» »

XP vs. 2k - hitrost

XP vs. 2k - hitrost

«
1
2

aliado ::

Živijo!

Kakšne imate izkušnje s hitrostjo delovanja win XP/2k? Po mojih izkušnjah so XP-ji počasnejsi. Programi se zaganjajo počasneje in ugaša se celo večnost. Ali je kaj narobe z windowsi. Naprimer za zagnati notepad potrebujejo XP-ji 4 sekunde, 2k pa niti eno.

Celeron 800, 256 ram, udma33,...

LP

gumby ::

to je že res, ampak xp-ji so taaaakooo kjut>:D

sinko999 ::

/me win 2000

Xp pa načičkani, pa pa počasni ja sem seveda vse izklopil animacije in podobno šaro, samo to ni to.
Ni? ni ve?no !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

tha_man ::

Al maš zelo malo rama (128 mega), al pa je nekaj drugega narobe z računalnikom. Men XPji delajo prav tako hitro kot Win2k na XP1600+ z 256MB rama, s tem da se zaženejo celo bistveno hitreje.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

V-i-p ::

Moja izkušnja pa je takale:

Celeron 1.5ghz, 512mb rama, 40gb ata100 diska.

Windows XP + SP1= zadeva je delala še kar lepo, samo ker tako hudo slabe konfiguracije spet nimam, mi je šlo zelo na živce da so xpji "plesali". Sem igral kakšno igro 2uri skupaj, po koncu sem lahko restartal, tako so začeli počasi delat. Da ne govorim, kako počasi je po 20 urah gonjenja p2p programov začel delat računalnik. Za nikamor. Vsekakor za to kar ponujajo, tiste šminke in to, preveč požrešen os.

Windows 2000 + SP3= Delajo perfektno, stabilno, hitro, znajo delat z ramom, niso požrešni, in tudi po 3 urah nabijanja špilov delajo še vedno sveže kot na začetku. Ravno včeraj sem imel uptime 5 dni in 5 noči, v tem času nonstop poganjal p2p, igral igre, gledal par filmov, win2k se še vedno niso prešvicali in to je to kar sem jaz hotel. Res so carski in če ne rabiš šminke ki jo imajo xpji, naloži win2k, ne bo ti žal, saj "praktično" so isti kot xpji, samo veliko hitrejši, manj požrešni in brez šminkarije.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Predator ::

mojih 2000 + SP3 ne zamenjam za nič na svetu ( sem probal xp pa sem jih z večjim veseljem dol vrgel kot gor dal )

OmegaBlue ::

Eh..
Meni XP odprejo notepad manj kot u sekundi, p2p programi laufajo nonstop:D in čisto nič se mi ne opazi da bi kej upočasnilo:\ .

uglavnem delajo hitro in super, nevem kaj vi kwačkate z winsi >:D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

para! ::

Se strinjam z Omego.
Death before dishonor!

Mercier ::

Na AT računalniku (K6 300 MHz, 256 mega RAMa in jako starem (počasnem) disku) mi delajo wXP jako zadovoljivo.

ABX ::

WinNT dela še hitreje.

Če seveda vaš program dela na NT 4.0 :)


Drugače jaz zagovarjam w2k in predvidoma še za kako leto.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tero ::

Ja jaz mam Win2000 SP3 in sem zelo zadovoljen z njimi... Imel sem tuji XP-je (prvo kaj sem narejo je dol izklopo kic) Pa nekak ni blo to to....
Pa tuji meni se je zdelo da so pocanejsi... Pa tisti ki pravite da so XP-ji vreji... Se so... Ampak kaj bolj komentirate tu ce niste sprobali oba OS-a o kirih je tema?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

tha_man ::

Jaz sem Win2k uporabljal kake dve leti in bil več kot zadovoljen z njimi. Ampak XPji so mi preprosto bolj všeč. Sigurno pa jaz ne bi žrtvoval hitrosti na račun lepote vmesnika - že to da sem do leta 2000 uporabljal Win95 mislim da pove dovolj :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Trubadur ::

do leta 2000 uporabljal Win95

ojej:D
Berite Thomasa!

BaRtMaN ::

Eh, en moj znanec raje uporablje Win3.1 kot pa Win2000, ker so mu bolj 'enostavni'. Ne hecam se.

tha_man ::

Meni so Win95 vedno krasno delali, medtem ko sem imel z Win98 vedno probleme. Sem mogoče trikrat probal, pa so vsakič po enem tednu leteli dol in sem šel nazaj na 95.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Mercier ::

ABX:
Drugače jaz zagovarjam w2k in predvidoma še za kako leto.
Tole izjavo bi jaz požegnal (ker recimo ima wXP še probleme z mrežo), ampak v mojih razmerah* grem na najnovejše na tržišču, ker je vprašanje, če bo kdo naslednjih 15 let dal kakšno posodobitev v "plan". Ko je prilika, zagrabim.

