» »

gtx 970 ne deluje

gtx 970 ne deluje

gtx970op ::

Torej po manj kot 1 letu odkar sem jo kupil se mi je začel pri večjih obremenitvah pc restartat zaradi pregrevanja grafične kartice. Mislil sem, da mi je kak senzor za toploto crkno in mi pri večji obremenitvi grafična ni avtomatsko povišala hitrost ventilatorjev, zato sem inštaliral MSI afterburner in sam navil hitrost ventilatorjev na 90%, kar je odpravilo težavo. Je pa problem, ker sem to včasih pozabil in se mi je potem seveda zaradi pregrevanja pc posledično restartal.

No čez kak mesec dni mi je pa potem čist odpovedala in zdaj se pojavljajo artefakti že pri zagonu windowsov in čez nekaj minut potem kar črn zaslon z raznimi pikami. V glavnem grafična ne dela. Problem je v tem da računa nikjer ne najdem, torej nimam opcije grafične zamenjat, zato sem jo dal v pečico enkrat za 8 minut 200° v upanju da bi se morda kaj zalootalo nazaj, ampak ni pomagalo.


Torej kaj zdaj? Kam naj z grafično? Obstaja kje kaka zadeva kjer lahko malo preverijo kaj točno je broken na grafični, če je mogoče kaka zadeva, ki se jo da zamenjati? Če ne potem kam lahko dam sploh to grafično?

Lp

gddr85 ::

rma
..če je možno brez računa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

zunno ::

Poskusi jo vrniti proizvajalcu, kot je že napisano v prejšnji objavi. Sicer pa lahko trgovino prosiš, da ti izda dvojnik računa. Morda bodo tako prijazni in ti bodo ustregli.

gtx970op ::

En problem je tudi da sem potrgal dol razne etikete, preden sem dal grafo v pečico, tak da dvomim da bi se dalo kaj tak zrihtat. Predvsem me bolj zanima če obstajajo sploh kaki servisi za te zadeve

Telbanc ::

gtx970op je izjavil:

En problem je tudi da sem potrgal dol razne etikete, preden sem dal grafo v pečico, tak da dvomim da bi se dalo kaj tak zrihtat. Predvsem me bolj zanima če obstajajo sploh kaki servisi za te zadeve


Grafa ni žemla, da se jo peče, poleg tega je gor en kup elementov, ki ne prenesejo šporgeta.

Potrebno je zagret samo jedro. Mislim da na 230 celzija.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

DarwiN ::

Ravno pravi čas ti je crknila, zdaj ko pride njen naslednik 1070 in je 970tki pošteno padla vrednost.. :)

Resno, težko boš karkoli dobrega iztržil tukaj.. Električarji ravno tega ne popravljajo tako kot televizorje, proizvajalcu pa tudi ne moreš poslat cele zapečene. :S

Na nemškem ebayu lahko očitno iztržiš ~100€ zanjo: klik, klik.

In pol nabaviš novo 1070 oziroma cenejšega Polarisa.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

zunno ::

Telbanc je izjavil:

gtx970op je izjavil:

En problem je tudi da sem potrgal dol razne etikete, preden sem dal grafo v pečico, tak da dvomim da bi se dalo kaj tak zrihtat. Predvsem me bolj zanima če obstajajo sploh kaki servisi za te zadeve


Grafa ni žemla, da se jo peče, poleg tega je gor en kup elementov, ki ne prenesejo šporgeta.

Potrebno je zagret samo jedro. Mislim da na 230 celzija.



8800 GTSke smo kar cele pekli v pečicah. Parkrat je moji pomagalo, potem pa je dokončno crknila.

Telbanc ::

zunno je izjavil:

Telbanc je izjavil:

gtx970op je izjavil:

En problem je tudi da sem potrgal dol razne etikete, preden sem dal grafo v pečico, tak da dvomim da bi se dalo kaj tak zrihtat. Predvsem me bolj zanima če obstajajo sploh kaki servisi za te zadeve


Grafa ni žemla, da se jo peče, poleg tega je gor en kup elementov, ki ne prenesejo šporgeta.

Potrebno je zagret samo jedro. Mislim da na 230 celzija.



8800 GTSke smo kar cele pekli v pečicah. Parkrat je moji pomagalo, potem pa je dokončno crknila.


Brez potrebe se izpostavlja še druge elemente, ko se dobro ve, da je potrebno pregreti le jedro. Sploh če gre za dražjo grafo, je potrebno biti pazljiv...

Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Compufreek ::

Zdaj tako ali tako nimaš kaj, prodaj jo na ebay-u kot avkcijo ... boš nekaj iztržil pa naj bo lekcija za v prihodnje

-kupi prek spleta pa nikoli neboš zgubil računa
-shrani škatle od računalniških zadev, v njih pa daj račune
-ne takoj šraufat ko nekaj crkne, nesi prvo v trgovino pa se zmeni da ti izdajo duplikat računa, in pa plačaj s kartico ne kešom, ker če je blo plačano s kartico potem lahko dobiš duplikat.

chucki ::

Račune je bolje shranjevati v mapo ;)
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Riff ::

peka je začasna rešitev ker pač včasih rata in še ponovno spet rata, lahko celo 5x, to je moj rekord na eni geforce 8800gts, potem pa grafična odleti, če že prej vmes med peko kakšen element ne odpade z grafične :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati Radeon 4870x2 kaj predlagate?

Oddelek: Strojna oprema
273764 (3421) MWMW
»

9800gt artefakti

Oddelek: Strojna oprema
476236 (5343) dottor
»

Na koliko stopinj je treba segreti GPU?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302660 (1872) eieieie1
»

How to make my dead GC go 'Zombie'??

Oddelek: Strojna oprema
151340 (892) galu
»

Jamie Oliver grafičnih kartic :P

Oddelek: Strojna oprema
82753 (2369) Steinkauz

Več podobnih tem