) za server sobo pa mam vedno pripravljen pulover :P

Jerry000 ::

Kko se mlade dons nč ne rihtajo? A sploh hodte kej po ulic? Če greš v OŠ ali srednjo šolo ne veš a si pršu na hud faks al pa nevem kam. Zrihtane u nulo, dal bi jim 25 let ne pa pod 20. Js zraven njih zgledam pamž majhen...pa mam skor 30 let. Primer...grem mimo srednje šole, pa so vsi bli fancy oblečen, js pa z kapco pa mojim stilom zgledu kot da grem v OŠ napram njim

shotalick ::

Jerry000 je izjavil:

Kko se mlade dons nč ne rihtajo? A sploh hodte kej po ulic? Če greš v OŠ ali srednjo šolo ne veš a si pršu na hud faks al pa nevem kam. Zrihtane u nulo, dal bi jim 25 let ne pa pod 20. Js zraven njih zgledam pamž majhen...pa mam skor 30 let. Primer...grem mimo srednje šole, pa so vsi bli fancy oblečen, js pa z kapco pa mojim stilom zgledu kot da grem v OŠ napram njim


+1. Prov res je tko. Sm tut rahlo pred 30-imi...pa se pač casual oblačim. Ampak kakšna pa zdej mladina okoli hodi, to je pa neverjetno.

Pa kaj nosijo današnji "moški"? :) Take kavbojke kot nosijo, tako popete, da če mu pade 5€ iz žepa, j***** matr, da ne more počepnt v njih..hodijo čist na O...ker jim popete hlačke drgač ne dopuščajo...phahaha.

O frizuri pa da sploh ne govorim, madona ti repčki nagravžni :).

wini ::

Če bi imeli kavbojke sploh nebi nič omenil, prav tako bi bilo uredu krilca. Noben ne omenja kostimov in svečanih oblek.
Mlade sem imel predvsem v mislih študentke ki delajo na raznih heldeskih (telekom in podobne) in dijakinje/študentke v šolah.
Če jih v pisarni gleda 50ljudi (ne stranke) je njim ok da pride oblečena kot da se bo zdej zdej ulegla na kavč pa en film pogledala.
Pa enako mislim za fax

KraitPay ::

Jaz sem danes v službi v trenerki? Kaj je narobe s tem? Ne delam z ljudmi itak mi je pa vseeno.
Zdajle kavbojke ne vlačim na sebe, ker mi je že tako ali tako tako vroče, da komaj diham.

Jerry000 ::

Nič ni narobe, če je takšno podjetje ki gleda na učinkovitost in ne stil. Tudi jaz pridem v službo z kapco in rolko v roki :). Nimam pa stika z ljudmi, tako da je vseeno.
Ampak vseeno pa mi navada pravi, da se za razgovor lepo obleče (po občutku in normali).

Pa zakaj je narobe če pride pred helpdesk če so oblečene da jim je udobno? Tako ji je vsaj udobno in bo z veseljem delala kot pa v neudobnih oblačilih in delat. Sm probal, groza, manjša produktivnost.

Smurf ::

Za programerje itak velja:

PrihajaNodi ::

Smurf je izjavil:

Za programerje itak velja:



Dejansko tale slika drži. Recimo tisti zavarovalniški, nepremičninski agentje, ki hodijo v oblakih - oblekah, navadno zaslužijo komaj za kruh.

Zgodovina sprememb…

crazyLIKEme ::

Na FE ni bilo nikakršnega pravila. Res da nekateri profesorji raje vidijo, da si "normalno" oblečen (tisti starejši, pa še to samo za izpite), ampak druga pa ne.

Edino za zagovor diplome, mi je profesor rekel, naj ne pridem v strganih kavbojkah in majici najljubšega benda :D
http://crazyl1keme.deviantart.com/

loucast ::

Imo je sam na pravni fakulteti nek unofficial dress code. Ste že kdaj videli, kako se oblačijo? Kot da gredo na šiht namesto na faks. To each his own I guess. Na EF si tudi videl vse, od trenirk do business attira, pa noben ni nič težil.

Invictus ::

Fantje, morali se boste navadit, da je včasih dobro dati nase kako srajco in hlače, skupaj z ustreznimi čevlji.

Drugače vam prav lahko uide kaka fajn službica. Ali pa si prvi na spisku od odmet...

Dress code je pomemben, pač odvisen od države in od podjetja. Ampak povsod se zahteva srajca. Majice odpadejo.

Moje izkušnje so take, da sem prvi dan hodil v službo v srajcah in hlačah. Potem vidiš sodelavce, na koncu pa je najbolje vprašati šefa.

Seveda ti to nič ne pomaga, če se ne umivaš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

Fantje, morali se boste navadit, da je včasih dobro dati nase kako srajco in hlače, skupaj z ustreznimi čevlji.

Drugače vam prav lahko uide kaka fajn službica. Ali pa si prvi na spisku od odmet...

