» »

Samsung galaxy S4 nedelujoč ekran (ni pa zlomljen). Se popravilo splača?

Samsung galaxy S4 nedelujoč ekran (ni pa zlomljen). Se popravilo splača?

gamogon ::

Sm gledal cene za popravilo ekrana LCD so okol 120, 130 € (zaslon ni počen, je delujoč). Med drugim pa sem na bolhi tudi zasledil da ljudje prodajajo LCD zaslone za telefone po cenah okoli 60€. Torej bi se mi izplačalo, da kupim en takšen ekran in dam nato nekomu za popraviti? (ki bo verjetno računal precej manj kot pa 60€, torej bi se mi še vedno izplačalo iz tega zornega kota).

Hvala za nasvete :)

Excavator ::

Dobiš precej ceneje na ebayu, če malo počakaš..
http://www.ebay.com/itm/Front-Full-LCD-...
http://www.ebay.com/itm/Front-LCD-Displ...

Če si zaupaš, lahko popraviš sam, ker imaš zraven orodje..

nikjozo ::

Mogoče bi se ti splačalo, le da ne vem kakšni so tisti ekrani ki jih dobiš za 60€.Mogoče nižja resolucija?

Ker ekran originalne resolucije (HD) pa še to direkt s Kitajske te pride že dražje:

http://tr.im/H5DZT

SaXsIm ::

Ficko123 - ti si dal linke za galaxy s4 active, ki nima enakega displaya kot navaden S4. Poleg tega so tudi meni sumljivi zasloni.

Pri samsungih je tako, če ti poči prvo steklo, ga lahko menjaš sam, če si malo iznajdljiv in spreten. Če imaš UV lučko, še bolje. Ko gre display, moraš menjati celoten assembly. In tej so pri samsungih dragi kot žefran. Za S3 sem pred časom dal 60 EUR za EU shipping original del. Za note 3 stane komplet assembly cca 120 EUR.

@OP - tole recimo. V resnici niti ni tako drago, zamenjaš pa lahko praktično sam.
SaXsIm

Excavator ::

Ups..sem nekje linke na hitro našel, ker se mi je mudilo:8)

#000000 ::

Ekran za ta model težko dobiš poceni, pri nas sploh, tam 100 te pride, lahko pa kupiš tudi kak ekran ki je pač aušus in je v bistvu odpadek le da delujoč, je malce bolj rumena slika in mogoče kak piksl dva ne delata ampak ta pa bo nekje 30-50 eur na kitajskem sevede.

Tko da nem ne splača se, razen če dobiš kje res pocen zaslon in sam zamenjaš.

hojnikb ::

rajše kupiš cel S4, ki ma kej druga defektno
#brezpodpisa

r3dkv1c4 ::

Ne splača se.
Dobiš za tak denar, rabljeno, odlično ohranjeno raketo.
Zakaj bi se je..., če pa lahko tega prodaš in nekaj iztržiš zanj.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

N0t0ri0us ::

Ne kupuj teh kitajskih zaslonov in stekel.

Ravno pri s4 sem naročil kolegu "original" assembly, kateri mu je nekaj dni kasneje počil, medtem ko je padel iz 50cm visoke mize na linolej. Telefon je imel v etuiju in zašćitno steklo. Od takrat naprej se mu na steklu nabirajo različne razpoke brez da bi sploh vedel kdaj jo je dobil.

Sem menjal že nekaj samo stekel tudi jaz. Z original steklom je preživel 2 leti padcev, dokler ni nesrečno padel iz 2m na asfalt facedown.
Po menjavi stekla za cheap shit kitajsko ali pa 10EUR EU robo je to steklo počilo ob minimalni obremenitvi. z zadnjo stranjo sem se naslonilem na rob nekega stroja, ekran sem imel na nogi in je seveda počilo.

Kolegica je dala nekomu zamenjat steklo in ji je to tudi razpokalo po nekaj tednih uporabe. V pričo mene ji je zdrsnil 0.3l kozarec iz roke 2cm nad telefonom in je spet počilo.

Takih zgodb poznam še nekaj..
Gorilla glass je le eden in kolikor je meni znano ga sploh ni možno dobiti drugje kot komplet assembly na original servisu.
Kot sem že rekel, se izogibajte menjanih displayev.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo počenega stekla na telefonu

Oddelek: Mobilne tehnologije
1912809 (1051) dr.Akula
»

Lcd zaslon 30eur - je to mogoce?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183943 (2834) GupeM
»

Telefoni - menjava LCD,glass,digitizer

Oddelek: Mobilne tehnologije
101687 (1211) errhec
»

Menjava notranjega stekla ( S4)

Oddelek: Mobilne tehnologije
192544 (2202) klinker
»

Razbil sem iphone (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8910121 (721) IPHONE4S

Več podobnih tem