* Slovenija, ne Japonska :)

darkolord ::

Win 2000 (+SP3) so definitivno hitrejši... sicer se res zaganjajo počasneje, samo ko si enkrat notri, si kralj :D :D :D

pa še manj so našminkani (= manj porabljenega RAMa)

bobby ::

se pridružujem Win2ooo+SP3
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

gumby ::

hibernacija seka v win2000... naloži se v nekaj sekundah

darkolord ::

v 2000 vse seka

Zheegec ::

W2K + SP3 so zihr najboljši, samo izgled ni takšen kot v WinXP, samo ga lahko nastaviš (themes).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sid Izprijeni ::

Jaz tudi W2k + SP3. Nimam dosti zkušenj z XP, ampak menim, da so W2k boljša varianta, ker so že dalj časa zunaj in je posledično bilo odkritih in odpravljenih že več napak.
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Trubadur ::

v pondelk vržem dol xpeje in dam gor win2k.prepričal ste me:)
da ne bom teme odpiru.kok velke patricije lahko nardiš?kok je najmanjša meja?
Berite Thomasa!

Maxtor ::

Particije lahko narediš kako velike hočeš, če boš dal NTFS. Če FAT potem do 2,1Gb če FAT 32 pa do 37GB se mi zdi.

Sicer pa sem tudi jaz pristaš WIN2000 + SP3. Razlika med w2k in xp je v tem (razen grafike) da XP delajo zelo različno na različnih računalnikih (na enih BP, na drugih (tudi pri meni) pa sami problemi. Podobno je z Win ME. No, w2k se ne obnašajo tako naključno. Delajo na vseh računalnikih tako kot je treba.

Trubadur ::

hm...če mam ntfs lahk nardim 5 mb velko patricijo?
Berite Thomasa!

Maxtor ::

Spodnje omejitve pa žal ne vem. Morda bi celo šlo, vendar se poavi vprašanje o smiselnosti tega početja:D

darkolord ::

najmanjša _uporabna_ velikost je 200MB

Trubadur ::

rabm samo za bios flashat.ne smem ga z fdiskete,dos pa ne prepozna ntfs:'( ;(
Berite Thomasa!

ToniT ::

Lahko narediš tako malo particijo, vendar ne sme biti NTFS, mora biti FAT.

Trubadur ::

yes:D
Berite Thomasa!

darkolord ::

Deanu ::

Trubadur

Probleme za flash-anje biosa na PC-ju z NTFS particijo lahko rešiš tudi z Win ME boot disketo, ki naloži tudi RAM disk drive, kamor lahko skopiraš flash program in nov BIOS.

motorc ::

Trubadur:

Ko bos zamenju win xp z win2000 + sp3 te prosim, da sporocis če so res tko fajni kot trdijo tu. Mene tudi mika predvsem zaradi dolgega uptima in stabilnosti vendar zaenkrat ne bom nič spreminju, ker nimam casa ne prostora na disku.


lp

krneki0001 ::

Na Pc-ju mam win2k + sp3 na prenosniku pa XP, oba imata procesor, ki laufa na isti frekvenci in ni opaznih razlik, le to je da z winxp deluje notebook malo dalj (tut urco dlje) kot z win2k.

LP
Nebivedu

Na ipaq-u mam paše CE gor pa tut hitr delajo.

V-i-p ::