Dress code je pomemben, pač odvisen od države in od podjetja. Ampak povsod se zahteva srajca. Majice odpadejo.

Moje izkušnje so take, da sem prvi dan hodil v službo v srajcah in hlačah. Potem vidiš sodelavce, na koncu pa je najbolje vprašati šefa.

Seveda ti to nič ne pomaga, če se ne umivaš...

Ni mus. Jaz imam službo in nimam srajc. Nekateri imajo, nekateri ne

trenerkar ::

Jaz v nobenem primeru ne mislim pri 35+°C hodit naokoli v dolgih hlačah, ker nekateri mislijo da se to spodobi.

Invictus ::

Saj ti ni treba.

Sam noben te ne bo potem plačeval 500 EUR/dan...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

500eur/dan se te ne plača zato ker se oblačiš kot klovn. Da to tem, da trenutno daleč najboljše plačujejo firme kjer se ti bodo režali v faco če prideš napravljen v obleko na intervju.
The truth is rarely pure and never simple.

issak ::

crazyLIKEme je izjavil:

Na FE ni bilo nikakršnega pravila. Res da nekateri profesorji raje vidijo, da si "normalno" oblečen (tisti starejši, pa še to samo za izpite), ampak druga pa ne.

Edino za zagovor diplome, mi je profesor rekel, naj ne pridem v strganih kavbojkah in majici najljubšega benda :D


To je jasno, ampak neke normalne kavbojke in sveža srajčka je pa čist ok. Meni ni na misel prišlo da bi se v reklc oblačil za diplomo, pa sem bil kljub temu urejen. Opravil sem z 10, kolega v obleki pa z 9. Pa mislim da so ocenjevali le in samo pisni izdelek in zagovor, ne obleke.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

R1710 ::

Invictus je izjavil:

Fantje, morali se boste navadit, da je včasih dobro dati nase kako srajco in hlače, skupaj z ustreznimi čevlji.

Drugače vam prav lahko uide kaka fajn službica. Ali pa si prvi na spisku od odmet...

Dress code je pomemben, pač odvisen od države in od podjetja. Ampak povsod se zahteva srajca. Majice odpadejo.

Moje izkušnje so take, da sem prvi dan hodil v službo v srajcah in hlačah. Potem vidiš sodelavce, na koncu pa je najbolje vprašati šefa.

Seveda ti to nič ne pomaga, če se ne umivaš...

Yeah right... Nimam srajc, kravate še nisem imel v roki, lasten business laufa BP. Na faksu sem bil kratkih hlačah in japonkah, BP.

Če pa delaš v podjetju idiotiv, pa OK, razumem.

Jerry000 ::

Devat plačo glede na to kaj nosiš je malo...nesmisel kajne? A obleka dela zate al človek?

blackbfm ::

Jah steve jobs je mel navadne kavbojke pa neke zje*ane superge pa so ga vsi gledal kot da je bog. Nuff said:D

Jerry000 ::

Ne morš njega primerjat pa nas. On je svašta nredu, in je lahko si "privošču" tak stil. Kot vidiš, če pride en na razgovor tko oblečen ga ne bojo vzel...

Unknown_001 ::

Jerry000 je izjavil:

Ne morš njega primerjat pa nas. On je svašta nredu, in je lahko si "privošču" tak stil. Kot vidiš, če pride en na razgovor tko oblečen ga ne bojo vzel...


To je res. Na začetku se je treba prodat, nato pa se šele lahko dokazuješ. Ko se dokažeš, da si nekaj, ne potrebuješ tega podpirat s slogom oblačenja da bi te jemali resno. Res je ponekod so ljudje preprosti in celo ne marajo, če si preveč "polizan" ampak to je po eni strani tok dobro kot da zahtevajo urejenost. Maš sposobne in nesposobne med "neurejenimi"in "urejenimi".
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

the man ::

LOL tipična mentaliteta prestrašenega otročka mentalno na nivoju 3.razreda osnovne šole.....očitno si pustil da te skozi celotno osnovno in srednjo šolo profesorji in starši poneumljali z raznimi nesmisli o tem, kako moreš biti točno enak kot vsi drugi in ubogati profesorje in starše......to dela slovenski izobraževalni sistem z popolnim pomankanjem medsebojnega spoštovanja med dijaki in delavci šole....

loucast ::

the man je izjavil:

LOL tipična mentaliteta prestrašenega otročka mentalno na nivoju 3.razreda osnovne šole.....očitno si pustil da te skozi celotno osnovno in srednjo šolo profesorji in starši poneumljali z raznimi nesmisli o tem, kako moreš biti točno enak kot vsi drugi in ubogati profesorje in starše......to dela slovenski izobraževalni sistem z popolnim pomankanjem medsebojnega spoštovanja med dijaki in delavci šole....


