» »

Bolha, kupec iz Amerike

Bolha, kupec iz Amerike

Nemixxx ::

Pozdravljeni!

Na bolhi imam oglas "drona" , dobil sem 5 mailov od tega 2 tujca. Zelo mi je sumljivo, saj še nikoli nisem dobil mail iz druge celine.

In sicer prvi mail : hello my boss is interested in your ad can contact her in her private email (blabla@gmail.com) that want to hear from you.and give him the last price.Thanks you?

Nisem nič odpisal, nato drugi mail: Hello is it still for sale?? if yes please reply me back to my email now thanks (blabla)gmail.com

Začela sma si pisati, in sicer zaden njegov mail je bil tale:

am ok with your price, and condition I will add the 5% paypal charge give me your paypal email so i can proceed with the payment, my shipping agent will be coming for the pick up after i complete the payment and you get your money , and i will be responsible for all transportation charges to my home in maryland USA I'll like you to send me your address so that my shipping agent can figure it out and come for the pick up and other necessary things i will pay for it now i am a serious buyer ok

PayPal Name ;
PayPal E-mail ;
Cell Phone No :
Home Address for pick-up :

With the issue of my details,transferring the name of ownership and
signing of all paperwork will be done by the pick up agent so you
don't have to worry about that, my pick up agent will takecare of everything

Sedaj me zanima ali je to slučajno kakšen "scam" goljufija, nevem samo čudno se mi zdi da mi piše en iz amerike , ki je zasledil oglas na bolhi?

Lp,

Klemen
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

popster ::

Reči da ti raje nakaže na bitcoin, ker s paypalom si lahko obrišeš pod nosom če da reklamacijo.

Nemixxx ::

Nimam izkušenj z bitcoin-om...Glede paypal-a je problem, ker nemorem ta denar dvigniti najraše bi imel da bi mi nakazal na trr.
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

KraitPay ::

Že 100x povedano, zakaj bi kupoval od tebe če v lokalni trgovini dobi še 20% ceneje? Malo vklopi možgane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraitPay ()

Nemixxx ::

Ja to sem že sam sebe spraševal...Se pravi tole smrdi... Bom počakal na slovenskega kupca, da se vidima iz oči v oči :D
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

jtothek ::

Sumljivo je to. Da bi en američan gledal na enem slovenskem portalu za izdelke, ki bi jih lahko dobil tudi v Ameriki po podobni ceni in v večji ponudbi. Pa tako lagano na sebe jemlje vse odgovornost za prevzem nakupa. Pa s tem shipping agentom je sumljivo. Kaj če bi ta agent prišel po robo ali ne bi potem lahko tudi denar poleg prinesel pa si predata denar in robo?

popster ::

Glede paypal-a je problem, ker nemorem ta denar dvigniti najraše bi imel da bi mi nakazal na trr.

Če se ne motim rabiš za to Westernunion alpa Moneygram?

Nemixxx ::

Mah tipu nebom več odpisoval pa je zadeva zaključena :D
Hvala za nasvete

Lep pozdrav
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

HighBane ::

Samo da dodam temi: Prek paypala lahko reče, da ni dobil nič oziroma se izmisli, da je kaj narobe. Odpre disput ter obdrži svoj denar in tvojo stvar.

toplakd ::

Saj se ne rabi bati da bi mu tip dejansko nakazal solde preko paypala.

McClane ::

Itak da mu bo naredil dispute ko bo dobil drona in obdržal denar. Že 100x je bilo povedano da se prek bolhe ne prodaja tujcem, ker so več ali manj samo poskus natega prodajalca.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Furbo ::

Nateg, dobil boš fake paypal mail, oziroma bo denar kao zadržan, dokler ne prevzame njegov 'shipping agent', paket bo šel, denarja pa ne bo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

Nemixxx ::

hvala!
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

kixs ::

Naj ti nakaze kot Friend/Gift ;)

amacar ::

Tud friend/gift te ne zavaruje.

