» »

Polnenje avtoklime

Polnenje avtoklime

1
2
»

zk_eu ::

radmannsdorf je izjavil:

glede na to da lahko napolniš klimo za 20€, se ti vseeno splača :)

drugače je pa tko, tipična slovenska scena je, da za avto se pa res ne špara, treba najboljše materiale in najdražja olja, a ko nekomu ponudim dobro bučno ali oljčno olje za 15€/liter, se bo zgražal kako drago je, kajti v diskontih imajo cenejšega.
za v želodec kvaliteta ni važna, v avto, bog ne daj da bi dal olje srednjega razreda-samo najboljše za naš dragi :)


Sem še danes premišljeval. Mislim, da bom zadevo pustil. Ni mi toliko problem v denarju. Če mi nekdo nekaj dobro naredi, z veseljem plačam tisto. Tudi ne bi dal jo napolniti enemu za 20€, sem se raje pozanimal pri cenjemu mojstru in odštejem malo več. Mnenja pri tem so res deljena. Eni pravijo pusti dokler dela oz. napolni šele, ko bo začela pihati toplo (osebno jih poznam kar nekaj, ki jo šele takrat napolnijo, pa jim še vedno dela kompresor), drugi pa pravijo, nujno napolnil, ker bo kompresor zaribal.

Jaz sem navadno pri teh stvareh preventiven. Raje dam malo zdaj, kot pa imam potem večji strošek. Vendar pa sem pri klimi prvič pomislil, če je dobro, da nekaj "šlatam," če dela. Avto imam drugače odlično ohranjen, vendar pri določenih stvareh pač ne moreš preprečiti obrabe. In to sem razmišljal tukaj (zagotovo je kje že kakšen čep ali cev malce bolj načeta in bi pri polnjenju začelo spuščati). Ker hladi mi pa še vedno (zame osebno in to sedaj, ko je bilo 36*C) zadovoljivo, ni pa to več leden zrak, kot je bil včasih.

Heh. Mene žal ne poznaš ;). Jaz varčujem tam kjer je potrebno (ne rabim najdražjih oblačil) oz. ne varčujem tam, kjer se ne špara (hrana zagotovo ni dobrina, kjer se varčuje!!!). Pri avto je pa podobno. Recimo filtra kabine ne rabiš najboljšega. Zelo priporočljivo pa je, da daš notri zelo dobro olje. In verjemi, da je avto dolgoročno hvaležen ;).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

theBill ::

zk_eu je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

glede na to da lahko napolniš klimo za 20€, se ti vseeno splača :)

drugače je pa tko, tipična slovenska scena je, da za avto se pa res ne špara, treba najboljše materiale in najdražja olja, a ko nekomu ponudim dobro bučno ali oljčno olje za 15€/liter, se bo zgražal kako drago je, kajti v diskontih imajo cenejšega.
za v želodec kvaliteta ni važna, v avto, bog ne daj da bi dal olje srednjega razreda-samo najboljše za naš dragi :)
Tudi ne bi dal jo napolniti enemu za 20€, sem se raje pozanimal pri cenjemu mojstru in odštejem malo več.

Zakaj da fak pa to? Zato da boš za enako storitev, torej priključitev na mašino ki vse naredi avtomatsko, plačal več oziroma še posebej doplačal plin?

zk_eu ::

theBill je izjavil:

zk_eu je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

glede na to da lahko napolniš klimo za 20€, se ti vseeno splača :)

drugače je pa tko, tipična slovenska scena je, da za avto se pa res ne špara, treba najboljše materiale in najdražja olja, a ko nekomu ponudim dobro bučno ali oljčno olje za 15€/liter, se bo zgražal kako drago je, kajti v diskontih imajo cenejšega.
za v želodec kvaliteta ni važna, v avto, bog ne daj da bi dal olje srednjega razreda-samo najboljše za naš dragi :)
Tudi ne bi dal jo napolniti enemu za 20€, sem se raje pozanimal pri cenjemu mojstru in odštejem malo več.

Zakaj da fak pa to? Zato da boš za enako storitev, torej priključitev na mašino ki vse naredi avtomatsko, plačal več oziroma še posebej doplačal plin?


