» »

Telefoni - menjava LCD,glass,digitizer

Telefoni - menjava LCD,glass,digitizer

DeeCoy ::

Pozdravljeni!
Ker sem precej vešč v finomehaniki, se pripravljam na to, da bi malo popravljal razbite telefone.
Zanima me predvsem, kakšna je sestava ekranov v posameznih telefonih? Je kakšna stran kjer lahko to najdem? To me zanima zato, ker v primeru da se da zamanjati samo steklo brez LCDja pridem precej ceneje skozi. Specifični telefoni so predvsem:
Galaxy S1-4
Galaxy Note 1,2
Xperia Z

Pri teh me zanima, če lahko v primeru, da je počena samo šipca, lcd dela, menjam le glass+digitizer(I guess).

Hvala vnaprej za odgovore.

DeeCoy ::

Res nihče ne zna nič povedat?

c3fizl ::

Pri Xperii Z nemoreš samo lcdja menjat, ker se lcd pa digitilizer držita skupi in jih je ful težko dobit narazn.

DeeCoy ::

Sem si mislil da bo kaj takega, ka pa če naročim ločeno(sem opazil da se da in je cenovno zelo ugodno), kak težko je to sestavit oz. skup zalepit? Predvidevam da ni čist enostavno in verjetno tut nikoli perfektno.

Dr_M ::

Pri samsungih je tudi vse skupaj zleplejno in je kar precej zahteven postopek locevanja.

DeeCoy ::

DeeCoy je izjavil:

Sem si mislil da bo kaj takega, ka pa če naročim ločeno(sem opazil da se da in je cenovno zelo ugodno), kak težko je to sestavit oz. skup zalepit? Predvidevam da ni čist enostavno in verjetno tut nikoli perfektno.

Enako vprašanje tudi za samsunge.

Hvala obema za odgovor

KTr1sk ::

Prosim pomagajte, zanima me za Lenovo P70, na katerem je počil lcd zaslon, touch na dotik še deluje, na zunaj je še cel, znotraj pa je počen....
zdaj pa iščem poceni zamenjavo in me zanima, ali je tole prava zadeva, da je notranji in zunanji lcd oz lahko je tudi samo notranji ..
http://www.ebay.com/itm/Original-LCD-Di...
ali
v čem je razlika s tem
http://www.ebay.com/itm/New-Black-Lenov...

hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

errhec ::

Pri prvem boš moral lcd zalimati na tvoj telefon, pri drugem pa boš samo prestavil elektoniko.
dd

KTr1sk ::

torej v obeh je že vgrajen "notranji" lcd, v drugem primeru je samo dosti lažja montaža torej?
hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

torej bo vredu, če se naroči eno ali drugo, ima že vse zraven oba zaslona? prosim da naročim in potem dam zamenat, hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

errhec ::

Pri prvem potrebuješ še lepilo, ki je ponavadi izrezano tako da lahko potem samo prilimaš lcd na telefon.
Sam bi vzel drugega, ker čaranje z lepili se ne obnese najboljše.
Vsekakior si oglej razstavljanje ali kakšen service manual, kako je sestavljen telefon n če se da enostavno prestaviti elektroniko. Ali pa se posvetuj s tistim ki ti bo to delal.
dd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov z matične plošče telefona

Oddelek: Pomoč in nasveti
51109 (1039) alanm
»

Popravilo počenega stekla na telefonu

Oddelek: Mobilne tehnologije
1912732 (974) dr.Akula
»

Lcd zaslon 30eur - je to mogoce?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183915 (2806) GupeM
»

Samsung galaxy S4 nedelujoč ekran (ni pa zlomljen). Se popravilo splača?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81706 (1473) N0t0ri0us
»

počen ekran - katerega kupit?

Oddelek: Mobilne tehnologije
71447 (949) matjash

Več podobnih tem