» »

G-force MX zajebava k satan

G-force MX zajebava k satan

Zois ::

Zdravo!
Nekaj me zanima, ali kdo ve zakaj se mi v BIOSU pojavla včasih cel ekran poševnih črtic, prav tako ob zagonu v win
Mam plato Abit BH ena prvih v tej seriji z novim biosom

Grafična je 3D prophret II MX Dual display video!
Mam nove gonilnike in vse
tko dela tudi če mam AGP na 66 in ne na 100.
Ni mi jasn niti mal.
Al me je pa un nategnu k mi je prodal!
Prosim za komentarje in pomoč
Al zamenam plato al kaj?
Ni lepšega kot sfrizirano računalo!

miranpozar ::

Cccc.... če ti že v BIOSu dela neke črtice to ni preveč dobro!
Kaj je mogoče MX navit? Tudi plato si kupil zraven?

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

frudi ::

hm, razne črte po ekranu so lahko znak uničenega rama na grafični. daj napiši, a ti to dela sam v biosu in dosu, ali tud v samih windowsih.
probaj kako drugo grafično vtaknit not, pa tud svojo sprobat pri kakem kolegu, če maš to možnost. če tud z drugo grafično v tvoji kišti dela enako, potem je kriva plata, če pa grafična tud na drugi plati povzroča iste probleme, potem je zjebana grafična.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Samson ::

Kolikor je meni poznano iz forumov baje imajo starejse plate (beri tja do BE6II v1.2) tezave z napajanjem grafike na agp vodilu. Resitev je ta, da ce imas moznost povecati napajanja samega BX cipovja-nared. V nasprotnem primeru samo ABIT rma...:(
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

miha ::

Geforce je za en kurac, če rabiš eno dobro kartico ( ne samo za igrce), kupi Matrox 450, ki dela verjetno par slikic manj ampak dela tudi za bolj profesionalne stvari

Pepo ::

Zois,
ni nisi napisal, ce ti potem kartica - potem ko se prebijes skozi BIOS in v Win, naprej dobro dela.Tudi meni se - imam isto kombinacijo, le da je Prophet navaden, brez TV out- zgodi isto, a le za hip, nato zadeva tece naprej in se sploh ne sekiram. Tudi benckmarki dajo dober rezultat. Ce ti dela crte tudi sicer, probaj z AGP 1/1 oz. obratno, ker je vcasih tudi AGP treba razmigati.

Miha, ne vem odkod po vseh testih, kjer je Geforce 2 oznacen za najboljsi cip, toliko korajze v primerjavi z Matrox 540? Torej so skoraj vse tech revije podkupljene?8-O
Tehnika ljudstvu!

Zois ::

Ja tkole je:
V biosu je totalno zajebano, k grem iz biosa mi kdaj v dosu zajebava ampak ne zmeraj
V winsih pa mi na kakšni beli podlagi zadeva izrisuje črte.
Hlajenje je zadovoljivo. Navit je na 200 in 200 pa tudi če mam na standard me jebe
Sej tak mislim kupit novo plato!
Mnde bo pol bolš ane?

Hvala vsem za komentarje razen mihatu k najbrž neve kaj je G-force al ga pa še probu ni.

NiggerBob ::

Ta, ki ti je prodal MX-a, je verjetno zelo dobro vedel, zakaj ga prodaja;((
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Senitel ::

Men se tud zdi, da plata ni kriva (ker mam isto plato)... V najslabšem primeru bi se pa mogu strinjat z NiggerBobom. Probi GeForce-a sprobat še na kakšni drugi mašini, pa kakšen nov bios za GeForce-a...

Zois ::

Ja sam je zanimivo da ima Pepo isto kombinacijo in isti problem.
Njega najbrž ni nobeden nategnil.
Uglavnem znoru bom če mi ne rata rešt ta problem! :)

Pepo ::

Ja, Zois, kombinacijo imam isto, ampak tako kot tebi pa mi ga ni lomilo nikoli. Po izlopu V-sync ni tezav, vcasih na prehodu v Bios ali v Winse za kratek hip izrise crtice, ampak pol je mir. Ne vem. a zdi se mi, da bo res najbolje preskusit zadevo na drugem compu in videt, kaj je krivo. Vem, kako je, ko se zres in se ti kar mesa od hudega, ampak pejd raje v kaksen kino al pa na pir, jutri bo bolje...