Zaradi slabih izkušenj nekaj znancev, ki so zadevo kupili preko kuponkota.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

radmannsdorf ::

Kuponko je itak nateg. Polnjenje klime stane 20EUR, brez kuponov. Kdor računa več, pač zasluži več. Kot sem že rekel, boljše najti mehanika ki ima moderno, novo napravo za polnjenje klim, kot nekega, ki to opravlja s 5 let staro "mašino" in pobere 50EUR za to. Kajti stroj za polnjenje klime uredi VSE. Ni to mehanik. Stroj počne vse kar klima rabi.
Btw, na nekem uradnem servisu na gorenjskem servisu računajo 50EUR za polnjenje klime. Uganite kdo jo polni. Tisti mehanik ki je trenutno frej, pa ni noben od njih strokovnjak za klime. Larifari plačat več.

Zgodovina sprememb…

zk_eu ::

Hvala za nasvet :). Za servisiranje avta imam tako svojega mehanika in vedno pridem ugodno čez. Za klimo pa ne poznam nikogar. Poznam le nekaj izkušenj znancev, ki so mogli klimo potem še enkrat polniti. Zato sem potem se raje pozanimal in si rekel, da bom odštel malo več, ker tega zelo hvalijo. Ampak sedaj bom tako raje počakal še s tem.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

cordoba ::

Obujam staro temo. Polnil bi klimo na avtu peugeot 206, pa me zanima, če kdo priporoča kakšen servis, kjer bi to bilo najbolje opravljeno? Cene so vse podobne....

https://www.kuponko.si/zbirka/polnjenje...

Sem iz Ljubljane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

fikus_ ::

Zanimivo, kakšno naključje! Že lani si iskal polnjenje klime za P206 in prilepil link do istega izvajalca?! Če bi bil predlagan izvajalec kvaliteten in ti z njim zadovoljen, letos ne bi bilo potrebno polniti klime ali pa je to samo reklama?!

cordoba ::

Vbistvu res naklučje, link se lahko zbriše. Ne delam reklame, sem samo pogooglav in dal prvi link za vpogled.
Lani nisem polnil, ker je se služila namenu, letos pa opažam, da na obeh desnih režah piha precej topleje kot na voznikov strani. Upam, da ni kakšno uhajanje plina, Ali je to normalno, da je treba klimo napolniti?

zavajon ::

Jaz sem jo pred par tedni polnil tukaj: http://ac-zvezda.si/kontakt-avtopralnic...
Naročil termin po internetu, pripeljal ob uri, čez pol ure prišel iskat, plačal 20€.
Klima dela.

bambam20 ::

zavajon je izjavil:

Jaz sem jo pred par tedni polnil tukaj: http://ac-zvezda.si/kontakt-avtopralnic...
Naročil termin po internetu, pripeljal ob uri, čez pol ure prišel iskat, plačal 20€.
Klima dela.


Zanimivo. Tole je pa izjemno poceni.

Mare2 ::

bambam20 je izjavil:

zavajon je izjavil:

Jaz sem jo pred par tedni polnil tukaj: http://ac-zvezda.si/kontakt-avtopralnic...
Naročil termin po internetu, pripeljal ob uri, čez pol ure prihttps://slo-tech.com/forum/t674701/p556... iskat, plačal 20€.
Klima dela.


Zanimivo. Tole je pa izjemno poceni.


Ravno enemu mojemu znancu je ravno ta: gumo nacentriral tako, da je na enem kolesu na isti strani dal kar 4 uteži: eno zgoraj, eno spodaj, eno na levi eno na desni. Tudi če je človek malo neumen bo vedel, da se tako ne dela. :) Itak da je treslo volan, klimo mu je pa napolnil tako, da je sploh ni. Mogoče je imel smolo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

konspirator ::

tiborrr je izjavil:

A potem domač hladilnik tudi na dve leti nesete na filanje? :D
Kam je zdrsnil ta forum...

Bi ga tudi moral, če bi ga vozil po cestah, sploh slovenskih, znanih kot sama-jama.


zavajon je izjavil:

Jaz sem jo pred par tedni polnil tukaj: http://ac-zvezda.si/kontakt-avtopralnic...
Naročil termin po internetu, pripeljal ob uri, čez pol ure prišel iskat, plačal 20EUR.
Klima dela.

Razliko v delovanju si opazil ?
--

Zgodovina sprememb…

FTad ::

Kako pogosto kaj polnite klimo?