Čisto logično je, kar je Raptor rekel. Če si ti delodajalec ne boš v službo šel jemati nekoga, ki že zgleda tako, da se ni pripravljen pomatrati 5 minut, da se na videz spedena. Zakaj bi bil poj kaj drugačen na šihtu. Ko si pa enkrat na šihtu, se ti pa lahko po domače jebe, dokler so rezultati na nivoju in nimaš opravka s strankami. In tako je tudi povsem drugje na svetu, razen pri kakšen hipster firmah kot je npr. google, kjer pa moraš imeti solidne izkušnje in težko logiko zadej.

Mi je zelo žal če se to ne ujema s tvojo anarho percepcijo sveta, kjer misliš da si lahko v gatah in to drugega ne sme brigati.

R1710 ::

Pojem teme je bil, če lahko OP nosi hratke hlače na faks. Da.

Kako se oblačite na razgovor/službo/zmenek/posteljo/vožnjo/... je stvar posameznika. Sam imam najraje navadno belo/črno majico, jeans modre/črne hratke hlače in japonke. Težav v življenju nimam. Jebe se mi. Strankam tudi.

SaXsIm ::

Invictus je izjavil:

Fantje, morali se boste navadit, da je včasih dobro dati nase kako srajco in hlače, skupaj z ustreznimi čevlji.

Drugače vam prav lahko uide kaka fajn službica. Ali pa si prvi na spisku od odmet...

Dress code je pomemben, pač odvisen od države in od podjetja. Ampak povsod se zahteva srajca. Majice odpadejo.

Moje izkušnje so take, da sem prvi dan hodil v službo v srajcah in hlačah. Potem vidiš sodelavce, na koncu pa je najbolje vprašati šefa.

Seveda ti to nič ne pomaga, če se ne umivaš...


To. Vedno je bolje biti urejen, kot pa zanemarjen.
SaXsIm

amacar ::

Ce mas majico se ne pomeni, da si zanemarjen.

googleg1 ::

Unknown_001 je izjavil:

marko181914 je izjavil:

Ali lahko vstopim oziroma obiščem fakulteto v kratkih hlačah?


Obleci se kako hočeš sam da ne boš ko nek ekstremen primer prišel-z gatam na glavi, zgoraj brez, v kopalkah ipd scene ki res niso glih primerne za tako okolje. Kratke hlače problem? Ne se hebat poročaj kakšna bo situacija ko se bodo temperature krepko dvignile. Pri obleki boš moral merkat edino pr zagovoru diplome/magistrskega/doktorskega dela.
Sem bil na zagovoru, ko je imel tip oblečeno slovenskega naroda sin majico s kratkimi rokavi, ki je že videla boljše čase. Tako da ne, ni ti treba pazit niti pri zagovoru magistrskega dela. Aja, dobil je 10/10.

trenerkar ::

In tisto je bila ena boljših diplom, ker se je človek dejansko poglobil v samo nalogo in ne kako bo z obleko očaral komisijo...

Unknown_001 ::

googleg1 je izjavil:

Sem bil na zagovoru, ko je imel tip oblečeno slovenskega naroda sin majico s kratkimi rokavi, ki je že videla boljše čase. Tako da ne, ni ti treba pazit niti pri zagovoru magistrskega dela. Aja, dobil je 10/10.


Why, fo fucks sake a ya tellin me that m8?
Logično obleka ni edini merilo kakšen posameznik je človek, vsi ki imamo iq od 90 dalje smo sposobni to dojet. Ampak jebemtiš ob takem NEPOTREBNEM poudarjanju dobim občutek kot, da se imate za nekaj več in so vsi ki so mal tradicionalistov in ne delajo tko kokr se vam zdi smiselno so prtegnjeni omejenci a sam vi ste pametni. Kar je ironija, ker isto kar se očita tistim ki sodijo po obleki se v takem primeru pojavlja pri vas ki bi radi več anarhije češ kot "svobode" posameznika.

Kukulele
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

GupeM ::

Ko se že govori toliko o delu s strankami...

Rajši grem nekaj urejati na banko/pošto/zavarovalnico ali pa samo v trgovino ali v bar na kavo, kjer bo zaposleni/zaposlena "normalno" oblečena in prijazana, kot pa nekam kjer imajo nek strog dress code kjer se zaposleni počutijo grozno in so zaradi tega slabe volje in zadirčni. Sploh poleti, ko je zunaj 35°C.

Glede razgovora pa takole: Če delodajalcu ne paše, da imam kavbojke in T-shirt je to njegov problem in če me zaradi tega ne bi zaposlil, niti nočem delati pri njemu.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

srajca in kravata (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21134066 (19757) leiito

Kaj obleči za zmenek (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25045973 (38889) jype
»

Moška obleka (maturantska)

Oddelek: Loža
3311018 (10137) lucif3rka
»

Razgovor

Oddelek: Loža
82050 (1657) gruntfürmich

Več podobnih tem