Sirki ::

Sem imel isto težavo s prophetom. Že ko sem kartico kupu in prklopu mi je izrisvala neke čudne črte, zato sem jo nesu nazaj v štacuno. Razlog napake: škripnu je RAM. Tak da sem dobu novega brez problrmov.

Nightmage ::

Znano dejstvo je, da imajo Hercules/Guillemot Propheti MX velike tezave tako z AGP 4x prenosi kot z rami, ker so pac narejeni poceni. Imel sem na testu 2 Propheta2 MX in sta oba delala probleme pri 4x AGP , ostalo vse na default, najnovejsi Detonator gonilniki. Ok, res da imajo ram naspicen na 183 MHz, vendar ce ne dela AGP 4x tako, kot bi moral je potem tudi to brez pomena. V glavnem, potem sem mislil, da imajo vse Geforce2 MX kartice tezave. Pa sem se zmotil, testiral sem se Gladiac MX (Geforce2 MX - ELSA) in vse je delovalo super, pa se hitreje od Propheta (AGP 4x enabled - prophet je skoraj vedno zmrznil pri 4x AGP). Torej IMHO sem prisel do zakljucka, da skoraj pri vseh stvareh igra veliko vlogo kako je stvar projektirana. Razlike med proizvajalci so ogromne. Primer: Nemski avto je boljsi od francoskega- tukaj se vsi strinjamo da je Mercedes boljsi od Renaulta. Torej so splosno Nemci bolj natancni od Francozov, ki so ze od nekdaj znani kot "luftarji" in nekako raztreseni. Torej, nemski Gladiac v primerjavi deluje neprimerno zanesljiveje in primerneje kot francoski Prophet. Sorry, taksne so moje izkusnje, zelim pa da vsem deluje vse kot bi moralo oz. 1000% hitreje. Lahko, da je Prophet hitrejsi od moje Else, vendar po mojih izkusnjah ima manjse probleme. Seveda je treba kupiti RETAIL verzijo vsakega kosa hardwara, ker so nasi prodajalci malo "povrsni" in ti hitro prodajo v OEM verziji (ki naj bi bila kos hardvera s CD-jem). Potem pa se ti zgodi to, kar se je meni , pri PCX Comp. so mi prodali Gladiaca brez hladilnik reber... Hehe, noro kaj ne? Res sem sam kriv, ce sem narocil stvar po telefonu in jo prejel po hitri posti, vendar tega pa se ne. In potem klicem tja in mi tip rece da je to "normalno" ker je OEM verzija. AJAJAAJ. Seveda sem se takoj odpeljal tja in zamenjal zadevico z Retail verzijo (kreten pac, ker sem potem itak montiral gor Blue Orba). Vendar vseeno imam raje, da jaz prvi odprem skatlo in da ne sari po mojih karticah kaksen pacek. Anyway, malo smo zasli, jaz priporocam torej Retail verzijo ELSA Gladiac MX. Ce pa je kdo ki mu Prophet deluje super, pa sem tudi vesel, saj si zasluzite samo najboljse. Ne se pustit da vas okradejo pizda samo zato ker ste/smo mladi !!!
-------Eppur si muove!-------

ABX ::

Ge-Force je šel (tehnično povedano) v pizdo. Če se ti pojavljajo poševne črte že v dos načino je šla grafična.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

XCT ::

Pomoje si jo tud probal malo preveč navit, pa je šla rkom žvižgat
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

jfk ::

kup voodoo-ja pa bo>:D>:D

Muflon1 ::

ja kup voodooja bo za kak tetris 3D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Seznam starejsih grafičnih kartic - Katero izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
261564 (1096) CaqKa
»

KT7 & AGP 4x?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101316 (1180) Yohan del Sud
»

3D Mark 2000 In Geforce MX

Oddelek: Pomoč in nasveti
171629 (1407) Nightmage
»

AGP 4x??

Oddelek: Pomoč in nasveti
101070 (902) megane
»

GeForce2 MX

Oddelek: Kaj kupiti
361673 (1245) Sirki

Več podobnih tem