» »

Katere Windowse na prenosnik?

Katere Windowse na prenosnik?

kuntek ::

Kaj je bolj primerno za prenosnik Toshiba Tecra 8100 (P3 600 Mhz, 64 MB RAM-a) Windows 2000 PRO ali Windows XP PRO???

Cokolesnik ::

S tako malo pomnilnika bo vse teklo po polžje. Kaj pa Win98? Jaz bi na tvojem mestu dal WinXP, ker ga imam tudi na mašini z 64 Mb spomina in podobnim procesorjem, pa nekako deluje, a kot sem rekel, po polžje oz. zelo mleje. Dela pa zanesljivo.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

V-i-p ::

Moj predlog je definitivno Win2k+SP3/4. Xpji so bolj požrešni, imajo več "šminke" kar pa ti verjetno na notebooku ne rabiš. In win2k ti bodo lepše delovali. Moje mnenje...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kilergas ::

Šminka,šminka,šminka,...
A ves da se da šminko odstranit?:O

mathjazz ::

Ikone? Sicer pa je to idealna mašina za Linux :\
www.getfirefox.com

kuntek ::

Linux žal ne pride v poštev, ker rabim Winse (rabim za .NET).
Če bom kje našel bom tako kupil dodatni RAM (slučajno ve kdo kje bi ga lahko dobil) in potem bo verjetno vseeno kaj bom imel gor. Verjetno pa bom dal gor XPje. Za šminko pa tudi vem, da se da izklopit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kuntek ()

Gandalfar ::

yamato ::

Tudi če izklopiš šminko ti to ne bo prineslo kaj veliko. Najpomembnejše spremembe iz Win 98 naprej so že v Win2000. Edino kar bi še rabil je, da naložiš nove popravke in MDAC, ki ga dobiš na Microsoftovi strani.

Spajky ::

Svetujem Win98seLiTE, pa po instalaciji in naštelanju vsega takoj zGhostat sistem. Naslednja pa W2000; nikakor ne WinME ali XP... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

root987 ::

Emm...Če me spomin ne vara delujejo XP(ne vem ali Pro ali Home) eno uro dlje na prenosnikih z baterijo kot pa win2k. Lahko pa da je obratno...Če pa ti baterija ni pomembna, pa namesti win 2000 pro(videl v delovanju skoraj identično konfiguracijo - ZELO stabilni, vendar pa je res da zaradi pomankanja rama deluje vse bolj po polžje. Nasvet: nabavi ram ali Potrpljenje™).
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

blazp88 ::

ma če bi mel tako kišto, bi not nabil ene 512 Mb rama, pa gentoo + gnome + kde

če že misliš met tisti slutty OS, pa dej gor 2k

kuntek ::

Odločil sem se, da bom kupil 128 MB dodatnega RAMa (okoli 20k SIT) in potem bom gor naložil Win XP PRO. Ker se prenosnik uporablja tudi za gledanje DivX filmov na televiziji ne morem instalirat Win2000, ker le ti ne podpirajo dual displaya (vsaj tako sem prečital na Toshibini strani).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere winse na prenosnik P2 266

Oddelek: Operacijski sistemi
241033 (854) Microsoft
»

PC zmrzne med instalacijo OS win

Oddelek: Pomoč in nasveti
8820 (735) cekr
»

XP vs. 2k - hitrost (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523892 (2942) BaRtMaN
»

Kater Os za server???

Oddelek: Operacijski sistemi
301371 (933) (sic)
»

Terminal Services???

Oddelek: Operacijski sistemi
451925 (1532) andrej

Več podobnih tem