» »

povezave med entitetami

povezave med entitetami

krennn123 ::

POzdravljeni,
zanima me, če bi mi znal kdo povezat entitete v tem konceptualnem modelu in mi obrazložit, zakaj je tako povezano. In če mi lahko tudi predlagate, kaj bi lahko še dodal. Izdelat moram konceptualni model za prijavo na športni dan. Za pomoč se iskreno zahvaljujem v naprej :)


 slika konceptualnega modela

slika konceptualnega modela

smacker ::

Imaš dejavnost. Vsaka dejavnost ima najbrž svojega profesorja. Profesor izvaja dejavnost. Torej moraš povezat dejavnost z profesorjem. Vprašat se moreš kakšna relacija je to? Ali lahko profesor izvaja več dejavnosti? Ali ima dejavnost lahko več profesorjev? S tem določiš tip relacije (ena proti ena, ena proti mnogo ali mnogo proti mnogo). Na enak način povežeš dejavnost z lokacijo. Ostane še ti skupina. Predvidevam da ima skupina dijake in spremljevalca, ter se prijavi na dejavnost, torej jo moraš povezat s temi entitetami. Tudi tu moraš določit tipe relacij.
Kaj dodat? Opremo, osebe ki so zadolžene priskrbeti to opremo, rezultate dejavnosti na športnem dnevu, organizatorje prevoza,...
Napačnih odgovorov tukaj ni, moraš samo znat asistentu smiselno utemeljit zakaj si kaj povezal/dodal.

krennn123 ::

Hvala za pomoč, cenim zelo. Kar se tiče tega, mi edino te povezave delajo težave oz. tudi entitete, ker nevem kaj vse bi lahko dal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

entitete - sql

Oddelek: Programiranje
7977 (711) boogie_xlr
»

Pomoč pri E-R diagramu

Oddelek: Programiranje
82212 (2055) f1ghter4
»

MS SQL Management studio baza

Oddelek: Programiranje
9883 (780) detroit
»

Podatkovna baza filmov

Oddelek: Programiranje
131626 (1217) levan
»

tuji ključi pri kreiranju tabel

Oddelek: Programiranje
81711 (1650) dudi

Več podobnih tem