» »

PC zmrzne med instalacijo OS win

PC zmrzne med instalacijo OS win

pilatus9 ::

Sistem:
-Epox P2-133A, Celeron 466, RAM 64 MB PC100 Infineon + 128 MB PC133, HDD Maxtor 10GB, Voodoo 3 2000, Teac 40x, Nec CD-RW, disketna, Creative Enchance? zvocna, RTL mrezna 10/100
-napajalc SunnyTech 230w in 300w

Problem:
Na tej stari masini je bil do zdaj OS win98 (in ADSL) in ker je mel ful problemov, sem ga formatiral in hotel gor nalozit win2000 pro.
Lepo se mi je zacelo instalirat, ampak nekje na 2/3 instalacije masina obvezno zmrzne in se ne premakne nikamor, tudi ce jo pustim na miru 30 min. Ni vazno, kater OS gor nalagam (win98 SE, XP Pro, 2000), vedno zablokira!;( Pri instalaciji win2k obicajno zmrzne pri "Please wait while Windows installs networking components".:'( Win 98 SE mi je uspelo nalozit, ampak je potem, ko so delovali obvezno zmrznil in javljal, da sem zbrisal ene *.vxd files...;((
Zamenjal sem tud napajalc za Sunnytecha 300w z dvema ventoma, ce bi blo kaj bolj, pa je isto. Vem, da vcasih zajebava, kako je obrnjen PSU, zatorej sem ga obracal, pa se ne da! V BIOSu sem naloadal default settingse. Probal sem tudi samo s prvotnim 64 Mb RAMom Infineon, pa ni nic bolje. BIOS ni najnovejsega datuma, ampak ne vem, ce ma to kaj zveze s tem. Disk sem preveril z Maxtorjevim testom in nima bad sektorjev, prav tako sem ga Low formatiral in je blo vse OK.
Da mi zmrzne med instalacijo, se mi je zgodilo prvic kljub dokaj pogosti praksi...

Pomoc skrajno zazeljena:)

ali3n ::

Pomojem je problem v tem, da si na spodnji meji (ram) sistemskih zahtev za npr. Win2000 pro - klik;
kaka dodatna palčka rama nebi škodila... vsaj med inštalacijo.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Han ::

Preveri spomin z Memtest86. Odstrani mrežno in zvočno kartico, odklopi Nec CDRW, zamenjaj grafično... V tem vrstnem redu.

pilatus9 ::

Sem mel noter 128 + 64 Mb pa je blo isto sranje. Win2k delajo STABILNO na 128 Mb sigurno, ker sem mel podoben komp vsaj eno leto. Bom preveril RAM s tem programom. Aja se to: baterijo sem dal ven pa tud ni nc boljs. Sem neki bral, da je lahk problem en PnP al kaj v BIOSu? Kaj je to?

bastadu ::

Meni je delalo to, ko sem mel rame fuč...

pilatus9 ::

Sem testiral 128 MB RAM pa mi je testiral 8 ur8-O , pol sem pa skenslal ker je ta RAM 100% OK, saj je bil v neki drugi plati, nisem pa testiral se ta druzga. Po mojem je s plato neki narobe!
Bom jutri probal na eni drugi platki s tem procom pa RAMom in mislim da mora delat. Sej bom porocal. Ce pa kupim kako drugo plato, pa tud ne bo problema.
Tnx.

Eagel ::

Če imaš mrežno kartico jo v BIOS-u izklopi, potem pa probaj še enkrat install WIndowsov.

Ko se naložijo WINSI, mrežno v BIOS-u ponovno aktiviraj in naloži ustrezne gonilnike, če WIN to zahteva.

ddeben ::

Tale problem ki ga opisujes sm ga mel tudi js-resil sm ga pa tako da sm u Biosu dal Virus protection (al neki tajga) na disable! Kr men je tud med instalacijo crknu,zmrznu...

cekr ::

1. Za začetek bi ti svetoval resetiranje BIOS-a - na privzete nastavitve.

2. Odpri ohišje in poberi vse nepotrebne(zvočno,mrežno...) kartice ven.

3. Poženi računalnik, uporabi Win98 štartno disketo in z ukazon FDISK podri vse particije.
4. Potem na novo sparticoniraj disk. Med različnimi posegi-koraki, vedno reseiraj računalnik.

5. Potem formatiraj disk-glavno particijo, na katero boš dal sistem.

Na to osnovo pa poizkusi inštalirati sistem.

Še vprašanje; na kakšnem vodilu je mrežna kartica? (ISA,PCI)
Verjetno je mrežna kriva, da ti nagaja.


Seveda, če boš uspel, na koncu potem počasi, eno po eno dodajaj kartice nazaj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kater os na p133

Oddelek: Operacijski sistemi
342025 (1183) Daliborg
»

Stara kista

Oddelek: Strojna oprema
151183 (874) zee
»

Prešibak napajalnik v IBM Aptiva model 2193 / 420?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172090 (1755) FastWIND
»

Težave z namestitvijo Windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
131095 (929) para!
»

1GB ram-a in windowsi XP??? Gre to sploh skupaj?

Oddelek: Operacijski sistemi
382359 (1609) R33D3M33R

Več podobnih tem