Meni jo je po manj kot enem letu zmanjkalo. Polnil sem jo lani septembra, letos sredi julija jo je zmanjkalo. Pa jo pozimi nisem imel skoraj nikoli prizgano, letos poleti pa samo, da mi je ohladilo kabino, potem pa sem jo bodisi izklopil, ali pa imel na minimum. S tem, da so bile voznje dolge cca 20-25 min in sem imel temperaturo nastavljeno na 24 stopinj (ce kaj pomaga ta info).

Meni se zdi, da jo je hitro zmanjkalo.

bambam20 ::

FTad je izjavil:

Kako pogosto kaj polnite klimo?

Meni jo je po manj kot enem letu zmanjkalo. Polnil sem jo lani septembra, letos sredi julija jo je zmanjkalo. Pa jo pozimi nisem imel skoraj nikoli prizgano, letos poleti pa samo, da mi je ohladilo kabino, potem pa sem jo bodisi izklopil, ali pa imel na minimum. S tem, da so bile voznje dolge cca 20-25 min in sem imel temperaturo nastavljeno na 24 stopinj (ce kaj pomaga ta info).

Meni se zdi, da jo je hitro zmanjkalo.



Tebi klima nekje pušča. Ni druge.

Drugače pa , če se klimo uporavlja zgolj občasno bi morala pravilno napolnjena količina plina zdržati nekaj let. Nečeloma svetujejo kontrolni pregled na 2 leti.

FTad ::

Kaj je potrebno v tem primeru zamenjat/popravit? Motorcek dela oz ga slisim, da malo zvizga/brenci - a je to normalno?

ToniT ::

Običajno zamenjajo "hladilnik" oz. kondenzator klime.

Mare2 ::

FTad je izjavil:

Kaj je potrebno v tem primeru zamenjat/popravit? Motorcek dela oz ga slisim, da malo zvizga/brenci - a je to normalno?


V tvojem primeru je treba ob polnjenju dodati barvilo in za tem s svetilko preveriti, kje pušča. Ne hodi filat klime na Njegoševo, neki Avtocenter. Stran vržen denar.

Če si iz LJ konca, ti lahko na privat dam kontakt pravega strokovnjaka. Ko sem že na dveh servisih izvedel, da je treba menjat kompresor (cca 600 EUR) mi je ta človek razdrl kompresor in ga popravil (zamenjal stikalo).
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

FTad ::

Hvala za info. V bistvu, kot sem se enx danes gledal, mi samo na sopotnikovi strani piha hladno, na voznikovi pa nic oz toplo piha, pa ne piha z isto jakostjo... A se komu sanja, v cem je problem?

Mare2 ::

Sicer ne vem znamke, kaj pa filter kabine si že kdaj menjal? Preveri pretočnost kanalov.

Sicer pa danes ni bilo dovolj vroče za oceno klime. Ko bo 34 stopinj boš videl (čutil), ali je dovolj hladno v avtu. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

FTad ::

passat. Filter kabine sem menjal spomladi. Kanale ne znam preverit.

Vceraj se je tezava zacela, ko je bilo 30+ stopinj...

Netrunner ::

Kdaj oz. na koliko časa je potrebno klimo napolnit? Moj avto je star 11 let pa zaenkrat klima še vedno lepo deluje.

amacar ::

Moj je star 18 let, pa še nisem filal, prižgana je pa celotno leto, je nikoli ne ugašam. Dokler bo delalo ne bom "popravljal".

igor0203 ::

Mare2 je izjavil:

FTad je izjavil:

Kaj je potrebno v tem primeru zamenjat/popravit? Motorcek dela oz ga slisim, da malo zvizga/brenci - a je to normalno?


V tvojem primeru je treba ob polnjenju dodati barvilo in za tem s svetilko preveriti, kje pušča. Ne hodi filat klime na Njegoševo, neki Avtocenter. Stran vržen denar.

Če si iz LJ konca, ti lahko na privat dam kontakt pravega strokovnjaka. Ko sem že na dveh servisih izvedel, da je treba menjat kompresor (cca 600 EUR) mi je ta človek razdrl kompresor in ga popravil (zamenjal stikalo).


Bi te lahko jaz prosil za kontakt?

clothes ::

Ali proizvajalci avtomobilov previdevajo menjave plina, olja ali polnjenja klime v okviru rednih servisov za vzdrževanje? Mislim da ne.
Menim da normalno delujoča avto klima tako kot hladilnik svoji življenski dobi ne potrebuje polnjenja plina ali menjave olja.