Riff ::

to je ziher nateg

Machete ::

Bemtiš no. Kupec iz ZDA ima na voljo največjo ponudbo cenejše tehnike in gadgetov na svetu in on bo šel kupovat rabljenega trota na bolho iz Slovenije, ki pojma nima kje je. Na to bo plačal zelo drago poštnino in carinske dajatve, vmes pa brez problema kar malo več nakazal na paypal, ker je pač dobre volje. S privatnim letalom, pa bo osebno z pogodbo poslal agenta, ki bo podpisal papirje. A denar bo vseeno nakazal na paypal. Niti agent, ne bo drona odpeljal s suborbitarnim poletom nazaj, ampak ga bo treba poslati po pošti :)
Če ni to dron s podpisom Chubake ali Princa, noben scenarij, pa kakor koli obračaš, nima najmanjšega smisla, eni bi si pa še dopisovali in spraševali kaj narest.

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

tikitoki ::

popster je izjavil:

Glede paypal-a je problem, ker nemorem ta denar dvigniti najraše bi imel da bi mi nakazal na trr.

Če se ne motim rabiš za to Westernunion alpa Moneygram?


Zakaj ze?

popster ::

Za nakazilo na trr pač rabiš Western union, ker USA ni v SEPI?!

Machete ::

Gra pa za klasično mednarodno denarno nakazilo. SEPA je zgolj ena oblika standarda bančnih nakazil znotraj določenih držav. To ne pomeni, da transakcije med ostalimi državami niso možne. WU je samo storitev 'prenosa' FIZIČNE gotovine in ima btw zelo mastne provizije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SeMiNeSanja ::

popster je izjavil:

Za nakazilo na trr pač rabiš Western union, ker USA ni v SEPI?!

Za SWIFT očitno še nisi slišal?

cuznar14 ::

Živjo.
Včeraj sem dobil tak mail:

am ok with your price, and condition I will add the 5% paypal charge give me your paypal email so i can proceed with the payment, my shipping agent will be coming for the pick up after i complete the payment and you get your money , and i will be responsible for all transportation charges to my home in maryland USA I'll like you to send me your address so that my shipping agent can figure it out and come for the pick up and other necessary things i will pay for it now i am a serious buyer ok

PayPal Name ;
PayPal E-mail ;
Cell Phone No
Total price :
Home Address for pick-up :

Ampak a ni tako, da če ti on nakaže na PayPal poj tist denar maš al ti ga lahko nekak uzame nazaj?

Hvala!

Furbo ::

Nateg.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

mlamat ::

Seveda je nateg.


What typically happens, is the scammer uses stolen funds to purchase the item. After you go a little further into it with them they tell you that they will pay you extra to give to the "agent" who picks the item up. They transfer the funds to your account using a stolen account or credit card. You transfer the extra back out to them. They just got 500 dollars laundered through you and you're left holding the proverbial bag. Now you are responsible for returning the money that was stolen. Never ever ever ever sell a car using paypal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

Machete ::

Reči da ni problema. Da boš pripravil in počakal na 'shipping agenta' in ga med drugim tudi povabil na kavo.
Pa daj mu en brezvezen naslov, kam naj se ta agent oglasi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

toplakd ::

Napiši mu, če lahko zadevo prevzame pri tebi v službi na Policijski postaji .... (vnesi svojo najbližjo)

cuznar14 ::

Hvala vsem za hitre odgovore! :D

12bot34 ::

Če prav razumem, on hoče tebi več nakazat in hoče, da mu ti potem to vrneš?

toplakd ::

Narobe si prebral tisto o 5%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

teoo ::

Vprašaj ga, če ti lahko naredi uslugo in nakaže denar direkt tvojemu sorodniku iz Nigerije, ki potrebuje nekaj malega denarja, da uredi neko zapuščinsko zadevo. Obljubi mu % zapuščine.
defying gravity

Riff ::

to je s5 nateg bi jst reku :D

toplakd ::

Sicer pa takšne račune kar hitro brišejo na bolhi zadnje čase.
Sem uspel samo enemu od neštetih odgovoriti preko bolha vmesnika,
pa mi ni uspel odgovoriti nazaj da bi se malo pohecali, ker so mu prej izbrisali račun.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nategnt nateguna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918076 (4230) Machete
»

Paypal-Bolha goljufija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9216903 (9222) Furbo
»

Američan želi kupiti biljard mizo - nateg

Oddelek: Loža
81474 (840) Baja
»

Na oglas na bolhi se mi je javil en scammer.

Oddelek: Loža
71986 (1819) Stari maček
»

Prodaja v tujino

Oddelek: Loža
275616 (4724) grepun05

Več podobnih tem