motorko, upam da ne boš zameril, če ti kar jaz odgovorim. Lej, xpji niso slabi, prav nasprotno, zelo dobri so, sem jih imel eno leto (dvakrat frišni install), samo sem dobil občutek, da so preveč požrešni. Sem zapekel par cdjev, pa so že plesali da je bilo joj, sem igral zahteven špil dve uri nepretrgoma, pa je spet vse plesalo, da ne govorim če se je pasla mula in kazaa obenem, groza po petnajstih urah gonjenja vsega, še kakšen film vmes, internet saj veš. In meni so delali vredu, nisem trdil da ne, mi je šlo pa na živce ker sem moral tolikokrat restartat mašino da so xpji spet zadihali in če ti zdajle v ircu stisnem F12 veš kaj pokaže? Tole: "V-i-p Uptime: 2day 18hrs 54mins 43secs". To, dragi kolega, pa je skoraj 66 ur uptimea in v tem času sem preigraval GTA Vice City kot nor, igral Soldier Of Fortune 2 Multiplayer še bolj kot nor, pogledal točno 3 filme, srfal, pisal in bral maile, poslušal online radio ter mp3je nonstop (razen v igri), pa mislim da sem še dve ali tri prošnje v wordu napisal in en web page naredil. Aja, da ne pozabim, zapekel sem še 5 "backup" :D CD-jev. Win2k + SP3 se obnašajo tako kot morajo. Sveže, kot bi jih ravnokar zalaufal. In to je to, kar sem pri xpjih pogrešal. Če bi vse tole našteto gonil v xpjih, grem stavit, da bi prej treščil mašino skozi okno, kot pa kaj dokoknčal. Pa tudi, roko na srce, tistega "program se mora zapreti, obvestite Microsoft o tej težavi" v win2k + SP3 še nisem doživel, res da ga v XPjih nisem tolikokrat, sem ga pa. Tako da jaz od sedaj do novega OS-a prisegam na win2k + SP3, verjetno boš pa moral sam probat, da boš videl kako in kaj, jaz tudi nisem verjel, ob slučajnem formatu sem si pa rekel, bomo probali, zakaj pa ne. In ni mi žal :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

darkolord ::

amen :D

motorc ::

V-i-p: Hvala za odgovor.

Ko sem mi končajo vsi downloadi v edonkeyu jih bom namestil (windowse 2000 namrec.

Aja, neki me se zanima. Kaksen je login screen v win2000. A si ga lahk spremenis tko kot v winxp, ker zdej mam enga ful dobrga.

darkolord ::

motorko: ne mors...

motorc ::

A potem moras vsakic tipkat username in password al mors sam pass vtipkat?

darkolord ::

sam pass... lahko pa izberes automatic pa se ti sam prijavi

motorc ::

Hvala, sam to me je zanimal, ker nisem edini k uporablja comp. pa nocem, da mi kdo po windowsih šari. Drgac majo se tastari in mlajsi brat win98se na svoji particiji.

ali3n ::

motorko: lahko izklopiš preverjanje gesla.. pa gre sam sistem do konca...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

kuglvinkl ::

Lahko pa zamenjaš bootup slikco. Mal pošariš po run32?.dll (pozabu) in dopišeš ključ v register.
Your focus determines your reallity

root987 ::

kuglvinkl: A mogoče veš v kaki velikosti bi morala biti slika? Ali pa kako se tisti prvi boot screen zamenja? Tega nikdar nisem znal...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

mrTwelveTrees ::

takole bom reku; naštimat je treba windowse... lahko naštimaš da so XP hitrejši od 2000ke ali pa obratno...

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

TylerDurden ::

XPji so zame boljš, nforce2, gf2mx, 256rama, 1.8 XP athlon.

Računalnik ugašam konec tedna ko grem domov, skoz laufa p2p programe, ene 5x na dan še odigram kakšen LFS ali Unreal tournament, adsl skoz gori. Nimam občutka, da bi se kaj upočasnjevali s časom, pa sem že parkrat driverje menjal gor pa dol, da ne omenjam, da sem menjal celo matično, pa brez ponovnega nalaganja XPjev. Uporabljam par tweakov z interneta to je pa tudi vse. Aja pa antivirus je tudi skoz pržgan - PC Cillin.
Let\'s make some soap ...

darkolord ::

TylerDurden: kaj pa je z Win 2000 bilo narobe?

TylerDurden ::

Ko enkrat inštaliraš napravo, je ne moreš več ven dat.
Predolgo se bootajo.
Manjša osebna zamera pri asusovi dvoprocesorski plati in scsi krmilniku (70 jurjev udarca po žepu)
V nasprotju z XPji sem dobil občutek, da se upočasnjujejo z nalaganjem raznih programčkov
Let\'s make some soap ...

Dr_M ::

win2k so precej hitrejsi, sploh na slabsi konfiguraciji. pr men na d950 je v XP trajal ene 10s da sm lohk zamenu locljivost, w win2k pa ne morem tok hitr klikat sploh. kle ni primerjave. z uporabo ne mores nc zgubit, kvecjemu kej pridobis. u najslabsem primeru so win2k usaj tako stabilni kot XP ce ne se bolj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP dopolnil 10 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5214625 (11899) Jst
»

Kateri OS...

Oddelek: Operacijski sistemi
15958 (680) darkolord
»

Vprašanje glede izbire Windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
411430 (929) asd_guy
»

Operacijski sistemi[splosne izkusnje] (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
605926 (4820) LordWorm

Zakaj samo redki uporabljajo win2k??

Oddelek: Operacijski sistemi
432079 (827) -MiS-

Več podobnih tem