Utk ::

Dobro ti to meniš. Ko crkne pa ne jokaj. Sej ne bo crknila kmalu, bo pa.

MadMax ::

Vsaka stvar crkne, tudi klima, pa če je "vzdrževana" ali ne. (menjava kabinskega filtra ni "vzdrževanje klime" ampak redna postavka servisa po predpisanem intervalu)

Glede na povprečno znanje "mojstrov", ki polnijo klime, se je najbolje držat zgolj dveh točk:
1. ne popravljaj če ni pokvarjeno. Če jo prevečkrat "strokovno vzdržuješ", bo crknila veliko prej (zaradi preveč ali premalo olja)
2. klimo zaženi večkrat tudi pozimi. Dovolj je za nekaj sekund, toliko da se tesnilo ne prilepi na gred v času večmesečnega mirovanja. To je pa tudi glavni vzrok odpovedi, poleg puščajočega kondenzatorja (poškodbe od kamenčkov, karambola, oksidacija zaradi zimske kemije po cestah...) in tu s(m)o si uporabniki največ zmožni sami narediti, + ali -.


Na enem avtu je zdržala 23 let brez da bi se jo kdo dotaknil. (sicer bavarc, ampak nima veze)
Na drugem preko 10 let (pa je bil reno). Po polnjenju je spet držala dobri 2 leti.
Na zdajšnjem ne vem koliko (dvomim, da je prejšnji lastnik kaj pipal) ampak jaz že 5 let ne popravljam kar dela. (pa je 12 let star italjan)

Tudi hišne klime delajo po 20+ let brez prečrpavanja plina (sicer "serviserji" kljub temu zelo radi imaginarno menjajo plin-€€€), da o hladilnikih ne govorim (kdo tam redno "menja plin"???)
Kaj naj bi torej delal na klimi vsaj vsaki 2 leti (pa ni predpisano v servisnih paragrafih) mi ostaja neznanka... Pa nisem edini.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mare2 ::

igor0203 je izjavil:


Bi te lahko jaz prosil za kontakt?


Dobiš v zasebno. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

bambam20 ::

MadMax je izjavil:


Kaj naj bi torej delal na klimi vsaj vsaki 2 leti (pa ni predpisano v servisnih paragrafih) mi ostaja neznanka... Pa nisem edini.


Na nečem morajo služit.

Valvoline ::

Se dobi kje pr nas freon v piksnah z dodatkom za zatesnitev klime? Bi bilo zanimivo za sprobat, klima v ocetovem golfu nekje spusca, ne splaca se popravljat stari pa noce golfa menjat :V Iscem po nasih trgovina pa ne najdem nic pametnega. To so izdelki iz walmarta:
https://www.walmart.com/ip/EZ-Chill-R13...
https://www.walmart.com/ip/Interdynamic...
Je kdo sprobal kaj takega? Zanimivo bi bilo se za domace klime ter toplotne crpalke, ce res deluje.

Zgodovina sprememb…

graIde62 ::

5 Car Products Stupid People Fall For; 3:24

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: graIde62 ()

Andy9 ::

Debata je izgleda samo za polnjenje klim s starim R134 plinom. Kje bi pa lahko napolnil ugodno klimo z 1234yf plinom? Ta je pasje drag. Ga imam v avtu letnik 2014.

WizzardOfOZ ::

Andy9 je izjavil:

Debata je izgleda samo za polnjenje klim s starim R134 plinom. Kje bi pa lahko napolnil ugodno klimo z 1234yf plinom? Ta je pasje drag. Ga imam v avtu letnik 2014.


Autostop ima najnižjo ceno v ljubljani. Okol 120€ so meni računali, medtem, ko so vsi ostali hoteli po 50€ za 100g plina (v klimi ga imam 450 gramov).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klima problem, Megane 1.5dci, l'11.

Oddelek: Na cesti
264404 (3699) BorutK-73
»

Nateg na servisu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6915148 (12555) mat xxl
»

Nasveti glede klime (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5117044 (13579) konspirator
»

Polnjenje avtoklime

Oddelek: Loža
2910652 (9783) tx-z
»

Polnjenje klime pri avtu

Oddelek: Loža
4819496 (18105) MadMax

Več podobnih tem