» »

kaj pa GeForce2 in navijanje

kaj pa GeForce2 in navijanje

Sumak ::

na k sm vidu da ste res prpravljeni velik pomagat...bi vas vprasu se kje pa geforec pa to..vidm da se da stvarco tud mal pohitrit...trenutno mam od gerculesa geforca seprav od gilmoja (kaw pa vem kako se ze to napise :)) in so ze hladilna rebra gor..a ce zdej kupm ventilatore recmo orba... dam rebra dol al kako? in ce bi kdo znau povedat kok ta stvarca kej prenese zadeve..seveda v mejah stabilnosti...hvala, lp

Jolando ::

je dol jih dej
dej kartico za neki cajta u hladilnik bodo sla rebra lazje dol
pa pol zbrusi z brusilnim papirjem pol pa gor prlimi
na dveh nasprotnih oglih super atak, drugje pa termalno pasto najbolse

ANLASER ::

jaz imam MSI gfx2 pa mi ne gre navijat mislim da zaradi ramov ker ima kolga tudi MSI-ja pa ima HYUNDAI-jove rame pa mu gre 195/205 mhz:D

VASkO ::

geforci majo lukne, hladilnika ni treba dol trgat, je pritrjen s spacerji gor.

Buggy ::

Tudi jaz imam MSI-jevega MX-a 817, pa ga tudi ne morem spraviti cez 178 Mhz memorije. RAM je nekaj na W.... kupil pa sem ga pri Megahitu.

AvAkI ::

Men gre moj 3D Prophet II MX na 225/215.
Z Power Stripom. Kaksen krat dela proc. tudi na 245 ampak se takoj segreje in zaradi tega ga ne navijam vec kot tolko. Ram pa čez 215 ne gre.

VASkO ::

meni MSI 816 (mx s tv-out) dela do 215/215, ram je Samsung 6ns. Navijanje v BIOSu graficne kartice je bolje kot pa programsko, ker pri programskem kartica spreminja frekvenco ob vsakem zagonu racunalnika, ce pa v BIOS vneses vrednosti pa je vedno enako. Sem navil v BIOSu kartice (vec o tem tukaj) na 210/210, ce pa sem prek gonilnikov probal pa je pri preklopu na visjo frekvenco kartica zastekala ze pri 190mhz (vcasih)

NiggerBob ::

Prophet MX stabilno max. 250/220 Mhz (core/mem). Pri 223 Mhz ali več sledi kolaps ;(.
Aja, na original hladilna rebra je pritrjen star ventilator od Celerona.
Z dodatnimi ramsinki + odprtem oknu pozimi (brrr, brrr) gre memorija max. na 225 Mhz
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

AvAkI ::

sigurno sam se greje full

Buggy ::

VASKO, lahko das kaj vec informacij glede navijanja v BIOSU.
Probaval sem z 3D Turbo 2000 programom, ki sem ga dobil zraven kartice.
Ali je mozno, da se nekatere (moja MSI 817) kartice ne dajo naviti.

Tzar ::

VASKO --> kako si pa nastimal kolko naj bo v BIOS-u dfault frekveca prca in rama?
kako si pa flashal (programcek?)
men gre z eful na zivce uno preklapljanje monitorja ob zagonu.
lp
Življenje je lepo!

VASkO ::

vse dobite na zgornjem linku pod sekcijo files dobite BIOSe, programcke za flasanje in navodila. Ce kdo hoce navodila, bom jih postal, ko pridem domov, jih ni vec na M3DZoneu. Imam samo navodila za mx kartice.

Ce BIOSa ne mores flashati, probaj z razlicnimi programi. Meni tudi ni delalo z enim, je pa z drugim, aja preden flashas, sprobaj BIOS z vgaBIOS programom, ki ti ga nalozi kot TSR program (na kartici ostane originalni BIOS)

Koci ::

Jza mam Geofrca 2MX pa sem ga brez dodatnega hlajenja brze problemov navil na 220/215 mhz

Martesan ::

Ej Vasko meni prosim pošlji navodila za overclockanje mx-a z biosa
mail: martincek007@email.si
hvala... :)
Enforcer, [MOb] - Members of besTeam

VASkO ::

evo, sem uploadal vse fajle, ki jih rabite za modifikacijo BIOSa, pozorno preberite navodila (v anglescini), BIOS pa najprej sprobajte s programom VgaBIOS, da ne unicite kartice.

Za MX kartice sem uploadal tri BIOSe. Vsi so za kartice s tv izhodom (cip BT869!!!), dva sta ze prirejena na 195/195mhz in na 200/200mhz. Torej, ce se vam ne da ustvarjati v HEXeditorju, flasajte eno izmed teh verzij, drugace pa se spravite z navodili spreminjat datoteko 3.11.00.18.33bt.zip.
Ce imate kartico brez tv-out ali s cipom Chrontel, downloadajte najnovejsi BIOS za svojo kartico s m3dzone.com.

Moje datoteke lahko potegnete dol s te strani (prirejeni BIOSi, flash programcek...):

moja stran

dol vzamite vse datoteke, ce flash program ne dela, probajte drugega s m3dzone.com.

Govoril sem!

Martesan ::

Sorry Vasko sam tvoj Tutorial Sux ;)). Jst sem večkrat probal pa ni delalo, pol sem pa zgruntu kje je trik -> pejte na tale naslov http://www2.mozcom.com/~ronnieg/article... kjer je boljši tutorial in gre vse skupi mal lažje.
lp >:D
Enforcer, [MOb] - Members of besTeam

VASkO ::

moj tutorial ne sux, samo dve vrednosti spremenis pa je


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koncno! Enostavno navijanje GeForcov preko BIOSa! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
513649 (2752) Milko
»

Bios za GForce MX 32

Oddelek: Zvok in slika
6733 (655) borchi
»

WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
81011 (837) Kriko
»

ICQ oglasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
121779 (1571) calidus
»

Detonatorji

Oddelek: Zvok in slika
251781 (1341) Mate

Več podobnih tem