» »

GeForce2 MX-stare BX plate ne dela?

GeForce2 MX-stare BX plate ne dela?

nigger ::

Kdo ve,zakaj GeForce2 Mx ne dela na starejsih BX mama polatah.
Na Epox Bx plati slika dela v samo 16-tih barvah.Prav tako isto na Soyo Bx.
Zamenjal sem nekaj verzij Detonatorjev,pa vedno isto.
Plati imata najnovejsi bios z neta.
Preizkuseni kartici Prophet 2 Mx DDV in
Msi MS-SterForce 817 Mx pa brezhibno delujeta na novejsih platah.

NiggerBob ::

khmm, khmm, očitno nimaš problemov samo s karticami, ampak tudi z domišljijo -> izbira imena:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

jetam ::

Mislim da je problem z voltažo AGP. Tudi jest mam BX plato in v Quakeu mi včasih zmrzne pri AGP 2x. Inštalirej NVMax in nastavi tam da je AGP 1x pa bo delalo super.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Buggy ::

nigger, ne vem ce je zate BH6 stara plata ampak pri meni deluje ista kartica MSI 817, cisto v redu na AGP 2x.
Zanima pa me, ce in kako lahko doticno grafikuljo navijes. Sumim namrec, da se MSI 817 ne da navijati zaradi slabe kvalitete RAM-a na njej.
Najvec kar mi je uspelo na njej je 177 Mhz rama, karje vec, se pojavljajo grde texture v 3d marku.
Uporabljal sem prilozeni 3D Turbo in geforce-tweak.
Bios kartice je 3.11.00.04.
Ali ima BIOS kaj prste vmes? Nigger, povej kako se kartica obnese pri tebi.

VASkO ::

imas prvo verzijo BIOSa gor, updetaj na 3.11.00.18.33

nigger ::

Buggy,memory na kartici Msi817 lahko navijem (seveda da deluje stabilno) do 185mhz.Drugace je pa z Herculisovem Prophet2 MX,kjer Hyunday memory deluje stabilno na 205mhz.(BIOS 3.11.00.18.33)
Plata Abit BE-6, C600@900
Jetam,tvoj nasvet se nisem probal,ker plate niso moje.

Buggy ::

nigger, na grafiki imam neki "Wanbound" ali neki takega RAM. Kartico sem kupil pri Megahitu.
Verjetno je tvoj RAM od drugega proizvajalca al kaj? Ce imas kaksno moznost mi prosim sporoci kateri RAM posedujes.
Vasko, glede BIOS-a me pa zanima ali bom z njegovo modifikacijo kaj pridobil (konkretno kaj) oz. ali mi bo to omogocilo kaj vec naviti RAM.
Zanima pa me se ali lahko uporabim BIOS, ki ni od proizvajalca moje grafike (MSI). Namrec, njihova stran je dobesedno en velik jajc. Na njej ni BIOS-ov za kartice in tudi gonilniki ki jih ponujajo so prazgodovinski (6.18).

vsem Hvala,
Buggy

nigger ::

Buggy,tudi moja kartica je iz Megahita z istim ramom.
Samo jaz sem iz nje odstranil hladilno rebro in jo premazal s termalno pasto.
Poleg tega pa imam pod kartico se en vent,da mi hladi ram in proc.

VASkO ::

jaz sem z navitjem prek BIOSa dobil to, da mi je sistem bil stabilen na 210/210, ker ko sem navijal prek gonilnikov, so se Win vsipali, ko so se nalagali, ker je pomoje bil prevelik sok, ko kartica spremeni frekvenco med nalaganjem. Ne vem no. Sicer pa lahko na MSI karticah uporabis referencni BIOS, to gre skoraj na vseh karticah zreferencnim designom. Ce pa BIOSa noces prepisovati (ga najprej sprobas), ga lahko sprobas tako, da ga nalozis s programom VgaBIOS.

Z nadgradnjo BIOSa pridobis tudi zadnje popravke.

Buggy ::

Lepa hvala nigger.
Kaj pa BIOS? A imas se tovarniskega ali si ga ze kaj nadgradil? Koliko se ti kaj pozna povecanje frekvence npr. v 3D Marku 2000?

PIKINET1 ::

Kartica ne deluje pravillno oz. sploh ne deluje zato ker je na naših starih MB AGP 1.0 ta nove kartice pa hočejo od nas - revežev AGP 2.0, na nekaterih škatlah to lepo piše (npr. Leadtek GF MX) na nekaterih kupljenih v Megahitu (Power Color GF MX) pa te pomembne informacije nisem zasledil sem pa zato izgubil 5g živcev !! AGP 2X - AGP 1X -AGP 4X pa tuki pod razno nima nobene veze glede pravilnega delovanja kartice!!

LinuxJet ::

Problem nedelovanja pri nekaterih ploščah je v AGP portu oz. točno v regulatorju , ki lahko dovaja do 2.5 A pri 3.3 V kar pa je za današnje grafične kartice premalo. ( no ponavadi v 2D ni problem , samo ko preklopi v 3D pa zmrzne) , novejše plošče imajo pa "switch" regulator , ki lahko dovaja do 6A pri 3.3 V tako da se ta problem iliminira. Baje se da prevezat direktno iz napajalnika samo v to se pa ne zastopim , mogoče ve kdo drug ?

luni ::

Daj v BIOSu Reserver IRQ for VGA na "On" al pa "Enabled" al kakor pac imas... je mene tudi zajebavalo, ker sem prej imel Voodoo3 in sem to lahko izklopil, pol ko sem dobil GF2 MX pa mi ni hotel delat drugace kot na 640x480 v 16 farbah
Artificial Intelligentia


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unreal tournament + geforce 2 MX 64 MB ne gre skup

Oddelek: Zvok in slika
261886 (1251) R33D3M33R
»

kaj pa GeForce2 in navijanje

Oddelek: Navijanje
16946 (773) VASkO
»

G-force MX zajebava k satan

Oddelek: Pomoč in nasveti
161301 (980) Muflon1
»

KT7 & AGP 4x?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101313 (1177) Yohan del Sud
»

3D Mark 2000 In Geforce MX

Oddelek: Pomoč in nasveti
171626 (1404) Nightmage

Več podobnih tem